0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (205 puan) tarafından
Hanımlar bebeğim 9 aylık olucak.ve ben baya kilo aldım.kizimı emzirmeye devam etmek istiyorum çünkü anne sütü çok değerli biliyorsunuz.ama diyet yapınca süt azalır diye düşünüyorum.sizce sütüm azalmadan nasıl kilo verebilirim.yani hamilelikte bile bu kadar şişmemistim kıyafetlerim olmuyor ayakta durunca ayaklarım ağrıyor.boyle giderse daha kötü olur diye korkuyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(4,370 puan) tarafından
Sağlıklı ve protein ağırlıklı beslen. Karbonhidrattan ve şekerden uzak dur. Hem sütün artar hem kilo verirsin
(205 puan) tarafından
Mesela ne gibi:-)
-Reklam-
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Proteinden zengin ve basit karbonhidrattan düsük beslenirsen verebilirsin.

Rafine seker, makarna, beyaz ekmek, paketli gidalar ve abur cubur vs tüketme. 

Bol bol sebze, et, balik, yesillik tüket. Karbohidrat olarak yine saglikli karbonhidratlar tüket mesela bulgur. O zaman hem sütünün kalitesi artar hem de kilo verirsin. 
0 oy
(485 puan) tarafından
Benim bebeğim de 9 aylık ben de diyet yapıyorum 3 haftadır. Sütüm de azalma olmadı çok şükür
(485 puan) tarafından
İnşallah canım. Maşallah nasıl verdin acaba ve ne kadar sürede?
(10,069 puan) tarafından
Kizim 9aylik iste canim. Dogum kilomu verdim. Vericem daha. Oglumda 56 ile hamile kaldim 75le dogum yaptim yine. 7aylik falandi 49 kiloya kadar dustum. Sonra 52ye ciktim hamile kaldim. Bunuda 75le dogurdum. 10 kilo hizli gitti zaten 65e dustum. 60a dusene kadar baya zorlandim. Ekmek makarna pilav hamurisi fastfood kizartma falan nadir var hayatimizda. Daha cok bi yerde denk gelirsem yerim evde yapmam. Paketli gidayida baya azalttik onunda cok etkisi oluyo zayiflamaya. Bende cok yuruyemesigim icin 2 bebeyle evde leslie yaptim onlar uyuyunca. Esim diyoduki hatta azmine hayranim :) 60 oldum iste sonra kaldim. Sonra memlekete gittim 2.5 ay ara verince bunye rahatladi 59 kiloyla geri geldim. P.tesi aksam leslie yaptim yine 57.80 i gordum sukur :)
(485 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevapladığın için. Ben de leslie yapıyorum ama sadece 15dk yapabiliyorum
(10,069 puan) tarafından
15 dakika bi ise yaramazki kiz isinmiyosun bile
(485 puan) tarafından
Biliyorum ama şimdilik o kadar yapabiliyorum. İnşallah artırırım zamanla
0 oy
(483 puan) tarafından
Ben diyetisyenegidiyorum bende emziriyorum
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Diyet yapınca sütun azalmaz aksine daha da iyi olur ben hiç öyle sütüm olsun diye fazla yemedim sütüm gayet iyiydi ve bebeğim iki aylık olana kadar tüm fazlamı vermiştim şimdi ikinci bebeğim oldu 13 günlük 5 kilo fazlam kaldı sadece 
(10,069 puan) tarafından
Kilo almadin o zaman :D
(1,219 puan) tarafından
Aldım aldım 18 kilo almıştım hızlıca gidiyor hemn dikkat etmeye başlıyorum emzirince de kolay gidiyo
0 oy
(985 puan) tarafından
Sağlıklı beslen canım suyu çoğalt abur cuburu azalt

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 501 göst.
0 oy
0 cevap 25 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mqvili (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 27 göst.
16 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mqvili (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 290 göst.

380,739 soru

11,399,504 cevap

34,926 kullanıcı

...