0 oy
293 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Çok zor durumlardan geçtik hala geçiyoruz Ocak ayinda biraz zam gelir rahatlatır diyoruz ama ocağa çıkana kadar yine zorlanıyoruz maddi olarak dua ediyorum yalvarıyorum ağlayarak gece kalkıp dua ediyorum ama yine aynı hep ablamdan destek alıyoruz yoksa dönmüyor dualarım niye kabul olmuyor niye hala zorlanıyoruz ölümü bile düşündüm aileme de söyledim ama umurlarında olmadı nolur dua edin kimin duasının kabul olacağı belli olmaz çok ihtiyacım var 

19 Cevaplar

+1 oy
(11,060 puan) tarafından

İmam Ahmed b. Hanbel'in Ebû Saîd el-Hudrî'den (r.a.) rivâyet ettiği bir hadîste: "Duanın karşılıksız kalmayacağı, bilâkis üç şeyden birinin mutlaka meydana geleceği; ya kabul ya âhirete bırakma yahut eda edilen dua oranında günahın affedileceği" beyan buyurulmuştur.

(34 puan) tarafından
Allah'ım imtihanlarimizi kolay eylesin günahlarımızı affetsin bize merhamet etsin Rabbim el açıp yalvardigimiz dualarımızı ihtiyacımız olduğu anda kabul etsin amin
-Reklam-
0 oy
(797 puan) tarafından
Sizi varlıkla yoklukla sinarız diyor alemlerin rabbi şüphe yok ki buda bir intihan şükür et elbet geçecek kuzum seni anlayorum desem yalan olur yaşamadan anlayamaz insan dilerim Rabbimden feraha kavuşursunuz
(34 puan) tarafından
Amin inşallah hepimiz imtihanlarimizdan kurtuluruz bir gün
0 oy
(21 puan) tarafından

Herkes aynı canım benim geçim derdi işte Rabbim dermansız dert vermesin kendisinden başkasına el açtırıp muhtaç etmesin İnşallah duam bi senle değil Rabbime el açmış herkese<3

(34 puan) tarafından
Amin canım en çok da bu koyuyor paran yetmeyince çocuğun jcin başkasından para istemek
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Rabbim hiç ummadığın anda sana nasibini gönderir emin ol 
(34 puan) tarafından
İnşallah canım bu akşam çok daraldım bir şey bulamadım yine yalvardım ama en son ablamı aradım napiyim
0 oy
(11,249 puan) tarafından
Sabır canım sabır rabbim can sağlığı versin çok zor biliyorum. laf olsun diye demiyorum gerçekten biliyorum yokluk görmüş bi cocuk olarak büyüdüm rabbim bu sınavı kolaylıkla atlatmanizi sağlasın inşallah sağlığınız olduktan sonra calisir iyi bi yerlere gelirsiniz rabbim izin verirse
(34 puan) tarafından
Amin Allah'ım izin verirse bu yokluktan kurtulursak kurban kesecem ama zor bir kere düştün mü kalkmasi çok zor oluyor
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Ah canim rabbim başka dert vermesin insanin başına başka dertler olunca aç olsa dahi aklına gelmiyor çok zor bir sinavdan geçiyorum inan maddi olarak da sikintidayiz ama inan diger derdim aklima geldikçe allahim sokakta aç kalayım ama bu bela başımdan def olsun diyorum çok ama çok dua ediyorum tevekkül ediyorum Allah'ım imtihanımizi kolay eylesin herkesin derdi kendine ağır ama dünya mali için ölümü düşünmen çok yanlış hayırlı rızık isteyin sağlık isteğin ama ölümü istemeyin
(34 puan) tarafından
Kimi maddi kimi manevi sınanıyor işte canım yokluğun dibini gördüm artık yuzsuzluge vurup istiyorum ablamdan inan ki Allah'a şükür benim de başka hiçbir derdim yok ama maddi olarak çok zorlanıyoruz Allah'ım dualarimizi kabul etsin merhamet etsin Rabbim
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Tekasür suresini hergün oku cnm ne zaman okusam azda olsa elime muhakkak para geçer. Ve hergün vakıa suresini oku hiç bırakma vakıa zenginlik suresi dir. 
(34 puan) tarafından
Çok sağol canım hemen okuyacam bundan sonra eve de dinletecem okuyacam da
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun herkesin rızkı ayrı bu hayatta ,önce içinden geçen o kötü şeylerden vazgeç ve dua etmekten vazgeçme.. su akar yatağını bulur unutma..
(34 puan) tarafından
Amin Allah'ım herkesin duasını kabul etsin yanı sıra bana da merhamet etsin de kurtulayım bu yokluktan şükür diyebileyim
0 oy
(288 puan) tarafından
tövbe et cnm ne ölümü RABB'İM çok verip azanlardan eylemesin şükür her halimize kiradayiz borçlar var üçüncü çocuğum doğdu doğacak bu sekil hiç dusunmedim hamd olsun her halimize beterin beteri var RABB'İM can sağlıgi versin duaların kabul olacak bu sekil isyan ediyorsun bak ne diyordu muddessir süresi RABBİM için sabret
(34 puan) tarafından
Canım inanki ferah olmaya çalışıyorum dua ediyorum her an yalvarıyorum diyebilirim ama ay sonuna kadar dönmeyince Allah'ım neden diyorum Allah'ım affetsin
(288 puan) tarafından
RABB'İM geciktiriyorsa güzelleştiriyor umudunu asla kaybetme duadan asla vazgeçme güzel günler yakın RABB'İM büyük canm bnm
0 oy
(5,858 puan) tarafından
'Ya kerimü ya vehhabü ya Zet tavl' bu ayeti kerimeyi bol bol oku canım Bi de 'Ya Fettah ve ya rezzak' esmalarını bol bol zikret ben çok faydasını gördüm inşallah sanada faydalı olur rabbim evinize bolluk bereket versin inşallah 
(34 puan) tarafından
İnşallah Allah'ım evimize bolluk bereket versin teşekkür ederim canım kaydettim okuyacam Allah razı olsun
0 oy
(576 puan) tarafından
Bende cok cektim maddi yönden yeni evliydim hemen hamile kalmışım eşim dügünü tek kendi yaptı ailesinden destek görmedi kirada oturuyorum halen cocugum dogdu bezini mamasını okadar zor alıyordum ki evimde ekmek parası kalmıyordu bir damla unla ekmek yapıyordum İzmir gibi yerdeyim birde rabbime hep duada bulundum imtihanım tabiki ama biz kullarda eksiklik var mesela bende herseyi yapabiliyorsun işini gücünü hersey ama namaza gelince vakit yok sonra namaza başladım ardından hatim indirmeye başladım ve devamı geldi sonra bi anda ac kalan biz maddi durumumuz düzeldi cok şükür kafamı secdeye koyup agladıgım o gün telefon geldi eşime yurt dışından almanyaya cagırıldı calışmak İcin ama kimseye söylemedim kaynanam biliyordu sıkıntımı ama yardım göremedim istemedim de soguk evde cocugumu büyüttüm buz gibi evde enson katta oturuyordum bide bundan üc yıl öncesi rabbim yardım ediyormuş gercektende sabır sadece birde isyan etmemek hastalıkla imtihanımız olmasın ne kötüleri var varya bizler onların yanında cok iyiyiz onun için sabır dile rabbimden hersey düzelir 
(34 puan) tarafından
Bende başlayacağım namaza zaten hep aklımda vardı bugün en son bebeğime süt alacak param kalmadı ablamı aradım yani görümcemi zaten iki aydır ondan istiyorduk sağolsun vericek yarın ama çok zor yüzüm kalmadı Rabbim yardım etsin Ocak ayında zam alacaz biraz rahatlatır en azından ama biraz daha sabır diliyorum dua ediyorum yalvarıyorum inşallah bende namaza başlayınca Rabbim kapı açar hikayelerimiz benziyor ailelerden bizde bişey görmedik düğünde ev duzmede kirada oturuyoruz evlenince hamile kaldım calisamadim hiç şimdi çocuk 6 aylık kimseye bırakıp çalışamıyorum eşimin aldığı borçlara gidiyor Allah'ım mükâfatını verir inşallah
(576 puan) tarafından
Okadar cok borclandık ki evlenirken borcsuz evi actık hic borc yoktu ama eşimin işi iyi gitmedi tepe takla oldu kredi hep kullandı birgün calıştı iki gün iş yoktu benim eşim inşaata calışıyır kışın zorluk cok cektik bu yılda cekicez yagmur yagdıgı zaman gitmiyorlar günlük calışıyır yövmiyeli halen zordayım da bunada şükür diyorum
0 oy
(241 puan) tarafından
Tabiki açar Rabbım size yardım etsin kuran biliyorsan vakıa suresini oku ummadığın yerden rizik gelir 
(34 puan) tarafından
Kur'an biliyordum ama bazı harfleri unuttum ama TV'den açıp kurandan takip ederek bende okurum
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Canım en dibide gördüm en iyi zamanlarida yaşadım inan maddiyat bitince Rabbım başka sikintilarda veriyor peşinden o yüzden ne gelirse başımız gozumuz üstüne sonuç dunyasindayiz rahat yok 
(34 puan) tarafından
Maddi sıkıntımız olmasa inan ki şu bana dert olur diyeceğim hicbirsey yok eşimle ilgili bile.Ama işte bizim sınav maddi ve çok zorluyor
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Ben her gece vakıa suresi okuyorum zenginlik suresi bence sende oku
(34 puan) tarafından
Faydasını görmüşsündür de yine de sorayım
(7,940 puan) tarafından
Bende daha yeni basladmm ama düzenli her akşam okuyorum artık
0 oy
(1,199 puan) tarafından
Duha suresi oku insirah suresi oku Rabbim.darda koymaz Rabbim sana darilmaz dua ister senden yaklaşmani ister ona kalnine ferahlık olur insirah oku
(34 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım mutlaka okuyacam bu sureleri birkaç kişi daha önerdi
0 oy
(228 puan) tarafından
Canım öncelikle sevdiklerin yanında olduğu için bin şükür et bak burda depremde binlerce insan canını. Evladını kardeşini ve birçok akrabasini kaybetti insanlar beton yığınları altında can cekiserek öldü kalanalr da eli ayağı kesildi hem canları gitti hem sevdikleri vallahi herşey yerine gelir ama sağlık ve huzur gelmiyor deprem bölgesinde olsaydın bunun ne kadar önemli olduğunu bildirdin insanlar yatağına girdi yarının planını yaparak yatağına son girişleri oldu son kez sevdikleriyle konuştular son kez yemek yediler nerden bilinirdi ki birçok insanın sonu oldu insanlar enkaz altında sevdiklerinin cesdiyle saatlerce kaldılar hem üzülerek hem soğuktan titreyerek kimi donarak can verdi Rabbimmmmmm bir daha yasatmasin inşallahhhhhhhh çok acı verici 10 yılda dolması gereken mezarlık 2 dakikada dolundu demem o ki kimse açlıktan ölmez ama can gitti mi gidiyor ben de çok kötü hayat şartlarında yaşadım ama artık boşverdim herşeyi çok üzüldüm çok yıprandım ama artık boşverdim herşeyi gerçekten bazı seyelr ne kadar da zorlaşan olmuyor akışına bırakıp kabullenmek gerek Rabbim istese her şekilde veriri demek ki imtihan yani akışına bırak o yüzden üzme kendini gerçekten ama gerçekten hayat boş benim 3 dayım aileisyle birlikte öldü ve so nefesine kadar çalışıyorlardi ama hicisye yaramadı herşeyin hayırlısı Rabbim güzel amel versin inşallahhhhhhhhh 
(34 puan) tarafından
Allah'ım onlara rahmet eylesin kalanlara sabır versin bizlerin de dualarını kabul etsin inşallah kimse istemez böyle acıyı herkesin hayatı sınavı farklı işte ama insan başka büyük bir acı duyana kadar en büyüğü kendinde sanır Rabbim bizlere huzurlu mutlu bir hayat nasip etsin
(228 puan) tarafından
Aminnnnnnnnnnnnn o yüzden üzme kendini çocuğun varsa Rabbim acılarını göstermesin yeter hersy gelir para da mal da önemli olan can
0 oy
(2,695 puan) tarafından
Yer gök dua ile elbet duanın mükafatını alırsın. Herkesin imtihanı var bu dünyada sizinde bu şekilde imiş. Rabbim hiç bir duayı geri çevirmez sadece geciktirir daha hayırlı bir zamanda gerçekleştirmek için. 
0 oy
tarafından
Postların tümünü okudum hepsinde demagoji var . Sen ilk bi haram olan faizden uzak dur. Sonra şükür etmesini bil ondan sonra bak bakalım fakir kalıyor musunuz. 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Maddiyat o kadar zorki aynılarını yaşadım Allah yardımcınız olsun insalah 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 254 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Annelik cennettir (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 808 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 28.08.PAPATYAMM (2,705 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 118 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde ruk2433 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 265 göst.

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...