0 oy
338 göst.
Aile kategorisinde (197 puan) tarafından
Allah aşkına bana biri söylesin annem sürekli diyor ki bir yaşında cıs demeyi öğret 6:30 aylıkken emeklemeyi öğret size ben şöyle yaptım siz şöyle şu yaşta konuştunuz diyor sürekli ne bekliyorlar bu çocuklardan ben anlamıyorum erkenden yürüyen ne oluyor anlayamıyorum cıs demese ne olur bes parasını zaten kocam ödüyor kime ne ama bu insanların her şeyi erkenden yaptırma çabası çok saçma geliyor heleki annemin sürekli siz dokuz aylıkken konuştunuz falan demesi komiğime gidiyor eşimin babaannesi kızını dört yaşına kadar emzirmiş övünüyor ne olacak bu cahillerin hali

19 Cevaplar

+1 oy
(5,499 puan) tarafından
2 yaşına girince de uçmayı öğret 

Benim çevremde de var ama sanırım korktukları için seslerini çıkaramıyorlar 
(197 puan) tarafından
Aslında benden de korkmalılar çünkü sürekli tepki veriyorum size ne oluyor siz ne karışıyorsunuz eminim öyle yapmışsınızdır biz göremediğimiz için sağlıyorsunuz veya size Soran olduğunu neden söylüyorsunuz diye söylüyorum ama gene de herkes bir yorum yapıyor yok ya benim oğlum astronot olacak zaten ben biliyorum ya da dünyayı kesin kurtarır benim oğlum o yüzden hemen şimdiden yürümeyi öğreteceğim konuşmayı öğreteceğim oğluma dünyayı yönetir belki ne bekliyorlar anlamıyorum ki
-Reklam-
0 oy
(11,390 puan) tarafından
Ay sukur cevremde oyle insanlar yok
(197 puan) tarafından
Ay nasıl olur
(11,390 puan) tarafından
Haha ilginc dimi :D arada oluyo tabi ama nadir. Kaynanam 2.dogumumda gelmisti sutun yetmiyomu acaba diye mevzular olmustu ama cok takmadim oyle gecti gitti :)
(197 puan) tarafından
Hay maşallah olsun ya sevindim böyle olmasına
0 oy
(121,158 puan) tarafından
cevremde insan yokki ☺️ tek tabancayiz biz
0 oy
(9 puan) tarafından
Hiç kimseden duymadım 2 çocuğum var, kimse karışmadı ne bezine ne yemeğine ne gelişimine. Hatta ben bazen pimpirikli davranınca her çocuk bir değil dediler.
0 oy
(2,286 puan) tarafından
Her zaman yorum yapan çok olur boşver kulak asma. Herkesin cocuk yetiştirme tarzı farkli bulunduğu şartlar farklı sonuçta boş konuşuyorlar 
(197 puan) tarafından
Kız daha bebeğim altı aylık şimdikten başladılar annem durmuş diyor ki oğlumun kafasını okşuyor senin kafanı okşayan olmaz oğlum ben okşayım ah yazık ya falan diyor şaşırıyorum gerçekten
(2,286 puan) tarafından
Benim kiz bir yasindaydi yürümüyordu daha tip olarakta minyon bi kiz. Esimin akrabası gördü deprem zamani memleketindr kalıyorduk. Zaten psikolojim bozulmuş orda kadin bana diyor çocuğun hiç bir yaşında gibi durmuyor gelismemis benim kızım 9 aylikken konuştu 6 aylıkken yürüdü falan. İnsana denecek laf mi yani bunlar o durumdayken. Patavatsiz insan cok maalesef
0 oy
(904 puan) tarafından
Allaha şükür anne tarafımda yok böylesi . Eşimin tarafında var eşim kimseye laf söyletmiyor . Bir zaman kaynanam karışmaya kalktı ben annesiyim ben bilirim dedim susturdum .
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Ağzı olan konuşuyor canm bu böyle 
0 oy
(3,094 puan) tarafından
Yeni doğum yaptığım zaman

Sırf bebek mamami yiyor meme mı diye arayan bile oldu 

Cahil kafa insanlar
(197 puan) tarafından
Benim annem de sezeryan olmuştum ilk gün sütüm gelmemişti sütüm gelmiyordu herkese sütü gelmiyor diye laf etmiştim mama vermiyordu çocuğu aç aç yatırıyordu ne kadar kötü günler geçirmiştim
(3,094 puan) tarafından
Ayy inanamıyorum
Allah'tan eşim eşim öyle değildi
Baktı bebek aç hemen gitti mama aldı geldi
Ya anne ya anne niye bunu evladına yapar
0 oy
tarafından
Gani gani var diyecem çünkü bir tanedir ama 10 taneye bedel, kaynanam olur kendisi. 

İlk doğumda haliyle göğüs ucum yok tabi. 7 çocuk emzirmis kadin memesini açıp benim var senin niye yok ki diye olmayan göğüs ucumu hayretle karşılıyordu. Sanırsın kendisinin meme ucu ezelden vardı. Unutmuş hepsini ☺️
0 oy
(798 puan) tarafından
Fazlasıyla var canım başta çok taktım bide ilk çocuğum ben mi yanlış yapıyorum diye düşünüyordum ama yok baktım ki çoğu saçmalıyor bende ya doktora danışarak ya da kendi bildiklerimle bebeğime bakmaya çalışıyorum 
0 oy
tarafından
Hepsine he tamam deyip geçiyorum hiç bir cocugmu ne emeklesin diye ne yürüsün diye zorlamadim zamanı gelince kalkip yürüdüler konuştular hiç stres filan yapmayın filancanin ki 9aylikken yürüdü öteki su ayda emekleri her çocuk bir olmadığı gibi gelisimleride bir degildir hiç bir anneyi bu konuda üstüne gitmeye kırmaya kimsenin haddi değil 
0 oy
tarafından
Çevremde öyle insanlar yok şükür. Olsa da annem de olsa kendi başıma buyruk olduğumu kendi doğru bildiğim bulduğum şeyleri yapacağımı bilirler. O yüzden kimse karışmaz. 
0 oy
(702 puan) tarafından
Bence annen biran önce öğret eziyet çekme diye uğraşıyor yol gösteriyor sana 
(197 puan) tarafından
Ayyy ciddi misin
(702 puan) tarafından
Evet ben öyle anlıyorum ama sen tabi karışılmasindan hoşlanmıyorsun ondan kızıyorsun yani
(197 puan) tarafından
Evet karışmasını istemiyorum kendim büyütmek istiyorum sonuçta herkesin kendi bebeği kimse benim evladımma sınır koyamaz kimse benim evladım akıl veremez veya bana şöyle yap diyemez ben nasıl istiyorsam o şekilde yetiştiririm ve benim bebeğim nasıl istiyorsa öyle büyümek ister buna idrak etmelerini en yakın zamanda sağlayacağım zaten
(702 puan) tarafından
Evet bu sınırı sadece sen koyabilirsin kırmadan düşünceni belirt
0 oy
(9,672 puan) tarafından
Canım bebek belli eder kendini. Eskiden bez yokken, kadınlar bezi ellerinde yıkarken erkenden öğretmeye başlamışlar. Normal çünkü bez yıkamak zor iş. Sen kulaklarını tıka, duyma. Bebek zamanı gelince çişini de belli eder, kakasını da. Zamanı gelince emekler de. 
0 oy
tarafından
Kaynanam kızım 10 aylık oldu hala emeklemez ne tembelsin senin gibileri yürüyor sen daha emeklemiyorsun der bende emeklemesin acelesi ne diyorum 
0 oy
(15,408 puan) tarafından
Çabuk konuşanı veya yuruyeni erkende okula ise mi yollayacağız hayırdır ne bu acele oğlum 2 yaşına girecek kayınvalide ile 1 yıldır tuvalet eğitimi muhabbeti yapıyoruz yazık paranıza deyip duruyor etsin annesiyle babasının parasının içine bir şey olmaz cani sağolsun dedim en son :)
(197 puan) tarafından
Aynen ben anlamıyorum biz evlat yetiştirmeyi kendimiz tasarlayabiliriz illa bazı şeyler hep tıkırında ilerlemek zorunda değil kendi kurallarımızı kendimiz belirleyebiliriz hem zaten bu çocuğu yaparken neler ile karşılaşacağımızı biliyorduk yani varsın olsun sağlıklı olsunlar kendileri bizi erkenden konuşturmuş yürümüş yürütmüşte ne olmuş al evlendim oturuyorum oturuyorum hiçbir şeyim yok hiçbir şey artı yok yani
0 oy
(13,892 puan) tarafından
Senin aile biraz abartı bunaltır insanı böyle 
(197 puan) tarafından
Sorma hele çocuk doğduktan sonra ne acılar çektim ah ah
0 oy
(534 puan) tarafından
Kulağını tıkaa! Kim olursa olsun yavrunu kimseyle kıyaslanmasına izin verme. Bu toplumu kıyaslamak bitirdi. 13 aylıkken yürüdü. 22-23 aylıkken derdini anlatacak kadar konuşmaya başladı. 25.5 aylıkken emmeyi bıraktı. 29 aylık bezi bıraktı. Ve bir şey diyeyim mi? Bunların hepsi gerçekleşene kadar Aaa daha yürümüyor mu? Eee konuşuyormu? Bu zor emmeyi bırakır! Daha tuvalet eğitimi vermedin mi? Zayıfır yavrum. Ne kadar zayıf yemek yemiyormu? Derler. Tıııınlamammm. Eğer umursayıp kafama taksaydıım ben ve yavrum yıpranacaktık. Hala zayıftır ama az da olsa yemek seçmiyorsa benim için problem yok. Hamdolsun Allah'a:)
0 oy
(12,578 puan) tarafından
O değil de çiş, beg, öcü, buum (su) gibi kelimelere çok sinir oluyorum çevremde herkes öyle diyor ve ben sürekli düzeltiyorum 17 aylık kızım suya hala buum diyor 
(197 puan) tarafından
İnsanın insanın içine çıkası gelmiyor böyle insanlar olduğu sürece
(12,578 puan) tarafından
Oyle evet maalesef ama mecbur kalıyoruz eşim bile istemsizce öyle davraniyor hemen düzeltiyorum sonra eşim de duzeltiyor

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 557 göst.
29 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 116 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ftm1907 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
25 Mart 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Mervela (7,414 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.