0 oy
122 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (53 puan) tarafından
Normal yapmak daha sağlıklı diyorlar sonradan acı cekmezsin falan diyolar da korkuyorum çok sizin dogumlariniz nasıldı fikir verin lütfen çok kararsızım ..

10 Cevaplar

+3 oy
(4,158 puan) tarafından
 Valla kim ne diyor hiç bakma Rabbim neyi nasip ettiyse o oluyor bebek geleceği şekli kendi seçiyor ben 9 ay boyunca hep normal doğum istedim neler neler yaptım annem yapma kızım acı çekme zaten özelde olacaksın sezeryan iste diyordu saçmalama anne ya çocugum sağlıklı normal yoldan gelsin benim diğer kadınlardan ne eksiğim var kedi köpek doğuruyor bende doğururum elbet ölmem diyordum hurmalar pilates ler saatlerce yürüyüs normal doğum için ne gerekirse yaptım ama doğumdan önceki son kontrolde Bi baktık bebeğin suyu bitmiş apar topar sezeryana alındım senin anlayacağın gerçekten doğum şekli de nasip işi hic kimsenin doğum hikayesini dinleme kimisi der aman sezeryan oldum öldüm bittim asla olma kimisi der normal oldum kesi oldu parça parça ettiler beni aman bacım aklın varsa sezeryan ol diye herkesin yaşadığı doğum anı ona özel en hayırlısı dua etmek Rabbim gönlüne göre versin doğum şekli ne olursa olsun sağlıkla kavuş kucağına al yavrunu ❤️
-Reklam-
0 oy
(12,581 puan) tarafından
Önce önemli olan anne ve bebek sağlığı doğum şekli değil ...

Ben takmıştım ilk başta normal diye,sırf bu yüzden devlete geçtım 32 haftada. Suyu azaldı dendı 36 da her gün nstye gittim yatış istemedim 37 de aldılar doğuma. Açılmam uç sm sonra ilerlemedı,ama direndim iki kere sezaryene almak istedi doktorum reddettim 28 cı saatte doğurdum suni sancı ile. Doğum uzun ama çok keyifli idi, doğumdan sonra hemen ayaktaydım zaten yaza denk geldi full dışarıdaydık. Bu senede hamileyim bklm 32 bitiyor inşallah yine normal düşünüyorum 
0 oy
(5,015 puan) tarafından
İnan doğum şeklinle hiçbir ilgisi yok. Evet en doğalı normal olan. Ama her sezaryen aynı şekilde etkilemez insanı. Ben sezaryen oldum. Ertesi gün ayaktaydım. Ne belim ağrıdı, ne dikiş ağrısı çektim, ne sütüm eksik kaldı.. hayırlısı neyse onu iste her zaman
0 oy
(751 puan) tarafından
Benimde ilk doğumum. Dogum anına kadar hiç düşünme nasıl olacak diye. Buraya da sorup milletin kötü deneyimleriyle kendini strese sokma canım. Ben son ana kadar hiç aklıma getirmedim.  Çünkü Allah kadınlara o acıya dayanma gücünü vermiş. Benim çok rahat oldu. Gece 12 de sancım başladı 3 gibi şiddetlendi hastaneye gittik. Sancımi biraz evde çektim hemen hastaneye gitmedik. Saat 6.25 te doğum yaptım sadece doguruna kadar o acıyı çekiyorsun. Ben doğumdan sonra odaya yürüyerek geldim. Dikişlerim olduğu halde. Hiç ağrım sancım olmadı sadece ilk gün otururken biraz dikiş yerleri gerildi 2. Gün oda olmadı. Bebeğini kucağına alınca unutuyorsun her şeyi  :)
0 oy
tarafından
İlk doğumumda doğumdan hemen sonra ayağa kalktım ilk günden. İkinci doğumum çok zor geçti benim 20 gün kemik ağrısı çektim ama 5. Günde ayakta gezmeye başladım. Eğer aksi bir durum gözükmüyor sa normal doğum daha sağlıklı 
0 oy
(843 puan) tarafından
ben 45 gün oldu normal doğum yapalı bide ilk doğumum tabiki acı falan var da bana anlattıkları gibi dayanılmaz gelmedi sabah 8de sancım evde başladı bi geliyor bi gidiyor kalktım duş aldım da hemen hastaneye gitmedim suyum gelmedi çünkü saat 2 gibi eşimi uyandırdım hastaneye gittim dokturum hemşireler çok iyiydi muayene ettiler senin doğumun başlıyor dediler oyle nasıl ıkınmam lazım falan hic bisey bilmiyodum onlar anlattı bide boyle ikinirken falan da benle sohbet ediyorlar elimden tutup 'aferin güzelim' deyişini hiç unutmam birinin elmden tutmasını gerçekten ihtiyacım vardı çünkü.. yani benim doğumum ilk olmasına rağmen çok kolaydı bence tabiki sanci falan var da daha zor bekliyordum hem sancilandigim zaman hemen bol bol dua ettim Allahım da yardım etti çok şükür :)) işte 2de gittim 4 te doğumum bitmişti odaya geçmistom bile.

Allah sana da benim gibi kolay doğum nasip etsin sağlıkla kucağına alırsın bebeğini İnşallah ❤️ 
(843 puan) tarafından
aa şimdide 6 da kalkıp beşik sallıyorum:))
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Önemli olan annenin ve bebeğin sağlığı normal doğuma zorladılar doktorlar beni kızım gelmedi çok çıkım sırasında kaldığı için beyin kanaması gevirdi yoğun bakım yattı doğumdan sonra herkes niye sezeryana alamadiniz dedi yani sezeryan normal farketmez kendini şartlandırma önemli olan sağlıklı olması 
0 oy
(15,153 puan) tarafından
İnan ki herkesin doğum hikayesi farklı. Aannem hep sezeryan daha kolay der. Arkadaşım gözünü seveyim normal doğumun der. Çok duydum ben de böyle şeyler. Ben 2 doğumumu da normal yaptım. İlkinde 20 gün oturamadim yuruyemedim.dogru dürüst . İyilesmem 20 gün sürdü. İkinci dogumumda bıraksalar dogumhaneden yürüyerek çıkacaktım. O derece. Bak benim 2 normal dogumum bile birbirine benzemiyo. Sen önce iyi güvenilir bir doktor seçmeye bak. Ve o ne derse onu yap. Gerisini Allah'a birak. Ben öyle yaptım. Doktorum sezeryan daha iyi olacak senin şartların için deseydi sezeryan olurdum. Doktoruma güveniyorum. 

0 oy
(1,211 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptım canım. Özele gitmiştim ama klinikti doğum yaptirmiyordu. Doktor normal olmaz sezeryanla olması lazım dedi. Hatta devletteki doktora da yazı yazdı normal doğum yapamaz diye ama devletteki doktor diretti illa normal olacak diye. Çok zorlandım ama oldu çok şükür. Sancı gelince bağırıyordum sancı gidince yatağın ayak ucuna tutunup sukuat yaptimm. Bide pilates topu istedim sancı durunca plates üzerinde 8 çizdim. Kızım öyle geldi. Yoksa doguramazdim. Sancı çekmesi zor oluyor ama doğum o kadar zor olmuyor. Bir kere ikindin çıktı zaten çatala gitmeden önce kafası gelmişti. Kafası geldkten sonra çatala götürdüler 
0 oy
tarafından
Catala cikiyorsn 5 dkda doğuyor sonra yürüyorsun kimseye minnet etmiyorsun 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 205 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Pembeoje (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.
0 oy
2 cevap 123 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde gelbebegim (1,428 puan) tarafından soruldu