0 oy
689 göst.
Diğer kategorisinde (118 puan) tarafından

Ya bende artık insanların karşısında fikrimi düşüncelerimi hissettiklerimi söylemek istiyorum ama olmuyor yapamıyorum insanları kırmak istemiyorum ama zorluyorlar içime atınca da olan bana oluyo ben üzülüyorum. dobra konuşan konuşkan cana yakın deli dolu insanları çok seviyorum onlar gibi olmak istiyorumm ama olamıyorum hep sessizimm insanların yüzüne o kadar çok söylemek istediğim şeyler var ki ama iki cümleyi bile bir araya getiremiyorumm hep sessiz içime kapanık sevinçlerimi üzüntülerimi icimde yaşayan utangaç biriyim ben böyle olmak istemiyorum!!!!

13 Cevaplar

0 oy
(1,379 puan) tarafından

Bol bol kitap okuyup kelime dagircignizi genisletmeniz  ve kişisel gelişim kitapları okumanız gerekiyor biraz sikici kitaplar ama yararli doğan cuceloglu önerim 

-Reklam-
0 oy
tarafından

bence bu insanin kucuklukten gelen bi ozelligi ama insanlara soylenmesi gerekeni o an soyle yani sonrasi icin herzaman cok gec oluyo arkadas ortaminla daha fazla aktif görüşüp cekingenligini atmaya calis. 

0 oy
tarafından
Hiç kendini değiştirmeye çalışma, bu defa kalp kırdım diye üzüleceksin, imkanın varsa ismek düzenlediği kurslar var, aktivite olarak gidip gelsen insanlar ile daha cok sosyalleş, yaptığın aktiviteler ile hoca soru sorduğunda kendini ifade edebilir kıvama gelirsin, bol bol yüksek sesle kitap okuyabilirsin
0 oy
(1,509 puan) tarafından

Bence bir mahalle kavgasina katilirsan bu is tamam

tarafından
Ahahaha allah iyiligini versin:-D
(2,172 puan) tarafından
Hahahhah :D bana takılsın her gün kavga ederdim lisede oyle oyle acıldım :D
0 oy
(55 puan) tarafından

Kucukken ailenden dayak yedin mi yada ailen surekli duzgun yapamadigin beceremedigin seyler icin sana guzelce soylemek yerine terslercesine cevaplar verdmi.. ornegin ben evi supururdum annem boyle mi ev supurulur kapinin arkasi duruyor paspasi kaldirmamisin koltuklarin alti duruyor derdi. Yatagimi toplardim boyle kalem gibi duzgun duracak derdi bulasik yikardim soguk suyla bulasik mi yikanir derdi bi yemek yapardim mutfagi boyle batiracagina hic yapmasaydin daha iyi derdi.. bi cekirdek yesem evi daha yeni supurdum iki gun temiz goreyim derdi :))) bende senin gibiydim icime kapanik taki universiteye baska sehire gidip okuyana kadar kendimi gelistirdim bircok konuda daha konuskan derslerde soz alip konusan biri oldum derslerde surekli ssunum yaptirirdi hocalar onunda faydasi oldu .. ders calisip iyi notlar aldikca ozguvenim artti  kendime saygim artti bolumumu 3. Bitiridim bir seyleri basarma duygusu da cok sey katiyor insana birseylerle ugras o yonde kendini gelistirr :))

0 oy
(4,666 puan) tarafından

Ne desem bilemedim canim 

0 oy
tarafından

Bwnde öyleydim amaa artik deilim sakayla karışık icimde ne varsa söylüyorum kizamiyorlarda öyle yapinca sanada tavsiye ederim:-)) 

0 oy
(145 puan) tarafından

Bir şeyleri söylemenin tek yolu kalp kırmaktan geçmiyor, kırk yolu vardır bir cümlenin bile. İnsanları suçlayıcı bir dil kullanmak yerine onları anladığınızla başlayın. Ancak size nasıl hissettirdiğini yumuşak bir üslupla anlatırsanız hem kalp kırmamış hem derdinizi anlatmış olursunuz. Şunu şöyle yapsak daha mutlu olacağım, bunu böyle demeniz daha uygun geliyor bana... tarzında derdinizi gayet güzel anlatabilirsiniz. Yumurta kırmadan omlet yapamazsınız, kendinize yabancılaşmanız daha kötü sonuçlar doğurur:)

0 oy
(24 puan) tarafından

Yașın kac bilmiyorum ben 24 oldum ben 17 yasina kadr o dediklerndendim snra calisdm calisdm ortamlara grdim insan tanidim cok tanidim iyisnide gordum kotusunide iyide yasadim kotude ve dogrumdan cok yanlisim oldu ki bu karakderde yanlis yapmak ck musaytdir ki ole oldu ck zor kolay deyil deysmek o istedklern gibi olmak zaman alir ve kolay olmaz ben assdim bunlari smdi her ortama ayak uyduruyorum adamina gore muamele yapabiliyorm iyi olana cok iyiym kotuyede cok kotuyum kendimi asla ezdirmem lakin snucda o dedin hylar kanimzda var illaki huy can cikar hy cikmaz ama ckmasnda okadr kotu bir huy deyil ben bnlari dengeledm bașarabilirsin zamanida ck onemli canm evlisin dedm gbi bu karakder bnlari asmaya calisrken dogrudan ck yanlis yapar evliline en ufak bi sarsnti yapmasn dikkat li ol mese orneyin girdin ortamlarda fazlasyla sohbetlere katil fikirlerini syle biliyorum zrlancaksn icnden gidip gelcek syleymmi sylemeymmi diye ama dgru yada ynlis fkrini at ortaya yanlissada dgrusnu ogrenrsn bnu fazlasyla yap bu senn icn bi tur terPi olcak cnku sen bunuda ypamiysndr eminm eyer bnu bașarrsan devami gelicekdir BIRAZ UZUN OLDU KUSURA BAKMA AMA OKUMANI TAVSIYE EDERIM

0 oy
(604 puan) tarafından

Dobralik da her zaman iyi ve hos bir sey degil bence. Her ne kadar karsindaki kisi seni kirmis olsa da sende onun gibi olup onu kirmak bana yanlis geliyor. Ha bu kisi bir yapar 2 yapar hadi 3 de yapsin ama 4.de ben de onu kirmadan bir sey soylerim onun haricinde bende hep alttan alirim orta yol bulmaya calisirim asla karsimdaki beni uzdu diye onu uzmek istemem ya da bende bunu soylim de cani yansin demem. Oyle cok dobra insanlari da sevmem bNa patavatsiz geliyorlar. Bence guzel bir davranizin var sadeec kendini savunman gerekn yeri dogru sec 

0 oy
(704 puan) tarafından

İçine atıp kendini yeme canım kalp kırmak adına değilde hani doğru bildiğin inandığın seyler adına konuş çekinme zamanla aşarsın zaten bir dersin iki dersin bakmıssın sende açıksözlu biri olup çıkmıssın akışına bırak insanlarla arandaki muhabbeti kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin mesela ilk etapta sana cesaret verecek kaynaklar onlar olabilir ve üzülme gecmeyecek bir durum değil :)

0 oy
(475 puan) tarafından
Cnm ruhuma hitap ettin sanki içimdeki ses gibi duygularıma tercüman oldun yalnız değilsin merak etme...
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Bazen bende keske sessiz kalabilsem kendi frenliyebilsem diyorum dilim durmuyo pisman oluyorum keske demeseydim diyorum ozellikle annem konusunda annem nasıl anlatsam cok dusunmeden konusur dinlemez anlamaz falan bende kızarım pisman oluyorum kaynanama her lafı soylerim ezdirmem kendimi acaba bende mi hata oyle demesemiydim dedim diye ayip mi oldu derim esime tutamam cenemi kavga ederiz falan fazla konuskan olmakta iyi degil 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 644 göst.
0 oy
8 cevap 386 göst.
23 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 333 göst.
16 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mursi (523 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 598 göst.
22 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu