0 oy
325 göst.
Diğer kategorisinde (310 puan) tarafından
Evi bir görseniz savaş alanı gibi 2 yaşında bı oğlum nereye girse orasi savas alanına dönüyor uyumadigi sürece hiçbir şey yaptirmiyo mutfağa geçiyorum oda dağılıyor odaya geciyorum mutfak dagiliyo ben akşama kadar hiç oturamiyorum gece çok geç yatiyo bu sefer ben sızıp kalıyorum ev harabe gibi adım atilicak yer yok daha yemek yok Cat kapı biri gelse içeri bile girmez geri kaçar ben nerden basliycam ben bunları yazarken bile iş basinda utandigim icin resim çekip atamadım ben napiyim bı akıl verin bı kahve içip kendime gelip öyle basliyim diyorum ama o bile lüks 

13 Cevaplar

+1 oy
(4,584 puan) tarafından
Benimki de öyle. Bazen diyorum ya biri gelse böyle görse evin halini ne düşünür? Sonra aklıma annemin lafı geliyor "Düşman kapıya gelmez dost da kusura kalmaz. " 

Napalım,  gün olacak o dağınık evi özleyeceğiz. Keşke yanımızda olsaydı da dağıtsaydı evimizi diyeceğiz belki de. 
(310 puan) tarafından
Aynen öyle canım bende öyle düşünüyorum işte biri gelirse ansizin
-Reklam-
0 oy
tarafından
35 aylık hir oğlum var şuan evimi süpürdüm silinecek kaldı hamileyim 6 aylık birde 

Yemek yaptım yedik parka indik eve gidince akşama yemeği yapacağım evi silerim kuran okurum namaz kılarım çay demlerim eşim gelir onu eğit isleirne sahil et ortalık toplamayı öğret ben öğrettim masllalah artık yapıyor 
(310 puan) tarafından
Bende bı namazimi aksatmiyorum sen birde hamilesin sağlıkla al kucağına dediğin gibi ogretmem lazım yoksa başa cikamiycam uğraş ugras bı yere kadar
tarafından
Evet canım öğret uyar anlar
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Bebekli evlerin çoğu o haldedir eminim benim oğlum da 1 yaşında günü gününe uymuyo bugün ev tertemizken ertesi gün savaş alanı bir elimde bez her gün pencere tv siliyorum gözümün içine baka baka dalga geçer gibi ellerini sürüyo oyuncakları topluyorum odadan çıkmadan hepsini yine yayiyo yerlere artık alıştım galiba yorulmuyorum ama en kötüsü de eşim akşama kadar oturduğumu düşünüyo çocuğunun huyunu bildiği halde 
(310 puan) tarafından
Ay bu çocuklar vallahi öyle hem komik oluyorlar hemde ne olursa olsun o an bı sevesi geliyo onlari
(3,480 puan) tarafından
Canları sagolsun napalim :))
(310 puan) tarafından
Valla şimdi eşimi aradım dedim böyle böyle laf etme gelince dedim sanki hiç dememis gibi bide ben sana ne zaman bişey söyledim diyo
(310 puan) tarafından
Öyle canım tabiki tek canları sağolsun
(3,480 puan) tarafından
Ayy Bi de inkar ediyolar
0 oy
(10,042 puan) tarafından

image

bak bu kahve 

image

Buda toplu salonumla nispetim :woot:
tarafından
Ayyy sen demesen görmüyorum canım maşallah  3 ay büyük kızın benim kızımdan ondan sordum ☺️❤️
(10,042 puan) tarafından
Kiz bu tek basina bu kadar dagitsa demek kafayi yerim :D
tarafından
Demi canım bende uykusuzluk tan kafa gıdık :)) aman benim bile dağınık bazen yere atıyor ne versem bı bakıyorum yer oyuncak dolu yemek yapıyorum o arada yetsebildigim kadar aşırı zayifladim hiç uyumuyo dişlerden
(10,042 puan) tarafından
Kiyamam ya bizim daha disimiz cikmadi :) ama gece hic uyumuyo hep memede
tarafından
Benikide aynı canım dişten değil mi o
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Mümkün mertebe elinin yettiği yere dağıtabilecegi şeyler koymayın 
(310 puan) tarafından
Canım öyle zaten ama sandalye masa nersi varsa çıkıp alıyor
0 oy
(602 puan) tarafından
Hepimizin evi öyle kuzum temiz olsndagi iklim elbet toplanır önemli değil zaten çocuklu ev dağınık olur eğer düzenli olursa bence o evde bı problem vardır sonuçta çocuk dökecek dağıtacak kirleteck öyle öyle hayatı ogrebeck iste
(310 puan) tarafından
Haklısın tabiki canım ama işte insan böyle görünce sadece benim evmi böyle diyor
(602 puan) tarafından
Yok yok cnm hepimizin evi az çok öyle geçici dönemler  bı kaç yıl sonra arasanda bulamazsın çocuklarını okumaydi evlenmeydi hepsi geçip gideck o zmn keşke yanmda olsalardida heryer dağınık olsaydı dersin bu yüzden bu zmnlarin keyfini çıkarın
(310 puan) tarafından
Haklısın canım bı bakmissin yıllar geçmiş buyumusler o eski hallerinden eser yok
(602 puan) tarafından
Aynn cnm
0 oy
(12,646 puan) tarafından
Çocuklu ev illa dağılır canım. Kafaya takarak kendini yıpratma. 17 aylık kızım var 33 haftalık da hamileyim olduğu yere kadar. Gece uyuyunca yaparım ben işleri gündüz ona yemek araoğun dişarı çikart  etkinlik akşam yemeği derken bitıyor zaten 
(310 puan) tarafından
Bende o kadar ugrasmiycam artık canıma tak etti sağlıkla al canım kucagina
0 oy
(768 puan) tarafından
Dağıttığı şeyleri toplattir canım yada dagitacagi seyleri ortadan kaldır mesela yatak odasına mi giriyor oranın kapısını kilitle sen yemek yaparken bir çizgi film aç dikkatini çekecek oyuncaklar al birlikte etkinlik yapın hem ev dağılmaz hemde sen yorulmazsin 3 yaşında kızım ve 26 günlük bebem var sabah 6 da kalktım küçüğün altını temizledim karnını doyurdum odamı topladım gittim çamaşır astım  o sırada büyük uyandı küçüğü uyuttum mutfağa geçtim büyüğün kahvaltisini hazırladım hızlıca yedik bulaşıkları yıkadım oğlum uyandı yanına geldim o sırada kızıma çizgi film açtım küçük uyanikti gittim tuvaleti banyoyu yıkadım sonra kaynanamla oğlumu banyo yaptırdık daha sonra onu uyuttum uyuturken de çamaşır katladim yerlestirdim kizimin ogle yemegini yedirdim sonra kizimi banyo yaptırdım küçük uyandı kızımın oyuncaklarını döktüm ortaya o onlarla oynadı bende küçükle ilgilendim o tekrar uyudu bende onla az bisey uyudum kalktım bütün günüm böyle geçiyor biraz hızlı olmak gerekiyor canım yapacak bisey yok hepimiz aynıyız yani tükendim deme enerjini topla silkelen kendine gel :) sen yaparsın basirirsin :) 
(310 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bu uzun yorumun için benimki hiperaktif ama en son çare odaları kitlemek mutfağın kapısını bozdu kilitte kırıldı orayı tekrar yaptırmam lazım en çok oraya giriyo senin anlattigin gibi yapıyım ama pek oyuncakla oynamaz TV yede çok bakmiyo ama evet basarmaliyim
(768 puan) tarafından
Başarırsın kuzum biz anneler herseyi başarırız bak gerçekten söylüyorum sakın tükendim bittim deme ve ben gurbetteyim en kötüsü kaynanamla yaşıyorum bu bile psikolojik olarak çok yoruyor beni ama yine de bitecek hersey geçecek umuduyla bakıp çocuklarıma odaklanıyorum
(310 puan) tarafından
Allah sabır versin canım artık takviye filan kullanicam senin işin dahada zor
(768 puan) tarafından
Aynen canım şükür et kendine gel toparlan eminim  yaparsın
(310 puan) tarafından
Evet kendime gelip bı silkenip sukretmeliyim
0 oy
(799 puan) tarafından
Bunlar geçick biliyormusun o bebe ye guzel bak ilerde vicdanın szlamasın
(310 puan) tarafından
Canım iyi bakıyorum zaten azarlamam kizmam ama ben bittim ama yapicak bişey de yok biseyleri yoluna. Koymak zorundayım ne isterse yapıyorum ondan simardi birazda
(799 puan) tarafından
Hayır hayır çiçeğim
Temizlik vs odaklanma
Odklanmışsın ya kalsın
(310 puan) tarafından
Yok canım artık odaklanmayı bıraktım yoksa bana zarar vericek yorumun için teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Evim çok küçük bütün iş en fazla bir saate biter. İnanır misin günlerdir niyet ediyorum eve makina çekip yerleri silmek ama kısmet olmadı. Başlıyorum ise bir saatim bitiyor bakıyorum s.alak gibi yerimde sayıp durmusum günlerce yapabildigim tek şey ev toplamak ben topladikca o bozuyor. Sinirlerim bozuldu benimde. Eşim dün aldı çıktı parka o ara bütün işi yaptım kafam rahattı bugün huzurluyum ev temiz çünkü ☺️
(310 puan) tarafından
Benimde evim küçük işte bende yetişemiyorum canım bu sefer herşey yarım kalınca kendimi sorguluyorum demekki hepimiz boyleyiz bı tek ben degilim
tarafından
Aynen ben öyleyim. Ev büyük olsa belki o dağınıklık fazla göze gelmez ama küçük oldu mu bir çöp bile fazla geliyor insana. Temizlik beklemeyi bırakmak lazım. Ev çocuklu temiz kalması mümkün değil. Yoksa bazen bakıyorum bazı evlerde çiçekler biblolar düzenler var. Oğlan var olanları yok etti Yeni alsam yine kırıp dökecek. Kabaca bir mobilyali ev var aksesuar severim ama kullanamıyorum
(310 puan) tarafından
Bende çok şaşıyorum iki çocuklu evler biblolar yerli yerinde hicmi elini surmuyolar  o kadar düzenli herşey yerli yerindeki belkide ev küçük olduğu için düzende zor oluyor
tarafından
Valla canım neyi hangi tarafa koyayım şaşırıyorum yetişmediği yer alan yok. Boş sıradan bir ev halinde.
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Çoğu kişinin evi böyle şu anda. sen bakma 3 çocuğum oldu hiçbir yerim dağılmadı mutfakta hiç bulaşığım olmadı diyenlere onlar çocuk yetiştirmiyor arkadaşım onlar robot yetiştiriyorlar
(310 puan) tarafından
İşte ben onları duyunca diyorum ki nasıl oluyor nasıl yetişiyor demmki çocukların kipirdamasina dahi izin vermiyorlar
0 oy
(763 puan) tarafından

Sırf bu yüzden evimizin kenarına bir oda yaptırdi eşim suuan orda oturuyorum yemek icn mutfağa gidip hazırlayıp tepside getiriyorum yiyoruz tekrar götürüyorum bu odada iki koltuk TV soba var ve dagitacaklari hiç birşey yok diğer evimi de salonunu uatak odamı diğer odaları temizledim haftada bir supuruyorum o kadar  kafam rahat köyde yaşıyorum ve bize yetiyor 

image

(310 puan) tarafından
Keşke bende köyde yaşasam ama eşimi ikna edemiyorum gitmek için demekki hepimiz boyleyiz
0 oy
(94 puan) tarafından
Aynı durumda bende ama şükür edin azıcık diyorum
(310 puan) tarafından
Tabiki şükrediyorum Allah canlarını sağ etsin dağınıklık toplanır temizlenir ama şu an bir dönemmidir nedir gerçekten bı usanc geldi yetisemedikce ise yaramiyormusum gibi hissettim yoksa o benim çocuğum herseyim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 104 göst.
11 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 346 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Behis (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 406 göst.
26 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zelihaanne (815 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 192 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Aysun123 (2 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...