0 oy
428 göst.
Diğer kategorisinde (59 puan) tarafından
Aması şu kızlar oğlum 26 aylık ve hiperaktif bı çocuk fazla hareketli yaramaz o yüzden oğlum 4 5 yaşına gelene kadar ikinciyi istemiyorduk ama geçen bı kaza oldu iki kez cinsellik anlamında yani sonra dedim aha da hamile kalicam birinde olmadıysa da diğerinde tutmuştur belki dedim sanki ilk kez hamile kalıp çocuğumuz olucak gibi eşimde bı heyecan bnde bı heyecan bı yandan sevindim içim içime sığmadi bı yandan da oğlum zatn yaramaz çok zor olur diye üzüldüm oğlumda gelişim geriliği vardı 1 ay hastanede falan yattım iki güne bir nstye gittim sürekli hastane hastane psikolojim bozuldu yani yine aynı şeyler olur diye de korkuyorum ama bı yandan da beraber büyüsünler istiyorum arkadaş gibi olsunlar oğlum evde tek olduğu için de bu kadar hırçın bı çocuk çok sıkılıyor tek başına ama bı misafir çocuğu gelince sevinçten akli çıkıyor sizce biraz daha bekleyelim mi yoksa yapalım mı akıl verin kızlar bu arada hamile kalmadım sanırım yine enfeksiyonum var o yüzden oğlum da da tutmamisti enfeksiyonum varken adet oldum 3 gün önce biraz uzun oldu hakkınızı helal edin:))

11 Cevaplar

+1 oy
(433 puan) tarafından
Hiç bekleme yap derim kaç çocuk planında varsa üst üste getir iki yıla zahmetin biter hem beraber büyümüş olurlar hemde sende üç dört yılda bi hamile kalmaktan kurtulursun 
(1,623 puan) tarafından
Çocuk bakmak hamilelikten daha kolay denen yerde ben iptal. Çocuk doğdu 2 yılda kaz ayaklarım çıktı, hamileliğin gözünü seveyim
(3,920 puan) tarafından
Aynen ayaklarım 5. Aydan itibaren agrıdı üstüne basamadım lohusalıgın 2. Haftasına kadar . Kızımda son aya kadar mıde bulantısı cektım ama yine de cocuk bakmak daha zor :)
(1,573 puan) tarafından
Az yanı 5 cocuk nedır bırde ard arda bakmak kısıye gore degısır layıkıyla bakmak onemlı yoksa dogur dogur sal yanı 5 tanesine de yetebıldıgıne ınanmıyorum sahsen zihniyet belli hamılelıgım dert gorup bakmayı h görmek nıye cunku bakmıyorsun salıyorsun
(433 puan) tarafından
Ben ona beş tane doğur demedimki herkes kendine göre doğurur ben ona sadece tafsiyede bulundum ha bakmaya sıra gelince kimisi kendine ve drumuna yetiştirmesine göre getirir kimisi doğur sal yapar ama ben kendime güvenmesem yapmazdım zaten tabi hepimiz biliyoruz doğurmakla anne olunmuyor fakat bu her anne için geçerli değil
(433 puan) tarafından
Bide şu var ben 5 çocuğum var hiç birini ihmal etmiyorum beraber oyun oynar onlarla etkinlik yapar vakit nasıl geçti bilemiyoruz bi bu saatler benim oluyor büyük kızım lgsye hazırlanıyor ve eminim çok iyi bi lise kazanacak inanki insan planlı davranırsa hem çocuğu hayırlı bi şekilde büyütür hemde istediği hayatı elde edebilir ben bu çocukları doğurunca tabiki düşünerek yaptım çocuklarım öyle akıllı ki Allah a binlerce kez şükürler olsun nerde nasıl ne şekilde davranacaklarını biliyorlar
-Reklam-
0 oy
(1,004 puan) tarafından
Benimde oğlum 21 aylık şuan tedaviyle oldu 19 haftalikta hamileyim olacağını düşünmüyorduk eşim korunmadi zaten ilkide olmadı bu da olmaz dedi ama oldu kısmeti varmıs

Biraz yoruluyorum dinlenmeye vaktim olmuyor sadece gece uyurken dinleniyorum oğlumun da uyku düzeni bozuk bu aralar daha çok yoruluyorum az önce dışarda 1 saatten fazla yürüttüm çocuktan çok ben yoruldum 

Eşim çok ilgilenmiyor 5 dk oynatiyor yoruluyorum diyor 

Eşin yardım ederse oğlun yalnız kalmasin diyorsan sen bilirsin ama eşin yardım etmiyorsa 2. Çok zor 
(59 puan) tarafından
Amin inşallah canım:)
Benimki hazırlar öperek uyandırır bide olmuş mu senin kadar yapamasam da idare et bugünlük der üzüldüm canm senin adına ne güzel hazırlamış iki gülse de moralini bozmasa olmuyor muymus ee sen ne anladın şimdi o kahvaltıdan
(1,004 puan) tarafından
Zaten kursağımda kaldı yediğim
Önceden çok iyiydi ama odun arkadaşlarla doldu etrafı o kılıbık diyor diğeri hanımcı diyor zamanla değişti
Hakkını yemeyeyim çamaşır serer dışarıyı yıkar zorlarsam çamaşır katlar ama gönülsüz ve gözüme sokarak
Benimde hoşuma gitmiyor yapmasa daha iyi diyorum
(7,282 puan) tarafından
Öncelikle yüzbin kere maşallah diyeyim bacım ya senin bebeler bebe değil ya benim bebe bebe değil hamileyken kilo verdim kardim burnumda hala cikariyodum ağrılar desen ayrı ne ytabilirdim ne ayakta kalabilirdim başlarda iğne vuruldum totomun üstüne oturamadimda yatamadimda amaaaaa çocuk bakmak çok daha zor 3 buçuk yaşında ben 28 yaşında hayattan bezmiş durumdayım bide yap bı kaç tane diyo ahahahahaaha
(59 puan) tarafından
Hanımci kılıbık diyenler hiç mi yardım etmiyorlarmis eşlerine ahh bu arkadaş çevresi yok mu
(1,004 puan) tarafından
Hanımlarının dediğine göre adam üstünü deistiriyormus soydugu yerde bırakıyormus
O kadar
0 oy
tarafından
Valla bunu biz bilemeyiz canım. Senin ve eşinin karar vermesi lazım. Benm kızım da 24 aylık eşim 2.olsun falan diyorda ben hiç düşünmüyorum. Sil baştan aynı zorlukları çekmeyi. İyi düşünüp karar verilmeli. 
(59 puan) tarafından
Haklısın cnm kafam karışık biraz daha düşünücm
0 oy
(347 puan) tarafından
Bence yapma benim öyle l büyüğü de küçüğüde  ihmal oluyo şuan ki aklım olsa peş peşe yapmazdim
(59 puan) tarafından
Sağol cnm yorum için:)
0 oy
(3,444 puan) tarafından
Ayy oğlum 3.5 yaşında. Ve evet ilgi ister eğitim ister oynamak ister ister de ister. İkinci çocuğumuz oldu. O kadar zor ki. Ana sınıfı kreşe rahatça gidecek sorunsuz bir çocuk olana kadar olmamalı bence. İlk çocuğa vicdanın sızlıyor. Aşırı yoruluyorsun. 2. Yi sevemiyorsun 1.nin hali tavrı yüzünden. Uzuyor da uzuyor... Yaşınız müsaitse yapmayın derim.

İmkanınız var da evde bi yardımcınız olacaksa 10 tane yapın o ayrı. Herkesin şartı başka
(59 puan) tarafından
Yaşım müsait ama yardım edecek kimsem yok annemler başka şehirde görümcem var oda ayda bı geliyor evimiz 5. Kat olduğu için çıkamıyor yoksa bakıyordu yani oğluma falan evlerimiz yakınken
0 oy
(3,920 puan) tarafından
Yaa sahsen benım 25 ay var alarında kucuk altı aylık su an. Çok zor gercekten ama yorümlard gördum eşın baya baya yardımcı oluyormus sana. Çok zor kardeş te şart (bence) düşünüyorsan yao ama senınkı 2 yası bıtırmıs. Benim kadar zorlamayacagndan emın oldugum için bu tavsıyeyı yaptım herkese sakın yaomayn dıyorym:D
(59 puan) tarafından
Evet cnm eşim çok yardımcı oluyor sağolsun beraber büyüsünler oynasınlar istiyorm sanırım y*picaz  D:
0 oy
(550 puan) tarafından
Benim de ilk kızım çok hareketli ve eline aldığı elimde kalıyor birleyler bozma kırma vs çok var.Arkadaşlarıyla oynar ama kardeşi abla zorbalığına uğruyor.Hızına kimse yetişemiyor kreştekiler bile diyor Allah sabır versin diye.Tekken tolere ediyordum ama ikinci çoçuk olunca idare etmesi daha zor.Büyüğüm 4 yaşında küçüğüm 1.Bazen de çok güzel oynuyorlar ama genelde ittiriyor filan.İlerisi için inşallah iyi olacak iki kız birbirine yoldaş.Yalnız olsun istemedim beraber oynayabileceği karfeşi olsun dedim pişman mym hayır ama zor.Göze alabiliyorsan yap.Ama hareketli çoçukla kardeş daha bir zor bu da aklında olsun.
(59 puan) tarafından
Anladım cnm çok haklısın aslında teşekkür ederim yorum için:)))
0 oy
(1,538 puan) tarafından

Ben yandım sende yan bacıı benim kız da hiperaktif gözümü kapattım hamile kaldım doğdu bugün kırk çıktı az önce mutfaktayım baktım benim minik ağlıyo büyük te üzerini soymuş napion annem dedim bebek ağlıyo memmem verecem diyo bebeği emzirecekmiş:D

(59 puan) tarafından
Hahaha  hiç güleceğim yoktu kız
Aklını severim onun Allah bağışlasın cnm
(1,538 puan) tarafından
☺️☺️amin cnm cümlemizinkini
0 oy
(1,573 puan) tarafından
zaten kolay hamıle kalamıyorsum anlasılan basla bakalım denemelere nasıp ne zamansa gelır :) 
(59 puan) tarafından
Evet cnm ya enfeksiyonum var ya o yüzden önce ilaç kullanıp enfeksiyonumun kuruması lazım bide adetim şuan bitsin bakalım hayırlısı olsun:)
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Bende öyle dusundum perişan durumdayım şuan iki kızım var yinede sen bilirsin hayırlısı 
(59 puan) tarafından
Sağol cnm yorum için:)
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Yap tabiki benim oğullarımın arası bir buçuk yaş öyle istedik çok şükür oldu şimdi biri 27 aylık diğeri 9 aylık ve iyi ki diyorum :)
(59 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yorum için y*apicaz galiba:))

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 531 göst.
3 Ocak 2023 Aile kategorisinde AlinKara (663 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 265 göst.
5 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 189 göst.