0 oy
960 göst.
Diğer kategorisinde (380 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar geciminiz nasıl problem yasiyormusunuz eşinizle para yuzunden eşleriniz ne iş yapıyor ve ne kadar maaş aliyor

44 Cevaplar

+4 oy
(664 puan) tarafından
Asgari ücretle geçinebilen yoktur ha aç kalmamayı gecinmeden sayarlarsa orası ayrı 
-Reklam-
+1 oy
(1,529 puan) tarafından
Kötü yönetim yanlış ekonomi politikaları yüzünden ülke fakirleşti maalesef markete gitmek bile lüks oldu bulan nasıl buluyor anlam veremiyorum 
0 oy
(159 puan) tarafından
Geçinemiyoruz hatta bu problemden dolayı boşanmak istiyorum
(159 puan) tarafından
Oktas diye Bi yerde calisiyor santiye gibi pirket fabrikasına malzeme gönderiyorlar hani köpek g8bi çalışmak derler ya 2 hafta gece 2 hafta gündüz çalışıyor 12 saat çalışıyor ve az alıyor gece vardiyasında eşimi sadcee yemek yerken görüyorum
tarafından
En azından çalışıyor bunada şükür hiç çalışmayan kocalar var Allah yardımcınız olsun nerde oturuyorsun
(159 puan) tarafından
Manisa da sen
(1,207 puan) tarafından
Şartlarınızı bilmiyorum ama iş değiştirse fabrikalar bile 8 saat çalıştırıyor artık yazık yani çalışmıyor desen ayrı birşey de adam hem çalışıyor hem yetiremiyor ona da zordur
tarafından
Kocaelide
0 oy
tarafından

Asgari ücret tek başına bana yetmez herhalde:angel:

(380 puan) tarafından
Eşiniz ne iş yapiyor
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Allah asgari ücretliye yardim etsin herşey ates pahası. Bazen düşünüyorum bu insanlar ne yiyor ne içiyor cocuguna ne giydiriyor. Gerçekten cok Zor 
(380 puan) tarafından
Evet peki eşiniz ne işle meşgul
(1,925 puan) tarafından
Emlak canım
(4,158 puan) tarafından
Aynen oyle birkac markete gir cik zaten 700  harcaniyor . Asgari ucretli napiyor acaba diyorum bende gercekten yok yani  imkansizin da otesinde bisey ayda 50 bin kart borcu oduyoruz kredi kart e nakitte harcanio iraya buraya .allah yardim etsin gercekten zor
0 oy
(3,361 puan) tarafından
Eşim de bende çalışan kişiyiz  ama bebeğim var diye ücretsiz izne ayrıldım  geçinemiyoruz  kayinpederim olmasa ev kiram 9 bin aidat kapıcı parasi 10 bini buluyor    öğretmen bide eşim Rabbim asgari ücretle geçinenlerin yardımcısı olsun
0 oy
(748 puan) tarafından
Bu devirde çok zor canım yüksek maaş alanlar bile zar zor döndürüyor 
(380 puan) tarafından
Evet malesef oyle
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Rabbim askari ücret alanların yardımcısı olsunn hersey almış başını gidiyor...
0 oy
tarafından
Elhamdülillah geçiniyoruz , ama asgari ücret almıyor eşim kendi işi bazen işi cikiyor bazen çıkmıyor asgari ücret ile kiyaslasak eşim daha az maaş alıyor 
(380 puan) tarafından
Ya Allah berekini versin insalah
(3,535 puan) tarafından
Bacım istanbulda mısın? İstanbuldaysan geçinmen imkansız bu arada bende tevhid ehliyim
tarafından
Konya'dayim , yaa öyle mi çok sevindim tevhid ehli olmana:)
0 oy
tarafından
Büyük şehirde imkansız askari ücretle geçinmek 
(3,181 puan) tarafından
Her ely pahalı ya aynı fiyatta durmuyor hiç bşey bşrde 3. Cocuk şart yapın diyor sen düzgün maaş veriyon mu millete
tarafından
:)) güldüm bu yoruma
0 oy
(8,997 puan) tarafından
Asgarî ücretten bir tık Yuksek maaşı evimiz kira değil kendimize ait aracımız var arabanin çok masrafı oluyo o yüzden biraz zorlanıyoryz ama iki çocukla arabasız olmuyo ama çok şükür her halimize
0 oy
(812 puan) tarafından
Kra derdi olmasaydı mllet cok guzel geçinirdi bn krada deilim esim bazen çalışır bazen calısmaz duzenli calışsa hersey alırız ama rahatımız yerinde şükür 
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Eşim 15 milyar felan alıyor geçiniyoruz çok şükür sıkıntı yaşamıyoruz pek. 
0 oy
(981 puan) tarafından
eşim esnaf bazen 20bin kazaniyo bazen 50bin sukur gelirimiz iyi evde kira degil ama ona ragmen her istedigimizi yapamiyoruz allah cocuk okutup kredi odeyenlere yardim etsin devir cok kotu.eskiden baba calisirmis herkese bakarmis simdi bi kisinin maasi kari kocaya bile yetmiyo
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Kira yok kocam asgariden bi tık fazla alıyordu her ay karta borçlanarak geçiniyoduk işe girdim baya rahatladık tek maaş geçinmek mümkün değil ya 
(380 puan) tarafından
Hadi ya kira olmadan boyleyse
(1,629 puan) tarafından
Düğüm borcu falan vardı sonra araba borcu oldj baktık düZe çıkamıyoruz işe girdim şimdi elim bol para görğnce işten çıkamıyorum :D
0 oy
(15,958 puan) tarafından
Asgari ücret alıyor eşim. Evimiz kira değil kendi evimiz. Çok şükür geçiniyoruz her ay eşim altın da alıp koyar köşeye 
(380 puan) tarafından
Maslaah böyle olmayı isterim
tarafından
Hayaller hayatlar :)))
0 oy
(148 puan) tarafından
Asgari ucret alıyor esim 12. Bin filan evimiz sobali çok şükür Rabbime geçiniyoruz ama borçlar hiç bitmedi evlndi evleneli kredi desen aynı iyive borçtan bıktım artik skldim yani evlndi evleneli borç odemekten istediğimi alamamaktan anlamıyorum vala herkes para yok diyor amma çatır catirda herkes harcıyor ikinci gebeligimi yaşıyorum suanda ilk cocguamma beşik alamadim ozmnalrda daha kötüydü durumuz şimdi alsak kredyle filan aliriz aslnda ama ben ilk cocgima alamadim icin ona haklsizlk yapacakmisim gibi geliyor onu bile almak istemiyorum okdar çok şey var ki içimde ama ama ama ama işte hep ama var yokluğun gözü kör olsun
(664 puan) tarafından
Geçiniyoruz demişsin de bacım yazdıklarına göre gecinemiyorsun bil istedim
(148 puan) tarafından
Napalim bunada şükür aç değiliz acikta degiliz şükür her halimize ya
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Eşim 20bin alıyo evimiz kira değil aracımız var ve bu rağmen bazen ay sonu gelmiyor. Çünkü vergi kesintisine girdik her ay daha yüksek vergi kesiliyor anlayacağın 20bin almıyoruz bile.. Kayınbabamla babam imdadımza yetişiyor bazen fark etmeden cepte 5 kuruş kalmıyor ki bakıyorum birinden biri hesaba para atmış çocuğun ihtiyaçlarını alın diye.. Geçen sene birikim yapıyordum kenara para atıp ve çok güzel birikiyordu bu sene vergi kesintisine girene kadarda sorun yoktu ama kesinti başladı başlayalı ay sonu zor geliyor Allah asgari ücretliye yardım etsin gerçekten.. 
0 oy
(7,379 puan) tarafından
gecinemiyoz cok zor oluyo ama yapacak bişey de yok bir arada olduğumuz sürece işallah herşeyi aşarız
(380 puan) tarafından
Eviniz kirami
(7,379 puan) tarafından
kira canım
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Esim insaat alçı dekorasyon ustası baya iyi kazanıyor yinede harcamalar borclar para gidiyor askeri ucretle gecinmek gercekten cok zor hele şu zamanda Rabbim yardımcımız olsun 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 134 göst.
25 Nisan 2023 Aile kategorisinde Zeynebbbbb (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 79 göst.
28 Ocak 2024 Diğer kategorisinde TOLGA123 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 165 göst.
6 Ocak 2024 Aile kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 853 göst.