0 oy
309 göst.
Diğer kategorisinde (871 puan) tarafından
Kızlar amelıyat olmadan once agır birsey kaldırmam vs gıbı seyler konuşmuştuk hani klima falan kullanırız demiştik soba falan kuramm gıbısı tam demstk esımle. Amelıyat olacagım gun hastaneye kaynanamda geldı ve annemde ordaydı anneme dıyrkı kızın bu sene soba kursun cocuklara soguktur ve hangı odaya kuracagımıza kadr akıl verıyor oyle yapın dıye annemde sınırlendı dedı cok ıstyrsan sen gel kur et 2 tane cocukla neye yetıssın ne yapsın bırde agır kaldırmak yasak dedı cıt edemedı akıl verme ustasıdır bırde esımın yanında beni sevıyormus dusunuyrmus gıbı yapyr esımde gercek yuzunu gormyr soyleyınce aılemı kotuluyorsun ıstemyrsn oluyor ve hep aılesının mudahalesı ıle ılgılı kavga edıyrz konuya geleyım.                                                                                                                                         Eşim dün annesi gile gitti geldi cay kattım hersey normal bir sıkıntı yoktu sabah oldu baktm dıyor kı sobayı şuraya buraya kurak havalar soguk oldu bende sok oldum dedim ne sobası kurmıyacagız demıstık dedıkı elektrik 2 bın veremm her ay dıye bende dedımkı 3 4 ay surecek kıs benım ıcın ne olmuş 2 bın cok mu benım saglıgım daha onemlı bırde kızlar kaynanamın hastanedeyken butun soyledıklerının aynısını dıyr ve bız normlade soyledıgı odada kurmuyorduk bırdr annesıde ameliyat olms onada agır kaldrma dıyr ve kaynanam soba kurmıyacak ama bana gelınce soba kur cocuklar kucuk oda ısınmaz dıyr ve kavga cıkmasın dıye bırsey demedım cunku bana dıyr sen boyle kavga cıkarınca ıster ıstemz soguyorum senden aıleme karsı boyle dusunyrsun dıye kızlar sıze yemın edebılırım gorumcem ve kaynanam her aksam esımı dolduruyor ve evım hakkında akıl verıyor soyle boyle yapsın soyle yapsın dıye esımde o akşam soylemıyor yarın soylıyorkı sanımkı onun dedıgı laftır dıye.                     Kızlar esıme msj atıp senın annende ameliyat olms bak soba kuruyormu bak kocası para gıdecek 2 bın dıyr mu  karısını dusunuyor ve bu aklı annen ve bacın akıl verıyor dıyeyım mı ınankı yıne kavga cıkacak ama sındıremıyorum onlardan akıl alıp boyle davranması sabahta dedım bu sene tek kuracam daha kurmıyacam dıye akıl verın msj atıp desem mi demesem mı kaynanamla yan yana gelırkn dıyeyımı kocamı bır daha doldurma senjn aklına ıhtıyacmız yok evımıze mudahele etme dıye ınanınkı kaynanam sert dılden anlyr yumusak kac defa da soyledm kendı bıldıgını yapyr :((

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından
İlk olarak annene helal olsun kaynanana lafı çakmış , bı devirde öyle analara ihtiyacimiz var 

İkincisi kaynana cevap vermekten ziyade hiç konuşma mesafe kur eşinin yanında iyi davran güler yüzlü ol (kaynanam silahini kaynanana çevirmiş olursun) sobayıda kur ama eşine de sen bana yardım edecek ben ağırlığa yuklenemem ama güzel dille .
(871 puan) tarafından
Evt mesafe katmam gerek cok yuz verdım bırde guler yuzle hep karsılıyorum ne olursw olsn ama onlara gıdınce hosgeldın oglum dıyr hosgeldınız bıle demıyor surwtı bes karıs bırde bana dıyrlar cay kat yok yemek yap sankı ıs yapmaya gıtmısım oraya bıze gelseler el atmaz uzanır tlfna gomulurler
tarafından
Benim kaynanam bana guzellikle der mesela der Fatma çay koyarmisin içelim , yemeğimi yok , güler yüzle bu günde sende yiyeceğiz gibi davranır , ama senin kaynanan insan yerine koymuyor seni o vakit onun okunu ona çevir ama eşine ispiyonlayabilir seni işte böyle kötü davranıyor gibi o konuda da dikkatli ol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynen öyle mesaj at eşine ona tamam buna tamam diyoruz tepemize çıkıyorlar ya
(871 puan) tarafından
Kız yemın edıyrm kaynanamda ameliyat olmuş oda soba kurmıyacak klıma acacak ona 2 bın gıdınce gorumcem sanane sızene dıyr bızım ev dıyr ama esım gormuyor onlar cocuk kucuktur soba kurak dıyr ya dedım bız senle konusmadık hanı kaynanamın bana dedıgı odaya kadr soyledı esım sabah ve sok oldm onların agzıyla hareket edyr esıme sende akıl olsa kendi aklınla hareket ederdın bunuda demk ıstyrm sureklı mudahale sureklı mudahele artk bıktm :(
0 oy
(583 puan) tarafından
İş kocanda bitiyo canım çocuk değil ki dolduruşa getirdiklerini görmesi anlaması lazım. Kaynanana gittiğinde söyle bana soba kurdurmaya çalışıyorsun sen niye kurmuyosun senin yüzünden evimizde huzur kalmadı de ve bunları kocan yokken söyle dök içini anladığı dilden.. kocana söylerse sende inkar et onların yaptığı gibi.
(871 puan) tarafından
Onların yaptıgı kurnazlıgı yapayım o zmn demı kac defa kavga etsem bana dıyr bak sen soylıyorsn onlar soylemıyor senı dusunyr esım yokken agzıma sıcıyorlar ama soylyrm dıyrkı demezler senın hakkında ıyı duyrlar gelde cıldırma kaynanamı tek gorunce agzına kac defa sıctım bır kac defa yapmadı yıne tek bulunca soylım dıyım bak ben yoruldm bır daha da olursa ayrılır mı muradınıza erersınız korkyr ayrılmamızdan cunku esım sınırlı ve onlar bıle başa cıkamıyrdu cocuguyla ben evlendm ben cekıyorum onlar rahata dustu
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Sen naparsan yap görünmez el kizisin sonuçta anaları kıymetli olur canım bı benzerini dün yaşadım yani naparsak boş göze görünmez 
(4,555 puan) tarafından
Bende öyleyim şuan sinirime sahip çıkmaya çalışıyorum inşallah ailesinin yanına sizde gelin gelmez bu hafta hepsini kırıp dökerim çünkü gider bebeğimde kendim dogururum
(871 puan) tarafından
Bırde sen gebesın ben onlar yuzunden erken doguruyordum hastende 5 gun yats verdıler allah hakımızı alsn boylelerınden hakımı helal etmıyorum zehır zıkım olsn yasatıklarını yasasınlar ne ıstyrlar ya bılmyrm yuva kurmusuz bır salın bızı ya meraklı gıbı etrafımızdalar
(4,555 puan) tarafından
Öyle canim ilk ogullarini ayırdılar sıra bize gelmiştir işte benim çocukluğum geçti eşimle 5 sene sevgili kaldık 6 ay nişanlı 10 senedir de evliyiz ama hala burunlarini sokuyorlar durup durup patladım bende
(871 puan) tarafından
Bende patladım ne odlu dıyr senın yuzunden bu evde kavga huzursuzluk cıkyr yok sen olmyrsn ya o zmn kendı aklınla hareket et annanın etegının dıbıne gırme yapma bende soylemım kavha cıkmasın onceden hep susuyrdum sımdı susmyrm kocama karsı artk ınsan dayanamaıyor
(4,555 puan) tarafından
Öyle maalesef canim Rabbim doğru yolu buldursun inşallah
0 oy
(11,092 puan) tarafından
Bu sene o sobayı kurarsan eğer sonra da hep kuracaksın haberin olsun. En önemli sağlık durumunda bile kendinden fedakarlık yaparsan yandın sonra iyi olduğunda kimse seni görmez. Şimdi ağırlığını koydun koydun. Anana da helal olsun maşallah 
(871 puan) tarafından
Akşam gelsın o zmn tatlı bır dille soylım msj atsam benden cok trıp atyor ve kavgaya hazırda beklıyor annem cat cat soylıyor bende bekarken oyleydım evlendm 3 yıl berbwer yasadık mecburen o zmn sureklı bastırıldım baskı uygulandı sımdı kaynanam gıle konusurken sesım ıcıme kacıyor bırsey dıyemıyorum kılıtlenıyorum onlar gıdıncede kendımı yıyıp btırıyorum nıye demedım nıye soylemedım dıye lutfen bu konudada akıp ver nasıl eskı halime donucem nıye boyle oldm ben
(11,092 puan) tarafından
Niye böyle olduğunu kendin yazmışın zaten ama nasıl düzelir bilmiyorum o senin bileceğin iş.

Eşinle kavga etmeden başkalarını işin içine sokmadan konuş. Annen sana böyle söyledi deme, ben bu halde soba kuramam canım senin yapman gerek bütün soba işlerini de mesela bakalım ne dicek.
Benim eşim de her sene soba lafı eder, kendin yakarsan her gün kur diyorum. Yemiyo kurmak :)
0 oy
(12,898 puan) tarafından
Daha hastanede iyi de hayatım ben ağır kaldıramıyorum sabah işe gitmeden sobayı yakmak veya akşam gelince sobayla uğraşmak seni zorlar deseydin. Kirada iseniz doğalgazlı bir eve taşının kendi evinizse doğalgaz çektirin 
0 oy
(3,292 puan) tarafından
Eşine böyle mesaj atarsanız kendinle annesini kıyaslamış olursunuz. Bak onun kocası soba kurdurmuyor... Bu tarz bu üslup zaten yanlış. Yani erkekte hiçbir işe yaramaz. Ayrıca o anne sen eşsin. Asla kıyas cümlesi kurma. Eşine hiçbir şey deme sen bilirsin aşkım de. Soba kurulunca da eşinden rica edersin yakar. Zaman içinde sona yakma görevini eşin almış olur. 

Kaynana mesaj atsan onu alır eşine gösterir. Hiiiç bu yollara girme. 
0 oy
(493 puan) tarafından
Ben olsam sobayı kuramam sonuçta klima veya elekteikli soba hiç farketmez 24 saat yanabilir sıcak günler dışında ama sobayı zırt pırt doldur yak ayreten iki çocuk Allah korusun ya biriyle ilgilenirken diğeri elini vursa yaksa napıcaksın ağır kaldırmak zor değil ama iki çocukla soba kurulmaz eşin bi daha çocuklar için soba kuralım derse de ki çocuklarını düşünüyorsan kusura bakma ben bi odayı tek ısıtamam 
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Bencesini soyleyeyim soğursa soğusun kavga olunca  bende soğuyorum gidip onun bunun dolduruşa gelince derim bir güzel ele alırım hırsımdan nefes aldırmam evin içinde annen böyle böyle dedi gelip aynısını diyorusn bana zaman geçince ne konuştuk ne ettik şimdi ne oldu bana sana bunu yaptırmaya çalışan soba kuruyor mu hayır o zaman neymiş gelin nasıl olsa canı çıksın düşüncesiymiş sende gidip uyuyorsun el kızı canımı çıksın diyorsun sen 2 bin vermiyorsun öyle mi yemekte yapmıyorum evide temizlemiyorum ver daha bunlara kaç bin veriyorsun benim hiç emeğim yokmuş gibi bide bana para lafımı yapiyosun sağlık bu keyfimden mi sanki bir daha bana bir baskasinin düşüncesiyle gel bir başkasının aklına uy bak nasıl rezillik çıkartıyorum diye ortalığı yıkarım hakkimdan gelemez ağzını açtırmam çünkü ya bu konuda net ve keskin tavrim olmalı yada bugün bu yarın başka bı konuda bana rahatlıkla söyleyemesin diye konuyu toptan ele alırım 
0 oy
tarafından
Sen kaynanayla ne kadar yüz göz olursan o kadar burnunu koyar hayatiniza kaale alma esin onların dediğini mi yaptı hemen ayy hayatim söyle olmaz ki fln naza çek kendini böyle böyle idare et kimsenin dediginide yapma 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Evi izin ısınma sekli ne ( bnde sobali evdeyim 1 tane  salonda 1 yatak odası mutafigi ısıtıyor 1 de banyo sobam var ) odunu kömürü eşim balkona koyar , doldurun yakma işi bende sirkeleme de de yardım ederiz o temizler bn silerim zahmetli iş ama ameliyatına zarar vermiycek şekilde eşinde yardım ederse kur.cocukalar elektrikli sobayla isinamaz salgın var ,,, erekek anasinnda oğlu diye eve her bogaa karışmasına bnde karşıyım 
0 oy
(11,219 puan) tarafından
Soba işi neden kadına ait oluyor ben bunu anlamıyorum bizim annem babam ikisi yapardı her şeyi bu sene bizim de sobalı ev eşim kurdu soba kurulması gerekiyorsa yapamam sen kur diye kararlı durabilirsin canım yani destek olmalı esin bırak anasını bacısını erkekler illa akıl alacak birilerinden cunku kendi beyinleri yok

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 248 göst.
4 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
0 oy
3 cevap 89 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayparca (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
28 Kasım 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,075 puan) tarafından soruldu