0 oy
162 göst.
Aile kategorisinde (108 puan) tarafından
Bebeğim 10 aylık henüz mevlüt yapamadik.Yaşına girince yapalım dedim .Ama eşime göre bu tarz şeyler gösteriş gibi geliyor.Bende de biraz etraf ne der kaygısı var (Bundan kurtulmam lazım).Aslinda bende Gazzedeki so*kırımdan dolayı mevlüt ve doğum günü yapmak istemiyorum.O kadar bebeğin k*tledilmesi hepimizi çok etkiledi.Onlara saygısızlık,haksızlık  gibi geliyor artık bu tarz kutlamalar.Gülerken bile utanıyorum artik.Siz ne düşünüyorsunuz,fikir verebilir misiniz?

14 Cevaplar

+1 oy
(48,494 puan) tarafından
yaptim arkadasimda yaşında yapti kinayida o zaman yapti
(119,126 puan) tarafından
gariban evlatlarimim hic bisi olmadi
(48,494 puan) tarafından
Türkiye'ye gelince yap sende☺️
(119,126 puan) tarafından
gecti artik genc kiz oldu şimoş☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mevlut kutlama degıldır dua okunur o yuzden gazzedekı soykırımla bagdastırmak gereksız bence, yani ben 6 aylıkken yaptım dua okundu sonra ıkramlar dagıtıldı, herkes bırseyler getırmıstı kızıma verdıler gıttıler eglence olmadı
(108 puan) tarafından
Burda biraz abartıyolarda herşeyi giyime kadar.
tarafından
Cagırırken uyararak cagır bence, kendı aramızda şatafatsız bır mevlut olucaktır de, sen kendınde abartısız gıyınersen öyle gelen kendınden utanır zaten
(48,494 puan) tarafından
aynen adi ustunde mevlüt eğlence değil ki
0 oy
(6,163 puan) tarafından
Eğlence düzenlemiyosun ki sonuçta canım Kur'an okutacaksın hatta Gazze'de ki Müslüman kardeşlerimize de dualarınızda yer verirsiniz isterseniz tâbi Allah kabul etsin şimdiden 
(108 puan) tarafından
Sağolasın canim
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Yapmayacağım çünkü evim küçük zaten çocuk ne kadar olsa küçük kış zamanı hastalık çok var gelenler illaki akraba yada yakınım olucak gelene elleme cocuguma diyemezsin herkesin içinde hasta olupta gelen olursa artık çıldır yani zehir olur gün gelecekler temizlik ikramlık gidecekler temizlik o yüzden çocuğumun hayrına bir kurban fazladan keserim yada hayvanlara mama alırım diye düşünüyorum hem bana telaşı olmaz 
(108 puan) tarafından
Katılıyorum .Eskisi gibi değil şimdi sürekli hastalık var bir de **** çıktı .
(1,572 puan) tarafından
Dün parka çıkardım bı çocuk geldi sevmek istedi eline yüzüne dokundurtmadım üzüldüm de böyle olduğu için oyuncaklarla oynadı sonuçta çok çocuk var uy*uz varsa diye korktum nasıl bir zamana denk geldik böyle
0 oy
tarafından
Aslında mevlut okutsan onlar içinde dualarınızda yer versen aşırı guxel olur bizim mevlutlerde yemek yenilir kuran okunur dua edilir zikir çekilir sonra herkes kendi evine gider öyle şaşalı birsey olmaz 
0 oy
(583 puan) tarafından
Ben yapmadım canım aslında istiyordum ama pandemi zamanına geldi kapanma olduğu zamanlarda olduğu için yapmadım onun yerinde çocukları sevindirdik Allah kabul etsin 
(108 puan) tarafından
Güzel olmuş yaptıgnz Allah kabul etsin
(583 puan) tarafından
Amin hepimizinkini inşallah
0 oy
tarafından
Dış buğdayı mevlüt 

Doğum günü hepsini bir yaptık mum yakmadik uflemedik birdahada doğum günü yapmadık evde kendiniz bir pasta kestik sadece 
0 oy
(3,363 puan) tarafından
Ben yaptım tavuklu pilav ayran ve tatli cay ikram ettik  esimin ve benim yakin akrabalarimizi cagirdik evde kuran okundu dua edildi 
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Bana göre çok gereksiz. Bebek için zaten birsey ifade etmiyor sırf başkaları için de yapmam. Her gün Tin süresiyle, Enbiya süresiyle dualarla büyüt manevi olarak  daha iyi. Bir de bunun için masraf ediliyor ama sorsak kaç tane bebeğin bebek kitapları var? Mevlut yapandan daha azdır. 
(108 puan) tarafından
Teşekkür ederim haklısınz mevlüte harcanan parayla birine yardımımiz dokunsa hayır duası alsak bebeğim için daha kıymetli olur.
0 oy
(1,274 puan) tarafından
2 aylıkken yapıldı hemen okutuldu mevlütü. Bütün masrafk hatta kayınvalidemler karşıladı sağolsunlar. 

Bilmiyorum bizim çevrede bebek küçükken okutmak daha makbuldür sizinkisi büyümüş artık bilmiyorum gerek var mı. Parayı bi yere verin hayrına
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Önceki 2 çocuğuma yaptım ama böyle kıyafetli konseptli şaşalı bişey değildi ikisi de. Evde 5-10 komşu okudu dua etti o kadar. Bu bebeğime de aynını yapcam. 3 aylık olsun babaannesine 5-10,komşuyla dua edeceğiz o kadar
0 oy
tarafından
Canım mevlüt bu eğlence değil ki hatta Gazzedeki insanlar için de bir dua okunur. Ben iki oğlumda yapmadım çünkü biri erken doğdu yasak koydu doktoru kalabalık ortama girmicek diye. Diğer oğlumda erken doğdu oda pandemi olduğu icin
0 oy
(547 puan) tarafından
Bende yaptım hem kendi evimde hemde annemin evinde
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Mevlüt yapmadım çocuklarımda sadece evde kurban kestim amcası ve halasını çağırdım eşimin kavurma yaptım o kadar

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 1,006 göst.
18 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 518 göst.
9 Kasım 2019 Aile kategorisinde ✨ ⭐ Mudebaar ⭐ ✨ (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 373 göst.
26 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu

378,266 soru

11,321,685 cevap

34,767 kullanıcı

...