+2 oy
1,004 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

turkiye süpersin.. !!!

22 Cevaplar

+18 oy
(1,214 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Boykotu sen ben yapamayiz devlet yapmali canim. Benm raftan satın almam onemli değil önemli olan onu rafa koyanlar. Boykot boyle olur.
(781 puan) tarafından
Zaten alınmış ülkeye getirilmiş.. sen almayarak kendi esnafını zora sokarsın sadece..
(1,554 puan) tarafından
Bugun buna benzer bir posta yine ayni yorumu yaptim. Bu tip yaptirimlar ulke olarak yapilmali. He sen ben bireysel vicdanimi rahatlatmak istiyorum almicam dersen okey.
Ama 80 milyonda 5 milyon almasa ne?
Hukumet israil ile her turlu ihracat ve ithalati tam gaz yapmaya devam ediyor. Vatandas da kendi capinda boykot yapiyor. O mal ulkeye girdikten sonra oyle ya da boyle satilir. 1 ay sonra bunu herkes unutur yine satilir. Toplum olarak ne kadar balik hafizali oldugumuzu hic tartismayalim. Ticareti sonlandirmak hukumetin gorevi. Onlarin da cikarlari baska oldugu icin kimse umursamaz. 2 mitingle milletin gazini alirlar sonra tam gaz ticarete devam
(497 puan) tarafından
Bizim devletimizden bi b*k olmaz güya müslüman ülkesiyiz peh
(1,554 puan) tarafından
Hicbir musluman ulkesinden bir halt olmaz. Olmadi, olmayacak. Kapsami genisletirsek dunya uzerindeki hicbir dine mensup hicbir ulkeden bir halt olmadi.
Bos beles kinama mesajlari yayinlayip geciyorlar.
Cunku isin icinde siyaset var. Oyle igrenc oyle kirli birsey ki.
(497 puan) tarafından
Aynen öyle valla ahirzamanda herkes kendi çıkarını düşünüyor eşimde geçen papia indirimdeydi alalım mı dedi dur bi bakim israil malıysa almayalım dedim ama uyguna düşmüş diyor ulan zaten zamlı yaparsa kimse alamaz ekonomiden dolayı haklısın dedi bıraktı
-Reklam-
+3 oy
(11,077 puan) tarafından
Boykot unutulmadı. Zaten içimizdeki olan hainlere gün doğdu onlar almıştır 5er 10ar. Biz devam ediyoruz boykota 
(21 puan) tarafından
Ne kadar doğru ve mantıklı bir yorum tebrik ediyorum sizi ++++
(781 puan) tarafından
Zaten alınmış ülkeye getirilmiş.. sen almayarak kendi esnafını zora sokarsın sadece
(11,077 puan) tarafından
Esnaf ya iade eder ya indirimli satar, alanlar var işte. Bi şekilde hallolur o. Ama sonrasında talep azaldığı için o ürünleri dükkanına sokmaz. Zincir marketler ayrı onlar zaten zarar falan etmez. Biz talep etmeyecez dışardan da gelmeyecek. Bi günde olacak iş değil bu, uzun bi süreç. Biz kararlı durursak olmayacak şey de değil ayrıca
(781 puan) tarafından
Elimizdeki telefonu da kullanmamamiz lazım bazı insanların arabalarını kamyonlarını traktorlerini elden çıkarması lazım mümkün değil yani 3 5 doritos kola almamakla olacak iş değil.. akıllı olabilseydik de en iyi ürünleri İsrail değil biz yapabilseydik..etimiz ne butumuz ne ki boykot edelim neyimize guvenelim de yapalım bunu..
(11,077 puan) tarafından
Bak şimdi karınca misalini biliyo musun? Biz safımızı belli edicez.
 Her şey elimizde değil ki. Var mı instagram muadili Türk yapımı bişi varsa o platforma gidelim. Muadili yoksa tamam mecbur devam. Ama deterjanı Türk malı kullanabilirsin hamburger ve kahveyi evde yapabilirsin ya da özel restoranda yiyip içebilirsin. Seçenek olan şeylerde biz seçimimizi ona göre yapmalıyız.
Keşke devlet yapsa ama ülkemiz dışa bağımlı hale getirildi. Zaten eksik çok düzelmesi zor ama işte karınca misali biz nerde olduğumuzu bilicez
+2 oy
tarafından
Keşke herkesin bazı şeyleri boykot edecek maddı durumu olsa ama ekonomi de belli herke skendi cebini de düşünüyor evini de keşke ama keşke bu mallara hiç ihtiyaç duyulmasa yemesek içmesek ülkemizin üretimi şah olsa şahlandırsak ama maalesef yediğimiz ekmeklerin tohumu bile İsrail …
tarafından
Ayceidilturan güzel bir yere parmak basmissin 'bizi kim mecbur biraktiysa  ve mecbur bırakanlara destek olduysa yok olsun' demişsin yaa hatta Allah belalarını versin demek daha yerinde , bu sistem ve bu sistemi yürüten ve yürütene destek olan herkes dahil //
İşte beddua böyle olur ..
Ohh içimin yağları eridi:)))
tarafından
Ben bedduadan korkarım bilmiyorum Buda benim görüşüm sıyırmak gibi bir niyetim savunmak gibi bir niyetim de kesinlikle yok olsaydı destek olmazdım kendi görüşümü paylaştım herşeyi Allah a bırakmanın en güzel olduğuna inanırım neden böyle laflı bir saldırıya maruz kaldığımı anlamadım aynı dilden konuşuyoruz ama farklı bir şekilde algılandı bu da sizin görüşünüz saygı duyarım
tarafından
Fikir aynı sadece siz beddua etke taraftarı değilsiniz ,  özet olarak bu .//
tarafından
Kesinlikle bu şekilde
(5,680 puan) tarafından
Ayveidilturan emin ol normal hayatımda ağzımdan asla beddua çıkmaz. Bende çok ama çok karşıyım fakat bu normal bir durum değil artık dayanamıyor insan. Ayrıca yok olsalar beddua değil bana göre Müslüman alemi için dua ☺️
+1 oy
(1,567 puan) tarafından
Bizim milletimiz dirayetini koruyamaz nerde ucuz hurra oraya koşar herkes aynı değil tabi ama çoğunluk öyle. Aynı coranada yaptılar sanki kıtlık var gibi rafları boşalttılar sonra noldu herşeye zam geldi o kadar almasaydılar belkide fiyatlar artmıycaktı. Şimdi de indirimler var yine hunharca alışveriş yapıyolar. Kendi adıma konuşim benim vicdanım sızlıyor ya yani devlet sokmuş ülkeye almış rafa koymuş bnm alıp almamam farketmezmiş. Eder kardeşim kimse almasa elinde patlasa ürünler zarar etse marketler öylede bi geri iade ederki o ürünleri ama yok birçoğu yapamıyor. Dediğim gibi vicdanım sızlıyor o çocukları gördükçe o ürünleri alıpta kullanmam kan görürüm boğazımdan geçmez evimden temizledim hep İsrail ürünlerini. Abarttıkları kadarda değil bazı ürünler ariel, omo örnek verirsek aman aman bi temizleme yok yine kalıyo bazı lekeler. Daha söylenecek çok şey varda sığmaz buraya
tarafından
Alkışlıyorum
+1 oy
tarafından
İsrail'de zincir marketler Türkiye mallarını boykot edip malları mağazaya almazken bizde iş her zaman halka kalıyor. Ne bulsa onu almak zorunda insanlar yeri geliyor koca listeyle alışverişe çıkılıyor her bir ürünü memleketteki mağazaları arayıp alacak halleri de yok insanlarin . Hadi Türkiye'deki yetkililer de o malları  bırak marketlere kadar girmesini sınırdan dahi gecmesine izin vermesinler hadiiii....

Deprem oluyor hadi halkim pamuk eller cebe salgın oluyor aynı şekilde. Bu millet hep kendi kendine yetti 7. 500 TL lik maaşla bunlari yapan insanlariz biz. 
(1,119 puan) tarafından
Helal olsun çok doğru yorum
tarafından
Doğru bu çünkü. Haberlerde zincir marketler boykot ederken bizde boykotu yine halk yapıyor. Valla ben adama veriyorum liste girdiği markette hangi ürün varsa onu alır. Tek tek bu İsrail mali diye ayıklayıp market market gezemiyor.
Ülkeye mal girmeyecek ki halk marketteki diğer ürünlere yönelsin. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ama dediğim gibi. 15 market gezip listeyi tamamlayamayacagimiza gore. Mecbur kalıyoruz bazen.
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Kaynanam gibiii aslinda  indirime  girmis almak lazim diyodu en son nasil üzüldüm  insan kanı  var onda  dedim hic umursamadı  :(
tarafından
Para gözü boyarmis , indirimden lezzet almış .
0 oy
tarafından
Kım dıyor bunu vallahı bugun avmde ıdım. Starbucks bomboz Mcdonald, burger King bombos adıdas nıke puma bos bılerek mıgrosa gırdım felaket ındırım vardı heryer tıklım tıklım ürün dolu kasalar bombos 

Kii biz zengin in bi sehırdeyız hiç bu kadar bos görmedım avmyı
tarafından
Bende aynı bırcok temizlik malzememden vazgectım normalde gross marketlerw gıderdım sımdı bım A101 tarım kredıye gıdıyoruö çiftimiz kazansın
(10,529 puan) tarafından
Marketlerinde İsrail olanı.mi var kız
tarafından
Var canım migros açıkladı İsrail'e desteğini zaten gitmezdim temizlik ürünü hastaligi var bende yüzey temizleyici severdim almiyorjm
tarafından
Yuzey temizleyici bingo al
tarafından
Alıyorum canım seri şeklinde en çok bingo fresh :)
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Keşke yapılabilseydi ama bu kadar derdin ortasında herkes geçinmeye çalışıyor. Keşke herkesin cebi dolu olsaydı da boykot etseydi. Bu halkın yapacağı bir şey değil tamamen bunu alıp reyonlara koyan satışa sunanlarla alakalı. Vatandaş nereye kadar yapabilir. Sesinizi bizlere değil yukardakilere yükseltmelisiniz. 
(2,041 puan) tarafından
Allah devletimize birliğimize beraberliğimize bayrağımıza dinimize zeval vermesin. Biz çok güçlü ve aslında çalışkan bir milletiz. Tek duam budur. Rabbim masumların da yardımcısı olsun. Zalimler de onların kanında boğulsun inşallah.
tarafından
Çok güzel yazmışsınız biz Türkler herzaman mazlumun yanında olduk tarih bizi böyle yazdı yazmayada devam edicek inşallah.
(2,041 puan) tarafından
Öyleyiz tabii ki gerçekten istesek yapamayacağımız şey yok. Keşke gençlerimize fırsat verilse ne kadar parlak üstün yetenekli çocuklarımız var. Bir yerde bazı terslikler var. Yıllarca hep ürettik. Önceden her şeyin en doğalını en iyisini bizler tüketirdik şimdi bile geç değil istesek yine olur. Umarım her şey eskisi gibi güzel olur. Daha parlak aydınlık yarınlarımız olsun biz bir oldukça her şeyin üstesinden geliriz. Buna inancım tam ♥️
tarafından
Birazda insanlarımız gençlik tembellige alıştı canım özellikle teknoloji geliştikçe insanlar telefona boğuldu keşke hepimiz uretsek♥️
(2,041 puan) tarafından
Üreten nesil azaldı gerçekten de. Olanlar da bu ekonomi yüzünden eziliyor artık yapamıyor. Allah yardımcıları olsun. Toprağımız çok zengin eksek biçsek koca ülke kalkınır. İmkanlar çok kısıtlı kimse artık kolay kolay üretime yeltenemiyor. Maliyet kârı geçiyor çok zor gerçekten.
0 oy
(1,927 puan) tarafından
Hiç şaşirmadim. Geçen dalgınlıkla elidor ve cif almışım. İade etmek icin gittim almadılar da. O gün uykusuzdum yoksa asla böyle bir hata yapmazdım. Şimdi dandik ürünler aliyorum yapacak birşey yok. Onların ürünleri hep elimizin gittikleri.
tarafından
Almadilarmi Türkiye'deyiz satıcı Türkiye ama iadeyi almıyor .
(1,927 puan) tarafından
Malesef. Fişte görürdüm ama almadılar. Bebeğim vardı yanımda yoksa uğraşırdım ama o an imkanım yoktu.
tarafından
Yazık yaa nasıl bir ülkede yaşıyoruz, onların o fişi almaları gerekirdi , ne biçim bir anlayış , neyin kafası , er tağut ülkesi normal aslında şaşmamak gerek
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Herkes kendini düşünüyor sadece indirime girince kaçırmak istemiyor bu ülkede de geçinmek zor olduğu için isterlerse bedava versinler ben evime bebislerim kadı olan ürün almam artık Rabbim ıslah etsin onları 
tarafından
Amiiiiinnn
0 oy
(1,501 puan) tarafından
İsterse bir TL yapsınlar ben almam alana da Allah akıl fikir versin diyorum 
tarafından
Allah akıl fikri vemis , akillilar düşünüyor
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Devlet ülkeye sokmamali canm.ama nerdeee öyle birsey yapmazlar 
tarafından
Senden önceki değil ondan onceki yorumu okumanı tavsiye ediyorum eda (meftun) un yorumunu
0 oy
tarafından
Sokta dun gordum 99 tl olan yumos 74 tl olmuş tu almadim almam da zaten cok pahalı israil ürünleri domestosuda 1 yıldır almiyorum bu sene bi kere yumos aldim artik almamda bir suru türk malı var neden onlara parami yediteyim ki gerci bu zincir marketler de israile destek veriyor bence ama mecbur türk malından sasmiyirum
tarafından
İşte öyle bir karmasanin icindeyiz
0 oy
(962 puan) tarafından
Boykot Bi seferliğe mahsus olmamalı hayat felsefesi yaşam tarzı olmalı. 
tarafından
Nerde insanlarda o istikrar
(962 puan) tarafından
Malesef yaa Allah basiret versin
0 oy
(11,077 puan) tarafından
tarafından
Okudum , elhamdülillah diyelim , umarım devamı gelir
(11,077 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(16,007 puan) tarafından
Canım benim bizler almıyoruz ama vatan hainleri alıyor onlara gün doğdu. Sosyal medyada yorumlarda görüyorum o kadar çok insan var ki ohhh sizin boykotlar sayesinde hamburgeri ucuza aldım şunu indirimden aldım diye dalga geçenleri çoğu da genç bunların 
0 oy
(1,913 puan) tarafından
Çoğu İsrail ürünlerinden vazgeçtim almiyirum artık bir alternatifini buluyorum ama alanlar var yani görüyorum
tarafından
Alanların vicdani hangi çöplükte kaybolmuş //yâZıK//
0 oy
tarafından
Boykotu devlet yapmalı malları girişi yasaklanmalı 
tarafından
Devlet elbet yapmasını bilir , o vakit niye yapmıyor ¿Soru işareti¿ Acaba bir cikarimi var ¿Soru işareti¿
tarafından
Vergi alıyor var tabi
0 oy
(2,727 puan) tarafından
Ekonomi beli canim miletin durumu beli yani tabi ucuz mala kosacaklar yine Erdoğan giriyor ortaya milete suçu bulmam madem indirime girmiş Erdoğan sende türk malını indirime köy ki milet türk malı alsın zaten başlı sebebi beli hayat bu kadar pahalatirmasaydi insanlar ucuz mala kacmazdi buda ha ben kendim almıyorum  
tarafından
Ne kadar saçma değil mi turkiyenin lideri israil malına dokunamiyo gibi konuşmuşsun, işte bu kadar cılız bir sistem , ve cılız sistemler yıkılmaya mahkumdur ☝
(2,727 puan) tarafından
Kuzumne dediğini anlayadim
tarafından
Diyorum ki Türkiye'ye israil malı geliyor ve bununla İsrail kalkınıyor, ama Türkiye kendi malını üretip ekonomiyi ayakta tutamıyor , ürettikleri mallarda ön planda değil , bu gösteriyor ki ne kadar zayıf bir sistem , ne kadar yanlış bir sistem, ne kadar yıkılmaya mahkum bir sistem ..
(2,727 puan) tarafından
İşte canim çeken bilir onların orda çektikleri ni kendileri bilirler işte alah herkese ibret veriyor mioetimiz yine akilanmiyir iste
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Canım zaten onlar alınmış parası verilmiş. Önemli olan ulkeyeye sokulmamasi. Market alıp karını koyup satıyor bize . 2021 de de sözde baykot edildi . Bı kaç hafta çıktılar almıyoruz almıyoruz dediler yine alındı  bu savaşa kadar. Ekonomi zaten zorluyor indirime girdimi bütçemizi düşünüyoruz   bir yerden sonra. Önemli olan ülkeye sokulmamasi.
tarafından
İstikrarlı olabilsem mallar Türkiye'nin elinde patlar
(1,105 puan) tarafından
İşte önemli olan istikrar .zararına satış yaparlar yine satarlar. Ekonomiyi bu hale getirenler utansın ne diyelim. Elimizden dua etmekten başka birşey gelmiyor.
tarafından
Allah bu ekonominin basindakinin ve basindakini ayakta tutup destek olanların belasını versin (amin)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 167 göst.
11 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kubraaaaaaa (41 puan) tarafından soruldu
+2 oy
21 cevap 308 göst.
2 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Emine S (16,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 196 göst.
30 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nesli-birand (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 202 göst.
2 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu

380,246 soru

11,384,347 cevap

34,884 kullanıcı

...