0 oy
571 göst.
Aile kategorisinde (764 puan) tarafından
Kızlar Allah ne nasip eder bilmiyorum tabiki ama bu hamileliğim o kadar zor geçiyor ki henüz doğum bile yapmadan hamilelik gözümde karardı..

Kendi istegimle birdaha asla çocuk getirmeyi düşünmüyorum. 

Ama çevrede kiminle konuşsam diyor ki hepimiz hamileyken öyle diyorduk doğumdan sonra geçiyor insan tekrar istiyor gerçekten öyle mi? Bunca çekilen acı unutulup da tekrar isteniyor mu?

46 Cevaplar

0 oy
(12,494 puan) tarafından
Ben istedim :) oğlum 3.5 yaşındayken kızım doğdu 
(764 puan) tarafından
3 yıl acıları unutmak için yeterli bir süre mi bilemiyorum :D
-Reklam-
0 oy
(3,422 puan) tarafından
Kızım 3 yaşını geçti hala ikinciye niyetim yok 
(13,834 puan) tarafından
Ilkim kabustu ben hayirlisiyla buyusunler diyenlerdenim ay:)
(11,084 puan) tarafından
Benim de bu zor geçiyor ama olsundu :) amin amin
(13,834 puan) tarafından
Benim de ikincim rahatti:)
(764 puan) tarafından
Hamilelik Özlenir mi ya :D
(1,054 puan) tarafından
Sweatmom
Sen hamilesn dye biliyordum
0 oy
(94 puan) tarafından
Cok zor geçti gebeliyim şimdi yine istiyorum
(764 puan) tarafından
Ne kadar zaman geçti peki
(94 puan) tarafından
Şuan 3 yıl cnm
(764 puan) tarafından
İdeal bir süre insAllah Rabbim kolay sağlıklı bir gebelik nasip eder
0 oy
(2,522 puan) tarafından

Evet canım gerçekten öyle. Ben öyle bı şikayet filan etmedim ama tabi zorlukları olucak gebelik sonuçta. İkinciyi doğumdan 6ay sonra düşünmüştüm :)

(1,252 puan) tarafından
Ayy kesinlikle canım 4 5 kişi zor baktık bebekken düşünün lohusalık nerdeyse bende 5 ay  sürdü :)hâlâ da çok mızmız
(2,522 puan) tarafından
Sanırım bazı insanlarda travma kaliyo bu acı ağrı zorluk. Bı arkadaşım ikinci çocuk istemesine rağmen ben evlendiğinde bir yaşında kzii vardı 6 sene oldu hala cesaret edemiyorum diyo kızı 7 yaşında oldu. Onu atlatmak lazım hamileliği doğumu zor geçmiş. Allah zorunu kolaylaştırsın canim
(1,252 puan) tarafından
Amin canım aynen ya hem hamilelik hem doğum zor geçti normali çektim çektim tekrar sezeryan oldum ve sonra kızım kolikti 5.5 aya bağırması ancak kesildi ne bilim annelik zor canları sağolsun Rabbim bizimde yardımcımız olsun
(764 puan) tarafından
Aynen travma şuan bende biri hamileyim diyince benim ödüm kopuyor. Bir gün değil birgün hastaydım çünkü. Halen de öyle önümde daha koskoca 4 ay var bir an önce hayırlısı ile doğurup kurtulmak istiyorum
(1,252 puan) tarafından
İnşallah canım sağlıkla kucağına alırsın bebeğini
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Vallah unutana helal olsun unıtmasalar yapılmaz benım anlamda unutuyor musunuz 4 tane sezaryen yaptı normal olsa 8 tane doyururum dedı... 

Ben unutamadım 2 de kaza oldu canı sağ olsun ama çok agladım aynı acı aynı psikolojik durumlar acı esıgımdd yüksek ama doğur demek bır insana yapılan en büyük zulüm :) acı çek dıyor resmen. Ama sonrası güzel kardesı var kızımın bana kalsa tek kızım olacaktı 
(764 puan) tarafından
İşte daha doğumu ve bakımı göremeden böyle düşünüyorum:D Rabbim sana güç kuvvet versin
(11,084 puan) tarafından
Hepimize canım amin
(2,351 puan) tarafından
Baglılık başka bak onu kucagına alınca kebdını hem güçsüz hem güçlü hiss edeceksin onun ıcın herseyı yaparsın ama bır çok şeyden de vazgecemezsın. Dunyanın en güzel kokusu o
(11,084 puan) tarafından
Ayyy özledim o bebek kokusunu :)
(2,351 puan) tarafından
Hatıceeeeee sen bu aşkla 678 beeeee
0 oy
(7,981 puan) tarafından
Vala benim gebeligimde riskliydi 9 ayım hastanede geçti.simdi 4 yaşında gerçekten korkuyorum cesaretim yok nasıl millet hemen istiyo anlamış değilim 
(7,981 puan) tarafından
2 çocuğum var kızım 8 oğlum 4 yaşında
(764 puan) tarafından
Amin inşallah canım şuan dahada korktum benim gebelik çok korkutmuş eşim sürekli bagabe uyduruyirum gizli doğum hapı kullanıyorum
(764 puan) tarafından
Ne güzel aralarda 4 yaş var o kadar zorlanmasin bende
(7,981 puan) tarafından
Aynen çok şükür aralarında yaş farki olduğu için çok zorlanmadım yani kızım 4 yaşındayfi artık bir zorluğu yoktu. Oğlumla daha iyi ilgilendim..eşimde artık 3 üncü çocuk olsun istiyo sürekli aklımı karıştırıyor ama cesaretim yok diyorum.
(764 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah yok ya zorlanmasin inşallah
0 oy
(5,184 puan) tarafından

Kızım 17 aylıktı oğlum dogdugunda :Dunutulyor vallahi:angel:

(5,184 puan) tarafından
İsteyerekkkk(⁠◔⁠‿⁠◔⁠)
(764 puan) tarafından
Oy oy masAllah bacım :D hamileliğin güzel mi geçti diycem de güzel geçen hamilelik mi var
(5,184 puan) tarafından
Doğumum çok zordu :))deli cesareti benimki :))
(764 puan) tarafından
Bence de :D olan olmuş Rabbim hayırlı ömür nasip etsin onlara
(5,184 puan) tarafından
Aminn.
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Ben düşünmüyordum kızım kardeş deyip durdu 9 yaş olacak araları 
(416 puan) tarafından
Benim çocuklarımın araları 11 yıl kızım 14 yaş olmak üzere oğlum yarın 28 aylık olacak
(764 puan) tarafından
Hey maşAllah helal olsun gerçekten 11 yıl boyunca ikinciyi getirmemek her yiğidin harcı değil. Peki ikide zorlanmadin mi peki tam rahata ermisken tekrardan aynı süreç falan
(416 puan) tarafından
Tam tersi terapi gibi geldi yani şöyle daha verimli anne oluyosun daha çok anlayışlı oluyosun aslında yani bende öyle oldu en azından en büyük avantajı 2 çocuk arasında kıskanç kavga vs olmadı yani oyuncak için kavga uyku sorunları vs olmadı ondan dolayı yıpranmadım
(4,548 puan) tarafından
Sanırım bende sizin olacağım yaş farki olduğu için aralarında :))
(416 puan) tarafından
Bu kadar yaş farkı olması muazzam birşey hem çocuk kardeşsiz kalmıyo hem siz rahat büyütüyosunuz :)
0 oy
(1,963 puan) tarafından
Bazen ister gibi oluyorum sonra vazgeçiyorum :) kızım daha iki yaşında bence iki sene daha beklersem iyi olacak gibi. Bazi günler tövbe diyorum bi daha cocuk yapmam ama düşününce bi kardeşinin olmasi lazım ilerde birbirlerine destek olacak. 
(764 puan) tarafından
Aman boşver benim de kardeşim yok illaki herkesin kardeşi mi olacak :D
(1,963 puan) tarafından
Ne bilim ya olurda bize bişey olursa tak kalmasin diye. Ama bu dünyayada baska cocuk getirmek istemiyorum herşey kötüye gidiyor. Bi deprem oldugunda bile tek cocukla disarda kaldık perişan olduk
(764 puan) tarafından
Ya gerçi orası öyle ben herseyimde yapayanlizdim şuan bu kadar zor bir hamileliğim var yine yapayanlizim bazen düşünüyorum bir kız kardeşim olsa yanımda destek olsa belki de hiç zorlanmayacaktim bu kadar. Evde günlerce aç kaldığım günler oldu kardesim olsa gelir bir lokma verirdi. Bende bazen sırf bu yüzden erkek çocuk değil de özellikle kız çocuk istiyorum birbirlerine destek olsunlar diye. Ama dediğin gibi hayat o kadar kötüye gidiyor ki onlar ve onlardan sonra ki nesillerin yaşayacağı tüm kötüluklerin sebebi ben olacağım gibi düşünüyorum
0 oy
(736 puan) tarafından
Evet biraz buyuyunce istiyosun gercekten bende iki yasindaydi hamile kaldim 3 de dogurdum zor oldu ama badka cocuk dusunmuyorum oyuzden birbirine arkadas gibiler 
(764 puan) tarafından
Farkettim de herkes sırf arkadaş olsunlar diye ikinciyi istemiş
(736 puan) tarafından
Cunku cocuklar baska cocuklarla oynamiyolar o ortam herzamn olusmuyo ve ilk cocuktan ne yaparsa ikinci cocuk onu örnek alip yapiyor.
(764 puan) tarafından
Orası öyle tabiki Allah hayırlısını nasip etsin inşAllah
0 oy
tarafından
Doğum acısını unuttuğun zaman çocuk özlemi tekrar başlıyor o zamN ikinciyi istiyorsun canım 

Benim ilki çok zor olmuştu ikinciyi asla istemiyordum ama acısını unuttum tekrar oldu
(764 puan) tarafından
Ne kadar sürede unuttunuz
tarafından
Bence o kişiden kişiye göre değişiyor
Benim ilki 3 yaşında ikincisi 3 aylık öyle düşün canım
(764 puan) tarafından
İdeal süre 3 yıl sanırım :D herkes öyle yapmış çünkü
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Oğlum 17 aylıkken plansız hamile kaldım kızıma. İyi ki olmuş.  Yaşım ve sabrım müsait olsa 3. isterim. Bebek görünce içim kaynıyor resmen;d
(764 puan) tarafından
Ciddi misin maşAllah suphAllah bu sevgiyi yüreğe koyan Allah a hamd olsun
(2,119 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(351 puan) tarafından
Kizim 19 oglum 7 aylik ben bile dusunuyorum sonra kendine gel diyorum :)))))
(764 puan) tarafından
19 yaş dimi:) lütfen öyle de :D
(351 puan) tarafından
Yok kiz ay :)
(764 puan) tarafından
Oy oy masAllah cesaretine Rabbim sağlıklı ömür versin ikisinede
(351 puan) tarafından
Allah razi olsun kuzum
0 oy
(7,450 puan) tarafından
bende cok zorlandım ama bida hamileyim unutursun 
(764 puan) tarafından
Allah nasip ederse yine olur ama.kendi isteğimle zor
(764 puan) tarafından
İkinci hamileliğin de öyle zor geçiyor mu
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Hamilelik doğum çok zordu ama 3.5 yıl geçti unutmadım tabi ama yine istiyorum 

Hastanede doğumdan sonra bana hemsire ikinciyi düşünürmusun diye sormuştu ben aslaaaaaa dedim gulmuslerdi şimdi anlıyorum neden güldüklerini:D

(764 puan) tarafından
Bu kaçıncı asla diyen hastadır diye gulmuslerdir :D
0 oy
(1,490 puan) tarafından
Kızım 14 aylık ama hâlâ istemiyorum. Yap diyenlerde düşman gibime geliyor. Bizim başımızda 2-3 tane var neden sen bir tanede kalıp rahat edeceksin gibi. Bunun çocuklada alakası var. Kızım aşırı zor büyüdü, 14 ay değil 14 yıl geçti sanki. O yüzden tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum 
(764 puan) tarafından
Bana da öyle geliyor. Bir ağrı sizimizda yanımızda değiller hatta gün geliyor biz hiç böyle olmadık çok abartiyorsun diyorlar sonra da ikinci çocuk. Asla yani bilmiyorum ama ilkini istediklerinde ses etmedim kimseye bende istiyordum ama ikincisi için konuşan olursa ne diyeceğimi iyi biliyorum
(1,490 puan) tarafından
Benim kendi annem bile doğurursan salaksın diyor. 1 tane var elalem konuşamaz, her şeyin bu çocuğun olsun kafasında. Birde eşimin tarafında erkek çocukları ayrı muamele görüyor, eşimden şüphem yok ama genede kızımın ilgisi azalır ve üzülür diye de korkuyorum
0 oy
(1,762 puan) tarafından
Benim bir tane bebeğim var gurbetteyim kimsem yok 9 aylık şu an. İlk olduğundan çok zorlandım yardım eden yok diye ikinciye baya uzağım hiç olmasa da olur diyorum bazen yada bir şey olmazsa en az 5-6 yaş düşünüyorum. 
(764 puan) tarafından
Bacım inanki gurbetle alakası yok ben aynı şehrin hem kızı hem geliniyim tüm aile akraba herkes yanımda ama sorsan birgün kapımı açan oldu mu hayır günlerim hastanede geçti bir alo diyen olmuyordu halbuki essek ben birinin tırnağı kanasa koşardım ama insan zamanla büyüyor
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Bence doğumdan sonra yaşadığın herşeyi unutuyorsun.. 22 aylık oğlum şuan 3 yaşından sonra 2.yi istiyorum bende :D
(764 puan) tarafından
Doğum ve sonrası süreç te çok zor değil mi:(
0 oy
tarafından
Oo hamilelik neki sen bide dogumu gor ben arladaslarimi arayip asla cocuk getirmeyin ve bende asla getirmicem derdim oglum nerdeyse 3 yasinda olacak bir senedir istyorum vala daha nasip olmadi
(764 puan) tarafından
Doğum da ayrı ödümü koparıyor ama sonunda içimden çıkacak ya onun rahatlığı sarıyor içimi. Allah nasip eder inşAllah
0 oy
(1,479 puan) tarafından

Ben istemiyordum eşim istedi 3 aylikken bebeyim, ama kolay geçiyo ilki cok zordu heranlamda. Tek basıma neyapa bilirdimki. Kendi basima korunaazdım ve istemiyordum ilk oyrendiyimde düşürmek istyordum:(ama iyikide düşürmemişim 1 oğlum vardı eşim yime erkek istyordu ama ben 2ci hiç düşünmüyordum ve kızım olacak olursada kızım olsun istyordum , eşim bin pişman ikinciye :Dsandıki onların akrabalaır ard arda doğurdumca erkek oluyodu bununkide oyle olcak zann etti . Kız oldugnu bildiyimden beri suratı sirke satiyo

(764 puan) tarafından
Bende de o problem var eşim büyük yani. Ama gör bak kızını nasıl sevecek benim kuzenim de öyleydi sırf kızı olacak diye karısına git aldır diyordu. Şimdi ise kızım diyor başka birşey demiyor. Ama bence sen hemen git spiral al
(1,479 puan) tarafından
Devlette ücretsiz takiyolar diyolar bilemiyorum kendimmi slmam lazım yinede?ve devletdde taktircam ama Türkiye'de deyilim diyer ulkelerdede aynimi acaba her ulkenin devlet hastanesi spirali ucretsiz takiyosa ne iyi olur, bide baktın gizli taktrmak zorunda kaldım, eyer ucretliyse pahalı ve ben simdiden ne biriktirsemde pek biriktiremiyorum spiralin parasını
(764 puan) tarafından
Yok ya devlette ücretsiz takılıyor çevrenin hepsi devlete gidip ücretsiz taktırdı yani
(1,479 puan) tarafından
Bütün ulkelerdemi oyle acaba yoksa bitek turkiyedemi
(764 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ne yazikki

İlgili bir soru bulunamadı

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...