0 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (4,371 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlaaar sizinle mutluluğumu paylaşmak istiyorum :) benim kızım sol elinin baş parmağını emiyor 3 aylıktan beri. Şuan 13 aylık. Doktor iki yaşına kadar normal dedi o yüzden ellemedik. Başlarsa sadece uyuyacağı zaman emiyordu ama sonra iyice arttırdı. Canı sıkılınca stres olunca dişleri acıyınca hep eli ağzında geziyordu. Hatta birkaç ay önce o parmağının eklem yeri kağıt kesiği olmuş. Ama sürekli emdiği için orada ufak nasır gidi bir scar dokusu oluştu. Ve geçen hafta fark ettim ki parmağının tırnağı deforme olmuş. Düzlenmiş. Parmak incelmeye başlamış. Azı dişlerini çıkartmaya çalışıyor bu ara baya stresli ama dedim artık bırakmamız lazım. Neler denedim. Eldivenler parmak koruyucuları neler neler. Kriz şeklinde ağlıyordu emicem diye. İki gün önce böyle güzel bi eşref saatini denk getirdim. O akar dokusunu gösterdim ellettim kendisine. Bak annecim dedim elini sürekli ağzına soktuğun için burası uf oldu. Artık parmağını emmemen lazım. Eğğ olmuş parmağın ug olmuş dedim. Kendi inceledi baya parmağını. O gün sürekli parmağını bana gösterdi uf uf dedi. Hep tekrarladım. Veeeee iki gündür çocuğum parmak emmiyor. Boş bulunup elini ağzına götürüyor sonra hemen çıkartıp anne uf diyor. Yani demem o ki çocuklar anlamaz demeyin. Herşeyi biliyorlar. Yine çözüm konuşmaktan geçiyor valla :D

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben asla anlamaz dememeye özen gösteriyorum gerçekten doğru şekilde anlatınca anlıyorlar 
(4,371 puan) tarafından
Ben de hep bunu savunmuştum ama böyle tecrübe de edince dedim kesinlikle yaa. Kıyamam elini ağzına sokmak istiyor. Sürekli kendini telkin ediyor. :)
-Reklam-
0 oy
(2,913 puan) tarafından

Ne güzel ya :) Herşeyi anlıyorlar valla, küçük deyip geçmemek lazım. Anlaşıldığını hissetmek de bizi ayrıca mutlu ediyor. 

(4,371 puan) tarafından
Kesinlikle inanılmaz tatmin oldum :D
0 oy
(12,706 puan) tarafından
Maşallah prensese ☺️♥️

Çok haklısın anlıyorlar tabi, önemli olan sabrla anlatmak

18 aylık olacak kızım,her gün dişarı çikarırım ödül veriyor heralde gelip gelip öper beni 
(4,371 puan) tarafından
Oohhh balımmmm benimmm. ❤️ ya işte mutlu oluyor mutluluğunu paylaşıyor. Maşallah maşallah
(12,706 puan) tarafından
Evet şükürler olsun. Bu ara büyüdükçe bilinçlenıyor çok mutlu ediyor beni. Dün köfte yoğuruyorum ne diye soruyor eliyle mama dedim öpüp öpüp durdu
(4,371 puan) tarafından
Böyle etkileşim arttıkça insan anneliği daha çok seviyor di mi :))
(12,706 puan) tarafından
Aynen. Geliyor karnımı okşuyor ara ara. Babası ile giderken öpüp el sallıyor çok tatlilar
Allah bağışlasın evlatlarımızi
(4,371 puan) tarafından
Aminnn kuzum aminnn. Allah evlatlarımızı bize bağışlasın bize de uzun ömürler versin ki onların her halini görelim :))
0 oy
tarafından
Ayy valla öyle benimki direk kapıyor herseyi geçen kavanozu aciyorum baya zorlandım geldi beni itti bana ver dedi verdim açma numarası yapıp taklidimi yapıyordu gerçekten herseyi çok çok iyi anlıyorlar sevindim senin adına:)
(4,371 puan) tarafından
Ben de çok sevindim canım ya. Çor korkuyordum çünkü ağlama krizleri devam eder diye
tarafından
Boşuna demiyorlar bol bol konuşup sohbet edin diye
(4,371 puan) tarafından
Ya ben de hep onu savunurum ama işe yaradığını görünce insan daha bi tatmin oluyor :D
0 oy
(15,269 puan) tarafından
Yavrum ya maşallah Yavrucuk kolayca unutur inşallah 
(4,371 puan) tarafından
Amin canım amin çok sağol
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Bende sole örnek vereyim doğdu dogali uzerini değiştirirken annecim üzerini degistirebilir miyim? Annecim bezini alabilir miyim ? Annecim seni öpebilir miyim ? Bunu gören duyanlar çok garipsemislerdi ya daha bebek ne anlayacak zaten annesi sensin tabiki de sen alacaksın bezini diyenler olmustu. Burda benim anlatmak istediğim çocuğun kendi karar verme yetisini geliştirmek ve mahremiyeti ilişkin kendisini koruması başkaca insanların yaptığı hareketi izin vermediği halde yapılınca tehlike olduğunu anlaması için hep bunu asiladim . Annesi bile olsam cocugun fikrini sorarak hareket ettim ve o istemediği sürece opmedim bile. Bebek veya çocuk olsa bile hep birey olarak yetiştirmeye çabalıyorum.  O beden ona ait kendisi izin verdiği sürece hareket ediyorum. 
0 oy
(5,376 puan) tarafından

Emzik ten keseni duydum da parmak tan keseni ilk defa duydum :D annelerin işi zor ya 

Anlıyorlar tabi canım
0 oy
(1,554 puan) tarafından

Kesinlikle anliyorlar. Ben kizima (su an 14 yasinda) herseyi anlatirdim. Konusurdum, neden sonuc iliskisi dahilinde aciklardim. Kucucuk cocuk ne anlar ne cok acikliyosun derlerdi :) ama anlardi.

Simdi ogluma (2.5) ayni seyi yapiyorum. He oglum yapisal olarak daha inatci anliyor ama ikna olmuyor kafasinin dikine gitmek istiyor ama anliyor evet onemli olan onu anlamasi :) 

0 oy
(1,249 puan) tarafından
Yeni nesil zehir biz anlamayızda onlar anlar. Ama bence parmak emen bebiş çok tatlı :). Yine de gözünüz aydın
0 oy
tarafından
Ablamın kızıda öyleydi baş parmağını emer ve öyle yapardı doktor geçer dedi geçmedi şuan 7 yaşında 1.sinifa gidiyor hala emiyor annem ona orda mikrop var falan dedi neler neler anlattık şimdi arada yapıyor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 184 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 487 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 129 göst.
8 Nisan 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Es25 (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 352 göst.