0 oy
230 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (122 puan) tarafından
Hanımlar böyle birşey okumustum burada. Doğumdan sonra ilk emzirmeden önce göğüs uçlarına soğan sürünce yara olmuyomuş heralde. Deneyip tecrübe eden var mı? Varsa nasıl yapicaz bunu acaba bilgi verir misiniz?

12 Cevaplar

0 oy
(1,219 puan) tarafından
Saçmalık bence çocuk kokusundan ememez 

Emmedigi için yara olmuyodur tabi kendi görüşüm

İki çocuk doğurdum emzirdim asla gogsum yara olmadi
(1,219 puan) tarafından
Yok canım hicbisey kullanmadim
(1,219 puan) tarafından
Sadece süt birden dolunc emerken ilk başlarda damarları sizliyordu gogsumun oda zamanla geçti hiç yara olmadi
(122 puan) tarafından
Tamam o zaman bende duruma göre bakarım. Yara olursa göğüs ucu için özel krem varmış öyle yazmış kızlar onu alır kullanırım bende. İnsaAllah olmaz da kullanmama da gerek kalmaz
(1,219 puan) tarafından
Düzgün tut göğsünün kahverengi kısmını komple tutsun yara olmaz canim
(122 puan) tarafından
Tamam dikkat edicem çok teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Kız yapma bebek tiksinir falan meme reddi olur bı daha tutmazda 

Lansinoh diye doğal bir göğüs ucu kremi var her memeden önce ve sonra sür bebek kremi yesede sıkıntı olmuyor doğal çünkü 
(6,512 puan) tarafından
İlk gebeligin illaki yara olacak  en fazla 4 5 güne geçiyor korkma dediğim kremi doktora da sorabilirsin tamamen doğaldır unutma her memeden önce ve sonra illaki yara olcak ama sen kremi sürki en azından daha fazla yara olmasın
Hayırlı olsun bu arada;)
(122 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️☺️ Ya burada öyle şeyler okudum ki göğüs ucu kopma noktasına gelen kişiler olmuş. Ödüm koptu öyle okuyunca.
(6,512 puan) tarafından
Her vücut bir olmazki benim ikinci doğumumda bile göğüs ucumda vardı yani ama yine yara oldu ben ikinci gün sürmeye başladım bileydim hemen surerdim geç kalmışım yani sen hemen başla yara olacak illaki acıyı yarayı en aza indirmek bizim çabamız:)
(122 puan) tarafından
He hiç emzirmeden sürmek lazım. Tamam o zaman sipariş edeyim de gelsin.
tarafından
Bende deneyimlemiş birşey ve sonuç hiç bir işe yaramıyor:D sezeryandan çıktım bebek emecek kaynanam koştur koştur soğanı aldı bir güzel sürdü ama genede parçalanacak derecede yarıldı.  Çözümü kalkandan başka hiç bir şey değil 2 günde düzeldi
0 oy
tarafından
Ay yapma derim ya meme reddine giderse bide onu düşün ben hiç yara olmadım bişey de yapmadım krem vardı onu sürdüm acie gibi olursa göğüs için özel 
tarafından
Canım yanlış olmasın dedim de doğruymuş mustela bio adı gayet iyiydi
(122 puan) tarafından
Dışı mor renkse lansinoh heralde
(122 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim zahmet oldu size de
tarafından
Yok canım beyaz dur SS atayım yoruma bak
(122 puan) tarafından
Tamam
0 oy
tarafından

image

iste buydu canım bende alıp yeniliycem 
(122 puan) tarafından
Teşekkür ederim. ❤️☺️
tarafından
Rica ederimcanim
0 oy
(78 puan) tarafından
Benmde doğumdan sonra yara oldu 1 buck ay boyunca denemedgm şey kalmadi en son göğüs pedi taktım kuru kaldıkça iyileşti bir haftada komşum doğum yaptı onunda yara olunca ona verdim kullandi hemen iyileşti sende al mutlaka kendne göğüs yarasi bana dogumdan daha zordu
(78 puan) tarafından
Rica ederim inşallah hiç yara fln olmaz güzel güzel emzirirsin bebisini❤️
(122 puan) tarafından
Amin insaAllah. Gebe okuluna gittim de oradaki ebe kahverengi bölgeyi komple bebeğin ağzına verdiginiz zaman yara olmaz dedi.
(78 puan) tarafından
Aynen öyle doğru söylemiş bende sonradan ona çok dikkat etmeye çalıştım öyle öyle düzeldi
(122 puan) tarafından
Bende öyle yapicam insaAllah
(78 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(55 puan) tarafından
Bence en iyisi gümüş kapak almak ben 36. Haftada takmaya başladım ve doğumdan sonra 40 gün kullandım çok şükür ki hiç bisey olmadı. Ayrıca soğanı bana da dediler. Hatta kayinvalidem getirdi yanında ama sürdüler mi hatırlamıyorum sezaryenin etkisiyle 
(122 puan) tarafından
Göğüs kalkanı da işe yarıyormuş.
0 oy
(1,575 puan) tarafından
2 çocuk doğurdum ikisinde de lansinoh göğüs kremi aldım ikisinde de kremi kullanmadım duruyor. Ben hep emzirmeye başlamadan önce kendi sütümü sürerek ıslattım göğsümü. Böylece 1 hafta gibi kısa bir zaman yara olup geçti
(122 puan) tarafından
Dediğinizi mutlaka yapicam Allah'ın izniyle ❤️
0 oy
(710 puan) tarafından
Ben sürdüm iki doğumunda da kaynanam vardı sürdürdü hiç de yara olmadı valla önce kızımi emzirdim sonra direk ortadan ikiye kesip sürdü onlan yatincaya kadar durdu hiç yikmqdim gece çocuk emecegi zaman göğsünü yıkayıp öyle verdim hiç yara yaşamadık hamdolsun bence işe yarıyor 
(122 puan) tarafından
Bende işe yarıyor diye okumuştum ama gelen yorumlardan sonra vazgeçtim gibi ya.
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Lansinoh aldim. Doğumdan on bes gun once surmeye basladim. Bide susam yagi aldim hani tahinin ustundeki yag da iyi geliyo diyolar ya. E tahin de susamdan yapiliyo :)
(122 puan) tarafından
Çok mantıklı :D Bende kantoron yağı sürmeye başlayayım. Evde o var şuan.
0 oy
(346 puan) tarafından
Onu duştan önce yapican cnm ben yaptım sezeryan oldum sütüm gelmedi soğan şurup 10dkk sonra banyo yaptım ve sütüm geldi banada yaşlı kadınlar demişti 
(122 puan) tarafından
Sadece uç kısmına mı sürülüyor. Bide yıkadıktan sonra koku kalıyor mu?
(346 puan) tarafından
Cnm etrafına ve uç kısmına sur 15dkk beklerken ara ara sur yeniden sonra duşa gir o sırada goysune banyoda sıcak ılık karışık su ile masaj yap hemen akıyor benimki oyke oldu 19 gün gelmez demişti Dr bekleme demişti bu şekilde gekdi benimki
(122 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim sütün gelme durumuna göre bende uygularim öyleyse. Teşekkür ederim ☺️
0 oy
(434 puan) tarafından
Ben yapmıştım ve hiç yara olmadı dene ne kaybedersinki
(122 puan) tarafından
Öyle mi diyosunuz. Ya yorumlarda bebek tiksiniz filan demişler de kararsız kaldım o yüzden. Siz nasıl yapmıştınız?
(434 puan) tarafından
İlk emzirmeden hemen önce sürdüm ve emzirdim hiçte tiksinmedi yarada olmadı
(122 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(675 puan) tarafından
Son aylarda göğüs ucunu bitkisel yaglarla nemlendirirsen yara olmaz 
(122 puan) tarafından
38. Haftaya girdik. Kantoron yağı sürmeye başlayayım oyleyse ben. Şuan o var evde. Zeytinyağı da var aslında olur mu ki?
(675 puan) tarafından
Zeytin yağı daha iyi olur kantaron kurutabilir
(122 puan) tarafından
Tamam zeytinyağı kullanayım öyleyse. Teşekkür ederim ❤️

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 127 göst.
10 Mart 2022 Diğer kategorisinde Asmnnn (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 163 göst.
0 oy
4 cevap 116 göst.
25 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,414 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 137 göst.
2 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Milkasu (809 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...