0 oy
201 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Ben ikinci sezaryen olmasına rağmen ilk gün ayağa kalktım 19 gün oldu annem sağolsun öncesinde ve sonrasında hep yanımdaydı hakkını ödeyemem . eşimin tarafından hickimse gelmedi aramadı da eşim bile çok durmadı ne hastane de ne evde  söylentiye göre lohusa kadın  ikindi okunana kadar dışarı çıkabilirmis bebeğiyle bunu fırsat bilen eşim hep ikindi zamanı dışarı gezmeye gider hafta sonları  bizi evde bırakıp gider plan yapar tabiki de burda çocukları da düşünüyorum hava güzel dışarı çıkıyoruz kardeşlerim gelince ama ben akşam da dışarı çıkmak istiyorum gündüz neyse de akşamları çocuklarla tekim daral geldi hiç çıkan oldumu günah mı gerçekten 

18 Cevaplar

0 oy
(745 puan) tarafından
 40 gün boyunca bağışıklık düşük olduğu için hastalanma ihtimali daha yüksek oluyormuş . Kendine ve bebeğine dikkat et yeterli. Ben çıktım hep 
(15 puan) tarafından
İlk doğumda 40 gün hiç çıkmadım hep psikolojik baskı yedim ve evde olmama rağmen hastalandımdi . Akşam damı çıktınız dışarı illaki açık alan demiyorum kapalı alan
-Reklam-
0 oy
(1,268 puan) tarafından

Ya kim diyor günah diye. :D Sadece kendine dikkat et ve bebişe yeter.

(15 puan) tarafından
Oğlum iki yaşında parka çıkmak istiyor hem uzak hem rampa var inip çıkması zor oluyor evede hızlı gelmek var ikindi okunmadan herkes bişi diyor
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Çık gitsin lohusa psikoloji olarak zaten hassas oluyon. Nefes alirsin
(15 puan) tarafından
İlkinde hem 40 gün evdeydim hemde hizmet ettimdi eşimin tarafina ah kafam diyorum evde durdukça
(3,760 puan) tarafından
Sorma ilk hepmi zorluk lohusalık .. maalesef benimde hastane işim çok oldu yiprandimm
Anne karnında hastalık geçirmiş ondanhep hastene
(15 puan) tarafından
Ay Allah korumuş
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Ben çıktım hiç de günah olduğunu düşünmüyorum. Ha hastalıianmamaya dikkat etmek lazım sadece. Yoksa bir günahı yoktur neden olsun ki 
(15 puan) tarafından
Öyle diyor büyüklerimiz çocuğu da her gün ikindi okunmadan yıka ki kokmasin deniliyo da ben hem yıkayıp hem dışarı çıkıp o vakte nasıl geri dönim tbi hasta oluruz eşim fırsat bilip akşam düğüne nikâha gidiyor eğleniyor lohusalık da biter
(1,292 puan) tarafından
Lohusalığı da çok abartmamak gerekir canın ne isterse onu yap. Çocuğu da her gün ikindiye kadar yıkamak zorunda değilsin gelince yıkarsın
(15 puan) tarafından
Dimi anlayana
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Ne gunahi ayol. Cik gez bisey olmaz. Ben hep ciktim gece gunduz.
(15 puan) tarafından
En güzeli
0 oy
(1,577 puan) tarafından
İnsan doğum yaptı diye dışarı çıkması niye günah olsun ne saçma. Hurafe bunlar. Eğer çıkmak istiyorsan çıkabilirsin tabi. Sadece insanlarla temastan uzak durun mevsimsel geçiş nedeniyle herkes hasta sana ve bebeğe bir şey olmasın
(15 puan) tarafından
Evet en çok korktuğum ama anlamıyor kimse dışarı cikmiyorsam hasta olmamak için gelen de tedbir alicak eşimin babası geliyo sapur supur öpüyor ikisinide emzircem istiyorum kucağınfa uyudu doye vermiyo akıl birakmiyorlar
(1,577 puan) tarafından
Ayy sinir oluyorum. İlk bebeğimde ben de yaşadım bunları. İkinci de uzaktayım da Allaha çok şükür böyle sorunlarım yok
(15 puan) tarafından
İlkinden dolayı tecrübe kazanmış olabilirix ama karşıki taraf hep istediği olsun istiyor evler de yakın ama ne gidiyoruz nede çok geldikleri oldu ztn kaynana bozuntusu gelmiyor iyide oluhor vok bilmiş
0 oy
(378 puan) tarafından
Ben çıktım gezdim de nikaha bile götürdüm bebeğimi çok şükür birşey olmadı 
(15 puan) tarafından
Ne güzel ya doğum yaptın diye eve hapis olmamissin
(378 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ya günah falan değil ben bebeğimle düğünlere bile gittim . Akşam da gezdim gündüzde birşey olmadı 
(15 puan) tarafından
Gel bunu eşime anlat basmıyor kafasi
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Aman bunlar hep eski kafalilarin dedikleri şeyler. Ben hep çıktım 10 günlükken gezmeye başladık disarlarda. Çok şükür hiçbir sorun yok. Sadece bebeğine ve kendine dikkat et yeterli canim
(15 puan) tarafından
İnan evde iken bile hasta olunuyor gelen gidenden
0 oy
(672 puan) tarafından
Çıkmıştım dua okuyarak musallat oluyolar fln diolar ya ondan dolayı ama tek başıma değildim annem vardı hep yanımda
(15 puan) tarafından
İkinci durmuyor diye bnde annemler gelince çıkıyordum
0 oy
(583 puan) tarafından
Canım günah değil ben akşam üstü pikniğe bile gittim çok bunaliyorim diye eşim çıkartıyordu çünkü yazın lohusalık yaşadım ve aşırı sıcaklar vardı evde durulmuyordu akşam serini olunca hemen eşim alıp çıkarırdi dışarı 
(15 puan) tarafından
Valla ben ikinciyide aynı ay doğurdum Ekim ayı gündüz hadi güneş vsr ama akşamları serin ama bütün gün evde olmuyor
0 oy
tarafından
Ben çıktım bir sorun yaşamadım 
0 oy
(644 puan) tarafından
Ilk bebegimde esim neredeyse eve kitleyecekti 40 gun cikamazsin yapamazsin edemezsin diye gunah diye degil bu bagisikligimiz dusuk oldugu icin istenmiyormus zamaninda bende doktoruma sordum ben bunu dinlemem diye oda 10. Gun kontrol var nereye gelmiyorsun sen kendini iyi hissedip dikkat edersen sorun yok dedi 

Tabi senin sorun dini yonde ama cikabilirsin cnm
(15 puan) tarafından
Aynısı eşim ama hastaneye giderken iyi kontrole sonra direk eve 19 gün oldu en fazla iki üç kez çıkmışımdir oda sabahı sağlık ocağı ve pazar yapmak için
(644 puan) tarafından
Walla ben 10. Gunde sehir disina bile ciktim
0 oy
tarafından
Cikar niye cikmasin bence eskiden saglikyonunden gelismemislerdi hani 40 gunde bebek ve anne hassas oldugu icin evden cikmasin tek kalmasin diyolardi 

Ben gece hic cikmadim gidecek biyer yok gunduz cikiyorum 

İnstagramdaki fenoları gormuyon mu benelerle fink atıyolar gece gunduz 
(15 puan) tarafından
Evet yok bn hamileyken çuval taşıyordum çalışıyordum sen anca otur gibilerinden çok azad yrdim . Aynen onlarda değişik
0 oy
(547 puan) tarafından
Benide cikartmamisti kimse ikindiden sonra ama eşimde çıkmıyordu yani ayrıca günah değil canım
(15 puan) tarafından
Size değer veren eşiniz var demek bizimki ağlamasına altına yapmasina herseyine bir kusur bilir zehir eder yanımız da da vkk durmaz
0 oy
(7,906 puan) tarafından
Çıktım konsere ble gittim 20 gnlk bebe ile. 
(15 puan) tarafından
Hadi canım sende kimin konseri .d
(7,906 puan) tarafından
Bundan iki sene önce hakan altun gelmişti ona gittim
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Yaza denk geldi doğum hep dışarıda idik 
(15 puan) tarafından
İkinci kez ekime denk gelmesi
(12,536 puan) tarafından
Oğlum geliyor bi ay sonra:)
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Hayır günah değil batıl inançlar bunlar. Havalar çok güzel çık gez. Ben doğum yaptıktan bir hafta sonra her gün çıktım geceleri de dahil. Sağlık açısından hiçbir sorun yaşamadım. Pskolojik olarakta. 
(15 puan) tarafından
Ben çok yıprandım bırak dışarı çıkmayı evde yardım da etmiyor işi bıraktı hep aklı tek gezmede ben Yenidoğanla ilgileniyorum diğeri altına yapmış alamıyor kokuyor diye evden gidicekti nerdeyde
(6,247 puan) tarafından
Benim kocamda yardım etmez ikinciyi istyor önce babalik yap diyorum öyle oturduğu yerden baba olunmuyor. İkinci çocuk yapmam kocama açıkçası kendimi de düşünmek zorundayım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
0 oy
11 cevap 169 göst.
0 oy
4 cevap 139 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,813 puan) tarafından soruldu

378,393 soru

11,326,131 cevap

34,778 kullanıcı

...