0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (389 puan) tarafından
Kızlar 4 günüm aşırı derecede lohusalık depresyonu yasıyorum. Annem geldi kalmaya ama maalesef gitmek zorunda kaynanam da burda kaldığında ne elini birşeye sürüyor ne yemek yaptığı var doğru dürüst ne temizlik anlayışı ne evi toplama geçen misafir geldi evler darmadağınık ben utandım birde sürekli laf sokmaları var anneme bile ben o kadın bu eve gelsin istemiyorum bana bir desteği yok maalesef kendi kaldığı için tüm aile burda kahvaltıda yemekte evler leş gibi oluyor destek yerine köstek oluyor. Bugün gitmek istemiyordu ama kal demedim sırf gitsin diye eşimde sağolsun götürüym deyip durdu annesine o gitti annem sabahtan beri tek temizlediği evi topladık düzenli oldu kafa da rahat valla uzun oldu ama şiştim kızlar napıym bana akıl verin surat asıyorum kalmasın diye yanında bile oturmuyorum konustugunda dinlemiyorum

5 Cevaplar

0 oy
(855 puan) tarafından
Kız ben hiç yalnız değilmişim ya desene 27 gündür lohusayım ne yaşıyorum bilmiyorum bende bunalımdayım ayrıca annem 8 gün kaldı sadece sezaryen olmama rağmen yetmedi geldiği zamanda yaşlı halasıyla geldi kadın bırakmadı kızımı emzirmeyim bırak uyandırma elleme uyusun gibisinden kızım bide sarılık oldu üstüne ya bas dönmesi ayrı çok zor ya yeni kendime gelicem ufaktan sende haklısın anlıyorum :’(
(389 puan) tarafından
Ben tek bakarım çocuklarıma yemekte yaparım yapamadığım gün dışardan yeriz hiç sorun yok ama geliyor birde burda kalıyordu yeni gitti sütün yok şu bu oğlundan sürekli dışardan yemek söylemesini bekliyor birde gelmesinin hiç anlamı yok nefret ediyorum
(855 puan) tarafından
Ya bu büyükler varya insanı hasta eder herseye bir yorum bir müdahale vallahi en son anneme gönder dedim gönderdi ama olan bebeğime oldu sarılık oldu yatırdık o halimle hastanede kaldım sorun yok suan Allahtan annemde hemen gitti abilerim gel artık bizde insanız ev iş vs gitmek zorunda kaldı ben kalakaldım o psikolojiyle deli olmak üzereydim uykusuzluk cabasıydı :( hala uykusuzum da o ayrı ama psikolojim düzeliyor inceden
-Reklam-
0 oy
(106 puan) tarafından
Doğum yaptım kaynanam el gibi ziyarete geldi annemi evime yolladım bende o geliyo diye kadın kalkıp çayını almadı 4 gün olmuştu doğum yapalı o dikişli halimle kahvaltı hazırlatı yetmedi bacağım ağrıyor oğlummm dedi yatı uyudu gariban annem de 40 gün bana eve bebeğime kocama baktı şimdi sor herkesten çok o yardım eti kaynanalar kapatılsın 
(389 puan) tarafından
Gerçekten kapatılsınnmn
0 oy
(297 puan) tarafından
Benim kaynanam yardımcı oluyordu. Bir gün bana dediki senin bu hafta son dedi.artik benden busey bekleme mi demek istedi perde üstüne düşmedim.yani yapmayacaksınız bu kaynanalarin nazını çekmekte ayrı mesele.benim anne kalmak istemedi ne gereği var dedi bana kaynanan gorumcen kalıyor dedi bana.anneme kızgınım biraz yanımda olmadığı icin
(389 puan) tarafından
Ya aslında sezeryan oldugum için bana 10 gün yeterli 40 gün istemem ama maalesef oldukları zaman ev daha dağınık pis ve düzensiz oluyor rahatta edemiyorum bugun aradığında eşim sen evine bak buraları merak etme Beyza iyi dedi gelmene gerek yok dedi içim buz gibi oldu
0 oy
(250 puan) tarafından
Valla çaresi yok bunun annem geldi 8 9 gün kaldı gitti kaynane geldi istemediğim halde bide bana annenen niye erken gitti diye laf çaktı eşim iş sebebi ile şehir dışına gitti o hafta ne yemek yaptı ne.çay koydu hepsini ben yaptım bide içerde yattığı yerde bardak tabak bıraktı evi hergün süpürüyordum çünkü her yer ekmek oluyordu anlamadığım bir şekilde bana niye hergün evi neden çektiriyorsun diyordu bırak yapma diyordu Ben de pislik içine mi oturalım demiştim destekten çok köstek oldu eşimin eve geleceği günde bana diyor ki akşama ne pişireceksin Ben de dedim ben bir şey pişirmeyeceğim ağrım var dedim yemek yapmış Bana da makarna yapmış Ben yaptığı yemeği sevmiyorum diye eşim de gelmiş bana diyor ki annem senin için en sevdiğin salçalı makarnadan yapmış dedi bana dedim ki Allah Allah dedim annen dedim Bir hafta boyunca bana niye sevdiğim salçalı makarna yapmadı da sen gelince yap da onu anlamadım işte dedim
(389 puan) tarafından
Gerçekten bende kaynana olacam destek olabildiğim kadar olacam lohusalık hassas bir dönem ve gerçekten hem ağrı çekip hem bebek bakmaya çalışmak ve Duygusal anlamda çöküş yaşamak cok zor
0 oy
(1,706 puan) tarafından

Aynı benim ablam öyle yaptı ben ki temizlik ve düzen hastası biriyim evi resmen bokkk götürdü laf olsun diye değil gerçekten ciddi ciddi her yer her yerdeydi. Eşimin iş yerinden arkadaşı aradı gelmek için eşim telefonu sessize aldi niye acmiyorsun dedim eve baksana bu halde adamlar nasıl gelsin utanırım dedi. Ablamın verdiği cevap eeee bayro kadın sezeryan olmuş bu halde kalkıp temizlik mi yapsın senin arkadasin eşi gelecek diye :D yani kocaman rabbim hiç mi akıl vermedi sana eee sen akıl et temizle diyemedik tabi :woot: ne çocuğa baktı ne temizlik yaptı ne doğru düzgün yemek yaptı( benim hamileyken olur da çat kapi biri gelir diye hazırlayıp buzluğa attığım şeyleri pişirdi hep) insan tuvalet Domestos döküp yıkamaz mi her yer çiş pislik :woot: Allah'ım evi o halde gördükçe kalkıp o halde yapabildiğim kadar ben yapıyordum yada eşim işten gelince yapıyordu resmen kafayı yedim. Eşim niye geldi yiyip içip yatıyor anca telefonla konuşuyor okey oynuyor gitsin evinde ne bokk yiyorsa yesin en azından sıkıntı almayız dedi. Bende gönderdim git ben başımın çaresine bakarım zaten varlığının pek bir anlamı yok dedim küstü valla benden iş beklemeyin ben evimdede yapmıyorum hatco diyor eeee ne demeye geldin o zaman :D ay Allah'ım 

(389 puan) tarafından
Valla bugün kaynanam aradığında Beyza iyi sen çocuklarına bak demiş gelmene gerek yok falan demiş içim buz gibi oldu
(1,706 puan) tarafından
En iyisi o bencede :))) sakin kafa ☺️

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 139 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,813 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
0 oy
4 cevap 47 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hayriye_6464 (85 puan) tarafından soruldu

378,400 soru

11,326,504 cevap

34,779 kullanıcı

...