0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (1,923 puan) tarafından
Çorba tarifi bekliyorum kızlar bebeğim uyanmadan çorba yapayım diyorum tarifleriniz bekliyorum kızlar 

10 Cevaplar

0 oy
(1,118 puan) tarafından
Domates çorbası

Brokoli çorbası

Ayran çorbası

Tavuklu şehriye çorbası

1 kaşık çorbası

Cennet çorbası

Ezogelin

Bunları yapiyorum ben canım tariflerine YouTubedan bakabilirsin benden isim söylemesi ☺️☺️☺️☺️
(1,923 puan) tarafından
Sağol canım :)
(1,118 puan) tarafından
Ne dmk canım ☺️
-Reklam-
0 oy
(119,251 puan) tarafından
şuracikda bekliyim
(10,021 puan) tarafından
Soyle yapiyorum canim 1 kasim tereyagini eritip 2 kasik un kavuruyorum dibine. Sonra ustune 3 bardak sut karistir surekli un topaklanmasin diye gerci topaklansada sonra blender yapiyosun zaten.  4 bardak su koyuyorum. 2 tanede kabak dogruyorum icine buyuk kucuk farketmez. Ben kabagin kabuklarini soymuyorum istersen soyabilirsin zaten pisiyo. Kabaklar kucukse 2.5 3 kabakta koyabilirsin. Kabaklar pisince blender yapiyorum. Sonra tuzunu atiyorum cok atma durdukca tuzlaniyo. Ben sadece karabiber koyuyorum az icine istersen pulbiber nane falan koyabilirsin. Bide dereotu koyuyolar guzel oluyomus ben hic koymadim cocuk yemez diye. Dedigim gibi tabaga limonda sikiyorum guzel oluyo
(1,923 puan) tarafından
Tamam canım sağol birde böyle sebzeli corbalari deneyeyim bakalım belki sever bebeğim :)
(10,021 puan) tarafından
Icine havuc falanda koysan olur mesela bunun. Ne kadarlik seninki :)
(1,923 puan) tarafından
Canim benim oğlum büyükte 2 yaşını geçti sulu yemek yemiyor sulu birşeyler gitsin midesine çorba pişiriyorum çorbaları içiyor  yaninada patates ,köfte ,makarna ,tavuk, pilav tarzı  yiyor hergun değişiyor
(1,117 puan) tarafından
Sakatat değil ki kıyma sadece
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Tel sehriyeyi yagda kavur sıcak su olur tavuk suyu olur ekle kaynasın bi 5 dk. Sonra 2 yemek kaşığı yoğurt 1 tane yumurta sarısı çırp çorbanın suyuyla onu aç aynı ısıya getir çorbaya ekle biraz da kuru nane.

Varsa eti hasla dit unu kavur et suyunu ekle un toparlanmanın toparlanır blender ile pürüzsüz kıvama getir kaynadiktan sonra sarımsak rendele dittigin etleri de ekle biraz da karabiber.

Gene unu kavurup su ekle kaynağında sarımsak nane karabiber kıvam alsın üzerine de yağda pul biber acı seviyorsanız acı güzel oluyor 

(Bunların içine tereyağı ekleyebilirsin biraz)

Yayla çorbası ezogelin de yapabilirsin
tarafından
Demiycem bunu
(1,923 puan) tarafından
Bende bunu yapıyorum şuan besleyici geldi sağol canım :)
(11,235 puan) tarafından
Ellerinize sağlık kızlar afiyetler olsun  :)
0 oy
(15,168 puan) tarafından
4 kasik corbasi
(15,168 puan) tarafından
Bı de mülayim çorbası
(1,923 puan) tarafından
Bakayım internetten sağol canım ,mülayim çorbasını özellikle merak ettim
(15,168 puan) tarafından
İnşallah begenirsin
0 oy
(1,117 puan) tarafından
Kıymalı paça çorbası
(1,923 puan) tarafından
Onu yapıyorum bazen güzel çorba sağol canım ❤️
0 oy
(1,212 puan) tarafından
Ben yayla çorbası

Tarhana çorbası

Mercimek çorbası

Sarı mercimek

Domates çorbası

Sütlü brokoli çorbası

Şehriye çorbası

Tavuk suyu çorbası

Cennet çorbası

4 kaşık çorbası 

Yaparım hep bunları 
(1,923 puan) tarafından
Hepsine bakacağım aralarından bildiklerim var tabi de bilmediklerime bakacağım sağol canım ❤️
(1,212 puan) tarafından
Bişey değil canim ☺️
0 oy
(346 puan) tarafından
Yoğurtlu sebzelicorba .

Karnıbahar küp kup

Patates .küp küp 

Havuç küp küp 

Kabak küp küp 

Pırasa ince ince.

Küp küp dograndiktan sonra sıvıyağ ile 3 DKK kavuruyoruz su ekliyoruz kavurduktan sonra içerisine 3dkk kaynadıktan sonra 1 fincan bulgur katıyoruz . Kapağı örtüp pisiriyoruz . 

Yoğurdun içine 1adet yumurta kırıyoruz ve iyice çırpıyoruz 25dk sonra pişen sebzelerin içine katıyoruz . Üzerine pul biber ve nane tereyağında veya sıvı yaginda pişirip üzerine katıyoruz . En son pişen çorbaya maydonos doğruyoruz afiyet olsun dün yaptım çok seviyoruz biz 
(1,923 puan) tarafından
Değişik deneyeceğim sağol canım :)
0 oy
tarafından
Şehriye çorbası

Kesme aşı çorbası

Mercimek çorbası 

Arabaşı çorbası

Ezogelin çorbasıa 

Terbiyeli çorbalar 

Cennet çorbası 

Mantı çorbası 
(1,923 puan) tarafından
Cennet ve mantı çorbası dışındakileri biliyorum o ikisinede bakacağım sağol canım ❤️
tarafından
Tamam canım bak mantı çok güzel oluyir et suyuna yaparız biz
0 oy
(4,211 puan) tarafından
Tam mevsimi :) bal kabağı çorbası :) 

Brokoli çorbası

Düğün çorbası

Kremalı mantar çorbası

Balık çorbası 
(1,923 puan) tarafından
Hiç sebze çorbası içmeyen ben hepsini deneyeceğim balık dışında balık yemiyorum canım çok sağol ❤️
tarafından
Balık çorbasını. Tarifini yazarmisin canım oğluma yapayım
0 oy
(274 puan) tarafından
Şehriyeli tavuk çorbası yapabilirsin tavuk göğsü but karışık güzel oluyor, bide yeşil mercimekli erişteli yoğurt çorbası YouTubeden yapılışına bakabilirsin oda çok güzel oluyor 
(1,923 puan) tarafından
Sağol canım bakacağım ❤️

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 458 göst.
26 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Semlid (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 82 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 255 göst.
0 oy
8 cevap 127 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,091 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,632 cevap

34,832 kullanıcı

...