+3 oy
1,124 göst.
Diğer kategorisinde (2,667 puan) tarafından
Bundan iki hafta önce falan birine yardımda bulundum . Hatta başkalarıni da yönlendirdim kizcagiza yardım etsinler diye. Hep diyorlardı burdan kimseye güven olmaz falan ben yine de üzüldüm inandım. Ama bu kişi iki de bir başka hesaplar açıp yardım istiyor . Ha belki yardıma gerçekten ihtiyacı var ama böyle yapması dolandırıcı olma ihtimalini düşündürüyor. Vereceğim kullanıcı adlarına yardım etmeyin lütfen. Çünkü artık ihtiyacı yok biliyorum. 

Dilberataly

Semaacr

Bunlar aynı kişi zaten gönderilerine bakarsanız anlarsınız. Benim gibi bir hataya düşmeyin. Gerçekten gözümüzle görünce yardım edelim

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Siz yenı mı anladınız valla benım agzım cok once yandı
(2,667 puan) tarafından
Ben de pek söyleme taraftarı değilim ama bir başkasının başına gelmesin diye de söylemek lazım
(7,258 puan) tarafından
Seninkini unutmuyorum hiç gözde elbise göndermiştin bide ayakkabı soruyormus ya jssjsj
tarafından
Ayakkabı nıye gondermedın dedı harbıden :D
(2,667 puan) tarafından
Ağzım açık okuyorum hanımlar:)
(7,258 puan) tarafından
Tövbe yarabbim ☺️
-Reklam-
+1 oy
(1,572 puan) tarafından
Burdakilere inanack kadar ***** değilim çok şükür 
(2,667 puan) tarafından
Yorumları okudum da ne kadar çok dolandırılan var. İyi niyetimizi suistimal ediyorlar
(1,572 puan) tarafından
Aynn kız yapck bişey yok;))
(1,572 puan) tarafından
Ewet çok kizz
(50 puan) tarafından
Bnde yollicaktim ama yoktu biriktrp yollicaktim nasıl somuruyolar ya insanın duygularini yazık ozeldende konuşmuştum hatta diyrbkirdaydi
(2,667 puan) tarafından
Evet aayfer o
+1 oy
(1,556 puan) tarafından
Ay dilber e bende yardim etmeyi dusundum ama hic inandirici gelmedi yazarken hep ayni seyleri yazdi diye bi supheye dusmustum. Iyilik yap denize at derler cnm uzulme yapman gerekeni insanlik namina yaptin bizi de uyardin cok tesekkurler
(2,667 puan) tarafından
Evet ben de başta çok üzüldüm hatta burdan da yazdım işte dilberin ihtiyacı var falan diye. İnşallah kimse bı daha benim gibi hataya düşmez.  Bu arada rica ederim:)
(1,556 puan) tarafından
Biri bendim cnm bana aciklamistin:) ama yollamadim merak etme
(2,667 puan) tarafından
Ayy sana da mi söyledim:) iyi çok şükür
(1,556 puan) tarafından
♡♡♡♡♡
(50 puan) tarafından
Uyardgin için teseekr canm
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Ben burda onum bunum var diyenlere bile inanmıyorum bu yardım isteyenlere hiç inanmıyorum nedensee!!!!
(376 puan) tarafından
Bana özelden adres ad soyad verdi sorgulattım öyle biri verdiği adreste yokmuş bildiğiniz yalancı
(376 puan) tarafından
Bir dikkatimi çeken şey ise kimsenin yaşını bilmeden herkese abla diyor masumca görünmek için bir taktik. Genelde karşımıza çıkan dilenciler herkese abla der hep dikkatimi çekmiştir benden büyük dilenciler neden abla diyor diye meğer masumca görünmek için bir nebi iyi niyetli görünmek için
(2,586 puan) tarafından
Al benden de o kadar :D olan var diye gezmez ortada bence
(2,667 puan) tarafından
Bilmiyorum ben gerçekten kötü hissettim
(376 puan) tarafından
Bide gerçekten ihtiyacı olan insan istemiyor onlar çok gururlu insanlar çevremde çok var ihtiyaç sahibi biliyorum.
0 oy
(119,355 puan) tarafından
gecmis olsun bacim
(2,667 puan) tarafından
Sağ ol canım , valla içim verilen paraya acımıyor da dışarda daha çok ihtiyacı olanlar var keşke onlara yardım etswymisim
0 oy
(15,244 puan) tarafından
Geçmiş olsun Zaten bı insan neden 2 hesap açıp ikisinden de yardım istesin ki. Dolandirici demek ki. 
(2,667 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Aynen benim de aklıma o geldi
0 oy
(2,731 puan) tarafından
Canim ne yardımda bulundu ki ay insalar alahtan korkmuyor
(376 puan) tarafından
Allah kalbine göre versin canım çoluk çocuğunun sadakası olsun öyle ama bir daha görüp bilmeden kimseye 1 lira verme olmuş artık her şerde vardır bir hayır böyle düşün.
(2,667 puan) tarafından
Aynen öyle helali hoş olsun♥️
(434 puan) tarafından
Canım hiç dert etme verdiğinin bin kat hayırni gör inşallah umarım bir daha bu kqdar saf olmazsin
(2,667 puan) tarafından
Ya aslında bu kadar saf değilim ilk olay şöyle başladı. Bu bebek bakimj bölümüne yazmış ki sütüm yok bebeğime keçi sütünü sulandırıp versem olur mu diye, ben de özelden yazdım çocuk aç kalmasın keçi sütü verme ben mama göndereyim dedim o da dedi yok bura köy de kargo falan gelmiyor dedi tamam dedim mama parası yolladım. Aldığına dair fotoğraf attı. Buraya kadar her şey normal geldi. Daha sonra bebek bakımı bölümüne yine aynı şeyi yazmış işte keçi sütü versem olur mu diye, halbuki diğer postta cevap yazmışlardı. Yardım istemeden yardım istemiş oldu Bir nevi. Sonra buralardan yazmaya başladı ben de konuşmalarından falan ne olduğunu anladım. Buradaki de arkadaş sayesinde numarasından tespit ettik. Ve evet o
(2,092 puan) tarafından
Kargo gelmeyen yerde kendi nerden aldi acaba o mamayi.
Aman salla gitsin sen iyiliğini yapmışsın için rahat olsun.
0 oy
(8,349 puan) tarafından
Gerçek ihtiyaç sahiplerine bile inanmıyorum artık bunlar yüzünden 
(2,667 puan) tarafından
Evet , ben de oyle
0 oy
(15,725 puan) tarafından
İnterneti bulan buraya üye olduğu gibi yardım için post açanlara güvenmeyin zaten. O yüzden yasaklandı yardımlar 
(2,667 puan) tarafından
Evet zaten postundan hemen anladım o oldugunu
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Allah sorsun bacim haram para oldu işte oda ona 
(2,667 puan) tarafından
Bilmiyorum umarım bebeğe gitmistir
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Benim elimde vericek çok çocuk malzemesi var ama dediğin gibi gerçekten ihtiyacı olan birine gitmesini isterim o konuda buraya guvenemem
(2,667 puan) tarafından
Evet canım kesinlikle . En iyisi gözümüzle görüp vermek
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Baktım simdi ilk hesaptan kendi iicin yardımda bulunmuş ikinci hesaptan ilk hesapta bahsettiği kendi durumu için arkadaş diye bahsederek yine yardım istemiş 
(2,522 puan) tarafından
Ayy vallah iyi dikkat etmişsin bizimle de paylasmanda iyi oldu teşekkür ederim
(2,667 puan) tarafından
Ne demek canım , benim başıma geldi başkasının da başına gelmesin.
(434 puan) tarafından
Ben bu uygulamayı daha pek öğrenemedim attığı postları olsun hesap isimleri olsun nasil nerden bakiyorsunuz kzilar
(2,667 puan) tarafından
Canım kişinin isminin üstüne tikliyorsun orda yazar tüm sorular diye ordan goruluyor
(2,667 puan) tarafından
Hesap isimlerini ise sol üst kısımda kullanıcılar var ordan gorebiliyorsun
0 oy
(3,882 puan) tarafından
İlaç alamıyorum dıye post acanı mı dıyosun 
(2,667 puan) tarafından
Yok canım hayir her şey bebeğim için adli post
(3,882 puan) tarafından
Gecmiş olsun canım. Burdakı coğu kişi anne ya da hamıle hassas noktamızdan vuruyorlar işte. Allah sorsun.
(2,667 puan) tarafından
Evet canım zaten hep çocuğum aklıma geliyor böyle postlarda
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım. Bir kere bende o hataya düşüyordum. Yardımcı olurum dedim herşeyi hazırladım içimden bir ses verme etme dedi sonra mesaj attım yardım isteyene kargoya vericem adres gönderde göndereyim diye birde kullanıcı adını sordum bir dha da dönüş yapmadı. İçimdeki sesi dinledim vermedim bir şey. Ona vereceğimi smalı çocuklara bağış yaptım. 
(2,667 puan) tarafından
Aynn öyle bir daha gözümle gormeden yardım falan yapmam
0 oy
tarafından
Bende poşet hazırladım göndermek için adres bile aldım bu postu gördüm dahada göndermem Allah razı olsun ihtiyacı olan birine veririm artık tam verecektim hep birsey çıktı sorun çıktı bu postu görünce durdum 
(2,667 puan) tarafından
Peki bu paylaştığım kullanıcıya mi gönderecektin canim
tarafından
Evt ve bi ara sen bunu tavsiye ettin ben öyle inandım gönderecektim dilberay isimli nickti
(2,667 puan) tarafından
Evet canım tavsiye ettim aslında ihtuyaci var yani evini falan gördüm ama bu birçok yerden alıyor yardım çeşitli platformlardan falan o yüzden şu an verilmesi taraftarı değilim. Burda birkaç kişiyi yönlendirdim yardım ettiler mi bilmiyorum ama umarım kimsenin günahına girmemisimdir
tarafından
Heryerden yardım gelince sence saçma durmuyor mu burada biri vardı oğlum hamburger istiyor onu istiyor bunu istiyor diyerek çoğu kişiyi kandırdı resmen evine ha bire yiyecekler gitmiş buradaki kişiler sayesinde
(2,667 puan) tarafından
Aynen yukarda gözde yazmış agzim açık okudum
0 oy
(2,092 puan) tarafından
İhtiyacı varmiydi gerçekten , gördün mü 
(2,667 puan) tarafından
Canım şimdi kimsenin günahına giremem evi falan gördüm gerçekten kötü. Ha gönderdiğim para ile de mama aldı belki de ama benim tek şüphe duyduğum nokta neden farklı hesap açıp yok arkadasim adına istiyorum falan dediği. Yani evet ihtiyacı var bundan eminim ama bu platform dışında da yazıyor bı yerlere ve bu yardımları sadece bebeğe mi kullanıyor o konuda emin degilim
0 oy
(48,704 puan) tarafından
dilimde tüy bitti ihtiyaci olan isteyemez diyorum vicdansiz merhametsiz gozuyle bakıyorlar bide
(2,667 puan) tarafından
Valla bundan sonra sizleri dinleyeceğim o kesin :)
0 oy
(4,681 puan) tarafından
Kuzucan geçmiş olsun 
(2,667 puan) tarafından
Ayy sağ ol balım umarım kimsenin günahına girmiyorumdur
(4,681 puan) tarafından
Yok canım adana dan ben de gecen yil böyle oldu ama ben vermeden farkettim çok beddua aldım.d
(2,667 puan) tarafından
İyi ki fark etmişsin önceden
(4,681 puan) tarafından
4gun önce farkettim yazmadım instadan yazdı bi beddualar mugede bi kadın vardi ya kor topal ergul onun gibi bi beddualar ettiki.d
(2,667 puan) tarafından
Anaaa hem suçlu hem güçlü . Allah korusun oylelerinden
0 oy
tarafından
Böyleleri yüzünden gerçekten yardıma ihtiyacı olanlara yardım edemiyoruz Allah gözlerini doyursun
0 oy
(547 puan) tarafından
Benimde ağzım yandı canım burda 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 501 göst.
31 Ocak 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,292 göst.
20 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 433 göst.
0 oy
7 cevap 218 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde mastikaa (534 puan) tarafından soruldu

380,352 soru

11,388,393 cevap

34,893 kullanıcı

...