0 oy
320 göst.
Aile kategorisinde (18 puan) tarafından
Hayırlı geceler ben buradan sizelre danışmak istiyorum. Pazar akşamı eşimle tartıştık tartışma sebebimiz ise biraz açarak anlatayım. Biz yeni bir araç aldık eşimin bir arkadaş grubu var hanımlarıyla birlikte görüşüyoruz. Hepimizin ekli oldugu bir WhatsApp grubu var. Oradan perşembe gününden yazıyorlar ki illa size kahvaltıya gelelim. Zorla davet ettirdiler sabah 6 da kalktım hazırladım kahvaltıyı neyse oturup kaldılar evde. Akşam saat 4 gibi yemek mevzusu açıldı. Bilmem nereye gidelim dediler normalde herkes kendi yedigini ödüyor pahalı bi mekan gidelim dedikleri. Neyse karar alınırken yeni araba almıştık dediler ki sizin arabayı dogrultuyoruz siz ısmarlıcaksınız bende dedim durumumuz yok kahvaltıyı sayın yemek ısmarlayamayız dedim. Neyse bunu dememe ragmen gidildi masada da aynı şey söylediler bende açık açık eksi hesaplardan çektik zordayız o işi geçeceksiniz olmaz dedim. Neyse eşim msj attı sert çıkma öderler onlar öyle takılıyorlar dedi. Veee hesap 2 bin küsür geldi ve eşim ödedi sadece. Eve geldim tartışmaya başladık eşim bi eşya fırlattı gözümün kenarına geldi bu arada gruptan çıktım ben böyle insanlarla görüşmek istemiyorum diyerek asıl kavga sebebi benim gruptan çıkmam onu rezil etmişim. Neyse geri telefonumu aldı çocugun elindeydi yanlışlıkla çıkmışım diye msj attı aldırdı geri gruba. Gece 5 gibi lavaboya kalktım gözümün kenarı mosmor sen misin bunu yapan dedim gittim darp raporu ve uzaklaştırma aldım. Bu arada 5 aylık hamileyim ve 1 yaşında bebegim var. Neyse konu kapandı akıllanır vs diyorum. Ev 3 katlı müstakil yukarıda kayınvalidem oturuyor yanına çıktım. Kayınvalidem dedi ki kızım yanlış anlamada hesabı kim ödedi onlar buradann planlı gittiler. Ben duydum bi arkadaşınız şu köşede kocasıyla konuşuyordu. Kocası...... A ödetiriz demiş. Yani eşime. Ben bunu duydum bende şalter attı hem onların hanımlarına hem toplu gruba yazdım kuyruk düzeltme adına bize hesap kitlediniz bunun uslububöyle  degildir. Eşimle tartıştık durum yokken böyle 2 bin hesap ödenir mş mal sahibinin içinden geleni ısmarlaması ile kuyruk düzeltilir vs eşim sizin yüzünüzden çıkan tartışma sonucu darp etti beni karnımda bebegimle. Kim sebepse hakkım olsun Rabbim sizden çıkarsın dedim gruptan çıktım.  Sizce ne yapmalıyım boşansam mı evlatlarım için kalsam mı bi fikir lütfen

12 Cevaplar

+1 oy
(1,099 puan) tarafından
Allah hepsine hidayet sana sabır versin çıkar o pislikleri hayatından 
(18 puan) tarafından
Çıkardım sizinle görüşmek istemiyorum dedim engelledim. Daha önce de aynı insanlarla şöyle bi sorun olmuştu bizim 7 yıl bebegimiz olmadı tüp bebege başvurduk oradan renkli dopler istediler eşimden burada sadece bi tane özel hastane yapıyor o arkadaşıda orada çalışıyordu ben rica ettim tabi mevzuyu anladı. Arkamızdan herkese anlatmış tüp bebek yaptırıyorlar vs diye ayıp degil ama böyle herkese anlatması hoş degil. Birgün masada toplu oturuluyor bir tane kızı var bende tüp bebek yaptırıcam oglum olsun diye vs dedi ben çok kötü oldum yani Rabbim vermiş bide seçiyorsun neyse ben yine rahatsız oldugumu belli edip engelledim kendisini sonra arkadaş grubundan birileri evlendi vs görüştük derken tekrar görüşülme olayları başladı bu esnada benimde 1 oglum oldu. 2.si de kız öyle hasetlendi ki Rabbim sonradan normal yoldan 1 kız 1 erkek nasip edince sürekli erkek olması için ne yapmalıyım diye dolanıyor ortalıkta. Şunca sözün olayın üzerine benimki adam olsa suratına bakmamalı o arkadaşının
-Reklam-
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Ne saçma insanlar ya eşinin hatası yok aslında hani zan altında kalmıştır. Ödemek zorunda kalmıştır.  Peki eşin uzaklaştırma aldığında nerede kaldı?
(18 puan) tarafından
Bilmiyorum hala uzaklaştırma devam ediyor dükkan vs var kalır o bi yerde
(2,726 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın gerçekten bravo sana umarım cesaret olursun yapmak isteyip yapamayanlara
0 oy
(4,681 puan) tarafından
Bizde de  bişey ismarlanir ama bu kadar ısmarlama enayi yerine konmak oluyor ben de kavga ederdim esin genel olarak nasıl biri 
(18 puan) tarafından
Asla kimseye yok demez cebinde kuruş olmasın eli herkese çok açıktır ama bizden de esirgemez ne istersem alınır evladı için herşeyin en iyisini alır. Kolay kolay sinirlenen birisi degildir ama sinirlenince de eşya kırar eşya fırlatır
(105 puan) tarafından
Benim eşimde anlattığın gibi o yüzden sana şunu söylemeliyim adama haksızlık etmişsin o insanlar yüzünden olan size olmuş
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Eşinin kötü niyetinden ödediğini düşünmüyorum. Benim eşim olsa o da öderdi. Kendine yakışanı yapmış eşin. İletişimi kesseydiniz keşke böyle bir durumdan sonra. Kavga etmekte haklısın. Eşin sana zarar vermek istememiştir bir anlık sinirle olduğunu düşünüyorum. Ama yine de darp raporu alıp uzaklaştırman iyi olmuş o da anlasın öyle her sinirlendiğinde böyle yapamaz kendini kontrol etmesi lazım. Ama bu durum için boşanmayı aklından çıkar. Ama diyorsan ki eşim hep böyle şiddet uyguluyor öfkesine hakim olamiyor  hep kavga ediyoruz orası başka ama sadece bu olaysa affetmelisin. Bence ara konuş. Pişman olmuştur belki. Hiç aramadı mi olay sonrası. 
(574 puan) tarafından
Aramamali.ne geliyorsa kadınların başına duygusallığından geliyor dik bir duruş sergilemiş devam ettirmeli burnu surtmezse şiddet artarak devam edebilir
(1,279 puan) tarafından
Aramayabilir ama tek olay buysa boşanılmamalı
0 oy
(868 puan) tarafından
Gerçekten arkadaşlarınız çok fırsatçıymış çok ayıp etmişler ama 2 binlik hesap içinde yuva yıkılmaz. Eşini karşına alıp bize böyle yaptılar ben bidaha bu insanlarla konuşmak istemiyorum diyebilirsin birinizin eşya firlatması diğerinizin boşanmak istemesi bana biraz abartılı geldi. Normalde eşin şiddet uyguluyosa orası ayrı tabi
0 oy
(433 puan) tarafından
Oyle arkadaslikmi olur yiyiciler resmen bak canim oncelikle boşanma bosanmak icin kiyritik bi mesele ama senin icin ailen icin onemli bir mesele benimde esimin arkadaslari var hepsinin durumu bizden iyi bazen lux mekanlara gidenler bazende normal seviyede mekana şimdi benim arkadaslarimda şu var mesela toplu arkadas grublari var  bi mekan ayarlar oranın menüsünün ekrsn fotosu atarlar birlik karar verilince gidilir gidildigi zaman tek kisi hesab eder diyelim 2bin lira geldi bunu kaç kisiysek kişi başına bolerler ve biz hesabi odeyen kişinin ibanina atariz  racon böyledir simdi esinde sonucta isyerindeki arkadaşları rencide edilmek ezilmek istememis oyuzden boyle birseyi kabul etmis evet hatali ama birazda erkekler gurur yapar bilirsin kendisinin fakir givi gosterilmesini istemez kadin herzaman evinin gecimini düşünür  bu seferlik boyle oldu bak annende duymus lutfen birdaha arkadaslarina arana mesafe koy zor duruma girmeyelim bak ailemiz büyüyor akilli hareket edelim diyebilirsin evet kafana birsey atmis onun icin iyi yapmissin birdaha bişey yapamaz afferim vallaha sana  ama erkekler bi ortsmda yukseltilmek gurur duyulmak ve takdir edilmek ister  
0 oy
(679 puan) tarafından
Allah aşkına kaç tane post açmışsın bide farklı başlıklı bu değişiktir herhalde diye girdim buda sen canım 1 tane kalsın diğerlerini sil
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Çok afedersın bazı ınsanlar s.kıkmeye doymuyor akıllanmaz daha once de olaylar oldu demıssın aynı kısılerle yorumda okudum ılk degıl sonda olmayacak ne zamana kadar bılıyor musun apaçık görecegı bır kazık yiyene kadar böyle gıder esın sonra ah vah eder ama gecmıs olsun bu zaman zarfında ınsallah senı kaybetmez yazık gunah evıne cocuklarına bakacağına eşleme yaranma derdınde arkadas nedır ya yiyici tayfa bu tipler
0 oy
(736 puan) tarafından
Böyle bisey icin bosanmak mantikli degil ama biraz burnu surtulsun bakalm nolcaj
0 oy
(6,380 puan) tarafından
Ay arsizliga bak ağzınla diyorsun yine de aç gözlülük yapıyorlar. Yani canım ne diyim öyle anlayışsız insanlarla görüşme daha iyi ama gruptan eşim beni darp etti demen olmamış açıkçası usturuplu bir şekilde yaptıklarının yanlış olduğunu yazman yeterli olurdu. Eşine gelecek olursam senin haklı olduğunu bilmeli ve yanında olmalıydı sana tepki göstermesi hoş olmamış ama aklı başına gelmiştir uzaklaştırma aldirinca

Ben olayın devamını merak ediyorum.kimse sana dönmedi mi ? Eşin uzaklaştırma için ne dedi?
0 oy
(105 puan) tarafından
Çok abartmışsın canım kavga etmek yerine eşine düzgün bir şekilde böyle insanlar olduğunu onlarla artık irtibatı kesmeniz gerektiğini vs anlatabilirdin istemeyerek yaptığı bişey için darp raporu vs alman aranızdaki perdeye zarar verir çok saçma bi konu bu tür insanlar ve iki kuruş para için değmezmiş
0 oy
(583 puan) tarafından
Eşimle em çok bunjn kavgasınınyaptık eşim çok saf kalıyor herkese karsı ama bana değil . Azına ettim bu yüzden ölümğne kavga ettik enyi *****  cart curt ağzıma geleni saydım görüşmiceksim dedim gene gitti etti neyse artık bi mekana gidince cüzdanını ben alıyorum hesaba ben kalkıyırum kasada diğerleri varken sadece kensş yediklerimizi eayıp hesabı ödeyip dönüyorum . Keşke başta yapsaymışım işte erkekler ya grururkaeı incinecek . Sıçayım onların gruruna 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 213 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Bebegimveben01 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 163 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 644 göst.
0 oy
23 cevap 927 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu