0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (97 puan) tarafından
Arkadaşlarım gelcek bugün Özbek pilavı istediler yanına mercimek çorbası ve patates salatası yapıyorum çok mu ağır oldu ya artık yaptım yapacak bir şey yok ama galiba kokulardan çok ağır olduğunu düşünmeye başladım :/

6 Cevaplar

+1 oy
(1,119 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Normal salata yap patatesi de küçük küçük dogra üstüne sarımsaklı yoğurt yap en üstüne yağ ve toz biberden sos yap miss
(1,119 puan) tarafından
Bekliyoruz burda
(97 puan) tarafından
Malzemeler

1 kg havuç
2 büyük boy soğan
1, 2 baş sarımsak
1 yemek kaşığı tane kimyon
1 kg kuşbaşı et ve 250 gram kuyruk yağı
3 su bardağı pirinç baldo veya basmati

Suyunu tuzunu ve karabiberini göz kararı ekliyorum

Varsa büyük pilav tenceresi yoksa malzemeleri tek tek kızartarak daha sonra karıitırabilirsşniz ben büyük tencere için yazıyorum önce kuyruk yağı sıvıyağıyla kavrulur daha sonra sevmeyenler için taneleri ayıklanır seviyorsanız üzerine etleri boca ederek bol yağda kızartın daha sonra havuçları ekleyin onlarda kızarınca soğanları ekleyin malzemeler güzelce kızardıktan sonra tuz ve karabiberini tane kimyonunu ekleyin sarımsağıda malzemelerin ortasına yerleştirip göz kararı sıcak su ekleyin tahmini iki buçuk su bardağı kadar malzemeler iyice özleşince sarımsağı kenara alın yıkadığınız pirinçleri malzemelerin üzerini kapatacak şekilde ekleyin ve göz kararı su ekleyin ben bu aşamada bi tık daha tuz ve karabiber ekliyorum daha sonra sarımsağı pirinçlerin ortasına yerleştirin ve bi kaç kez kaşıkla aralıklar açın altta ki sular pirinlere ulaşsın altını kısıp üstünü kapatın suyunu çekince on dk dinlendirip geniş bir kaba tepsi vs gibi ters çevirin ama tencere ne kadar yayvan olursa pirinç katmanı ince olcak ve daha lezzetli olacaktır ben bu şekilde yapıyorum
(97 puan) tarafından
Bu arada havuçlar ve soğanlar jülyen doğranıyor
(1,119 puan) tarafından
Teşekkürler canım ☺️
(97 puan) tarafından
Rica ederim
-Reklam-
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Patates salatasi olmamış sanki normal salata bide yoğurtlu meze olsa daha iyi olurdu
(97 puan) tarafından
Öyle mi yapsam acaba patatesleri de haşladım ama bakalım galiba öyle yaparım
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Pilav yanına patates bence agır tatlım normal bır salata yanına yogurtlu meze yada ayran cacık vs daha guzel olur dıye dusunuyorum 
0 oy
(12,541 puan) tarafından
Özbek pilavı yanına salata ister bi tek ister ☺️ orjinalinde oyle yapıyoruz yani milli yemeğımız ya 

Ellerine sağlık canım seçenekli yapmişsın daha iyi 
(2,856 puan) tarafından
Kız sen özbek mı yoksa
(97 puan) tarafından
Özbek misin canım ben Urfalıyım ama bu pilavı çok seviyorum arkadaşlar da güzel yaptığımı söyler:)
(2,856 puan) tarafından
Evet ben Özbek
Pilavın özel baharatı olur
Kimyonun övulmeyen hali olur ya ondan
  Birde normal yağ yerine zığır yağı oldumu
O arkadaşlar parmağını yer
Shdhdhsj
(12,541 puan) tarafından
Aynen arkadaş çok güzel tarif etmiş
Bende Özbekistan uyrukluyum ☺️
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Agir degil de uyumsuz olmus yemekler ama yapmissin artik emegine saglik 
(2,856 puan) tarafından
Hayır neresi uyumsuz
Pilavın yanında çorba gayet normal
Sadece salata normal domates salatası salatalık yeterli
 Buna tamamen uyumsuz denmez yalnız
(97 puan) tarafından
Sen öyle diyorsan öyledir
(3,458 puan) tarafından
Sakin ol champ herkes kendi damak zevkine gore yorum yapar ;) bana gore uyumsuz sana gore uyumlu demek afiyet olsun yiyenlere yemek her turlu yenir yeter ki olsun :)
(3,458 puan) tarafından
Bu arada bana da uyumsuz gelen salataydi zaten detayli yazmadim
0 oy
(2,856 puan) tarafından
Vay be ağzının tadını biliyor arkadaşların 

Özbek pilavı güzeldir  ama tam yapmasını bilene 

Maşallah sen biliyorsun o zaman 

Bu arada bende Özbek 
(97 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim memnun oldum ben de Urfalıyım mutfağınızı seviyorum bizim yemeklerde güzeldir

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 306 göst.
11 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Ebrumustafa (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 193 göst.
8 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birkul (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 992 göst.
27 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sibel11 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.
29 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Summer33 (981 puan) tarafından soruldu

378,422 soru

11,327,088 cevap

34,780 kullanıcı

...