0 oy
659 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Devirmi böyle olmuş yoksa benmi yanlış anlıyorum. Bebeğim var zaten pek kimseye gitmiyorum. Genelde benim evime gelmek isteyen olursa geri çevirmem kapım açıktır, Ama birine gitmek istediğimde ya evde olmuyor ya gitsem insanlarda bir tavır yada 3 ay sonra çağırıyorlar evlerine. Ne bileyim hani tamam geleni seviyorum kapım açıkta arada benimde canım sıkılıyor gideyim dediğimde böyle , benim çevremmi böyle acaba , sizinde çevrenizde böyle varmı.

22 Cevaplar

0 oy
(3,079 puan) tarafından
Bende de öyle çağıran çok nadir genelde  "sana gelmek istiyoruz" oluyor.  Herkes misafiri yük olarak görüyor kimse çağırmak istemiyor
tarafından
Anladım yani yük olupta sadece çay mesela yemeğe falan demiyorum. İnsan arada bir bardak çay içip sohbet etmek istiyor. Ama bu kadarı bile yük galiba
-Reklam-
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Yani canım ben şuna bağlıyorum şu an herkesin bir koşuşturması var işleri oluyor biz gidip gelmek için konuşsak da inan aynı günü denk getiremiyoruz bir haftaya anca buluyor hepimizin hoş olduğu birine denk gelmek arkadaşlar yani. Bir haber veririz buluşuruz bir iki ay bazen 3 ay sonra tekrar görüşürüz
tarafından
Canım benimde boş zamanım yokki hani ona bakarsam kaç aydır yapamadım bitiremedigim işlerim var mesela ama zaten bitmiyor diye reddetmiyorum gelenleri.
tarafından
Sadece arkadaş değil , komşu olsun yada akraba olsun herkeste aynı şey.
(2,522 puan) tarafından
Bizde öyle birşey yok bilmiyorum ve anlayista gösteriyorum bak kendim diyorsun benimde işlerim oluypr e sende reddettek mdegil guzellikde şu ara işlerim vsr şu şu gün görüşelim de ne varki bunda .bana dendiğinde ben kirilmiyorim kendimde söylüyorum şu gün müsait değilim de şu zanman olur diye
tarafından
Benim dediklerinde habersiz kapıdalar geliyorlar nasl işim var dicem. Ama ben haber verince müsait değiller
(2,522 puan) tarafından
İşte canım sende olmican bak bakalım bı daha yapiyorlarmi
0 oy
(141 puan) tarafından
Eskiden hep toplu misafir kabul ederdim sık sık. Gelenede hoş geldin dedim, güzel karşıladım, sofra donattım. Ama hep arkamdan dedi kodumu yapıyorlarmış. Misafirler meğerse gelmeğe çekiniyormuş. Duyguğumdan beri misafir davet etmem. Gelen olunca da 1bardak çayı zorla önüne koyarım.  Beş parmağımı bala bandırıb ağızlarına soksam acı tadıyor diyevek türden bunlar. 
(2,522 puan) tarafından
Canım ona göre çevreni seçeceksin böyle doyen insanı bende evime almam evinedd gitmem
0 oy
(4,236 puan) tarafından
Canım aileden olmadığı sürece ben pek çağırmıyorum mesela. Çalışansa gitmek istediklerin ondandır. Zor oluyor yani çocukla yap et. Kimsenin evine de gitmem. Dışarıda görüşürüm genelde
tarafından
Yok çalışan değil, çalışan olsa zaten gideyim demem.
0 oy
(119,287 puan) tarafından
su zamanda en guzelo disarda gorusmek eve git evime gel zor is
(2,522 puan) tarafından
Ev daha sıcak bı ortam bence
(119,287 puan) tarafından
oylede davet ettinmi davet etmesi icap ediyo temizligi ikrami carti curtu valla cik bi kahve ic disarda daha ihi
(2,522 puan) tarafından
Ee elbette öyle oluda ben misafire ikram etmeyi severim kendimde gittiğimde benden daha çok ilgi alaka görüyorum aynı olunca için rahat oluyo bu akraba arkadaş iliskilerinde
0 oy
(12,993 puan) tarafından

Çevren öyle bence 

Bizim akrabalar da gidip gelme çok olur keza arkadaşlarım da öyle sürekli görüşürüz :)

(2,522 puan) tarafından
Bizde de öyle zaman zaman işlerimiz olsada görüşürüz yine
tarafından
Galiba benim çevrem ile alakalı
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Aynn gelen geliyo cagiriyom ama cagiran olmyinca gitmm
tarafından
Bende öyleyim ama arada gitmek istiyor insan
(3,767 puan) tarafından
Aman aklıma bazen benimde öyle geliyo ama zaten fazla duramiyom
0 oy
tarafından
Bu hafta bana gelmek isteyen olsaydı hepsini reddedecektim çünkü salı Çarşamba Perşembe ve cuma hastaneye gittim ve en az 2 3 saat sürüyor isim kızımı anneme bıraktım ve öyle işlerimi hallettim eee gelmek isteyen kişiye gelme demek zorundayım illa herkesin bir koşuşturması var he sürekli sana geliyorlarsa sende biryerden sonra kabul etme tabi
(2,522 puan) tarafından
Arkadaşa bunu yazdım bende yani bizlerin nasıl işleri oluyorsa onlarında oluyor konusulur ortak bı gün ya gidersin ya onlar gelir. Benide aradiklarinda aynen böyle üst üste yoğunluğun olsa uygun değilm haftaya şu gün bulussak olurmu diyorum. Bana dediklerinde de kirilmam ki . Normal yani
tarafından
Valla Canım benim dediğim kişiler de haber vermiyorlar ama bir bakmışım kapıdalar nasıl geri çevircem . Kendileri geliyorlar kapıya kadar ama ben haber verip gidiyorum müsait olmhyorlad
(2,522 puan) tarafından
Bunu bana bir kere yaptılar oda ben yeni evliydim bilmediklerinden olsa gerek içeri almadım şuan müsait değilim dedim .değildik te eşimle dujtan çıkmıştık . Yanliz oldgumda da eşimin yegesi gelmişti yine acmamistim .benden öğrendiler haberli gitmeyi :)
0 oy
(33 puan) tarafından
Devir değişmiş canım bende s.alak gibi her gelene iki çocuğumla neler neler hazırlıyorum o kadar emek veriyoruz sabahlara kadar cocuklarim için uykusuz kalıyorum sonra biri pat arıyor sana gekecegiz diyor hemen sabahın köründe ayağa kalkar yemeği çayın yanına pasta kurabiye çeşit çeşit hazırlarım yerler içerler giderler ve beni hoc cagirmazlar heo evdeyim çocuklarımla sıkılınca parka çıkarız eşimle hafta sonu dışarı çıkarız öyle yani bu zmaqnda böylelerine zerre artık kendimi yormam ve evime asla davet etmem ha bide şu var bu kadar değer verdiğim birinin evine Bi defa gittim ve bana karşı hiçbir hazırlık yapmamıştı öğlen saat 1 di daha kahvaltısı tezgahın üstünde üstünü değişmemiş evi toplanmamis hani çok çocuklu olsa durumu çok kötü biri olsa neyse diyecem ama oyle değil kalbim çok kırıldı ve kendime ders edindim bu saatten sonra 
0 oy
(478 puan) tarafından
Belki de sizin etrafiniz böyledir. Sagolsunlar benim komşularım canım sıkıldı desem hemen kahveyi koyarlar. Ya da ben bir sey yaptiysam hemen çağırırım çocuklar oynar biz sohbet ederiz. Cocuklar evleri dağıtır mesela her yer oyuncak olur falan ama hiç sesimiz çıkmaz. Parka cikariz haber veririz birbirimize buluşuruz. Mesela onlar yörelerine göre bir yemek yapsinlar hemen kapımda bir tabakla beklerler. Bulamazlarsa beni ararlar bir sey getirdim kimse yok mu diye. Eşim geç gelecek olsun mesela karşı komşum annem yaşında hemen der yemekleri ısıtıyorum gel birlikte yiyelim diye. Bazen ben bir seyler ısmarlarım birlikte yeriz. Hani çok şükür diyeyim arkadaslarimiz da öyle. 3 aile iyi anlasiyoruz her seferinde birimizde buluşuruz. Insallah sizin de etrafinizda böyle insanlar olur çünkü psikolojik olarak çok iyi geliyor insana
tarafından
Ne güzel şanslısın demekki, sanırım burada böyle .
0 oy
tarafından
Aman bana da gelecekler sözde çocuk görmeye daha gelecekler o yüzden kimseye gitmek istemiyorum
0 oy
tarafından
2 senelik evliyim ve bu süreçte toplasan sadece 7 aile geçti belki 8 10 parmağımı geçmez yani. İnsanları çağırıyorum kimse gelmiyor, bu yüzden ben de gitmiyorum kimseye. Gitsem de sadece iki üç samimi olduklarım var onlara gidiyorum onun haricinde çağırdığım halde gelmediklerinde biz gelicez dediklerinde işim var diyorum. Ben hayatı planlı yaşıyorum. Bana gelmeden 1 hafta öncesine haber vermeleri lazım. Evim sürekli derli toplu ama planlarımın arasında pat diye misafir yok. Zaten öyle sevmem pek komşuculuk benimde işime geliyor açıkcası. 
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Benim çevrem gelir de çağırır da. Ama benim çevrem küçük :) 
0 oy
tarafından
Yerinde olsam o kdr misafir Perver olma insanlar bu devirde sürekli kendilerini davet ettirirler ama çağıran özenen olmaz yiyip içecek yer ararlar ben sahsen kimseyi evime davet etmiyorum gitmekte istemiyorum kalmadı eski günler
0 oy
(4,943 puan) tarafından
Bu devirde artık misafirlik diye birşey bitti, insanlar evine kimseyi istemiyor bir yere gitmek de istemiyor,bir araya gelinceksede kafede falan biryerde oturuyorlar ben ve çevremde bu şekilde 
0 oy
(351 puan) tarafından
Yok kız devir bayağı berbat olmuş geçenlerde bir arkadaşıma size geleceğim dedim bana binbir türlü bahane uydurdu sırf oraya gitmeyeyim diye gerçekten çok ayıp artık Kimse misafir kabul etmiyor Kimse kimsenin evine gelmesini istiyor yani saçma bence dediğim gibi canımı sıkıldığında gidebilecek kimsemiz yok
0 oy
(2,872 puan) tarafından
Ohooo her hafta sonu misafirim var ve gelenler özellikle mangal istiyoruz derler

Evimiz müstakil ev bahçeli

Kurbanda kestiğimiz 500 kilo et bitti artık sen düşün

Ama bizi çağıran yok 

Şuan bebeğim var kimse kusura bakmasın elimi işe sürmem Allah'tan eşimin iki oğlu var onlar hallediyor mangalı

Allah aşkına yılda bir kere belki çağırıyor oda sırf gelmeye yüzümüz olsun diye

Ha gelsinler tabiki severim hep misafiri da 

Karşılıklı daha güzel olmazmi beya
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Malesef devir böyle oldu gelen de gittiğimiz de temiz mi pis mi yada önüme ne koydu şunu getirdi mi bunu esirgedi mi diye bakıyoruz o yüzden insanlar gidip gelmiyor. Önceden evde ne varsa oturulur yenirdi yada boş çay içilir kalkılırdı kimse kimseyi yadırgamazdı 
0 oy
(7,379 puan) tarafından
yok canım biz gider geliz hata bak kış gelsin teyzem annem ben her hafta birbirimize gideriz canlarımız sıkılıyo evde dur dur yazında pikniğe gideriz Ailecek dayımlar yengemler  teyze yeğenlerim  biz severiz gezmeyi
0 oy
(2,876 puan) tarafından
Aboo bu eşimin iş yeri arkadaşları, hep ben çağırdım hiç çağırmadılar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 285 göst.
20 Nisan 2022 Aile kategorisinde Fatmanurozdemir429 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 240 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 922 göst.
12 Nisan 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 573 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,554 soru

11,362,213 cevap

34,839 kullanıcı