0 oy
73 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (268 puan) tarafından
Normal doğum yaptım 2 ay önce. Şimdi kabızlık sorunum çıktı. Hamilelik süresi boyunca hiç hiç kabız olmadım hiç acı ağrı cekmedim. Hamile kalmadan önce de her zman düzenli bir sinidrim sistemim vardı. Ama şimdi sizisindan uyuyamıyorum. Ne yapmam lazim. Sizde yasadiniz mi nasıl geçti. 

6 Cevaplar

0 oy
(339 puan) tarafından
Basur ve makat çatlağı olan biri olarak kabızlıkta gerçekten işe yarayan şeyin sabah aç karna 1 yemek kaşığı zeytinyağı içmek derim. Benim bağırsaklarımı doğal yolla yumuşatan tek şey zeytinyağıydı. Bunun dışında lifli gıdalara ağırlık verin, bol su tüketin. Bunlara rağmen geçmiyorsa doktora danışın bağırsak yumuşatıcı olan duphalac ve ya magnesie calcinee toz verir. Geçmiş olsun 
(354 puan) tarafından
Zeytinyaği bende hiç etki etmedi kabızlık problemim yok ama yinede çok ağrıyor oturamiyorum üstüne tuvalete de çıkınca çok ağrım oluyor
(339 puan) tarafından
Kuzum zeytinyağı kabızlığa iyi geliyor, sen kabızlık problemim yok diyorsun belki basur başlangıcıdır. Kabız olmamana rağmen ağrın sızın varsa genel cerraha görün krem verebilir
-Reklam-
0 oy
(5,433 puan) tarafından
Benimde olduydu canım bol bol sıvı takviyesine devam ettim ikinci doğumda daha uzun sürdü görümcem ıspanak çorbası yaptıydı o düzeltir diye ve gerçekten işe yaradıydı hem süt yaptıydı
0 oy
(493 puan) tarafından
Ay çok zor 4 ay olacak hayla makatta çatlağım var kayısı hoşafı çok iyi geliyor dene kuzum o seni çok iyi yapar eğer ishalde olursan kuru kahvenin içine biraz limon suyu sık karıştır bi çay kaşığı ye hemen ishaline de iyi gelir 
0 oy
(15,904 puan) tarafından
Ben hep oluyor doğumdan sonra kabızlık bu sefer ilaç istedim doktorumdan duphalac verdi sadece 1 tatlı kaşığı uyumadan önce iç dedi. O da sürekli içme dedi
0 oy
(62 puan) tarafından
Sezaryen yaptığım halde 3 ay makat çstlağı yaşadım perişan oldum çok şükür düzeldim şimdi 
0 oy
(141 puan) tarafından

Her sabah aç karına 20 zeytin ye. 3-4gün sonra etkisini göreceksin. İlerledikce git gide zeytin sayını 15-10-5 -0 indirirsin. 1aya kabızlık sorunu tamamen kayb olur

Etkisini gösterene kadar aktivya da ye. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 152 göst.
0 oy
5 cevap 40 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 215 göst.
4 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 47 göst.
17 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu

378,946 soru

11,342,797 cevap

34,808 kullanıcı

...