0 oy
317 göst.
Diğer kategorisinde (417 puan) tarafından

image

kızlar orkide dalımin biri kurumustu üzüldüm derken kuruduğu yerin yanındna birsey filizlendi maşşşallah ben çiçek sandım ama yeni dal çıkıyor tutturuyorum ama nereye kadar uzuyor maşallah bunu nasıl düzenliycem ben uzadıkça bide dal üstünde dal ne bilim nasıl yapicam

6 Cevaplar

0 oy
(3,149 puan) tarafından
O keki canım dalını bırakacaktır kökten kuruduysa malesef o da düşer youtubede bitkiler ve çiçekler var o kanalın sahibine ulaşırsa daha faydalı bir öneri verilecektir yada videoları var onlara bakabilirsin 
(417 puan) tarafından
Nasıl anlamadım yeni cikan dali düşermi diyorsun ama dalin yarisi kurumustu tekrar dal cikardi ya ölen daldan yeni dal cikarmı ki mantiken dusunmek gerek aslinda ama
(3,149 puan) tarafından
Hayır o kuruyan dalı diyorum
(417 puan) tarafından
Yarısı kurumustu gerisi yemyesil o da mi düşer prki napicam üstundeki dal uzuyor yaziktir canli sekilde gidiyor nasil kurtaririm
-Reklam-
0 oy
(86 puan) tarafından
Canım kuru yeri kes o zamanı gelince çiçek verecektir fazla uzamaz
(417 puan) tarafından
O kuru yeri kestim acik kalmış peki o uzayan yeni dala care bulamazmiyim uzadikca sopasinimi uzatayim napim
(86 puan) tarafından
Sen bilirsin rahat edecekse için uzat ben hiç sopa kullanmıyorum bile bi zararı yok yani
(417 puan) tarafından
Anlasim cnm sagolasin
0 oy
tarafından

Tam 3 yıl baktım ama geçenlerde bi misafirin çocuğu geldi parçaladı eşimin ilk hediyesiydi :(

Ben sürekli haşlanmış yumurtanın suyunu ılıkdökerdim şu cam sil şişeleri var yaonun içine artan suyu koyardım dallarına püskürtürdüm dene

Ha bide tırnak makasıyla kes kuruyan yerlwrini ve su püskürt

(417 puan) tarafından
Uzuldum cnm....suyu deneyecegim sagolasın
0 oy
(12,861 puan) tarafından

Tomurcukları çıkmış daha fazla uzamaz zaten benim de yeni açtı :)

image

(417 puan) tarafından
Maşşşsallah cnm
tarafından
Su kokleri ne yapiyorsun canim disina cikiyor benim
(12,861 puan) tarafından
Benim 4 tane orkide var 2 tanesinde çıktı kökleri bu hafta fırsat bulursam topraklarını havalandırıp köklerini içine alıcam kuzum bir de yerini sevmesi çok önemli ben hiç değiştirmedim camın önünde hep
tarafından
Ben daha yeni bakmaya basladim ve cok degerli benim icin. Olmesini istemiyorum. Babamin hediyesi. Topragi nasil havalandiriyorsun benim de mi yapmam lazim canim
(12,861 puan) tarafından
Ölmez merak etme canım benim 1 sene oldu neredeyse o yüzden toprak eklicem
0 oy
tarafından
bakımı nasıl yapyorsun ,ne kadar surede bi suluyorsun ? benimki kurudu de kurudu :(
(417 puan) tarafından
Haftada 2 defa suluyom daha bakim yapamadm saksi alip genisletecektim bu cikinca yapamadm
(12,861 puan) tarafından
Hafta da 2 çok fazla 10 günde 1 defa su ver haşlanmış yumurtanın suyunu da dökebilirsin elif sene de 1 defa açarlar sonra o dal Kurur onu kesebilirsin tekrar dal çıkıyor önemli olan yapraklarının canlı olması yaprak çıkması
0 oy
tarafından
Kizlar ya benimkininde dibinden kokler cikiyor onlari ne yapabikirim arkadaslar ilk defa bakmaya basladim
(417 puan) tarafından
Valla bende bilmiyorum hatta cicekciye goturup yaptircm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
23 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
17 Aralık 2023 Aile kategorisinde El1997 (1,921 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
17 Kasım 2023 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu