0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (1,210 puan) tarafından
Oğlum 13 aylık abartmiyorum gece sayısiz kalkıyor sayamaz oldum emzirip yatıyorum sabaha kadar aynı fasıl döngü devam ediyor sizce ne yapmam lazım alışkanlik mi yapmış aç olamaz yani karnını doyuruyorum yemek yiyor emzirip uyutuyorum hep kalkiyo uykusuzum kaç gündür 

24 Cevaplar

+1 oy
(2,460 puan) tarafından

Bende diyorum biraz büyüse rahat ederim demekki 13 aylarda da rahatlik yok:D

7 aylık benim minnos gece boyu ayaktayiz

(1,210 puan) tarafından
Ay sorma hala rahat yok abartisiz 15 kere falan kalkiyo belki ama bebekten bebege deisiyo umarim sizinki ayni olmaz
(2,460 puan) tarafından
İnşallah aminnnnn☺️☺️☺️

Alışkanlık olmuş su ver uyusun tekrar. burda okumuştum ne kadar doğru faydalı olur bilmiyorum
(1,210 puan) tarafından
Evet suda veriyorum ama illa emmek istiyor
-Reklam-
0 oy
(10,008 puan) tarafından

Tamamen meme aliskanligi gecmis olsun :woot:

(1,210 puan) tarafından
Ay çözümü yokmu memeyi birakinca biter ama dhaa çok var bırakmaya
(10,008 puan) tarafından
Benim oglum 20 aylikti memeyi biraktirdim oyle bitti. Simdi kizim 9.5 aylik devam :)
0 oy
(532 puan) tarafından

Aç filan değil meme tiryakisi olmuş:D benim ilk kızım da öyleydi çok ağladı inatçı filandı 18 aylıktı gece beslenmesini kestim o zamandan beri sabaha kadar uyur.Şuan yaklaşık 4.5 yaşında.İkinci kızım 14 aylık şuan, nerdeyse 1 ay oldu gece beslenmesini kestim.12 aydan sonra ihtiyaçı olmuyor sabaha kadar uyuyabilirler.

(10,008 puan) tarafından
Ay bacim nasil kestin geceyi. Emiyomuydu
(532 puan) tarafından
Emmek ne bacım sömürüyordu.Sadece emerek uyurdu başka türlü uyutamazdım gece de emmek istiyordu sürekli.Önce emziremeden uyutmayı başardım tabi çoook ağladı ve saatlerce uyumadı.Gece de ilk max 3 kere emziricem dedim ilk günler çool fazla ağladı diretti 4 kere emzirdim daha sonra birkaç gün arayla 3,2,1 azaltarak gittim yaklaşım olarak 2.5 hafta sürdü benimki tam bağımlıydı çok zor alıştı.Ama kararlı olunca oluyor.Bir de ilk zamanlar uykum aralandı çok ağladığı için uyanıp birşekilde uyutuyordum sonuç değiyor sabaha kadar deliksiz uyku en sevdiğim :3 ikincim daha kolay oldu birkaç günde alıştı.Çoçuktan çoçuğa değişiyor:)
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Memeyi bırakmaya daha çok var diyorsun da doktorun uyarmadi mı bir yaş itibari gece emmesi kesiliyor normalde. Çünkü gelişim dönemi artık ne demişler uyusunda büyüsün. 
(10,008 puan) tarafından
Kiz kesebildinmi
(1,210 puan) tarafından
Ama işte alışkanlık olmuş doktor da bişey deemedi valla emzirmeden uyumuyor ya
0 oy
(2,663 puan) tarafından
Meme alışkanlığı sabaha kadar meme ağzında olurdu bir bıraktım ohhh dünya varmış dedim sabaha kadar hiç uyanmıyordu
(1,210 puan) tarafından
İşte iki yasina kadar emzirmeyi düşünüyorum bırakınca rahatlardim artık ama dhaa var
0 oy
(1,559 puan) tarafından

30 aylik memeden kestim uyanmalar bitti :)

Emdigi ve gece uyandikca meme aldigi surece bu yasanacak bacim.

(1,193 puan) tarafından
Ben bir kaç ay ancak dayanırım herhalde her gece diyorum ki kesecem yeter diye:)
(1,559 puan) tarafından
İste oyle diye diye 30 ayi gordum sjsjsjjs :D
(1,193 puan) tarafından
Ahahah:))
(1,210 puan) tarafından
Aynen öyle valla emmek istiyor meme ağzında sabaha uyur valla ama bir çıkar hemen uyanıyor
(1,559 puan) tarafından
Bacilar memeye baybay uykuya hayhay o kadar diyim :) benim kucuk sipa da bagimliydi 30 ay emzirmemden bellidir :) kestim ve deliksiz uykuya gectik. Maalesef meme bitene kadar deliksiz uyku olmayacak.
0 oy
(1,176 puan) tarafından
4 aylık bu gece 5 kere kalktı. Her gece kalkar 4 5 kere. 
0 oy
(632 puan) tarafından
Bizde aynıyız malesef
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Disler rahatsiz ettigi icin kalkiyor. Gorunurde cikan dis gozukmese de damak icinde baski vardir. Cikinca geciyo kalkmalar
(1,210 puan) tarafından
Oda olabilir emmek içinde çok kalkiyo
(2,407 puan) tarafından
Ondandir. Yok aliskanlik vs bunlar bahane. Benim oglum 18 aya kadar tamamlamisti ondan sonra 1 kere kalkarsa kalkiyodu o da susadigi icin. Ihtiyaci olmasa cocuk kalkmaz zaten.
0 oy
(1,193 puan) tarafından
Aynı beni anlatmışsın 13 aylığız sürekli uyanıyor ve emerek uyumak istiyor yani sürekli öyle uyuyayım diye inat ediyor zar zor biraktirip yatağına alıyorum bir saat sonra tekrar kalkıyor 
(1,210 puan) tarafından
Aynı döngü bizdede var valla
0 oy
tarafından
35 aylık en az 20 kere kalkıyor 
(1,210 puan) tarafından
Ooo emziriyomusunuz hala niye kalkiyo cok
tarafından
Yok emzirme yok canım
Çoktan kesildi 7 aylık hamileyim ben
İkinciye kalkıyor işte uykusuz huyu bu
0 oy
(2,448 puan) tarafından
19. aydan selam. Doğduğundan beri sayılıdır deliksiz uyuması. 1 aydır beşikte de uyumuyo sürekli yanımda ama hala ağlayarak uyanır oturur ağlar emip uyur.. Bakalım 2 yaşında sütten kesince düzelir diyor herkes 
(1,210 puan) tarafından
Bende öyle umut ediyorum sütten kesince duzelcek diye
0 oy
(1,193 puan) tarafından
Daha yarım saat önce uyudu emerek şimdi geri uyandı deli olcam vallahi artık ve 8 saattir uyanık bu çocuk uyuyup kalması gerek ama yok, delirmek üzereyim hiç kendime zaman ayıramiyorum gece uykusuzluğu da üstüne eklenince iyice sinirli oluyorum
0 oy
(544 puan) tarafından
16 aylıktan merhaba :( 1 haftadır sütten kestim uyur diye  ama yine de arada uyanıyor. Ama emzirirken ki kadar değil artık gerçekten yorgunluktan sinirlerim yıprandı çünkü 1 senedir. Ne kendime vakit ayırabiliyorum ne eşime ns misafir gelebiliyor ne biz gidebiliyoruz yani artık dünyayla bağım kopmuştu uykusuzluktan. Herkes erken olduğunu söyledi ama kendisi de çok agresif huysuz oluyor uykusunu alamayınca. Henüz bir düzen oturtamadik ama umudum var bakalım darısı başınıza sütten kesene kadar böyle gerçekten çok zor haklısın Allah sabır versin 
(544 puan) tarafından
Canım gündüz zaten 2 3 kere anca emiyordu ama gece yarım saate bir saat başı uyanıyor emmeden uyuyamıyordu ben de baktım açlıktan değil bu alışkanlık olmuş önce gündüzü tamamen kestik 2 gün boyunca sonra gece sadece yatarken emzirdim gece uyanınca su verdim salladım kucağıma alıp sakinleştirmeye çalıştım birkaç gün zorlandı uyuttum geri uyandı emmek istediği için ama artık meme bile demiyor gelip açmıyor emmek için çok şükür. Bana daha zor geldi inanmazsın belki ama sanki onunla bağım kopmuş gibi bir şey
(1,193 puan) tarafından
Ya kesecem filan deyince bende öyle düşünüyorum ama benimki ne gündüz ne gece dinliyor sürekli istiyor eline biseyler veriyorum yiyor bakıyorum yine gelip aç diyor, gece de zaten asla ne su vermeyi kabul ediyor ne kucağa almayı hiçbir şekilde susmuyor çok mücadele ettim ama aşırı ağlıyor mecburen veriyorum, yarım saate yakın emiyor yerine yatırıyorum ki yanıma alışmasın bir saat sürmüyor geri kalkıyor bu döngüden çıkamıyorum valla
(544 puan) tarafından
Benimki öyle yarım saat flan emmezdi işte 4 5 dk uyurken emer bırakırdı beb de çok zorlandım çok ağladı ama kendi iyiliği için mecburdum uyuması daha iyi emmesinden. Su ver karnını da iyice doyur uyutmadan uyanınca skin sakin davran ki stresin bebeğe geçmesin. Ayağında salla konuş onunla uykuya öyle geçirmeye çalış uyanınca memeyi unutur belki. Kolay birsey değil ama zor da değilmiş
(1,193 puan) tarafından
Benmki de emmek değil zaten o kadar süt kalmıyor yani sadece orda rahat edip uyuyor ama hem ben uykusuz kalıyorum hemde çok emdiği için sırtım filan sızlıyor böyle sabah kalkıyorum hiç direncim kalmamış
(544 puan) tarafından
Ben de öyleyim canım Sabah yataktan kalkamıyorum gece gündüz ayaktayım ama geçecek diye bekliyorum sabret biraz daha
0 oy
(2 puan) tarafından
Üç yaşında hala daha deliksiz uyku bilmem ben.. beş altı kez uyanır çiş geldi der üstünü açar 
0 oy
(32 puan) tarafından
merhaba bende emme bitince düzelir sandım düzeldi de 5 6 ay akşam yattı su içti geri uyudu sabah kalktı ama son 2 aydır sürekli kalkıyor yanımıza geliyor bizimle yattiyor bende napacagim şaşırdım.acaba yatağında rahatmi edemiyor diye düşünüyorum oda yapmadık dolap komidin falan herşeyi var ama büyük yatak yoktu beşik vardı yeni büyük yatak alıp deneyeceğiz bakalım inşallah yatar.
0 oy
(8,040 puan) tarafından
Kalktığında ışığı açıyor musunuz yada iletişime geçiyor musunuz bunları yapmayın o kalkar siz su verin emzik verin tekrar yatırın o kalksın siz tekrar yatırın yanmaması gerektiğini öğrenmesi lazım ama bunları iletişim kurmadan yapın 
0 oy
tarafından
21 aylik halen kalkar arada sık sık 
0 oy
(4,176 puan) tarafından
Benimki de aynı 14 aylık olmak üzere. Ama hep böyleydi. Hiç sevmez uykuyu. Aynı ben :D alıştım artık
0 oy
(81 puan) tarafından
Benim bebeğim de 14 aylık. Bi günü bi gününü tutmuyor ama genel olarak sizin gibiyiz. Ama ben şunu farkettim bebekler sıcak yerde uyuyamiyolar. Annemin evi çok sıcak hiç bir gece uyumuyor çocuk orda. Eşimin ailesinin köyüne gidiyoruz, yattigimiz oda bumbuz, üşütecek diye korkuyorum ama çocuğun deliksiz uyuduğu tek yer orası. Soğuk yer ferah geliyor rahat ediyolar belli ki. Zaten doktorlar bile bebeğin uyuduğu odanın kaloriferini kapatın diyo. En iyisi bebeğe üşümeyecegi bı uyku tulumu giydirip odasini serin tutmak. Gerçekten buna emin oldum. 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 403 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 161 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 160 göst.
0 oy
9 cevap 148 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Es25 (3,761 puan) tarafından soruldu