0 oy
891 göst.
Diğer kategorisinde (2,727 puan) tarafından
5YİLSİR BÖYLE YA GÖRÜMCEM VAR HASTA YUREMİYOR DESTEKSİZ 5YİLDİR DOKTOR GEZMEDİGİ YER YOK GİTMEDİGİ YER YOK HER SEFERİNDE EŞİM MADDİ MANAVİ DESTEK VERDİ ARTIK BİZİM ÇOLUK ÇOCUK VAR 

5TANE KAYNIM VAR DEVLETE MAAŞ VERİYOR ARTI KAYNAMDA BAKICI MAAŞI ALIYOR GİTMEDİĞİ İL KALMADI KABULENMEDİ Bİ TÜRKÜ EN ÇOK ESİM YAPTI İNKAR EDER YAPMADI DER KOCAN EN SEVDİĞİM KÜÇÜK KARDEŞİM HİC BİSEYİDE NASIP OLMADİ BİZE 

KAYİNLARİM HİC BİRİ YARDİM ETMİYOR GECEN SENE OZELDE AMİLYAT OLDU 30BİN VERİLDİ ESİMLE KAYNİM VERDİ KAYNİMDA NİŞANLI DİGERLERİ VERMEDİ EN COK DEGERİ  DİGER KAYİNLARA VERİR 

BUGUN DOKTORDAN RENDOVU ALDİ BİTEK KOCAMDAMA GOZU AÇILIYOR ESİMDEN BİDE KAYNİMDAN DİGERLERİ VERMEZ ZATEN BENİMDE ZORUMA GİDİYİR SÜREKLİ BİR MUANE 2BUCUK HEP ÜNLÜ DOKTİRLARA GUDER BU SEFER FORD'UN KONLA GİDECEK BİZ KİRADA OTUYİRUZ BİZDE YAZİK YANİ SİZ OLSANIZ BİRAKURMUSİNİZ ESİNUZ VERSİN?

28 Cevaplar

+7 oy
(7,300 puan) tarafından
Sağlık bu gezsın diye verilmiyor para yaxık eşine böyle düşünen bi karısı var ayıp bence yaptıgın 
(13,825 puan) tarafından
Sen de duygu karmasasi yasiyorsun sanirim.ya da bunca zaman batmaamis hamilesin diye batiyor ee bende diyorum cozum basit zorunla yapiyorsa zorlama.oyl3 fatma ne diyim daha
(2,727 puan) tarafından
Ay zorlamam eşimde telefonda dedi yok eşim dedi veremem dedi şimdiye kadar yaptım yanında iyligemi geçtim diyor bende demiyecem ver diye kendi aralarında artık
tarafından
Diyeceklerimi demişsin cano :))
tarafından
Kızlar kadın eşim niye veriyor demiyor ki . Eşim bir ev gecindiriyor. Neden diğer kardeşleri de destek olmuyor diyor. Kardeşse onların da kardeşi sadece eşinin yapması kadının hoşuna gitmiyor. Haklı bence ben olsam ben de sinir olurum. Yapsın abisidir ama hep eşinin yapması insanı enayi yerine koyar gibi hissettiriyor
(13,825 puan) tarafından
O da esinin sorunu canim.benim senin ihtiyaclarini karsiliyorsa evine bakiyorsa ve kardesine yapiyor da kiymet bilmiyorsa oda onun sorunu ki neysr arkdsla biz konustuk zaten .esini zorlayan oysa cozum.basit
-Reklam-
+2 oy
(6,367 puan) tarafından
Şu mantığı da anlayamıyorum gerçekten. Kiradasınız para yok diyorsunuz 4. Çocuk yolda. Bu çocukların hayatı nasıl olacak? Yemesi içmesi giyimi eğitimleri bunlar dünya para. 

Soruna gelecek olursak diğer kardeşleri hayırsızmış eşinde merhametli demek ki yardım etmek istiyor ama görümcende nankör. Ben olsam görümceme nankörlük yaptığını, eşinin onu ne kadar düşündüğünü yaptığı iyilikleri tek tek söylerdim. 
(2,727 puan) tarafından
Ay bende söylüyorum bidaha bişey istemem diyor yine istiyor eşim caliyotsa 3tane çocuk için çalışıyor
(13,702 puan) tarafından
+  sana.. katılıyorum
+1 oy
(1,431 puan) tarafından
Ben kardeşler arasına girmem sağlık içinse versin ama yorumları okudum herkes versin sağlık bu falan demişler biri de çıkıp dememiş ki bacım bu devletin verdiği maaş ve kaynananın aldığı bakıcı maaşı nereye gidiyor? Allah aşkına tamam kardeşidir yapsın etsin ama evinin rızkını tamamen vermekte haksızlık yahuuu !!!!!
(2,727 puan) tarafından
Yani evet o var ksyin babam emekli kişi var bide kaynım nişanlı bereber oda çalışıyor
(1,431 puan) tarafından
Yokluk olsaydı evet bende herkes gibi kınardım seni ama kadın engelli maaşı alıyor annesi bakıcı maaşı alıyor yani eşinin evin rızkını onlara vermesi çocuklarına haksızlık burdan herkes duygusal yaklaşıp senin üstüne gelmişler ama çok yanlış bal bizim de annem gilin komşusu vardı kadın 4 çocuk üstüne görümcesi aynı senin görümcen gibi engelliyi ona bakıyordu kız aldığı maaşı küçük kardeşine verirdi küçük kardeşi evliydi bakıcı maaşı onlar alırdı ama görümcesine bu komşumuz bakardı bırak kadına para vermeyi çocukların eline okul harçlığı bile sıkıştırmazdı hep küçük kardeşine yedirirdi bunlara nankörlük yapardı bunun için seni anlıyorum hele ki eşine yapılan nankörlüğü
(2,727 puan) tarafından
Aynen öyle esin hanım yani ama herkesin anlama dugusu farklı oluyor
0 oy
(177 puan) tarafından
Saglik bu evimin ve cocuklarimin ihtiyacini karsiliyor bizi kimseye muhtac etmiyorsa birsey demem yarin obur gun basima ne gelecegini bilemem. Belli ki o da bir umut care ariyor kabullenip ben hastayim diyip oturmuyor. Tabiki herkesin yardim etmesi lazim o kadat buyuk paralar gidiyorsa herkes elini cebine atmali sonucta onlarin da kardesi ayrica esinin yaptigini kaynanan bilmiyorsa Allah biliyor bosver sen Rabbim sifa versin inşaallah 
(2,727 puan) tarafından
Amin o istediği kadar kötülük yapsın eşimi öğretsin ama ben en çok iyi olmasını istedim
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Kardeşler onlar kan bağı var ne olursa olsun birbirine yardım ederler maddi manevî böyle bir durumda ben asla karışmam sağlık sncta o kardeşlik vazifesini yerine getiriyor Allah razı olsun eşinden 
(2,727 puan) tarafından
Ya eşim yapıyor bende bişey demedim ama bu sefer artı k kabulenmiyecem ya ben yapma desem yapmaz
0 oy
(4,309 puan) tarafından
Acaba kendi kardeşiniz bu durumda olsaydı kendi kardeşinize kabullen artık der miydiniz?
(2,727 puan) tarafından
Kardeşim bana busuru kötülük yapsaydı bunun kadar
(4,309 puan) tarafından
Ben görümcemle konuşmuyorum. Ama üniversitesi bitene kadar her ay bizzati kendim para yolladım. Abisinden ayrı. O başka o başka
(2,727 puan) tarafından
Demeki gorumcen iyi ben kötü okduguthalde yaptım eşimden gizlice de yaptım yemesi giymesi parası kontu ru hersine varana kadar
(1,219 puan) tarafından
İyide yapsada etsede kardeşi sanane ki kötülük yaptıysa tepkisini eşin vermiyosa kardeşim o benim diyorsa kötülüğünden sanne
(2,727 puan) tarafından
Evet beni ilgilendirmez  ben kimim
0 oy
tarafından
Konu sağlık olunca ben özellikle ver derim
(2,727 puan) tarafından
Ay bide o insan kötüyse hep kötülük gordusen ver dermisin
tarafından
Ver derim ki ben verdim çünkü yine olsa yine veririm
(2,727 puan) tarafından
Busracim 5yildir VERİYOR zaten
0 oy
(7,945 puan) tarafından
Seninde 4 çocuk vardı demi geçim zor ya
(2,727 puan) tarafından
Aynen canım 3cocuk hamiliyim vala daha ödün kömür almadı eşimde şuan para Yok diye elektrik soba yakarız
0 oy
(2,820 puan) tarafından
Birikim yapamamanız dışında seni kısıtlıyor mu maddi olarak? Şunu alma, dışarda para harcama vs diye. Çünkü konu sağlıksa açıkçası ben idare ederdim biraz ama elbette bana da yansıtmadığı sürece. Çünkü kendi ailemden birinin böyle birşeye ihtiyacı olsa bilirim ki eşim hiç düşünmeden onlara da aynısını yapar.
(2,727 puan) tarafından
Yani harçlık verse iki gün sonra parayı harcamadisam ister bana lazım diye  idare ederdim etmem değil 5yildir ediyom canim ama diğer kayinlarim yapmıyor
(2,820 puan) tarafından
5 yıldır idare ediyorsanız, diğerlerinin de yapmasını beklemek elbette hakkınız. Ama eşin de kardeşine destek olmak istiyor çok arada derede bir durum.
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Kardeş demek bu demek zaten Eşiniz doğru olanı yapıyor diğerlerini insan değil sizin kendi kardeşiniz olsa yda siz hastanin yerinde olsanız kardeşiniz el atmasa ne hissederdiniz. Bgun belki maddi şekilde zorlanıyor olabilirsiniz ama. Öbür dünyada mükafatını alicaksaniz yda yarın öbür gün bu dünyada belki de Allah bunun karşılığını size verecektir herseye dünyalık bakma kimin ne olacağı belli dgl Allah hiç bir şeyi yerde bırakmaz Allah rızası için yapın öbürlerine uymayın.. O kizada yazık günah oda ister miydi size yük olmayı o durumda olmayı.. 
(2,727 puan) tarafından
Ay canım 5yildir böyle biz idare etik babasu emekli maaşı alır vermez kızına bizde evliyiz kirada sobalı ev eşim eve haftada bı kere geliyor borçluyuz yani bide bı doktora degilmi sürekli başka yerlere gidiyor
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Niue onlarda kardeşleri degilmi olurmu öyle şey. Ortak yardımcı olabilirler. Kaynanam ameliyat oldu kardeşler ortak verdi parasını. Evlerine kombi takıldı ortak verdiler parayı bence doğru olnada bu
(2,522 puan) tarafından
Ama size haksızlık. Çok şükür bizimkilerde böyle borsey yok inan olsa bende sesimi yukseltirdim .olurmu öyle şey iki kayinim var onlar vermesin bı eşim versin hak mı bu olmaz yani
(2,727 puan) tarafından
Herkes eşime yükleniyor ya
(2,522 puan) tarafından
Ee canım eşine bunun doğru olamdigini şöyle kendide farkında degilmi yani . Bu kesinlikle hır gür cikaricak bir konu değil oturulur konuşulur büyük haksızlık adaletsizlik
(2,727 puan) tarafından
Ay nerden bilecekler adeleti bunlar ya iz babası emekli maaşı kendiside devleten maaş alır kaynım nişanlı altın taktı nişanlısına sürekli hediyeler alır diğer eltimin çocuklar inada alır benim çocuklara bir çorap görmedim ondan istemde ama beni esimide enayi yerine koymus lar
(2,522 puan) tarafından
Bak valalhi hem eşim tarafı böyle hem abimler kardeşlerim böyle evli bekar demeden birşey ihityac olacaksa ortak anneme babama hepsi ne lazımsa böler yaparlar .hatta bak kardeşimde yoksa para abim onun yerine verir kardeşim sonra abime parasını verir. Asla adaletsizliğe gelemez abinlerde eşim kayinim filanda . Hatta bak inan zaten bolye olunca insan kendi birşey vermek ister aslada gözü olmaz herşey karşılıklı.yaptiklari doğru değil
0 oy
(5,916 puan) tarafından
Diğer kardeşleri vermiyor diye o da kaderine mi terk etsin yani. Bence sorun eşinde değil diğer vicdansız kardeşlerinde
(2,727 puan) tarafından
Yani bacım eşimin de benimde içimiz temiz biz ikimiz sen iyi ol yürü biz yaparız kendim hep hastaneye kendimde götürdüm ama artık bizde zorlanıyoruz artı gorumun ne benim ne eşimin değeri var
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Duyar kasmaya gerek yok

Eşin sizi darda zorda bırakıyorsa istememekte haklısın

Görümcenin durumu kötü bir durum Allah aydınlık versin ama diğerleri de olaya el atmalı.  

Eşinin haksız olduğu tek konu diğer kardeslerinden istememesi açıkça konuşup desin ki ne tutuyorsa aramızda bolusecegiz.  Sonuçta kardeşleri ortada kalacak değil ya
(2,727 puan) tarafından
Digerlerin karıları istemiyor bana hep dedi bende yardım et git hastaneye eşim sürekli götür hastaneye bende git dedim ama bacısını eşimi kötüler yardımı dokunmayın kaynım iyi der
(2,726 puan) tarafından
Kaç yaşında görümcen rahatsizligi nedir
(2,727 puan) tarafından
42yasinda omurilik incelemesi olmuş belden aşağı felç
(2,726 puan) tarafından
Allah yardım etsin gerçekten kadın napsin mecburen en bilindik doktorlara gidiyor çare ariyor
(2,727 puan) tarafından
İnsalah çaresi olur ben kendim aradım rendovu aldım ona kötü olan kotulugunde kalsın kauinlarimda yardım etmiyorsa yapmasın
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Eşine helal olsun olmadığı halde veriyo Allah verene daha çok versin
(2,727 puan) tarafından
Evet değerinde bilimse eşimin yanında
(3,767 puan) tarafından
Hım olsun Oyle vicdani rahat oluyodur esnin .
Benim babam yıllarca kardeşine para verdi   bosyere. Annem de hep cirpindi evlat benim hakkımı yediriyo diye elinden bişey gelmedi .şimdi mesela yatalak şimdi istediği yardımı yapsin
(2,727 puan) tarafından
Bende hamiliyim sağlıklı düşünemiyorum galiba ya
0 oy
(15,230 puan) tarafından
Böyle.bir durumda verilir para elbette. Ama kıymetini bilmiyosa yazık 
(2,727 puan) tarafından
Yok bscim esimide hep kötüluyor yanımda eşim hastaneye götürür omzunda taşır
0 oy
(3,335 puan) tarafından
Lafını etmeyi bırak aklımdan bile geçirmem böyle birşeyi verdiği parayla gezip tozmuyor sonuçta sağlık bu kim kolay kolay kabul eder böyle birşeyi diğerleri versin yada vermesin ben eşime elinden geldiği kadar destek ol derdim görümcemede umut verirdim şimdi dersin ki senin kocan versin görümcem kocasından dolayı zor zamanlar geçiriyor maddi olarak her aradığımda abla bir ihtiyacın varsa bana söyle bak bende bacınım senin diyorum bugün ona yarın bana bellimi olur dünya bu 
(2,727 puan) tarafından
Vala bilmiyorum ya 5yildir bişey demedim ama çok kötülüğü bu gördüm ben neyse hamiliyim sağlıklı düşünmüyor olabilirim
(3,335 puan) tarafından
Hah işte bak birde onun psikolojisini düşün kolaymı kabullenmek nerde umut görse oraya niyet ediyor belliki inan Rabbim verene daha çok verir bak birde hamilesin düşünme böyle
(2,727 puan) tarafından
Evet bişey demiyecem parası varsa versin  eşim kayinlarim da vicdanına kalmış
0 oy
tarafından
Ben asla lafını bile etmezdim beni cocuklarımı eksik etmediği sürece annesine kız kardesine ne yaparsa hakkıdır yazık kadın bakıma muhtaç sen eşiysen oda kardesi öbürleri destek çıkmıyor diye odamı yüz çevirsin istiyorsun
(2,727 puan) tarafından
Aynen cevirmesin bu dünya kime kalmış
0 oy
(674 puan) tarafından
O vermedi diye eşinde mi vermesin böyle şeylere abla karışmam aynı durumda benim kardeşim de olur her türlü çarasine bakarım sonuna kadar uğraşırım tedavisi yok diye kabullenip oturmam
(2,727 puan) tarafından
Versin canım esim ben vermesin demiyorum ben zoruma gidiyor
(674 puan) tarafından
Benim hiç zoruma gitmez valla eşime para konusunda hiç karışmam benden kısmıyorsa
0 oy
(288 puan) tarafından
valla ben olsam ver derim hiç karışmam sağlık bu helal olsun eşine herkes kendine yakışanı yapar ki bizde kiradayiz elektrk sobası yakarız eşim kendi ailesi olsun bnm olsun elinden geldikçe yardım ediyor asla verme ailene demedim demem de durumumuz 4 4 Luk olmasada hamdu senalar olsun geçiniyoruz yinede bence karışma sevap yani diğerlerine ne bakyn vijdan meselesi yani
(2,727 puan) tarafından
Aynen karismiyacam kendi aralarında
0 oy
(433 puan) tarafından
Kısa bi laf sen öyle bi durumdasın ve abin sana yardım ediyor ama eşi kabullenmiyor iyi bişeymi sence inanki şuan onlar senin gibi para derdinde değller sağlık olmadıktan sonra para onların olsa ne olmasa ne kız istediği şekilde giyenemiyor bile parayı ne yapsın yanlış düşünüyorsun kardeşim
(2,727 puan) tarafından
Evet haklısın canım kötü olan kotulugunde kalsın Allah görsün

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 667 göst.
14 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Guldnz&14 (17 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 415 göst.
10 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zehra800 (1,059 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 365 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,785 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 334 göst.

380,141 soru

11,379,920 cevap

34,869 kullanıcı

...