0 oy
1,111 göst.
Aile kategorisinde (891 puan) tarafından
Daha önce post açmıştım ablam çalışıyor eşim de yurt dışında diye ablam gel kış temizligimi yap demişti.3 buçuk yaşındaki kızımla cumartesi günü geldim ablama dün bütün gün mutfak temizledim heryer yağdan görünmüyordu ellerim hep yıprandı yaniyo düşünün.sabah buzdolabına bakiyo evet yapıyorsun ama düzenli yapmiyorsun diyo kavanozların yerini filan degistiriyo.ise gitti sonra tüm gün odaları camları kapılar yerler hep sildim temizledim ellerimle mop yok bişey yok neyse şimdi işten geldi ablam geldiği gibi camlara bakiyo hani hiç temizlenmemis nasıl temizlemişsin diyo.tum gün kızımi ağlata ağlata yaptım temizliği ve asla baştan savma da yapmadım ev leş gibi olmuştu aldığım ilk tepki. Bu olunca üzüldüm açıkçası 

53 Cevaplar

+7 oy
(8,084 puan) tarafından
Daha önce açmıştın bizde sana gitme demiştik bunların olacağı belliydi canım bile bile lades.  
(891 puan) tarafından
Haklısın :(
(3,654 puan) tarafından
Evet ben dahil herkes sana gitme dedik be kardeşim ya.
(475 puan) tarafından
O öyle deyince susmadın cevabını verdin degilmi
(8,084 puan) tarafından
Verseydi eminim bu ablası olan şahıs evden de kovardı
-Reklam-
+2 oy
(2,246 puan) tarafından
Neden peki neden 
(891 puan) tarafından
Keşke bende bilsem
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Ayy haspam biraksaydin *** goturseydi 
0 oy
(2,348 puan) tarafından
Sen neden yapiyorsun çocuk da yanında yazık değil mi o çocuğa kıymet bilmeyen bir insan için heba ediyorsun kendinizi
(891 puan) tarafından
Boyun düzleşmem var bide mahvoldum abladir bişey olmaz gidip yapiyim dedim ama sonuç :(
0 oy
(517 puan) tarafından
ablan neden hizmetçisine emir verir gibi gel kış temizliğimi yap diyor?ve sen neden böyle biri için kendini yoruyorsun üstelik 3 yaşındaki çocukla
(891 puan) tarafından
Hep öyle normal misafir olarak gelsem bile misafir muamelesi görmüyorum
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Parayla mı yaptın anlamadım? 
(891 puan) tarafından
Hayır canim parayla değil
(1,176 puan) tarafından
Ozaman hata senin 6a bnm bebeğim 4 aylık kendi evimin işini yaparken onu ihmal ediyorum dye üzülüyorm böyle bir insana yapmaya değer mi benvil nankör ne dersen de Allah aşkına kullandirmayin kendinizi yazık günah değil bebeğine
0 oy
(4,124 puan) tarafından
Bacım çok afedersin ama sal.akl.ık sende. O postunu da iyi hatırlıyorum. Küçük çocuğunla niye gittin temizliğe? Çalışıyorsa kadın tutsun istediği gibi yaptırsın. 
(891 puan) tarafından
Ablamdir istemis gidiyim dedim ne yapiyim
0 oy
(3,385 puan) tarafından
Para mı vercek ki öyle davranıyor
(3,385 puan) tarafından
E hiç yapmasaydın canım kaynın hala sizde mi kalıo canım
(891 puan) tarafından
Anlamadım canim
(3,385 puan) tarafından
Karıştırmadıysam kaynın sizde kalıodu şikayetçiydin belkide başka manastı:)
(891 puan) tarafından
Kaynım değil ama abim bende kalmisti
(3,385 puan) tarafından
Ewt canım hatırladım şimdi ablan konusunda da tepkini dile getr bnce
0 oy
tarafından
Eline sağlık demek yerine beğenmiyor birde öyle mi yapma sende bırak paraya kiysin temizlikçi tutsun kusura bakma ama sinir oldum ablana 
(891 puan) tarafından
Mallesef öyle
0 oy
(3,303 puan) tarafından
Hatırlıyorum postu. 

Neden yaptınız ki? 

Görünen köy kılavuz istemiyordu zaten. 

Geçmiş olsun. 
(891 puan) tarafından
Ablamdir kıyamadım ne yapiyim:(
(7,709 puan) tarafından
Ama o sana kıyabiliyor. Üstelik küçücük çocuğuna da kıyıyor. Senin yaptığın saflık, sala.klık, kendini kullandırmak afedersin ama bu böyle. Kendini ezdirme. Çalışıyorum diye burnu kaf dağında sanırım hanımefendinin ama önce edep öğrensin, empati yapmayı öğrensin, İNSANLIK öğrensin.
(3,303 puan) tarafından
Her ailede kıyan ve kıyılanlar olur. Ne yapalım sizin de huyunuz bu. Böyle kabul etmeliyiz:)
0 oy
(1,627 puan) tarafından
O sana bunları diyebiliyorsa sende oda deseydin ya çok biliyorsun madem kendin yapsaydın da bu kadar pislenmeseydi diye.. acayip sinir oldum umarım susmamışsındır
(891 puan) tarafından
Maalesef ki sustum:(
0 oy
(209 puan) tarafından
Yapmak zorunda degilsin, 
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Temizlikçi tutsa daha iyiydi
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Gel kış temizliğimi yap ne demek birincisi emir vermiş ikincisi okadar yapmana rağmen beğenmemiş üçüncüsü tepkin neden bu kadar sakın anlamış değilim
(891 puan) tarafından
Sakin biri olduğum için belki böyle yukleniyordur
0 oy
(798 puan) tarafından
Ücretli mi yapıyorsun canim yoksa hayrına mi
(891 puan) tarafından
Ücretsiz canim
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Ablan sana her hangi bir ücret verecek mi sana temizlikçi muamelesi yapıyorsa sende ona iş veren muamelesi yapacaksın ve paranı isteyeceksin 
(891 puan) tarafından
Para istemem para için gelmedim ama onun böyle yapması üzdü beni
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Temizlikçimisin ablanın gözünde az yesinde kendine hizmetçi tutsun bide çalışıyor 
(891 puan) tarafından
Demek ki öyleymisim onun gözünde
0 oy
(12,954 puan) tarafından
Açıkçası ben şaşırmadım. Post açıp tavsiye istiyorsunuz sonrada bildiğinizi okuyorsunız sonra yine bize şikayete geliyorsunuz. Senin sizce gitmeli miyim siz olsanız gider miydiniz postun hep hayır cevabı aldı ama yine yaptın. Şimdi de mesela ben olsam ablana yaptım yaptım ama evin içine sıç.tığın için iki günde temizlenmiyor derdim veya abla ben temizlikçi değilim kardeşinim hayrına yardıma geldim beğenmiyorsan hizmetçi tut derdim ama sen demeyeceksin yine bizi boşuna yoruyorsun
(891 puan) tarafından
Her konuşmamızda gelmiyorsun gelmedin diye konuştu gönül koydu bende sakin biriyim canım ne yapiyim üzüldüğümü burda paylaşmak istedim
(12,954 puan) tarafından
Silkelen kendine gel ablana da hak ettiği cevabı ver bu yaptığın kızına haksızlık
0 oy
(3,283 puan) tarafından
Cidden kızını ağlata ağlata niye yaptın bunu 
(891 puan) tarafından
Salakligimdan
0 oy
(1,575 puan) tarafından
İyi olmuş keske daha agır şeyler yaşatsa sana şöyle hakaret falan etse sövse hatta anca akıllanırsın belkı b*k varda gıttın gıtme dedık sana
(891 puan) tarafından
Her konuştuğumuzda laf sokuyordu gelmedin diye :(
(1,575 puan) tarafından
Konusma o zaman canım hızmetcın mı var cagırıp duruyorsun ben kendı evıme anca yetiyorum de sesiniz cıksın bıraz ya yazık gunah resmen kendinizi ınsanlara kullandırıyorsunuz yanınızda bebeleriniz de heba oluyor..
annemle babam kırgınım 1 aydır aramıyorum gitmiyorum sormuyorum anladılar tavrımı ki haklıydım annem aradı geçen gun nıye hıc aramıyorsun ben aramayınca dedı kımseyı aramıyorum bu ara arayan olursa acarım dedım annenı ara bari dedı annem anne gıbı davransa arardım dedim soguk soguk kapattık telı bugun cıkıp geldıler babamla ınsanlara net olacaksın haklıysan susmayacaksın mecbur olmadıgın hıcbır sey ıcın ezilip buzulmeyeceksın olan sana olur

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 216 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.
8 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,792 göst.
0 oy
5 cevap 100 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu