0 oy
88 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından
Saat 10da kızımı yıkadım her zaman olduğu gibi kontrol ettim baktım ki saçında sirke var sari tarakla saatlerce taradım 3 tane minnacık bit çıktı bide sirkede var kızım sübyan kursuna gidiyor galiba ordan geldi ilk defa böyle birsey oldu sabah olunca hemen gaz yağı alıp sürmeyi düşünüyorum çünkü en kesin çözüm o diyorlar Bi zararı olur mu kıyamam yaa sarı sarı saçları var uzaması için ne emekler verdim neler yaptım sürekli kontrol ediyorum ilk defa oldu yaa

6 Cevaplar

0 oy
(18,221 puan) tarafından
Gaz yağimi kiz eminmisin bisey olmasin saclarina
(9 puan) tarafından
Kesin çözüm diyorlar hemen kurtulmak istiyorum bide çok yeni belli hemen gitsin istiyorum
-Reklam-
0 oy
(4,879 puan) tarafından
Eczaneden ilaç alsana canim
(9 puan) tarafından
İlaçlar fayda etmiyormuş bilmiyorum bana yardım edil bir an önce gitsin kafayı yerim ben
0 oy
(982 puan) tarafından
Canım biz küçükken bize de bit düşmüş annem gaz yağı sürmüş bize bir şey olmadı ama komşu teyze çok kızmıştı çocukları mı oldurecen diye. Yani tehlikeli aman dikkat. 
(9 puan) tarafından
3 günde biter diyorlar
(982 puan) tarafından
Tek seferde bitmiş bizimki
(9 puan) tarafından
Evet öyle diyorlar ne yapicam ben bazen yagli ellerinide sacina sürer ondan mı oldu yoksa kurstan mi geldi bilmiyorum kafayı yicem yaa
(982 puan) tarafından
Başkasından bulaşmıştır o
0 oy
(11,114 puan) tarafından
Sabah ilk iş eczaneden bit ilacı alsan daha iyi değil mi? Kursa da yollama bence. Gaz yağı falan aşırı tehlikeli geliyo gözüme. 
(9 puan) tarafından
15 gün falan göndermem o zaman kadar temizlenir mi acaba
(11,114 puan) tarafından
Temizlenir. Benim ilk oğlan 10 aylıktı ilk ve son bit kapması oldu. Eczaneden ilaçla bi yıkadım taradım temizledim. Tabi her gün kontrol ettim sirkeleri tek tek ayıkladım elimle. 2 hafta sonra falandı galiba bi daha ilaç kullandım tamamen bitti. Ama kontrol etmeye devam ettim bi süre.
(9 puan) tarafından
Saçını çok taradım büyük bitler varya onlardan çıkmıyor sadece çok minnak 3 tane çıktı ama saç tellerine sirkel3 var
(9 puan) tarafından
Onlar nasıl yok olacak
(11,114 puan) tarafından
İlaçla taraman lazım. İlacı alınca anlatır eczacı. Hatta evdeki herkese uygulamak en doğrusu. Normal tarakla taramak fayda etmez,bit tarağı olması lazım. İlacın içinde vardır alırken sor yoksa bit tarağı ayrı al. İnce sık dişli oluyo o taraklar, aradan bit kaçmasın diye.
Sirkeleri de elinle ayıklayacaksın. Zaten kalanlar da büyüyo ya 2 hafta içinde tekrar ilaç kullanınca tamamen kurtulmuş oluyosun
0 oy
(15,779 puan) tarafından
Ortaokulda bitlendim. Böcek ilacı sıktılar kafama. O gün bugündür saçlarım dökülür durur. Bı tutam kaldı nerdeyse. Küstü saçlarım . Allah aşkına her duyduğunu yapmasın şu anneler. Bit ilacı kullan. Tek tek ayikla
(9 puan) tarafından
Canım çok taradım hiç çıkmıyor ki büyük olanlardan varya onlardan yok ama sirke yapışmış saç tellerine onlari tek tek nasıl alicam
(15,779 puan) tarafından
Valla tek tek ayiklayacaksin. En iyisi o. Bit ilacı da kullan. Gez yağı falan kullanıp mahvetme çocuğun saçlarını bence
(9 puan) tarafından
Çok zor kendi saçımı taradım birsey çıkmadı ama kolonya banyosu yaptım belki vardır diye
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Normal üzüm sirkesinin saç diplerine sıkıp 3-4 saat bekletip banyo yaparsan öyle de dökülüyorlar gaz yağı sürme çocuğun saçına ya

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 182 göst.
18 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
20 cevap 407 göst.
9 Mart 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 181 göst.
0 oy
4 cevap 87 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde denizimsi (6,656 puan) tarafından soruldu