0 oy
110 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Günaydın kızlar. Kızım prematüre bir bebek. Düzeltilmiş kaç aylık bilmiyorum ama 30. Haftada doğdu hatta bu gün 4. Ayına girdi. Hastanede iki ay kaldı. Orda tam 3 saate bir mama verirler. Eve geleli zaten 9 ekimde eve geldik ama bu son zamanlarda üç saatte bir olmuyo artık iki saate bir kalkıyor. Mamasını iciriyorum bitiriyor iki saat sonra gene mamaya kalkıyor herhalde az geldi diyip 10 ml filan fazla yapıyorum. İçmiyor gene her zama. İçtiği gibi içiyor. Ay sabaha kadar 2 saate bir oturduk mama içtik. Neden böyle olmuş olabilir ? Ben büyük kıza 4. Ayına girince gece pirinç unu sıvı halde verirdim karnını tok tutar uyku düzenini yapardı. Ekstra beni emer mama içerdi. Bu kızıma da aynısını yapıcam. Ama ne zaman yapmam lazım ne yapmam gerekir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim 

5 Cevaplar

0 oy
(71 puan) tarafından
E çok normal zaten 2 saatte bir beslenmesi gerekiyor bebeğin ve princ unu bebek için zararlı 6 aydan sonra irmikli ek gıdalar verebilirsin arastirabilirsin 5 ci ayda yoğurt ve elma puresine yavaş yavaş 3 gün kuralliyla başlayabilirsin 5 ci aydan 6 cı aya kadar sadece elma püresi ve yoğurt 
(7,444 puan) tarafından
Neye göre pardon ? Doktor musunuz? Bir bebeğin ek gıdaya başlayıp başlamayacağına anca doktor karar verir ve o da 180 günü doldurunca yani 6 aylık olunca anca..ve tadımlarla sebze tadımları ile başlanır
(1,108 puan) tarafından
Ben doktora gittiğimde 5.ayda tadımlara başlatıyoruz dedi valla ben 6 ayina 3 4 gün kala yogurt yedirmsitim
-Reklam-
0 oy
(1,771 puan) tarafından
2 saat gayet normaldir uyanma suresi çünkü çok küçük bebeğiniz 
(1,048 puan) tarafından
Bende posta denk gelmisken sorim.benimde kızım 1 aylik oldu gece emziriyorum 12 de bazen 4 5 e kadar uyudugu oluyo uyandirmiyorum sizce uyandirmali miyim
(7,444 puan) tarafından
Evet uyandırmalısın çok küçük kan şekeri düşer
(1,048 puan) tarafından
Tamm cok teşekkür ederim
(7,444 puan) tarafından
Rica ederim canım benim
(1,771 puan) tarafından
Evet uyandırıp emzirmelisiniz çünkü ilk 3 ay çok önemli gece emmesi hem güçlenmesi lazım çenesinin hemde 2 yaşa kadar emzirmek istiyorsaniz benim çoğu arkadaşım uyuyor emmiyor deyip emzirmeyi kesti malesef ilk aylarda emzirmemek için
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Benim kızım da hiç şaşmazdi gece gündüz demeden 2 saate bir uyanır emerdi. Acikiyor çünkü 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
İki saat te acıkır tabi uyanır cnm benimki hiç uyumuyor daha üç aylık 
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Normali 2 saat zaten 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 46 göst.
0 oy
2 cevap 75 göst.
0 oy
2 cevap 80 göst.
0 oy
4 cevap 630 göst.
28 Kasım 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aslicikk (802 puan) tarafından soruldu

378,401 soru

11,326,509 cevap

34,779 kullanıcı

...