0 oy
107 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (186 puan) tarafından

Kızlar bebeğim 1 yaşında 6 aydan sonra çorba vermeye başladım sürekli aynı şeyleri veriyorum bebeğimde tiskindi artık sizin tarifler varsa yaza bilirmisiniz rica etsem :)

10 Cevaplar

0 oy
(5,828 puan) tarafından
Bacım artık kendi yemeklerinizi versene 1 yaşında sen ne yiyorsan onu yedir 
(186 puan) tarafından
Cnm veriyorum hiç bir şekilde yemiyor çorba olunca zorlada olsa yiyor
(5,828 puan) tarafından
Emiyor mu? Memeye güveniyo ama çiğnemeyi öğrenmesi lazım yoksa çook çekersin
-Reklam-
0 oy
(8,863 puan) tarafından
Tek corbayla kalma canım artık. Sebze yemeklerine pilav. Balık. Size ne yaparsan tuzsuz yap. Ondan ver. Siz yerken tuz ekleyin 
0 oy
(867 puan) tarafından
Sürekli çorba verirsen normal yemekleri hiçbir zaman yemez
0 oy
(10,025 puan) tarafından
Tarhana sarimsakli et sulu icine kesme makarna yada sehriye falan atabilirsin. Kabak corbasi sutlu. Bide ben kirmizi mercimege herseyi koyuyorum kabak patates brokoli karnibahar maydonoz sogan havuc ne varsa atiyorum tek tek sebze yemiyo benimki ama mercimekle onu yiyo
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Benim bebegim 9 aylik corba yemekten hoşlanmiyor nerde ne yememesi gereken sey varsa ona atiyor sofrada elini sulu yemek yapiyorum pure onlari cok seviyor ondan ver bence ☺️
0 oy
(290 puan) tarafından
Benim de kızım Bikaç haftaya yaşına girecek bende çorba yoğurt hep bu tarz veriyordum bi baktım kız çiğnemiyor şehriyeyi bile tükürüyor artık pilav vs de veriyorum yiyor demek benden kaynaklıymış alışmaları lazım kek yap eline ver mesela döksün bişey olmaz 
0 oy
(11,238 puan) tarafından

Eti hasla bi tencerede un kavur kavrulan una et suyunu ilave et topaklanmamasina dikkat et ama toparlanır blender edebilirsin kaynadiktan sonra etleri didikle biraz da sarımsak rendele ilave et çok az da karabiber (kendiniz de yiyebilirsiniz) kıvam aldıktan sonra çorba hazir.

Tel sehriyeyi kavur üzerine tavuk suyu veya normal su da olur ekle kaynadiktan bi 5 dk. Sonra falan yoğurt 1 yumurta sarısı çırp kaynayan çorbanın suyundan yoğurda ekleyerek aç aynı ısıya gelsinler sonra çorbaya ekle biraz da nane pişince afiyet olsun  :)

Yayla çorbası, ezogelin çorbası bunları da yapabilirsin canım 

0 oy
(981 puan) tarafından
Ben bi tarif buldum canım dene istersen. 1 yemek kaşığı tereyağında 1 yemek kaşıgı un kavuruyorum. 1 küçük patates az bi parça kırmızı biber üzerine göz kararı su ekleyip sebzeler pisesiye kadar kaynatip Sonra blendirdan geciriyoum. Sonra tekrar ocaga alip az tuz ekliyorum. 1 su bardagi süt ekleyip kaynayinca hemen aliyorum. Tadi güzel oluyor.
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Çorbayı unuttue bence patates yemeği yap ez ver 

Tavuk hasla küçült ver terbiyeli et çorbası yap artık yemek yemeli
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Dun ogluma kiymali brokolu corbasi yaptim cok begendj

. Kiyma biraz kendini salsin tencerede daha sonra yag ve minik dogranmis soganlari ilav edin. Daha sonra icine dogranmis yarim havuc ve bir iki parca brokoli ilave edip bir dk soteleyi  uzerine su ilave edin. Ardindan tuz kimyon ekleyin. Guzelce pisince blendirdan gecirebilirsiniz

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 23 göst.
15 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Kubrabas (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 151 göst.
9 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 150 göst.
0 oy
13 cevap 220 göst.

379,292 soru

11,353,232 cevap

34,824 kullanıcı

...