0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (783 puan) tarafından
Kızlar selam herkese. Ben ilk çocuğumu çatlatma iğnesi ile sahip oldum. Şimdi Şükür 2.5 yaşında. Sizce 2. Çocuk arası ne kadar olmalı. Oğlum biraz hiperaktif biraz da gözüm korkuyor ikisine yetemezsem diye. Ama herkes tam zamanı diyor. Sizin bu konuda fikirleriniz nedir? 

19 Cevaplar

+1 oy
(12,592 puan) tarafından
O ilk çocuğa ve annenin hazır his edip etmediğine bağlı bence. Kizım 18 aylık bi aya doğum var inşallah. Kizım uslu uysal yormuyan bebektı arası yakın olsun istedik 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben doğurduğumda oğlumu 1 tane de kızım olsun istiyorum falan diyordum şuan 11 aylık ve ikinciye tövbe ettim 11 aylıkken böyleyse ileriyi düşünemiyorum aşırı hareketli eli kolu durmuyor bazen takıp edemiyorum yani böyle olunca ben ikinciye tövbe ettim çünkü gerçekten bakamam bütün hayatımı çcocuk bakarak geçirmek isteniyorum :) 

(783 puan) tarafından
Ya bi yandan bende aynısını düşünüyorum. Ama diyorum onun da kardeşi olmalı ama yaş aralığı nasıl olsun bilmiyorum. Bende 2. Kız olsun istiyorum ama önce sağlık tabiki
tarafından
Tabii önce sağlık ama insan ikisininde duygusunu merak ediyor aynı olacağından şüphem yok ama eşim kız çocuğa çok düşkün :) ama benim psikolojim bedenim ruhum bunu artık kaldıracak güçte değil şimdi oğlum büyüyecek 4 yıl desem 29 olucam bide onu büyütücem oda 4 yaşında eli ayağı tam tutacak kaldı bana 35 ömrümün yarısı neredeyse çcocuk büyütmekle geçecek bunu istemiyorum
(783 puan) tarafından
Evet ya yaş gittikçe de insanın isteği olmuyor
tarafından
Bana bir hanımefendi denk gelmişti 32 yaşında 2. Çocuk olmuş işte konuşuyorduk artık dedi yaşım uygun değilmiş çok yoruluyorum bazen kafam kaldırmıyor dedi tabi bu onun kötü anne yaptığı için söylemiyorum ama işte demek istediğim belirli yaştan sonra kafa kaldırmıyor mesela teyzemde öyle 38 yaşında 4 yaşında çocuğu var götürmüyor yani korkuyorum bende ama Allah bilir yine de en güzelini :)
(783 puan) tarafından
Yaşım daha 25 kız :)
0 oy
(1,340 puan) tarafından
Benimde 2 yaşında eşim istiyor ama ben çok korkuyorum 2. Ye bence iki çocuk arası 4 yaş olmalı ki büyük çocuk ihtiyaçlarını kendi karşılasın 
(783 puan) tarafından
Evet daha wc eğitimi tamamlanmadı hala bez kullanıyoruz
(1,340 puan) tarafından
O yüzden 4 yaş ideal bence
(783 puan) tarafından
Evet ya 3 yaşından sonra düşünürüz doğana kadar 4 yaş olur inşallah
(1,340 puan) tarafından
İnşallah hayırlısı olsun
(783 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Kızım 14 aylık gözüm basmıyor ikinciye. Aşırı şımarık bir bebek, herkes tek olduğu için öyle diyor ama bilmiyorum. Ama en azından 3-4 yaş olmalı çocuklar arasında 
(783 puan) tarafından
Evet 3 yaşında niyetlensek kim bilir ne zaman nasip olur.
(1,449 puan) tarafından
Ben öyle düşünüyorum. Kızım yazın 2 yaşına girecek. Sonrasında niyetlendik, oldu, doğdu diyene kadar en az 3 yaşına gelir diye düşünüyorum. Bu yaz inşallah bezinde bırakırsa rahat ederim diye planlıyorum
(783 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Çocuğa göre hareket etmek lazım diye düşünüyorum ben ilk kızıma güvenerek ikomciyi erken düşündüm aralarında bir yaş var benimkilerin. Kzim uslu bı bebeklik geçirdi halada öyle kardeşimde aynı 
(783 puan) tarafından
Benimki çocuktan daha fazlası ya çok aksi
(2,524 puan) tarafından
Öyle ise biraz daha sakinlesmesini bekle yoksa zor olabilir
0 oy
(5,834 puan) tarafından
Benimkilerin arası 4 yaş 1 ay ama keşke az daha bekleseydim diyorum 
(783 puan) tarafından
Bence o kadarı ideal
0 oy
(301 puan) tarafından
Benimkilerin arasında 4 yaş var çok iyi olmuş zorluk cekmedim ama benim iki kızda uysal onunda etkisi var bende biraz daha beklesen daha rahat olursun şuan en aktif dönemi hamileyken zorlanirsin 
(783 puan) tarafından
Zaten mümkün değil şuan yani çok duran bir çocuk değil
(301 puan) tarafından
Hayırlısı olsun sizin için benim eşim ilk kızım daha 6 aylıkken eşim ikinci olsun diye söylenmeye başladı erteledim 3 bucuk yaşına girdi öyle tmm dedim hamilelik doğum 4 ü buldu şuan ikinci kızım 4 buçuk yaşında 35 haftalık hamileyim gelip karnımı seviyor nezamn kardeşim gelcek falan diyor kendilerini bilince daha kolay oluyor hem zorluklarida kalmıyor her işini kendi görüyor çok şükür şuan iki kizmda herşeyin farkında benim biraz ağrım olsa hemen beni uzandiriyorlar bırakmıyorlar ayakta kalım
0 oy
(12,490 puan) tarafından
3.5 yaş var aralarında zorlanmadım ben 3.5. 4 yaş ideal 
(783 puan) tarafından
Evet o zaman herşeyi öğrenmiş oluyor
0 oy
tarafından
Şuan tam zamanı bence ikinciyi dusunebilirsin 
(783 puan) tarafından
Dedik yaşı 3 olsun çünkü çok yaramaz aşırı koşturuyor peşinden
0 oy
(7,375 puan) tarafından
benim oğlumun 2 yaşına az kaldın 2 ikinciye hamileyim aslında araları az olması ıyı olur işallah 2 evladım olursa bida cocuk düşünmüyom 2 cocuk idal
(783 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(124 puan) tarafından
Bana göre en az 4 en fazla 7
(783 puan) tarafından
Evet katılıyorum
0 oy
(8,141 puan) tarafından
Arası kaç yaş olmalı biliyorum ama 

13 ay olmamalı☺️
(783 puan) tarafından
Kesinlikle...
0 oy
(831 puan) tarafından
4 yaş olacak bence ideal 3 bucuk olacaktı Bos gebelik vs gecirdm 5 ay olmadı  ilkde ilk ay kaldım halde düşündükden 7 ay fln sonra sağlıklı gebelik olustu kısmet böyleymiş ama smdi cok mutlu bilinçli karnımı öper kardesim diye İlk 3 yıl tövbe li olanlardandm :D
(783 puan) tarafından
Evet biraz daha anlayabiliyor kardeş kelimesini
0 oy
(7,451 puan) tarafından
İki oğlum var aralarında bir buçuk yaş var öyle istedik beraber büyüsünler arkadaş gibi olsunlar istedik şimdi 28 aylık ve 10 aylık iki oğlum var ve iyi ki diyorum her geçen gün iyi ki diyoruz :)
(783 puan) tarafından
Usluysa sıkıntı yok ama hiperaktif se insan cesaret edemiyor
(7,451 puan) tarafından
Biri yaramaz biri uslu ama hiperaktifte olsa cesaret ederdim çünkü dünyanın en güzel şeyi kardeşlik uslu ya da yaramaz farketmez yani
0 oy
tarafından
Bence 4 5 olmalı o yüzden kızım 17 aylık 5.5 Ylim hamileyim :D 
(783 puan) tarafından
Ahaha :D
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Benim cocuklar arasi 5 yas ben 4 5 yas derim.
(783 puan) tarafından
Belli bir zamandan sonra insanın tahammül kalır mı bilmiyorum ya
(2,407 puan) tarafından
Tahammulluk degil ama digeri artik buyumus, kendi isini yapabilen, konusup anlasabilecegin ve daha bireysel bi hale geliyo. Iki bebek ikisi de sana muhtac cok zor olur bence. Her iki sekildede zorlugu var ama en azindan buyuk olunca onu yetistirmis oluyosun ve doya doya vakit gecirmis oluyosun. Suan anaokuluna gidiyo. Dun kardesini yikarken yardim etti mesela. Kucuk olsa muhtemelen cok zorlanirdim. Tercih tabi.
0 oy
(564 puan) tarafından
Bence en az 3
(783 puan) tarafından
Aynen 3 yaş ideal doğana kadar 4 yaş olur
0 oy
(1,549 puan) tarafından
2 yaş yada 3 yaş bnmkilerde 2 yaş var 
(783 puan) tarafından
Evet 3 yaş ideal ya
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Kızım usluydu beni yormadi 20 aylıkken gebe kaldım aralarinda 2 buçuk yaş var ilk 15 ay çok güzeldi diyebilirim :) sonra oğlum ayaklandı çok hareketli hiç oturmaz bende çalışan anneyim baya zorlanıyorum şu an.. şükür oğlan 2 yaşına girdi 
(783 puan) tarafından
Allah bağışlasın

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 255 göst.
20 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 192 göst.
26 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,990 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 337 göst.
30 Aralık 2020 Aile kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu