0 oy
169 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (675 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşına girecek bir ay sonra ama bu zamana kadar daha et balik sebze yemeği yediremedim yemiyor sade makarna patates kızartması yumurta beyazı yoğurt sadece bunları yiyor meyvelerin çoğunu da yiyor ama yemek olarak çorba olarak hiç yemiyor ne yapabilirim balik yağı falan mı alsam 

13 Cevaplar

0 oy
(1,219 puan) tarafından
Doğuştan gelen bişi bence benimkiler sever özel bişi yapmadim 
(675 puan) tarafından
Hamileyken salçalı olan her şeyden ve etten tiksindim ondan mı diyorum
(1,219 puan) tarafından
Alakası yok canim
(948 puan) tarafından
Ek gıdaya başladığımdan beri her pişen yemekten yedirdim suyu kendi vs şimdi gayet güzel yiyor nasıl alıştırirsan öyle gidiyor emin ol yumurtanin sarısını ver beyazi alerji yapabilir dedi ek gıdaya başlanırken ben ikisini de yedirdim hiç bir sorunum yok şükür
(675 puan) tarafından
Ek gıda baslarken de vermeye çalıştım kustu
-Reklam-
0 oy
(256 puan) tarafından
Kendi yemesine izin verdim hep kendi dokundu kokladı tattı o sayede sevdi her şeyi yiyor çok şükür 2 yasina girecek 3 ay sonra
(675 puan) tarafından
Ben de veriyorum eline dökmesi falan önemli değil ama önüne koyunca bağırıyor
(948 puan) tarafından
Aynen çocuklar kendi yemeyi sever dedi hemsiremiz bize döksün saçsın yeter ki yesin
(256 puan) tarafından
Kendi yediği daha çok yarar dee bizde büyükler senin verdigin 5 kaşıkla onun yediği 1 kaşık eşdeğer diye
0 oy
(2,788 puan) tarafından
Benimki de 2 yaşında ve durumumuz aynı hatta pilav makarna da yemiyor bizimki. Ben şuan çorba yapıyorum eline köfte veriyorum sevdiği için. 2 çorba bir köfte şeklinde tabağını yedirmeye çalışıyorum. 
(675 puan) tarafından
Komşunun kızı benimkinden küçük acılı çiğ köfte yiyor benimki normal eti baligi yese dua edeceğim
(2,788 puan) tarafından
Benimki de öyle çok iyi anlıyorum seni. Ama kendi çocuklarımızı kıyaslamamak lazım kimseyle. Mesela benim oğlum hiçbirşey yemezken 6 ay küçük arkadaşımın oğlu isli peynir, kebap yiyordu, ben bile sevmiyorum o peyniri düşün. Ne versen çocuk yiyordu. Özenmemek elde değil ama benim oğlum da onun yaşındayken alfabe bilirdi, sayıları bilirdi, 2li 3lü cümleleri vardı ama o bebişin yoktu. Hepsi birbirinden farklı işte.
(675 puan) tarafından
Kiyaslamiyorum gülüm ama özeniyorum öyle hapur hupur yemek yiyen çocuklara kendim yesem o kadar mutlu olurum
0 oy
(1,936 puan) tarafından
Balık yağı balık yemediği için 1 yaşından sonra düzenli içiyor ama yine yemekleri sevmiyor canım yani OMEGA üç eksikliği oluşmasin diye veriyorum ben yemekleri sevme iştah açma konusunda bir etkisi yok birde en iyisini kullanıyorum möllers tuttu furutti aromalı çok severek içiyor balık yağını etkisi olsaydı mollers de olurdu ,yemek yemeği sevmeyen çocuk sevmiyor
(675 puan) tarafından
İştah açsın diye değil de dediğiniz gibi vitamin değerleri eksik kalmasın diye
(1,936 puan) tarafından
O zaman alın canım OMEGA üç zeka gelişimine çok katkısı varmış bende o yüzden veriyorum
0 oy
(260 puan) tarafından
Bizimki de oyle 3 bucuk yasinda oturup yemegini bitirdigini gormedim bebekken ne guzel her seyi yerdi simdi her seyi secer oldu dogru duzgun yemek yemiyor. Zuhre ananin macunu balik yagi karadut özü ne olsa kullandik ama etki etmiyor yine yemiyor .oturup basinda beklersem oyle yiyor o da zorla. Yemek yemesi resmen iskence hem bana hem kendine :(
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Bi an ben yazdım sandım postu 
(675 puan) tarafından
Çok uğraştım yemesi için ama artık vazgeçtim ne yiyorsa onu veriyorum yumurta ve yoğurdu fazla veriyorum
(3,240 puan) tarafından
Ben de aynı şekildeyim bu yaşına geldi çorba nedir bilmez yemiyor yediremiyorum
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Geç kalmadinizmi bunlar için şimdi yemek istemeyebilr
(675 puan) tarafından
Ek gıdadan beri uğraşıyorum doktora da götürdüm tahlillerini de yaptırdım
(2,522 puan) tarafından
Bizdede aynı kendi yiyecek dedi dr
0 oy
(173 puan) tarafından
Canm benm kız 4e girdi o arada sırada bizi sasirtiip yerdi ama uzun süredir yemek istemiyodu tavuk köfte filan trendyoldan ocean balık yağı ve vitamin aldım 2li paket onu düzenli vermiyorum ona rağmen faydası oldu biseyler versem reddetmiyo az da olsa yiyo sen de dene bence birini sabah birini akşam veriyorum bu arada 
(675 puan) tarafından
Ben de alayım olmadı denemek lazım
(173 puan) tarafından
Kesinlikle deneyin bencede benim kızımda iştahlı bir çocuk değil çok yipratiyo üzüyo bu durum mesela çocuğa zamanında alistiracaktiniz diyenler var ya uyu.z oluyorum onlara nerden biliyolar ki alıştırmaya calismadigimizi yemeyen çocuk yemiyor gerçekten benim kızım biraz büyüyünce oyun oynayarak ya da ödülle filan yediriyorum mesela köfteyi yemiyodu uzun zamandır aldım oyun hamuru şekilleri ile çiçekli yaptım bak çiçekli köfte filan diyerek yediriyorm bazen süslü şeyler ilgilerini cekiyo bi de babası ile yarışa giriyo ben yiycem ben bitircem deyjnce kızım heyecanlanip yiyo hemen mesela sizde deneyin geç değil hem ayrıca ben bile 18 yaşıma kadar et sevmezdim herkesin damak tadı farklı ve değişken. İnşallah sizin miniginizin de iştahı açılır canınızı sıkmayın
0 oy
(3,477 puan) tarafından
Ne verirsem onu yiyo kendi sevmediğim yemekleri bile yedirdim şimdi 14 aylik hersey yiyo hiç ayirmadan
(675 puan) tarafından
Ben de veriyorum çocuk yemiyor eehg diyor kalkıp gidiyor beğenmediği yemek olunca
(3,477 puan) tarafından
İştahsız o zaman
0 oy
(6,827 puan) tarafından
bizde boyleyiz yumurta makarna patates kizartmasi yogurtlu makarna bu sekilde her gun ayni seyler
(675 puan) tarafından
Sürekli aynı şeyler evet sebze et kesinlikle yemiyor
(6,827 puan) tarafından
off ayni canim bak ben bitane surup aldim hem istahi yok hemde bagisiklik icin arkadasim tavsiye etti arastir istersen
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Bu başta yapılan bir hata. Çocuklara ilk dönemler meyve veya tatlı şeyler verince sebze vs yemiyorlar.
(675 puan) tarafından
Evet kaynanam armut hurma ne bulursa vermiş eline benim olmadığım zamanlarda bal bile vermiş 4 5 aylik cocuga ben de buna bağlıyorum
(1,277 puan) tarafından
Ah bu Kaynanalar valla benim bebiş daha doğmadı ama ne yapicam bilmiyorum inşallah ağzına bir şeyler tikistirmazlar.
(675 puan) tarafından
Senin kaynana nasıl bilmiyorum ama genelde güven olmuyor
(1,277 puan) tarafından
Kaynanam yok ama eşimin babaannesi var o yeter :)
0 oy
(6,827 puan) tarafından

bak canim bu bugun aldim ben daha gelmedi bunu atmisti arkadas

image

(675 puan) tarafından
Balik yağını bir deneyelim de olmazsa bunu da deneyeceğim
(6,827 puan) tarafından
dene bakalim insallah ise yarar
(260 puan) tarafından
Bunu gunde kac kere iciyor bir de ac tok fark ediyor mu ben de kullanicam
0 oy
(5,955 puan) tarafından
Canım aç bırakmayı dene. Yemezse al önünden yemeği hiçbir şey verme bu yolu denedin mi bilmiyorum ama çocuğun aç kalmasından korkma elbet acıkacak. Sabretmen lazım. 1-2 gün gaddar olman lazım. Sadece saydığın şeylerle beslenme olmuyor çocuk karnını doyurmuş oluyor. 
(675 puan) tarafından
Biliyorum canım beslenmesi için arayistayim ben de aç bıraktım inan dolaptan istediğini alıp yiyor hiç bir şey bulamasa kuru kuru ekmek yiyor gene et balik yemiyor
(5,955 puan) tarafından
Kaldır her şeyi, dolaba çocuk kilidi koy. Yiyecek bir şey bulamazsa ağlayıp sana gelir

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 183 göst.
0 oy
16 cevap 135 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 93 göst.
23 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 98 göst.
6 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kubraaakyuz (30 puan) tarafından soruldu

379,722 soru

11,366,943 cevap

34,849 kullanıcı

...