0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
Aynı durumu yaşayıp önerisi taktiği olan var mı?

14 Cevaplar

0 oy
(2,272 puan) tarafından
Kaç aylık keseceksin
-Reklam-
0 oy
(141 puan) tarafından
Benim de aklıma bu takılıyor 15 aylık şu anda memeye de aşırı düşkün. Gece de sık uyanıyor 
0 oy
(891 puan) tarafından
Ben dedim ki kızım sen bebek misin değilim dedi kızım bebekler süt içer dedim sen artık çocuksun dedim 3 gün her yatarken istedi ben de sürekli sen bebek değilsin bebekler süt içer dedim 3 günde hallettik 
(2,463 puan) tarafından
Peki birde meme yoruldu diye okumuştum bir yerde sizce mantıklı mı böyle demek :/ üzülüyor insan.. Ağlamadı mı hiç
0 oy
(7 puan) tarafından
Benim kızımda 20 aylık oldu aşırı düşkündü sabah gözünü açar açmaz hemen istiyordu ikimizinde hazır olduğunu hissettim ve kestim annecim artık süt yok mööö'ler aldı sütünü sana getirecekler diyerek :) hiç zorluk çekmedim doktora sordum ara ara süt veriyorum biberonla ve hiç kullanmamıştı ama sevdi anlatırsan çok güzel anlıyorlar gerçekten gece uykusuda düzene girmiş oldu
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Yanına yat veya yanında dur, ağlarsa sarıl sakinleşsin geri yatır yatağa. Kendi kendine uyusun. Sakın sallayım falan deme ya da biberon vereyim de uyusun deme. Uykuya geçişi kendi kendine yapsın 
(2,463 puan) tarafından
Ağlamasına dayanmak zor değil mi
(11,074 puan) tarafından
Zor ☺
(2,463 puan) tarafından
Teşekkürler :)
(11,074 puan) tarafından
Reca :D
0 oy
(2,555 puan) tarafından

Hic korkma 2 gun agliyolar sonra ole guzel alisiyolarki buyuk insan gibi uyumaya basliyolar :) 2 kizim var 2 side 24 saat emiyolardi

0 oy
tarafından
Benim oğlum ve onu 29 aylık olana kadar emzirdim birgün canıma tak dedi önce gündüz vermedim gündüz uykularında bile vermedim kendi kendine bayilana kadar oyun oynadı uyudu sonra geceleri de birden kesmedim bir kaç gün emzirdim sonra dedim annem bak artık sen buyudun gel sarılıp uyuyalım ben hastayım gerçekten hastaydım zature olmuştum  sarıldım kolumda yattı  iki üç gün ağladı üç gün sonra memeyi görünce anne hasta olmaz demeye başladı bıraktı 
0 oy
(5,488 puan) tarafından
Biz sallamaya geçtik canım uyku düzeni bozuldu biraz felan zor süreç eğer zamanı geldiyse acıma duygusu yok etmek zorundasın eğer daha erkense boşver emsin biraz daha gece zor oluyo biraz gündüz nasıl olsa halloluyoda 
0 oy
(2,463 puan) tarafından
Bende merak ediyorum 5 ay falan kaldı 2 yaşına. Bakalım Allah yardımcımız olsun 
0 oy
(1,922 puan) tarafından
23 aylıktı kestiğimde. Sallamadım ya da başka yöntem denemedim. Desteksiz uyumaya alıştı kendiliğinden. 
0 oy
(71 puan) tarafından
Canım benim kızım da sadece emerek uyuyordu memeye çok düşkündü ben anlatayım nasıl kestim ben Göğsüme sabah kalkınca hiç vermeden saç ve yara bandı yapıştırdım bak pis eee uff dedim 18 aylikti bu arada kızım ee dedi gelmedi akşama kadar ara ara geldi baktı bende ara ara aynı şekilde kararlılığımı bozmadan gösterdim eee dedi gitti sonra gece 1 kez uyandı 1 saat falan ağladı ama hani yırtarak değil kendini sonra bir daha kalkmadı uyudu salladım o süreçte normalde geceleri sallamazdım sonraki gün meme için hiç kalkmadı sadece akşam olup uykusu gelince battaniyesi ve yastigi alıp sallamamı istedi bende uyuyana kadar salladım yanımda yatıyordu sonra ara ara geldi sordu pis dedim gitti ama ben 4 gün hiç cikartmadim bantları arada açtım göğsüm ağrımasın diye öyle unuttu 2 yaş 3 aylık şimdi 18 aylıktan beri emmiyor 3 ay öncede yatagini ayırdım ondada 1 gece çok kalktı ben burdayım dedim geri uydu ayni oda ayrı yatak dün de yeni bebek gelicek 1 ayım kaldı oda ayırmaya başladım abisinin odasına götürdüm besigini anlattım artık burda uycaksin diye aksam uykusu gelince gittim beşiğe yatirdim sen uyuyana kadar buradayim dedim uyuyana kadar da 15 dk da uyudu yanindayım dedim ıh dedi yani tamam onun dilinde gece 1 sefer 4 de uyandı kizmadan geri götürdüm yatağına 5 dakika bekledim daldı odama döndüm sabah gelirsin dedim sabah geldi :)
0 oy
(48,681 puan) tarafından
gece kalkip su iciyodu gece de memede duruyodu. kesince yanimda yatirip uyuttum tabi cok zor oldu uykuya dalmamak için adile nasit gibi gözlerini hep sona kadar açık tutar ve cok konusurdu
0 oy
(2,761 puan) tarafından
33 aylıkken kestim memeden o süreye kadar hep meme de uyudu. O zamandan sonra 1 hafta ağladı alıştı sonra 
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Kendine eziyet etmeden kademe kademe git derim önce memesiz uyutmaya alıştır sonra gece beslenmesi varsa onu kes en son gündüz memesi kalsın o basit olur ben öyle yaptım hiç zorlanmadım 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 353 göst.
3 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 146 göst.
3 Mart 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı