0 oy
399 göst.
Diğer kategorisinde (762 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 Kizlar söyleyecek çok şeyim var ama sinirden ağlayarak yazıyor kizlar eşim evin ilk oğluydu benim kızım doğduğunda kaynanam ve kayınbabam ve görümcem 4 4muz çarşıya çıkmıştık ozmn beraber  alışveriş yapmaya görümcem sayesinde  gerekli olan ufak tefek şeyler alındı  birde kizlar bizim adette beşik yok çeyrek altın var benim ailem beşik almazdı söyleseydin yani altın daha mantıklı gelmişti onlar altı. aldılar  ailem herşeyi almıştı birtane görümcem var şuan hamile doğum bir hafta vilsn var kaynanam hwrseyi ona yaptı el işi ne aklınıza geliyirsa  benim kızıma hicbirsey yapmadı ben hamileydim kızıma battaniye yelek elimden geldikçe yapma çalıştım  bir mağaza gittik ozmn beşik ucuzdu birtane beşik buldular al dediler oda dayanıklı değildi eve geldik  bende ağladım sonuçta ilk torunları erkek tarafından insan daha meraklı herşeyi almak ister degilmi eve gelince kayınbabam dediki senin  ailen rezil bu kelimeyi kullandı bana çok haksızlık yaptı  hep sustum  baba hiçbir el işi yapılmadı ve kizlar eşim tıra çıkıyor kaynanam iki bavul dolu eşime verdi bunlarında al götür kardeşini. Evine bırak dedi eşimde götürdü yani demedi ya kızıma hicbirsey yapmadılar gorumcen bir patik ordu kaynanam dediki bunu dik eline bile almadı bir bahane bulabilirdi  daha Mersin'e gidecekti  yani zoruma giden goturmeseydi onun kızıydı bir patik bile çok görüldü sizce haksiz miyim eşimde 4 defa arıyor açmıyor kinim var çok kinciyin şuan ama Allah havale ediyorum 

13 Cevaplar

+1 oy
(5,601 puan) tarafından

Ohoooo hayat böyle boş gereksiz şeyleri takmak için çok kısa ya :woot: öncelikle kendini onun kızıyla kıyaslaman çok yanlış. Asla ama asla bir olmazsınız böyle bir şey bekleme, ve takmada kafana 

(5,601 puan) tarafından
Öyle tabi ama dediğim gibi bana çok boş geliyo böyle şeyler. Benim kaynanam da bir çöp yapmadı almadı oğluma yarım taktı, oda ilk torun ama annem valiz valiz eşya artı tam altın verdi :-)
(762 puan) tarafından
Abla demek istedim yani insan boyke yapmalı sonuçta oda torun degilmi birde eşim onun doldurduğu elbise bavul alıp onlara götürdu sizce haksiz miyim yani goturmeseydi kaç kere arıyor açmıyor tlf
(5,601 puan) tarafından
Haksızsın canım ya bu konuda :-( kardeşi sonuçta düşmanı değil ki. Annesi elbise almadı diye götürmese çok çocukça olmazmı sence?
(1,193 puan) tarafından
Hafsa naptın canim. İyi misin? Evde var mı bir sıkıntı?
(762 puan) tarafından
Abla kardeşine lafım yok ama yinede onlar anlasın diye götürebilirdi birde abla ablasına 1800 TL borç vermiş su yeni çıkan Philips airfer vardır ya fırın gibi adını tam bilmiyorum Trendyol sipariş vermiş ben para istediğin zmn sürekli yok diyir
-Reklam-
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Durumları nasıl peki 
(762 puan) tarafından
Çok iyi abla herşeyi kızına aldılar
(2,524 puan) tarafından
Hmm ben olsam bende gönül koyardım o halde. Hani desemki durumu yok o başka. Peki senin ailene neden böyle birşey dediler durduk yere
(762 puan) tarafından
Almayacaklar diye eşim ariyur açmıyor haksız mıyım sizce
0 oy
(119,237 puan) tarafından
yani fazla abartiyosun nolcak ek orgusu olunca degermi vermis oluyo cokmu gerekli yaa boyle seyleri kafaya takarsan erken yasta yaslanirsin
(762 puan) tarafından
Abla demek istediğim haksız değiler mi sonuçta torun aynı torun degilmi
yaa istedine istedigi kadar yapar buna neden kafa takiyon
(762 puan) tarafından
Haksızlık yapıldığı için olabilir mi
yapiyosa haksizlik esin dertlensin sen neden gorumceyle kendi cocugunu kiyasliyon sen el kizisin oburu kendi kizlari
(762 puan) tarafından
Abla eşim hep haklı görüyor zoruma giden o  ailesi sucli olsada birşey demez ailesi ne dese o
0 oy
(8,999 puan) tarafından
İki oğlum kayananam.ikisinede bir don bir zıbın almış değil.altli üstlü oturuyoz bir kez bezini bile açmış değil diyeceklerim bu kadar 
(762 puan) tarafından
O derece yani torun aynı torun değil mi
(8,999 puan) tarafından
Mutlu olmak istiyorsan kimseden beklentin olmasin
(762 puan) tarafından
Abla haklısın peki siz olsanız esinizle konuşur muydunzu
(8,999 puan) tarafından
Eşimin ne suçu var adam naapsin ya da naapmiş
(762 puan) tarafından
Abla birşey istemiştim ondan alması için dedi para yok ablası mutfak su airfer mi ne ondan aldı inada 1800 TL vermiş  borç
0 oy
(554 puan) tarafından
Kimseden bişey bekleme canım kimseye güvenerek çocuk yapmadın ya el örgüsü mu kalmış boşver bı patigide giymeyi versin çok güzel çoraplar var al giysin çocuğun bunları kafana takarsan ohoooo oooo
(762 puan) tarafından
Abla demek istediğim sonuçta  yorum aynı torun inada yababilirdi birde eşim bavul alıp götürüyor ona yani dusunmedi ya benim kızıma bir patik bile çok gördüler niye götüreyim deyebilirfi
(554 puan) tarafından
Bazı torunlar daha çok sevilir:) bizde de benim oğlum hicbisey görmez
0 oy
(586 puan) tarafından
Haklısın inanki kızları her zaman daha değerli oluyor bizi el kızı görüyorlar oysa oğullarının da çocuğu.. evin ayriysa mesafeni koy kendi hallerine bırak illaki bunun lafı gelir o zaman söylersin 
(762 puan) tarafından
Abla birde eşim o elbise dolu bavul alıp götürdü kaç kere arıyor açmak istemiyirum sizce ne yapmalıyım
(586 puan) tarafından
Eşinin suçu yok ki canım boşver kötü olma onlar yüzünden
0 oy
(494 puan) tarafından
İki çocuğum var ilkini onlarla aynı evde yaşıyordum eşim beni onların yanında bırakıp aylarca başka şehirde çalışıyordu bı çorap bile almadılar ikinciyi doğurdum gene aynı yemin ederim hiç bı şey almadılar diğer kız torunlarına kızından olanlara vallahi hepsine hem altın hemde kıyafet aldılar yani basbaya ayrımcılık işte 
(762 puan) tarafından
Peki abla eşin doğmamış bebeğin elbisesini  görümce götürse senin zoruna gitmez mi Ayn valqlh çok ayrımcılık yaptılar
(494 puan) tarafından
Gider tâbi gitmez mi canım benim böyle ayrımcılık yapıyorlar sonrada Kadir kıymet bekliyorlar
(762 puan) tarafından
Eşim 6 kere aradı acmadim neyin var dedi cvp vermedim siz olsanız ne yapardınız
(494 puan) tarafından
Aç canım aç biz kadınlar böyle yaparsak anlar diye düşünüyoruz ama bazı erkekler eşlerinden bu tavrı görünce daha çok aileci olur benim eşim öyle
(762 puan) tarafından
Evt abla yani acarsamda soğuk olurum anlasın herşeyi
0 oy
(4,939 puan) tarafından

Okuduğum kadarıyla  ailene o laf etmeleri tek yanlış orda onlara laf edebilirdim belki etmissindr kimse kimsenin ailesine laf edemez . Geri kalan kısım da haksizsin nie diyeceksin kimse gelinini kızı olarak görmez onun gelinisin diye sana bişey yapmak zorunda değil ki tamam insan bekliyor belki ama zorunda değiller. Tüm eksikleri babası bar sağolsun başında dursun inşallah o kazanır alırsın kimseye muhtaç değilsin.

Sonuçta kimseye güvenerek çocuk yapmıyoruz . 
Benim kaynanamda kızlarına yapar eder misal bu beni ilgilendirmez ki onun kizidr esininde oraya işi düştüyse gotrsun kardeşidir. Hiç canını sıkmaya değmez. Dediğim gibi
Eşin sağolsun başında dursun herşey alınır edilir gerisi boş...
(4,939 puan) tarafından
Cnm bak bnde 29 yaşındayım zaman geçtikçe dhsunce yapımda değişecek he he de geç sen kocamı oendine çekmeye bak millet öle yapıyor azıcık aklıno kullan çok takma
(762 puan) tarafından
Yani aradığı zmn. Acimmi hicbirsey olmamış gibi mi davranayim. Yoksa hiç muhatap olmayıp arkamdan mu kosturayim yani abla diyor evinin kıymet bilsin amaç bu
(4,939 puan) tarafından
Ben olsam açardım ama birazcık soğuk davranirdim canım derken ismiyle hitap ederdim . Kocandir cnm arani bozma ama azcik soğuk  davran
(762 puan) tarafından
Peki abla yani abla kim eşiyle iyi olmak istemez abla ben onun için gurbette gelin geldim insanın en yakın eşi olur gurbetteyken degilmi ams o hep ailem ailem der açarım ararsa ama mesafeli ve soğuk olurum
(4,939 puan) tarafından
Ekrkelerin bazen aklı başına geç gelir inşallah  onda da dank eder.
0 oy
(35 puan) tarafından
Canım benim de ilk torundu kaynanam 7 aylıkken bir giysi aldı kayinpederim bir giysi aldı indirimde bulmuş almış odur başka kimse çöp vermedi bende çok üzüldüm yeri gekince lafını ettim ama takılma pek sözle şöyle geç sen yetersin bebeğine.
(762 puan) tarafından
Abla insanın zorunq gidiyor eşim götürmeyebilirfi o bavul kendis ztn gidecekti kaynanm siz olsanız eşinizle konuşur muydunuz
(35 puan) tarafından
Valla canım bende çok kızardım herkesle tartışır kavga ederdik ama olan bize ilişkimize oldu sen sen ol kse için eşinle tartışma aklına öyle bir gir öyle bir kendini gözünde iyi yap ki gelip sana danissin ailesi ile olan kararları bile sana danissin ama kızarak değil tatlı dille yola getirerek. Mesela üzüldüm annenin böyle yapmasına çocuğum el.gibj hissediyorum böyle ama iyiki sen varsın yoksa halimiz ne olurdu vs
0 oy
(12,937 puan) tarafından
İlk torun olmasına rağmen bir zıbın bile görmedim ama beklemedim de her şeyini kendim aldım alıyorsa torununa alıyor almıyorsa torununa almıyor kendime bir çöplerini dahi istemiyorum çocuğuma da gösterdikleri kadar ilgi sevgi görürler beni ilgilendirmez her şeyi anne babası olarak eşimle ikimiz yaptık zaten iki ailenin de bir çöpünü bile istemiyorum 
(762 puan) tarafından
İnsanın zoruna gidiyor degilmi
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Onun annesi kızına yapmış senin annende sana yapaydi . Neden bununla kendini skiyorsun ki
(762 puan) tarafından
Boşver onlara batıyor demekki benimkide oyke kendijize birikim yapın der peki abla eşin sürekli ailesini tutuyor siz olsanız onun telefonlarını açar mıydınız
(1,103 puan) tarafından
Valla hatasını anlayana kadar süründürürdum . Benimki evlendikten sonra aileci oldu boşanma aşamasına geldik 8 ay babamın evinde kaldım . Şimdi  eskisi gibi değil annesinin ağzına bakmaz önceden annesi ne dese o. Düşün o zaman hamileydim kaynanamın yannda tepsi kaldır diyordum kaynanmm erkek adam tepsi kaldrmaz tek tek götür diyordu. Şimdi yine hamileyim kaynamam yine yanıma geldi ben söylemeden eşim tepsiyi kaldırıyordu. Kaymakamdan nefretttttt ediyorum pisliğin teki üç kurusun hesabini yapıyor diyor babana gittin mi oğlumun parasını götürme gelde sinirden çıldırma. Valla benim kaynana ikiyüzlülük de yapıyor eşimin yannda başka tekken başka . Eşine annesini kötüleme hiç daha çok annesine yaklaşır.
(762 puan) tarafından
İşte Abk buda öyle ailesinden çekinir onlar için herşeyi yapar bugün int yoktu abla insan arar ya bakım eşim nyp ilk başta annesini aradı sonradan beni aradı yani hiç muhatap olmasam arkamdan süründürürsem nasıl olur
(762 puan) tarafından
Peki abla düzeldi mi eşin sonra
(1,103 puan) tarafından
Çok şükür düzeldi canım
0 oy
(197 puan) tarafından
Benim kayınpederim de çocuk odası takımını alıverdi babaannesi de sadece bir yelek ördü onun haricinde hiç kimse hiçbir şey yapmadı babamda beşik parası diye çeyrek taktı annem de kaç kaç takım alıverdi birkaç tane de yelek de pati gördü onun haricinde bütün her ihtiyacını biz aldık hiç kimseden hiçbir şey beklemedik bence sen de böyle şeylere takılma eşin yapsın kimse kimseye bir şey yapmak zorunda değil Hem bu arada adet kız tarafı yapıyor normalde çocuk odasını falan tabi durumu olan veya böyle şeylere önem veren insanlar kız ne yapıyor ama biz hiç kimse hiçbir şey beklemedik herkes kendisi yaptı bu arada başkada hiç kimse hiçbir şey vermedi
(762 puan) tarafından
Abla eşim sürekli şişiriyorlar onun aklı ile oynuyurlar 3 gün eve geldi hep ailesiyleydi birde bana diyi ben sıkıldım ya insan eşinden çocuğundan sıkılır mi tamam tıra cikacn acelesi de yok biraz kızınla ailenle ilgilen yok öyle birşey
0 oy
(494 puan) tarafından
Konuşmak konuşmamak arasında kalmışsın yorumları okudum eşinle konuş onu kendine çek ama soğuk ol o anlasın rahatsız olduğunu bende ailesinden dolayı konuşmuyorsun bu onu daha çok aileci yaptı vallahi yanlış yaptım ilk başta sen yapma bı abla tavsiyesi senden iki yaş büyüğüm bende 
(494 puan) tarafından
Eğe eşin trip atılarak sana baglanacaksa sonuna kadar surundur ama benim eşim gibiyse hiç değmez uğraşma boşver
(494 puan) tarafından
Fazla tuz göz olamdan rahatsız olduğunu hisetir
(762 puan) tarafından
Daha önce 3 gün boyunca konuşmadım sonunda istediğim gibi olmuştu  tam olarak hatırlamıyorum eşimde biliyoru onları sevmediğimi çok menfaatciler   trpie girdiğim zmn daha çok üst düşüyor o yapıda oda herşeyi biliyir ama görmezlikten geliyir  fazla tuz göz olmadan nasıl yani canim anlamadım tam olarak
(494 puan) tarafından
Yani onlari çok eşine kötüleme ama onalri sevmediği beli et hareket lerinel beli et konuşmada değil bence gene en iyi sen bilirsin
(762 puan) tarafından
Anladım canım eşim biliyor herşeyi ama görmezden geliyor çoğu zmn

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 405 göst.
4 Haziran 2021 Aile kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 451 göst.
8 Kasım 2023 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 196 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (753 puan) tarafından soruldu