0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde (166 puan) tarafından

Alışma süreci mi bu, bunalıma mı giriyorum ne oluyor bilmiyorum ama kendimi çok yalnız hissediyorum. Senelerce tek yaşadım ve hep çalıştım. Şimdi 4.5 aylık bir kızım var ve 8-9 aydır çalışmıyorum. Eşim işten geç geliyor 10.30 gibi. Annem sık sık geliyor ama o da ne kadar iyi de olsa annem sonuçta. En son ne zaman bı arkadaşımla dışarı çıktım hatırlamıyorum. Arkadaşım da kalmamış gibi hissediyorum artık. Kızımla geçirdiğim her dakika dünyalara bedel ama insan yetişkin birini de istiyor bazen. Çalışmaya alışınca evde oturmak da zor geliyor ki ben babamdan bile para isteyemezdim. Şimdi evde koca parası yiyor gibi hissediyorum. 

Uzun yazdım kusura bakmayın içimi dökmek istedim. Benzer şeyler yaşayan oldu mu siz ne yaptınız?

9 Cevaplar

0 oy
(486 puan) tarafından
Bende aynı şeyi yaşıyor gibiyim. Bunalıma girdim resmen . Çalışan biriydim. 8 aylık oğlum var . Zaten yabancı yerdeyim işte yerinde arkadaşım olmuştu.  Şimdi herkes işinde gücünde haliyle görüşmeye vakit yok.  Sıfır ekran ve telefon yapıyorum oğluma hepten dünyadan koptum.  Eşimde gece çalışır gündüz evde uyur 2 gibi dışarı çıkar yemek yiyip 8 de tekrar gider . Beraber çıkalım desem kırk iş söyler. Bi tanesini yapıyorsa anca . Hepsini yaparsa diğer günlere bahanesi kalmaz . Bi haftasonu olur kaynanamin  yanında alır soluğu.  

Ailemle de telefonda görüşüyorum her zaman müsait olamıyorlar benim gibi :( ilçede park bile yok çocuğumla iki hava alım desem :( yazarken bile ruhum daraldı 
(166 puan) tarafından
Evet ben de dünyadan kopmuş gibi hissediyorum. Eşimle çıksak bile haftada bir iki saat parka gideriz orada da telefonda takılırız artık sohbet etme yeteneğimi kaybettim zaten. Benim hayatım komple değişmişken onun neredeyse eskisi gibi devam etmesi de yoruyor beni.
Bizim burada da yürüme mesafesinde park yok :(
(486 puan) tarafından
Şanslısınız.  Eşim hastane ziyaretlerini gezmeden sayıyor.  Sıra beklerken. Herhalde sahilde falan gezdiğimi hayal etmem lazım:(  kurs araştırıyorum şu an . Hava güzelken falan giderim diyorum.  Dikiş nakış ne olursa . Yeterki  insanların olduğu yerler olsun.  Sizde bakın isterseniz . Kütüphane ziyareti bile iyi geliyor bana. Bebek arabası için yer yok olsa hergun giderim bebeğime kitaplar okurum :(
(166 puan) tarafından
Güldürdünüz valla çok yaşayın siz :) ah bu erkekler.. bebeğiniz kaç yaşında kütüphanede sessiz durabiliyor mu? Benim ki çığlık atmaya başladı sağ olsun susmuyor :) kurs çok iyi fikir
(486 puan) tarafından
8 aylık eline istediği şeyi verince susuyor . Bide dediğim gibi ilçedeyim.  Kütüphaneye benden başka giren yok gibi.  Oraya da gitmesem zaten cümle kurmayı unuturum herhalde
(166 puan) tarafından
Doğru kütüphaneler çok popüler değil maalesef, ben de gidebilirim sanırım
-Reklam-
0 oy
(3,299 puan) tarafından
Oy veremedim. Eşittir ben. Ama yalnızlık güzel ya. Şikayetçi değilim ben :) sadece işe gitmek isterim. 
(166 puan) tarafından
İşe gitsem kendimi işe yarar hissedicem o zaman yalnızlığı da dert etmem zaten vaktim kalmaz ki.. Yalnızlık çok güzel de tekrar alışırsam kocamı da kafam almayacak :(
(3,299 puan) tarafından
Amaaan bi yerden sonra almıyor zaten :) bir bebeğe bakmak ve ev işleri dünyanın en zor en sıkıcı en zorunlu işleri yemin ederim. Yani bir kadın her şartta dünyanın en gerekli en işe yarayan varlığı. Şahanesiniz yani. Keyfini çıkarın.
(166 puan) tarafından
:) harikasınız teşekkür ederim
(3,299 puan) tarafından
Sizsiniz o. Bi kahve bi şarkı bi günlük biraz kitap her şeyi halleder. O zamana bebek acıkır zaten :)
(166 puan) tarafından
:) evet kitaplara sığınmam gerek yine.. biraz kendime vakit ayırmalıyım
0 oy
(1,199 puan) tarafından
Evet güya etrafım insanlarla dolu ama.ben yanlızım sadece kızım ve ben, inan alışınca dışarıyı istemiyorsun bile , aynı şekilde çalışıyordum bı ara bnde bocaladim ama şu an evde olmaya alıştım 
(166 puan) tarafından
Alışmaktan korkuyorum sanırım ben :(
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Sadece çalıştığın için sonrada evde durdgun icinmi böyle hissediyorsun 
(166 puan) tarafından
En büyük neden bu sanırım evet
0 oy
(2,804 puan) tarafından
yıldır ailemden uzak 1 2 arkadaşım var oda uzak oturuyorlar 2 çocukla eş bazen var bazen yok ne zamn rahat rahat bir çay içtim bilmiyorm son 3 yılım çocuk önceki 3 yılım eş alışma.kavga falnla geçti hayla bosluktayim 
(166 puan) tarafından
Bir yerden sonra insan değiştirmek için de çabalamıyor değil mi..
(2,804 puan) tarafından
Saldık artık ya darlaniyorm bu alıyorum ama anlatıyorum 2 gün snra yine aynı tas aynı hamam bnm bide dilim uzun tutamıyorum çar çar konusuyorm daha kötü oluyor bazen :))) arkadaşım yok komşum yok aile dert eş dert kendi ailem uzak handiyince gidwmiyorm gitsem yol uzun ne bilim ,rutine bağlandı hayatım
(166 puan) tarafından
Konuş konuş degismeyince insan salar tabi.  Ev kadını ve anne olmak çok zor ya :(
(2,804 puan) tarafından
Valla çok bunaldim artık gücüm kalmamis gibi hissediyorum ,, misal evim sobalı yav adam sabah uyandin sobayı doldur git dimi hergun soyluyirm haklısın diyor ama her sabah yine soğuk eve kalkıyor. Yda kendi diyor ama uyanıp sobaya kömür atmaka lazım soğuk oluyor çocuklar hasta olur ee kalk at dimi bu iside sen yap çocuk saat başı kalkıyor artık sersemlik sitres mahvetmia beni ,, anca odunu kömürü kapıya bırakıp kaçıyor
(166 puan) tarafından
Erkekler biliyor işini ya işten kaçmak için yapamayacaklari şey yok resmen
0 oy
(8,894 puan) tarafından
Geçen sene hamileyken 27 haftalikken izne ayrıldım ayni şeyleri yaşadım birden boşluğa düştüm yıllarca çalışmaya alışık olunca evde oturmak çok zor geldi farkında olmadan kendimi öyle bi salıp bunalıma girdim ki bu sene başında geri döndüm ise ohh be dedim resmen kendime geldim ev çocuk iş biraz zor oluyor ama genede sosyal olmak beni mutlu ediyor eğer mutlu değilsen mutlaka ise başla 
(166 puan) tarafından
Daha bebeğim çok küçük :( ben bir de ikinci çocuğu istiyordum yani yaklaşık 5 sene çalışamam diyordum ama artık tekrar düşünmeye başladım. Biraz daha büyük olsa part time ya da evden satış falan düşünürüm de
(8,894 puan) tarafından
Ben öğretmen olduğum için saat hafta sonu ve resmi tatil avantajım var bebeğim 4 aylıkken başladım işe inan kendime geldim resmen kaybettiğim ozguvenimi buldum eğer sende istersen part time calisabilirsin unutma mutlu anne mutlu bebekler demek
(166 puan) tarafından
Çok haklısınız kesinlikle her şeyi hissediyor bebekler. Ah ne güzel mesleğiniz:) biraz daha büyüsün part time iş bakinicam ben de sanırım
(8,894 puan) tarafından
Teşekkürler cnm yarım gün bile olsa sosyalleşmek insana çok iyi geliyor gercekten
(166 puan) tarafından
Gelmez olur mu hiç.. O işe yarama duygusu, bir şeyleri başarmak sosyalleşmek..
0 oy
(442 puan) tarafından
Ben de aynıyım çok yalnız çok kötü hissediyorum 
(166 puan) tarafından
:( sizin bebeğiniz kaç aylık ya da kaç yaşında
(442 puan) tarafından
18 aylık canım. Ben aslında etrafımdaki birkaç bozuk insan yüzünden bu hale geldim. Ama genel anlamda da yalnızım en yakın arkadaşlarım hep uzaktalar. Psikolojik olarak iyi değilim ilaç kullanıyordum bırakmak istedim ama toparlanamadım
(166 puan) tarafından
İyi en azından dışarı çıkıp bebeğinizle yapacak daha çok şeyiniz var. Ben de il dışında okudum üniversite arkadaşlarım farklı farklı şehirlerden e lise arkadaşlarımla da araya yıllar girdi. Bozuk insanlar için kendinizi üzmeyin dicem ama boş olacak :(
(442 puan) tarafından
Sennde kendini üzme şuan bebişinin çok güzel zamanları, tadını çıkart yorucu olduğunu biliyorum ama inan ki çok çabuk büyüyorlar...
(166 puan) tarafından
Ona bakınca herşeyi unutuyorum zaten:)
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Evet aynı şeyleri yaşadım. Uzak bir yer geldim işimi bırakmak zorunda kaldım, korona çıktı eve tıkıldık sonra hamilelik sonra çocuk derken aşırı bunalıma girdim. Ama sonra silkelendim 6 aylık olunca bebeğim anne çocuk etkilinliklerine gitmeye başladım, orada çevre edindim. 1 yaşına gelince evden çalışmaya başladım(online ürün satışı), bir kitap kulübüne katılmaya başladım oradan da çevre edindim. Şuan 28 aylık ve sabah 8le 2 arası kreşe gönderiyorum. Şuanda da düzenli bir iş arıyorum. Zor süreçlerdi ama geçiyor, biraz da senin çabalaman gerekiyor tabi.
(166 puan) tarafından
Eşime karşı dolduğumu fark ettim çünkü o akşam dışarı çıkabiliyor mesela ya da telefon elinde istediği gibi takılabiliyor canı istediginde duşa girebiliyor sanki bir tek benim hayatım değişmiş gibi.. Oyun gruplarına katilicam ama 6. Aydan başlıyor sanırım en erken
(2,768 puan) tarafından
3 aylık olanlar için bile var bazı yerlerde. Araştır. Oyun grubu olur, anne bebek cafeleri oyun evleri var onlar olur.
(166 puan) tarafından
Aa bakayım onlara bir, teşekkür ederim:)
0 oy
(8,045 puan) tarafından
Eşin erken gelse böyle düşünmezsin bence birde çocuğun büyüsün onunla parka falan gitmek aşırı zevk verecek iyi ki çalışmamış çocuğumun her anına şahit olmuşum diyeceksin.. 
(166 puan) tarafından
Evet insanlar akşam yemeklerini yediler çaylarını içiyorlar benim kocam hala calisiyor geldiğinde gün bitmiş oluyor ki zaten. E ikimiz de yorgun oluyoruz haliyle uykumuz geliyor. Bazen tek başıma büyütüyor gibi hissediyorum

İlgili sorular

+1 oy
35 cevap 598 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 549 göst.
23 Aralık 2019 Diğer kategorisinde MeryemSarenin annesi (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
0 oy
21 cevap 476 göst.

379,067 soru

11,346,537 cevap

34,812 kullanıcı

...