0 oy
480 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (5 puan) tarafından
Merhaba sevgili anneler. Doğum yapalı 1.5 ay oldu neredeyse... Ben çalışan bir kadınım. Böyle bıcır bıcır şıkır şıkır bir insandım tabiri caizse. Bebeğim erken doğdu üstüne bir de sağlık sorunları yaşadık. Şimdi iyiyiz çok şükür toparlandık ama ben uykusuzluk ve yorgunluktan bitap haldeyim... Sabahları yüzümü bile zor yıkıyorum neredeyse...

Etrafımdaki annelere bakıyorum hep şıkır şıkır tırnaklar ojeli saçlar fönlü... Helal olsun yaaa gerçekten mükemmeller ya yardımcıları falan var... Evde temizlik ve yemeği eşim yapmasına rağmen ben kendime vakit ayıramıyorum resmen...

Bugünler geçecek değil mi??? 

21 Cevaplar

+1 oy
(265 puan) tarafından
17 ay oldu temizlik yemek ve cocuktan kendime vakit ayiramiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından

Valla ben pek makyaj sevmiyorum zaten onun dışında kaşlarımı alırım bıyıklarımı alırım şimdi zaten başımda 4 çocuk var onları uyuttum az çay içip evi toparlıycam hemencecik yaparım zaten aşırı hızlıyım ben pratik yaptım herşeyi zamanla herşey yoluna girer zamanla olacak 

(3,619 puan) tarafından
4. Çocuğu hangi ara yaptın kiz
tarafından
Yapmadım kızz kardeşimin bebesi cannoş
(3,619 puan) tarafından
Hehehe bende kocani diyin sandım:)
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Daha bi buçuk aylık canım bi süre böyle devam edecektir toparlarsın merak etme 
0 oy
(782 puan) tarafından
Gececek bebegin 13 aylik felan olunca az ucundan bakimli olursun ahahah kiz bakimli olursun bee suan lohusa depresyonundasin normal
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Bende aynı şekilde kendime vakit ayiramiyorim arada bı sadece kızımı gece yatirdimtan sonra evimi temizliyorum saat geç olmazsa kremlerimden falan sürüp yatıyorum eşim izinliyse birde 
0 oy
tarafından
Umarım geçecektir ben de kendimi çirkin hissediyorum doğumdan beri doğru dürüst bakım yapamadım tabiri caizse saldım ozguvenimi de etkiliyor haliyle
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Tatlım silkelen bi kendine gel

Ne kadar hoş bi davranış eşinin sana yardım etmesi

Her kadına nasip olmaz

Giyimine dikkat et,bi de sürme cektinmi işte bu yani 

Salma kendini salmaaaaa
0 oy
tarafından
Bende çok zorlanmıştm canm ama bakımımı aksatmıyorm , hemen aabah kalkar kızımın ğatinü değiştitir onu yedirir onun bakımını yapıp kendime geçerim pijamalarımı çıkarır elimi yüzümü yıkarm dişlerimi fırçalarım daha sonra bi rimel bi dudak parltıcısı tamam , bebeğim küçük olduğu için saçlarö hep bağlıdır . Sonra kızımla oynuyorm uykusu geldiğindr uyutururm daha sonra ben kahvaltı ederm bi yandanda yemeğimi koyarm daha sonra kız kalkar gene oynarm ilgilenirim 2. Uykuya geçince evi derler toplarm bu şekilde rutin oluşturdm canm kendime 

Benm bebeğim ilk doğduğunda kolikti gaz sancısı erken doğdu kalçası çıkıktı kalbinde sorun vardı ben ilk 4 ay kendimde değildim
0 oy
(913 puan) tarafından

18 aylık kızım var yeni yeni kendime  zaman ayırıyorum. Ama tabiki hiç bişey eskisi gibi olmuycak. O zaman olucak ki kızım genc kız olucak artık sadece konuşarak hall olunası neseleler olucak. O zaman da ben yaşlanırım artık hevesim kalırmı bilmem. Şimdi 30 yaşım var.

Yine de anne olmak çok güzel bişey. <3

0 oy
(5,559 puan) tarafından
Ben bekarken makyajsız çöp atmaya çıkmazdim. Arada makyaj yapma bakım yapma isteği geliyor ama içimden gelmiyor. O kadar bunalıyorum ki.  Oğlumla elimi yüzümü zor yıkıyorum. 3 gün aynı elbise üstümde kalıyor. Bir buçuk yıl oldu . Hala aynı geçmedi. İnşallah senin geçer 
0 oy
(146 puan) tarafından
Aynı beni tarif etmişsiniz. Hatta bugün eşime bile dedim inanılmaz bakımsız bir kadın oldum diye. Yani vaktim olsa doya doya hem makyaj yapıp bakim yaparım hem de alışveriş yaparım. İnanın duşu bile kızımızın keyif saatlerini gözeterek alıyorum. İnş bir an önce düzelirim 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yalnız değilsin hepimiz aynıyız canım haliyle biseyler saldım çayıra mevlam kayıra modunda  ilerliyor elimden geldiğince dikkat ediyorum ama iste bazen banyoya bile zor giriyorum normalde de pek makyaj yapmam ama eşim gelene yakın üstümü saçımı  başımı toplarım çokta öyle ölmüş  gibi değilim:) salaş seviyorum tarzım bu diyip  çaktırmıyorum:)
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bi üzerimi değişip aynaya bakınca bile ay tatliyim masaallah bana derim çok biseye gerek kalmaz ama o bile çocukla zor oluyor tabii 13 aylik yeni yeni belki düzene girdi zaman kuzum 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Doğumdan önce bende çalışan bir insandım.Özenli bakımlıydım.Oğlum 2yaşına geldi halen senin gibi düşünüyorum .
0 oy
tarafından

6 aylık olduk ama hala ev işi ve yemek eşime ait olmasına rağmen Pakize gibi dolanıyorum. Eski kokoş bakımlı hallerim gitti :ermm: eski resimlerime bakıyorum bide bu halime bakıyorum oturup ağlıyorum:ermm: eski halime dönebilir miyim acaba birgün ya ben eski beni çok özledim :'( duş alamıyorum bırak fön çekmeyi saçlarımı tarayamiyorum bile. Sürekli tepemde topuz ay yine çöktüm ya ☹️

0 oy
tarafından

Çooookkk Bakımlı olan bayanlar görüyorum anlamıyorum ben bu hanımları ev temizliği ve yemek yapmak yerıne sanırım bakımlarını yapıyolar ki aksine ben yemek ve bebekten sacımı taramaya fırsat bulamıyorum :D

0 oy
tarafından
Ev hanımıysan  bakım ise bile yaramıyor. Aksamdan manikur yapip tirnaklarima frenc yapıyorum. Ertesi aksama ya çiziliyor ya kavliyor yada tirnaklarim kırılıyor. Sabah makyaj yapiyorum 1 saat sonra ya rimel akmış ya da ruj bozulmuş oluyor. Saçlarımı açıyorum kremliyorum sekullendiriyirum oğlum bir çekiyor sac falan kalmıyor. Yani ev hanimiysan o kadar çamaşıra bulasıga falan yemek dedinden hic bir sey kalmıyor. Zaten saclar yemek kokusundan kendine gelemiyor. Ha bi yaptigim agda beni 2 hafta götürüyor oda yapmaya firsat bulursam
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bunlari bilerek cocuk sahibi oluyoruz zaten. 

Hayatini evlenirken 2 ye boluyirsun beraber yasiyorsun ama cocugun olunca hayatinin 4 de 3 unu ona veriyorsun. 
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Yooo ben dünyanın en güzel garisiyem hıh:D

0 oy
tarafından
Yüz yıkamak mi :D malesef bende öyle bir eylem yok bile. Ani doğduk zaten sonra stresten kurdeşen oldum. Bebeğim gazlı ve birgün çatlamak üzereykem zor yetiştirdik doktora göbek deliğini bile kanatmış şimdide 39 derece ateşle atak geçiriyorum. Crp değerim çok yüksek çocuğu zor emziriyorum. Ama çok şükür halimize. Bizde saçımızı taricak vakit buluruz heralde :)) 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 220 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda1 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 157 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 488 göst.
25 Nisan 2021 Aile kategorisinde Bebegimmm (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 201 göst.