0 oy
690 göst.
Diğer kategorisinde (256 puan) tarafından
Hanımlar ben temizlikle kafayı bozmuş durumdayım günlük temizliğiniz nedir? Benim evim 7+2 ben her gün bütün odaları dip köşe temizliyorum banyoları temizliyorum 2 günde bir mutfak dolaplarını indiriyorum temizliyorum her gece yatmadan önce mutlaka evi siler supururum tekrar 2 günde bir çamaşır atıyorum 3 makine herkesin çamaşırını ayrı yıkıyorum kuruyanlari coraplara kadar utuleyip yerleştiriyorum esim ne kadar derli toplu olsada dolaptan kiyafet alınca tekrar indirip yerleştiriyorum artık çok yoruldum ama bunları yapmadığım zaman kendimden nefret ediyorum sizler ne yapıyorsunuz benim gibi olan var mi böyle olup bırakan var mi birazda yardım istiyorum

44 Cevaplar

0 oy
(675 puan) tarafından
Kac kişi yaşıyorsunuz 7+2 ev çok büyük değil mi o kadar yer her gün temizlenir mi 
(256 puan) tarafından
3 kişiyiz eşim ben ve oğlum kirası uygun olduğu icin tutmustuk
-Reklam-
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bazen günlük evi supururum bazen de 2 ya da 3 günde bir haftada bi kere de dip köşe yapar silerim anca yetişiyor çocukla 
0 oy
tarafından
Seninki biraz fazla abartı :) 
(256 puan) tarafından
Abartı olduğunun bende farkındayım
tarafından
Ben günlük süpürge açarım günlük Vileda açarım
Günlük toz alırım
Banyoyu bir gün arayla yıkarım
Akşamları yatmadan önce tuvaletin içine çamaşır suyu dökerim
Kapıları haftada 1 kere silerim
Perdeleri 5-6 ayda bir yıkarım
Balkonu kışın hiç yıkamam yazın günlük yıkarım
:D
0 oy
(249 puan) tarafından
Evim 2 + 1 bazen yatak odasına girip örtüleri yıkar yerleri Vileda dolapları silerim lavabo tuvalet haftada bir defa genel temizliği günlük domestosla klozet içini temizlerim mutfak zaten hergun dağınık oluyor dolap içleri zaten düzenli dışını bezle siliyorum mutfak temizliği yapınca oturma odamı da koltuk örtüleriyika yerleri sil şupur evimden halı tozu falan çıkıyor öyle başka kır çıkmıyor mobilyalar Allah'tan yüksek temizliği kolay oluyor altları falan 
0 oy
(2,396 puan) tarafından
He yok canm ben kendime iş yapyom diyordum da ben iş yapmiyormusum :)
0 oy
(249 puan) tarafından
Okurken yoruldum kız bir çözüm bul buna 
(256 puan) tarafından
Burda planlamayı öneren çok oldu öyle deneyeceğim birde
0 oy
(5,240 puan) tarafından
3+1 hergun süpür sil toz al kapıları silerim tubalar banyo  yazın 2 haftada camlar halılar ayda bir yıkama çünkü 2 küçük kizim var mutfak dolabını boşaltma degil hergun elini yüzünü silerim boşaltma işi hergun çok saçma ayda 1 olur çamaşır hergun 2 3 makina bulaşık zaten aynı bitmez hiç günü gebererek bitiririm asla istemiyorum ama benimde huyum koltukları bile ayda bir yikatirdim şimdi silinebilen koltuk aldim kurtuldum hergun nerdeyse silerim çocuk olduğu için hep batıyor zaten bide oyuncak falan toplama beni bitiriyot
(5,240 puan) tarafından
Perdeleri unutmusum oda 2 3 haftada yikarim çarşaflar da 2 günde bir
0 oy
(7,170 puan) tarafından
Boş vaktin çok bence ondan ben sabah yataktan bi kalkiyorum akşam yatağa girene kadar uğraşıyorum bekarken de boyleydim günlük dip köşe temizler 3 çeşit yemek yapardim mutlaka aylık temizlik başka tabi evlendikten sonra azaldı hele çocukla artık nerdeyse imkansız hiç boş durmuyorum şöyle ki her gün evimi derleyip topluyorum yemek yapıyorum bunların dışındaki işler önceden onlarda günlüğe dahildi senin gibi şimdi dönüşümlü yapıyorum bi gün çamaşırlar yikaniyo asliyo katlaniyo falan banyo WC yikaniyo ertesi gün silip süpürüp toz alıyorum sonraki gün oğlumla oyun günü sonra döngü tekrar basliyo banyo WC camasirlar ertesi gün sil şupur gibi gibi ama eminim boş vaktim olsa yetise bilsem senden beter olurum burda ben günlük post açardım anlık postu olarak Su işleri yaptım su işler kaldıc vs diye hergun yaptığımı görenler beni bi güze fircaladilar
(256 puan) tarafından
Evet eşim 10 da gidiyor gece yarısına kadar yok oglumda öğlen uykusunu çok uyur 3 bazen 4 saat yalnız kalıyorum o yüzden olabilir
(7,170 puan) tarafından
E napcan o zamanlar mecbur biseylerle ugrasiyodun çok normal ben deli gibiydim günlük sil şupur banyo WC yıka balkon yıka çamaşır yıka çeşit çeşit yemekler tatlılar yap sürekli cam kapı silerdim perde yikardim 5 senedir boyleydim hemde burda kızlar biraz konuştular baktım çocukla hiç ilgilenmiyorum ki çocuğa ne ogretembilmisim 19 aylık süpürgeyle oynuyo vuvvvv diye ses çıkarıp o da suurmeye calisiyo eline bez ıslak mendil ne geçse bi yerleri siliyo en son baktım oklavayi aldı kapı arkalarına dolap koltuk altlarına koltuğun aralarına soktu vuv diyerek ( ben nereeri supurduysem oralar ) dedim artık kendine gel böyle olmayacak ayına uygun aktiviteler buldum temizlik günlerim hariç kalan günlerde onlarla oyunlar oynattim uyurken haziradim uyanınca oynadık ve gördüğüm kadarıyla çok gelişti konuşması hali tavrı becerileri ve yıllar geçtikçe artık sırt bel boyun bilek ağrılarım artmıştı ben temizliği azaltinca fark ediyorum ağrılarım yok denecek kadar az oluyo rutinlesmis baş ağrım bile yok deterjan kokularına bagliyorum
0 oy
tarafından
Aynı durumdayız canım ben psikolaga gittim ve ilaç tedavisi verdi reddettim.Gunluk mutfağı dip köşe,dolap içlerini silerim,masa örtüsünü yıkar ütüler geri sererim.Hava yağmurlu bile olsa balkonu yıkarım.

Sonra diğer odaları dip köşe temizlerim, tuvalet ve banyoyu her gün domestosla yıkarım.2 günde bir çarşaf değiştiririm ve çamaşır yıkarım günde iki kerede evi süpürürum evim 3+1 120 metre kare bir gün temizlemesem kendimi suçlu hissediyorum sanki herkes beni kınayacak gibi geliyor ve bu durumu aşamiyorum
tarafından
Aynen canım ben misafir dahi çok kabul edemiyorum takıntım yüzünden
(256 puan) tarafından
Çok severim misafiri haftada en az 4-5 gece misafirim olur
tarafından
Nasıl dayanıyorsun o kadarda titizmissin
(256 puan) tarafından
Zaten temizliyorum misafirden sonra batmış temizliyorum olmasada temizliyorum sonuçta
tarafından
Haklısın canım
0 oy
(4,390 puan) tarafından
canim sen kafayı yemişsin temizlikle
(256 puan) tarafından
Evet bunun bende farkındayım
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Bennnn vardım da kalmadı o günler haftada bir dip köşe temizler bırakırım. Günlük süpürge yaparım. Bulaşıklar dans eder. Çamaşırlar horon... Çamaşırları yıkar yıkar dağ yaparım. Bir toplamaya başlarım biter. Böyle yani önceden dört dörtlük yapmaya çalışırdım. Şimdi çocuk olunca arkamı dönsem nerede ne yapacağı belli olmuyor. İşler babayı bekliyor mecbur. Saldım artık bazı şeyler olsada olur olmasada olur. Çocuğundan kıymetli değil. 

Mükemmel olamayız. Mükemmel değilim. Kusurlarımla varım diye kendimi sevmeyi öğrendim.
0 oy
(1,623 puan) tarafından
9 odanın hepsini kullanmıyorsunuz herhalde. Bos olanlari kilitleyin bari, pislenmez. Biri de girmez sizi kinayamaz yani bu duusnceniz de varsa. Kendinize yazık edersiniz, o kimyasallara da her gün maruz kalmak iyi değil. Erken cokersiniz, bel ağrıları diz ağrıları 30 yaşlarında başlar. İlaç tedavisi neden istemiyorsunuz, başka çaresi yoksa diğer türlü vücudunuz daha çok zarar görecek.
(256 puan) tarafından
Bütün odaları bir sekilde değerlendirdik yipranacagimi bende düşünüyorum inşallah kurtulurum diyorum bebeğim var ilaç alırsam kendimi baskılarım ve uyku hali olur onunla ilgilenemem o yüzden istemiyorum 2 hafta oldu zaten memeden keseli o süre zarfındada kullanamazdim
(1,623 puan) tarafından
Doğalgazınız ne kadar gelecek acaba kışın :) yani bir kaç zaman ailenizden falan yardım alamaz mısınız çocuk konusunda.
(256 puan) tarafından
Geçen sene 2000 geliyordu bu sene bakalım ne kadar gelecek ailem şehir dışında ayda bir gelirler torunlarını sevmek için esimin ailesiyle görüşmüyoruz senede bir falan tek başımayım yabi
0 oy
(7,983 puan) tarafından
Benimde 5+1 3 odanin kapısı kapalı kullanmıyorum diğer 3 odada mutfak süpürüp vc banyo yıkarım günlük bu kdr birde 4 balkonunda sık yıkarım 
0 oy
(3,100 puan) tarafından
Meral ettiğim tek şey çocuğun varmı ? Benim 1 tane de tuvaletten çıkana kadar kapıda nöbet tutuyor da ondan merak ettim jsjsjs
(256 puan) tarafından
Bir oğlum var 21 aylık
0 oy
(504 puan) tarafından
Benimki de 4+1 günlük toz falan alırım tuvalet lavabo yılarım mutfak süpürge silme süpürmediğim zamanlar etrafı silerim viledayla haftada da camları silerim bu şekilde hafta sonu da ütü yaparım çok biriktiririm bi anda yaparım 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bence bu kadarı da normal değil psikologa gitmelisin 
(256 puan) tarafından
Gittim ilaç ile tedavi öneriyor ve onu reddettim baskılamak istemiyorum kendimi
0 oy
(682 puan) tarafından
Çocuğun yok mu yanlış anlama sakın kötü niyetle sormadım ama her gün bile evi süpürmekte zorlanıyorum senin maşallahın var 
(256 puan) tarafından
21 aylık bir oğlum var genellikle onun uyku saatinde yapıyorum temizliğimi
(682 puan) tarafından
Bitiyor mu ya şuan da hamileyim oğlum uyuduğu vakit bende uyuyorum benim hiç bi işim bitmiyor bi odayı yapsam yemek aksıyor diğer odalar kalıyor
(256 puan) tarafından
Öğlen uykusu uzun 3 saat falan sürüyor o süre zarfında en hızlı şekilde yapıyorum bazen kalıyor kalanı da birlikte yapıyoruz
(682 puan) tarafından
Maşallah:)) ama dikkatli ol bu kadar temizlik yapmak seni yoruyordur vucuduna yazık etme
0 oy
(1,374 puan) tarafından
İlacı niye reddettiniz gerçekten böyle eziyet edersiniz kendinize yani şu saydıklarınızın o kadar kısa zamanlı aralarda yapılacak işler değil yani bilmiyorum. Günlük temizliğim ev süpürmek o da üstünden yani her gün silmem mesela. 

Allah yardımcınız olsun 
(256 puan) tarafından
Bebegimi emziriyordum o dönemde kullanamazdim ve ilaç beni baskilayacak bebegimle ilgilenemeyecegim o yüzden reddettim
(1,374 puan) tarafından
Yanınızda aileniz yok mu ? Mesela gün içinde onlar yardımcı olsa. Benim annemde biz küçükken psikolojik rahatsızlık geçirmiş ilaç kullanmış mecburen ve gün için bazen annanem götürürmüs bizi evine. O esnada annem evde uyumuş vs.
(256 puan) tarafından
Ailem ve eşimin ailesi şehir dışında
(1,374 puan) tarafından
Anladım canımm. Allah şifalar versin
0 oy
(386 puan) tarafından
Baska isin yok mu
(256 puan) tarafından
Atanmayı bekleyen öğretmenim kpss ve okul varkende aynıydı ama buna rağmen güzel bir derece yaptım ilk 1000 e girdim
(386 puan) tarafından
Yok artik nasi vakit bulabildin temelun mi iyiydu
(256 puan) tarafından
Okulda dersleri çok düzenli takip ettim ve gece çalıştım genellikle derslere bazen 2 gün uyumadıgimi bilirim
(386 puan) tarafından
Uykusuz yapamam temixlik.yaparsam.yemek.kalir.cocuk.kalir ders calisirsam hepsi kalir pille.mi.sarjla.mi.calisiyorsunz
0 oy
(11,390 puan) tarafından
Bi destek almalısın cocuk olunca bunları yapamayacasin ve depresyona girebilirsin acilen destek al doğum yapmadan

Bende cocuk olmadan önce öyleydim şimdi evi toplayıp supurebilirsem şükür ediyorum yetemedigimi düşündüğümde bunalima giriyorum bu sefer istemsizce çocuğa bagiriyorum
(256 puan) tarafından
Bir oğlum var 21 aylık
(11,390 puan) tarafından
Maşallah canım o bebekle yapabiliyorsan ama her bebek bir olmuyor maalesef bende 1 tane 18 aylık şimdi gene yapıyorum ama ilk doğduğunda asla birakamazdim uyumayan sürekli ağlayan bi bebekti

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 354 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Didemm (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 239 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 240 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.