0 oy
683 göst.
Diğer kategorisinde (256 puan) tarafından
Hanımlar ben temizlikle kafayı bozmuş durumdayım günlük temizliğiniz nedir? Benim evim 7+2 ben her gün bütün odaları dip köşe temizliyorum banyoları temizliyorum 2 günde bir mutfak dolaplarını indiriyorum temizliyorum her gece yatmadan önce mutlaka evi siler supururum tekrar 2 günde bir çamaşır atıyorum 3 makine herkesin çamaşırını ayrı yıkıyorum kuruyanlari coraplara kadar utuleyip yerleştiriyorum esim ne kadar derli toplu olsada dolaptan kiyafet alınca tekrar indirip yerleştiriyorum artık çok yoruldum ama bunları yapmadığım zaman kendimden nefret ediyorum sizler ne yapıyorsunuz benim gibi olan var mi böyle olup bırakan var mi birazda yardım istiyorum

44 Cevaplar

+3 oy
(1,347 puan) tarafından

Yüzümü yıkamak :D

(2,522 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin :)))++++
(1,347 puan) tarafından
Kız inan yeri geliyor tuvaletten öyle Bi kalkıyorum ki yıkıyormuyum yıkamıyormuyum bilmiyorum 3 tane çocuk hiç durmuyorlar ev işi yemek onların bakımı hahahahaha kendime vakit yok maşallah bana
(256 puan) tarafından
Benim bi oğlum var oda bana ayak uydurdu artık birlikte yapıyoruz bazen ev işlerini oyun oynayarak
(1,347 puan) tarafından
Tek olunca iyi bende 3 tane arkamı dönmeden hayda ev halay çekiyor
(2,871 puan) tarafından
Aa bu ben hele bebek olunca
Bazen düşünüyorum bugün yüzümü yıkadım mı acaba diye sjdjskskksks
Hele ki bu aralar 3 aylık bebeğim grip olmuş  3 yaşında oğlum alerjisi var oda grip ben grip deliye dönüyorum
-Reklam-
+1 oy
(7,721 puan) tarafından
Böyle yaşanır mı ya Allah yardımcın olsun 
(256 puan) tarafından
Bende artık çok yoruldum psikolojik yardım almaya gittim hemen ilaç vermek istedi doktor ama kabul etmedim kendimi baskılamak istemiyorum
0 oy
(99 puan) tarafından
Bizim evimiz küçük 1+1 günlük olarak toz alırız zaten çalışan kişileriz eşimle ben nöbetteyken eşim yapar eşim nobetteyken ben yaparım yemeklerde aynı şekilde çamaşırlar falan ayrı yıkanmaz bizde 
(256 puan) tarafından
Baba evinden alışkanlık olmuş kendi kıyafetlerimi ayrı yıkardim şimdi eşimin ve oğlumun kiyafetlerinide ayrı yıkıyorum
0 oy
(925 puan) tarafından
1 gün sil süpür 1 hafta sadece süpür bitti 
(256 puan) tarafından
Sanki temizlemeyince pislik içindeymişim gibi hissediyorum ben
0 oy
(2,522 puan) tarafından

Günlük evi supururum 

Banyo WC ye bı el atarım o kadar 
Geri kalan işlerin günleri değilse yapmam 
(256 puan) tarafından
Okuyunca keşke bende böyle olsam dedim
(2,522 puan) tarafından
Zor değil canım her işe bı gün belirle
Hem böyle ev de temiz ve düzenli kalıyor
(14 puan) tarafından
Yapmasamda olur de olur biter amannn dünya işleri booos
(2,522 puan) tarafından
Anlamadım canım neye olur diyim
0 oy
tarafından
Okurken yoruldum :) 
(256 puan) tarafından
Yaparken zevk alıyorum aslında ama oturunca yoruldugumu hissediyorum
tarafından
Canına yazık canım yaa valla ne diyim senin günlük yaptıgını ben ayda yapıyorum valla :D
0 oy
tarafından
2+1 100 metre kare evim var günlük odaları süpürürüm mutfak toplanır çamaşır bulaşık varsa onlar hallederim geri kalan vakit kızımla oynarız 
(256 puan) tarafından
Bebeğimle vakit geçirmeyi çok seviyorum günümün çoğunu ona ayırmaya çalışıyorum işlerimi hemen yapıp oynuyorum
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Peki bu kadar seyi nasil yapiyosun cocuk yok heraldi
(256 puan) tarafından
Bir oğlum var 21 aylık uyurken yapıyorum çoğunu kalanı birlikte yapıyoruz
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Canim yanlış anlama ama hasta olursun bende senin gibiydim hastalik derecesine gelmeden psikoloğa gittim tedavi aldim hala çok temiz ve tertipli bir düzenim var ama olması gerektiği gibi fazlası deil bir yakinim da böyle başladı şuan çok kötü durumda evini pislik götürüyor ama yapamıyor çünkü herşey onda hastalik olmuş bir şeyi yikiyacak ya tam on kere yıkıyor sayarak yapmazsa çıldırıyor sayisini unutunca tekrar başa dönüyor böyle böyle hicbiseye yetişemiyor sana tavsiyem ilerlemeden kontrol altına al
(256 puan) tarafından
İlaçla tedavi istemiyorum o yüzden bir yol arıyorum
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Hergun bir kat supuruyorum 2 gune bir de siliyorum elim zaten surekli t6valet banyoda mutfak camasir zaten hic bitmiyo yani dip kose surekli ay 7 2 ev temislenirmi
(256 puan) tarafından
Eşya çok olmadığı için fazla uzun sürmüyor ama ister istemez yoruluyorum
(13,821 puan) tarafından
Yaani yorulur insan ya 1 1 benim ev ben temizligi yormaz diyordum guya o bile yoruyor
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yanlış mı okuyorum biri beni aydınlatsın lütfen:)))
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Bence bir psikoloğa git temiz olmak güzel bir şey ama bunun ileri boyutu psikolojik bir rahatsızlık bu ev haftada bir en fazla iki dip köşe temizlenir dolapların dış kapakları her gün belki silinir ama indir sil yerleştir yapıyorsan senin bütün günün temizlikle geçiyordur bu hiç sağlıklı değil 
(256 puan) tarafından
Günlük 4-5 saatim temizlikle geçiyor geri kalan vaktim oğlumla geçiriyorum sağlıklı değil farkındayım ama psikolog ilaçla tedavi öneriyor onu istemiyorum
(12,995 puan) tarafından
Canım o dolabın içinin iki günde pis olması mümkün değil. Kullanmadığın bütün odaları kapat veya daha küçük bir eve geç kıyafetleri beraber yıka bu durumdan tez zamanda kurtulman lazım eşyalar bize hizmet etmek için var. Pis olsa da bizi öldürecek değil zaten.
(256 puan) tarafından
Bu evi kirası uygun olduğu için tuttuk şu an çıkmak istesem en az 15 bin kira ödemem lazım daha küçük eve burası 6 bin kirası
(981 puan) tarafından
3 kisi 7odali evde napiyosunuzki
(256 puan) tarafından
Her odayı bişey için degerlendirdik bir oda bebegime park odası birisi oyun odası birisi film 3 yatak odası 1 salon 1 oda giyinme odası birisi çamaşır odası seklinde degerlendirdim
0 oy
(15,184 puan) tarafından
Peki çocuklarla nasıl ilgileniyosun bu rutin içinde. Önlerine 1 kap yemeği zor koyuyosundur heralde. Bence senin durumun aşırı geldi bana 
(256 puan) tarafından
Bir oğlum var öğlen 12 gibi uyur 3 gibi uyanır o süre zarfında bütün temizliği yapmaya çalışıyorum biraz kalıyor onuda 1 saat kadar oglumla birlikte yapıyoruz sonra bütün günüm bebeğimle geçiyor gece temizliğini o uyuduktan sonra 10 dan sonra yapıyorum
(15,184 puan) tarafından
Maşallah sana. Bana da yuh. Benim evim De 7 oda. Üst katı ayda yılda bir temizlerim. Çıkmıyorum bile.  Depo gibi. Heves olacak insanın icinde. Bak bence kademeli olarak azalt. Mesela 1 gün sadece alt katı 1 gün sadece üst katı temizle. Bu rutini oturtursan yeter sana
(256 puan) tarafından
Aşağı yukarı sürekli bir yaşam alanımız olduğu için hiçbir yer kirli kalsın istemiyorum
(15,184 puan) tarafından
Yani dostum 1 gün temizlemezsen kirlenmez. Sen bu şekilde yaparsan daha az yorulursun. Ve takintinin önüne biraz olsun geçmiş olursun. Vücudunun hakimi sensin. Yazılı bir program hazırla ve ona uy bence
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Bende ogluma hamileyken aşırı titizdim hastalık derecesindeudi oğlum dogdu artık saldim kendimi böyle daha iyi ve sağlıklı.eskiden bende kafayı bi ara bozdum simdi gerek yok temizimdir ama hastalij erecesinde değil 
(256 puan) tarafından
Hastalık olduğunun farkındayım ama ilaçla tedavi istemiyorum
0 oy
(431 puan) tarafından
Aynı ben .vallahi ben de yoruldum her gün sil süpür,bir gün yapmasam aksamina illaki yapıp uyuyorum .eşimde kızıyor bana ama elimde değil heryer pis geliyor kirli geliyor gözüme günde iki kez yaptığım bile oluyor .yoruldum vallahi.nasil duzelecez bilmiyorum.umursamaz olmayı çok özeniyorum olamıyorum ama bir türlü.
(256 puan) tarafından
Keşke diyorum
0 oy
(3,485 puan) tarafından
Herhangi bi vitamin takviye bi şey kullanıyo musun maşallah ben 3+1 evi sadece süpürünce belim dizim kopuyor canına yazık değil mi temizi temizlemenin mantığı ne aç bi müzik kahveni çayını al otur bugünler bi daha gelecek mi? Hayır insan çorap ütüleyecek kadar ne yaşamış olabilir bence psikolojik yardım al canım. 
(256 puan) tarafından
Onlar içinde vaktim kalıyor aksi gibi günlük yaşantımdan sosyal hayatımdan hiçbir kaybım olmuyor çoraplar bile düzensiz durduğu zaman canım sıkılıyor üstüme üstüme geliyor
(3,485 puan) tarafından
Maşallah bebeği uslu o zaman :) düzen konusunda bende öyleyim ama her gün ev silmem mesela ne bileyim fazla detaylı yorucu geldi bana senin rutinin iki güne bir sil süpür yapıyorum günlük mutfak banyo tuvalet çamaşır varsa atılır kuru varsa katlanır oğlum aynalara falan dokunuyor sık sık toz kir alır silerim o kadar
(3,485 puan) tarafından
Ben açıkçası 40 yaşına geldiğimde 55+60 gibi hastalıklı ve yaşlı görünmek istemiyorum o yüzden hiç yıpratamam kendimi
0 oy
(5,922 puan) tarafından
Allah'tan zorun mu var canım? Bedenine yazık çabuk yaşlanırsın
(256 puan) tarafından
23 yasindayim bu dincligi sürekli koruyabilecegimi düşünmüyorum bende
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Trol müsün? Çünkü gerçek olmicak kadar hastalıklı bir durum. 
(256 puan) tarafından
Hastalık olduğunun farkındayım ilaç tedavisi önerdi doktor ama kabul etmedim
(1,910 puan) tarafından
Birgün boyunca hiç elini sürmemeyi denedin mi
(256 puan) tarafından
Bir kere denedim ama en fazla 2 saat dayanabildim sonra yine devam
0 oy
(399 puan) tarafından
Ne şanslısın bı yandan evin şimdi mis gibi bı yandan çok yorucu gibi bn 3 çocukla günlük süpürür um banyo tuvalet zaten mutfakta da geceye kadar iş bitmiyor 
(256 puan) tarafından
Evin temiz olması huzur veriyor
0 oy
(600 puan) tarafından
Robota evleri supurturuyorum bende ortalığı topluyorum wc yıkıyorum  o kadar ayda birde genel temzlik dip köşe sürekli o kadar ugrasamm nasıl olsa yine oluyor hasta olurum o kadr kafayı taka taka 
(256 puan) tarafından
Robot almayı düşündüm ama çok iyi supurmuyor diyen çok duydum vazgeçtim o yüzden
(600 puan) tarafından
Öyle diyenin ya robotu iyi deildir yada kendine eziyet etmeye bayılıyorum robot bı kadının hayatında kendine yapabileceği en büyük iyliklerden biri bulaşık makinası çamaşır makinası gibi alınca rahatlığını görünce ben nie bu zamana kadr kendime isgence etmişim diyorsn

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 353 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Didemm (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 237 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 240 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.