+1 oy
151 göst.
Diğer kategorisinde (286 puan) tarafından
Merhaba kızlar bı yardım kuruluşuna üye olma fırsatınız olsaydı neler yapmak isterdiniz :) veya olan varsa neler yapıyorsunuz ?

10 Cevaplar

+3 oy
(2,803 puan) tarafından
Üniversitede okurken çocuk esirgeme kurumundaki bir çocuğa ders veriyordum. ( Bölümümüzün anlaşma yaptığı gönüllülük çalışmasıydı, isteyen katılıyordu.) Daha sonra mezun olunca 5 arkadaş köy okullarına boyadan, kitaba, çocuk kıyafetlerinden, oyuncaklara kadar malzeme desteği sağlıyorduk. 12 okulumuz vardı. 5 yıl devam edebildik, sonra herkes kendi geçim derdine düşünce tabi destekler azalmaya başladı. Şuanda da kadınlara yönelik sosyal ve eğitimsel çalışma ve aktiviteler yapmak için hazırlık aşamasındayız, ama daha yolumuz var altyapıyı henüz yaratmaya çalışıyoruz.
(286 puan) tarafından
Benimde iki oğlum var. Küçüğüm 2 yaşında bı kaç yıla kendini bayağı kurtarır diye düşünüyorum. Hem onlara örnek olmak hemde
hayatıma anlam katmak amacıyla neler yapabilirim diye düşünuyorum.  Rabbim sizinde yolunuzu açik etsin insallah
(2,803 puan) tarafından
Yapmak istedikten sonra bir yere üye olmanıza gerek bile yok. Dönün çevrenize bakın, mutlaka hayatına katkı sağlayabileceğiniz birileri vardır. Belki yaşlı birinin yemeğini 1 saat yapmak, belki bir çocuğun ödevine yardım etmek, sınava girecekse ders çalıştırmak, okuma yazma bilmeyen birine bunu öğretmek, sizin bildiğiniz ne bileyim bir yabancı dil varsa çocuklara veya kadınlara ücretsiz ders vermek, düşük gelirli bir mahallede aşevi gibi bir yer kurmak vs. vs. Ama sosyalleşmek ve çevre edinmek de istiyorum derseniz o başka tabi. Onun için kurulu bir düzene dahil olmanız daha mantıklı olur.
(286 puan) tarafından
Dediğiniz gibi yardımlaşmayı hayatımızın her anina yaymak lazım sadece bir kuruluşa üye olarak degil. Ama oturduğum sitede maddi manevi yardımcı olabileceğim kimse yok diyebilirim(kendi tanistigim komşularım arasinda).  Zaten komşuluk gereği ihtiyaç olduğunda  yardım  ediyoruz birbirimize.
-Reklam-
+1 oy
(2,148 puan) tarafından
Çocuk esirgeme olurdu, çünkü bu dunyada en masum canlılar çocuklar hem saglikli çocukluk sağlıklı yetişkinler demek 
(286 puan) tarafından
O kadar haklısınız ki
+1 oy
(2,651 puan) tarafından
Hayvanlarla ilgili bi kuruluş olabilir en muhtaç durumdakiler onlar insanları bi şekilde görüyo herkes onları pek umursayan yok maalesef 
(286 puan) tarafından
****** fobim var malesef kuştan bile korkuyorum
(2,651 puan) tarafından
Fobi ayrı bi olay zaten ama bu yol kenarına mama bırakmaya engel değil bundan bahsediyorum o mama bile onlar için çok kıymetli çöpte cam vs kesip enfeksiyon yüzünden ölen onlarca can var
(286 puan) tarafından
Evet su ve yiyecek koyuyoruz. Genelde yazları su kışları mama bırakmaya çıkıyoruz ama  köpekler senin biraktigini farkedince peşine takılıyorlar . O yüzden düzenli bı yere bırakamıyorum. Böyle ara ara farklı yerlere
(2,651 puan) tarafından
Doğrudur pek köpek yok yaşadığım yerde hep kedi var
(286 puan) tarafından
Benim yaşadığım yerde sürüyle geziyorlar. Havalar soğuduğunda genelde yemek bulamadıklari için mahalleye çok çıkıyorlar Markete bile arabayla gidiyorum çoğu zaman
+1 oy
(4,653 puan) tarafından
Sma olurdu net 
(286 puan) tarafından
Var mı özel bı sebebi
(4,653 puan) tarafından
Çok yanliz bırakılıyorlar canim hem devlet hem millet olarak hiç sahip çıkmıyoruz malesef kızım olmasa sadece her ay maddi yardımla değil sahalarda da yardım etmek isterdm
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Yardım edecek olsam.cocuklara veya yaşlilara yönelik kurumlara yonelirdim
0 oy
(13,075 puan) tarafından
Aile sosyal politikalar bakanlığında çalışmak isterdim ben sevgi evleri çocuk esirgeme kurumu vs gibi bir yerde çalışmayı çok isterdim. Bir çocuğa koruyucu aile olmak veya ömür boyu eğitim masrafını üstlenmek hayalim var onsal Rabbim nasip eder beni vesile kilar 
0 oy
tarafından
Çocuklara yaşlılara gençlere hayvanlara yardım etmek isterdim 
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Tegv, yasli bakim evleri ve hayvaan barinaklari hepsinde gonullu calistim uzun seneler.

İcinden sec desen secemem. Sen yap da, hangisi olursa olsun. Yeter ki kendinden baska bir canliya bir faydan olsun. Verdigi manevi huzur hicbir seyde yok inan. 
0 oy
tarafından
Ahbapa üyeyim. Kızılay gönüllüsüyüm. Daha önceden İnstagramda takipçisi yüksek bir sayfam vardı orada kan bağışçıları ile kan ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını karşılıyordum. Sayfayı kapatmak zorunda kaldım ama ihtiyaç sahiplerinin hepsi mail olarak atıyor. Bende onların kan ihtiyaçlarını karşılıyorum. Çocuk olduğu için eskisi kadar hızlı dönüş olmuyor ama elimden geldiğince hızlı dönüş yapmaya çalışıyorum. 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Herkes çocuk esirgeme demiş ama ben Mehmetçik vakfına yardım ederdim.

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 384 göst.
0 oy
36 cevap 329 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nurella (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 783 göst.
27 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 311 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ryaaygt (246 puan) tarafından soruldu