0 oy
192 göst.
Aile kategorisinde (79 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar 2 aylik bebeğim var sezeyanla oldu 40 çıktı hala ev işi doğru duzgun yapmıyorum bir yer süpürme paspas arada tuvalet lavabo toz alma iç dış diger ayrintili temizliğe girisemedim ilk bebek elim yavaş kalıyor herseye yetişemiyorum yardımcı olan bir esim var ama oda çok yoruluyor is bölümü yapamiyoruz temizlikcide pahalı sizler nasıl ustesinden geldiniz?

15 Cevaplar

0 oy
(11,246 puan) tarafından

Gelmiyorum :D biri 3.5 olacak biri 9.5 aylik 2 bebe var. Aksama kadar harala gurele karnimizi zor doyuruyoruz :D saldim cayira 

(11,246 puan) tarafından
Ayy valla Allah yardimcimiz olsun bacim. Hunileri takmaya az kaldi. Seninkiler ne kiz erkek
(1,253 puan) tarafından
2 Side kız seninki erkekse durum daha vahimdir yigenlerimi görüyorum da iyi kız diyorum canım kızlar onlar gibi değil :) amin çocuk büyütmek zor iş Allah herkesin yardımcısı olsun canım
(11,246 puan) tarafından
Hemde buyuk olan erkek :D durum cok vahim valla :))
(7,476 puan) tarafından
Haha bende aynı valla biri 4 yaş biri 26 günlük huniyi taktım çoktan
(79 puan) tarafından
Erkekler yaramaz mı oluyor benimki zaten simdiden is yaptirmio lavaboya Bi başlıyorum hop ağlıyor pisliktede nasıl bakılacak cocuk yetismezse sıkıntı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yetisen var midir merak ediyorum o zaman bravo. Bende swnin gibiydim cok zor yetismek ancak sabancilar gibi bir kac hizmetci olursa ancak olur o
(65 puan) tarafından
Yetiştiriyorum şükür amaa uykumdan da oluyorum . Gece uyuyunca yarim saat de olsa jet hızıyla ev topluyorum sabah bir saat erken kalkarim veya ogle uykusunda veya onunla beraber yapmaya calsiirrim oyun haline getirerek
(79 puan) tarafından
Dogustan sansizim öle aileye denk gelsek hepimiz keske sade cocuguma bakabiliyorum
(79 puan) tarafından
Beraber nasıl yapiyorsunuz sling kullanarakmi
0 oy
(5,161 puan) tarafından
Bebek yuruyene kadar toprak ustundeki ölüden farksiz olur insan. Heleki ilk 6 ay farz bu durum
(11,246 puan) tarafından
Sonra altina iniyor topragin :D
(5,161 puan) tarafından
Puhahha aynn :)
0 oy
(4,008 puan) tarafından
Yetişebiliyorum  hatta yemeğimi temizligimi  bitirip bütün vaktimi kızıma ayırıyorum 
(1,651 puan) tarafından
Nasıl başarıyosun)
(4,008 puan) tarafından
Akşamdan  bulaşık  asla bırakmam eve makine atıp toz alırım  yerleri silerim   işim  biter  kızım uyurkende yemek yaparim  sonra bütün gün kızımla oynarim
0 oy
(435 puan) tarafından

Biz ilk 4 aya kadar herşeyi beraber yapardık.. pusette oyuncaklarıyla oynardı.. ben ev işi yaparken konuşurdum hep onla. 5 aydır yapamıyorum emeklemeye başladı 2 aydır hele şimdi hiç yapamiyom 9 ayligiz. Toparlayıp süpürge tutunca şükür ediyom :D

0 oy
(4,454 puan) tarafından
Uyudukca yapiyordum simdi hala ayni bir saat uyursa kostur kostur yapiyorum  ya da yanimda.oluyor ben topluyorum o dagitiyor dun gece 1 di utu yaptigimda
0 oy
(3,465 puan) tarafından
Onemli olan bebegin temizlik yapilir ki yapiyomussun zaten. Daha kucuk bi uykusunda yemek bi uykusunda gunluk temizligini yapsan yetisirsin. Ben iki cocukla oyle yapiyorum. Bir de isi sonraya birakmam o anda bitirirm. Mesela dus mu alindi o an temizlerim dusa kabini. Onunda faydasi var.
0 oy
tarafından
İlk 4 ay ana evinde kaldım mecburi ondan sonrası kendi evime geldim yetiştiği kadar
0 oy
(1,698 puan) tarafından
sürekli memede kalmak isteyen kızımla hiç bir şey yapamıyorum duşa gircem onu bile yapamiyorum ya delircem artık benimki de 2 aylık 
0 oy
tarafından
Eski hayata geçiş ilk zamanlar zor oluyor canım. Her uyuduğunda ben de işlerimi yapıyordum. O kadar dipköşe değil de en azından biri gelirse diye süpürüyordum bulaşıklar filan işte. Derin temizlik çok zor. Anca evde birinin daha olması lazım ki o bebekle ilgilensin sen iş yap, sen emzirdiğinde o iş yapsın sen emzir. Dönüşümlü yani. 
0 oy
(7,148 puan) tarafından
Benim bebeğim kolikti bırak iş yapmayı kahvaltımı akşam yaptığımı bilirim. Sabahtan yıkamaya çalıştığım bir kaç tabağı akşama kadar zor bitirdiğimi bilirim.  Öyle böyle geçiyor işte zaman 
0 oy
tarafından
Yapiyordum valla. 2 cocugum var uzerine de calisan bir anne oldugum icin sanirim elim hizli, pratiklestim artik mecburen. İlk zamanlar dogum iznindeydim tabi 9 aylikken basladim ise tekrar. Cok rahattim zaman bol bol yetiyordu. İlk donemler slingle kendime baglayip herseyimi yapiyordum gunun yarisi da cocuklara kaliyordu park yuruyus vs takiliyorduk.

İs biraz planli programli olmaktan geciyor.bir de onceliklerini biraz belirlemen lazim. 
0 oy
(1,074 puan) tarafından
Yeni dogmus bebekler her is daha kolay aslinda cok uyuyolar yatip duruyolar asil buyudugu zaman bir yas ve sonrasi zor bence istekleri bitmiyo sinirli agresif oluyolar benimki ben mutfaga girince basliyo aglamaya 22 aylik ama 11. Aydan beri bu boyle 
(79 puan) tarafından
Benimki 2 aylik tamam 2 saate bir uyanıo ama dogumdan beri ayrintili yapamadim hep birikti esim Bi yemek yapar arada eserse paspas o dolab içleri hep tozlu üstleri gece gaz problemi vardı ilk ay onda zaten hic uyuyamadim gündüz uyku ondada işler kaldı bir türlü rutin oturmuo bnde emeklemedwn yurumeden düzeni nasıl oturtabilirim onu düşünüyorum
0 oy
(7,476 puan) tarafından
Tek çocuğun kıymetini bilin valla şuan sadece kızım olsa herşey yetiştirdi o uyuduğu zamanlarda ama bide oğlan var o bitiyor öbürü başlıyor. O susuyor öbürü ağlıyor. O uyuyor öbürü uyanıyor. Oğlumla yetişiyordum iyi kötü ama şuan asla yetişmiyor 
(79 puan) tarafından
Kizlar uslu olmazmi
0 oy
(3,324 puan) tarafından
Hic zorlamadim kendimi o donemde. Tabi rutin isleri yaptigimda oldu yemek bile yiyemedigim gunlerde  eşim gelince bebegi ona ben mutfaga girip hizli hizli bisyler hazirladim. 

Ama bu günler o kadar hizli geçiyor ki sen anın tadini cikar. Temizlikte yapilir dip köşe de girilir.
(79 puan) tarafından
Benim oğlan daha 2 aylik hiç durmuo tuvalete s.... zor gidiyorum yukarda biri yazmış bakın kizmis çocuğu o bence ondan yetistiriyor
(79 puan) tarafından
Rutin mesela toz alma kapi silme dahilmi haftada bir zar zor paspas tuvalet lavabo temizliği yapabiliyorum
(3,324 puan) tarafından
Yok canim ne kapisi ne cami. Süpürüyordum silme bile zor. Çocuğu uslu yatinca duran olursa uapilir ama. Benim ki gazli ve aglak hala da öyle inan.
Uykundan feragat etme, dinlen emziriyorsan uyursan sütun cok güzel gelir.
Yapan yapsin. Sen kendi duzenini kurarsin. Bol bol kokla kucakla ahh keske o günlere geri dönsem valla daha cok minciklardim kucagimdan indirmezdim

İlgili sorular

+2 oy
10 cevap 215 göst.
7 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 574 göst.
3 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,262 göst.
29 Eylül 2019 Aile kategorisinde Mhmd8mrn (7,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 193 göst.