0 oy
51 göst.
Diğer kategorisinde (1,906 puan) tarafından
Sizinde çocuklarıniz istediklerini yaptırmak için tutturuyormu ay bu aralar aşırı geriliyorum bu duruma hiç kızan bağıran bir anne değilim ama beni çok geriyor ,26 aylık inanın bugün başıma ağrı girdi,hayır istediğini yapmayınca ağlıyor kendini yerlere atıyor mesela koltukta oturuyorum şuan oturmayacakmişım onunla bir yerde emekleyecekmisiz hastayım sabrımın son demini kullanıyor ,bugün oyun grubuna gittik orda çok güzel oyun oynadı etkinlikler yapti ,dönüşte kresten eve oyuncak getirmek istedi öğretmeniyle dedik bu oyuncaklar okulda burda kalıyor cumartesi gene oynacaksin diye neyse bu kamyon oyuncağı alamadım diye kendini yerlere attı krize girdi, bütün yol boyu kriz şeklinde aglayip yerde süründü ,gel oğlum bak oyun evinin yanında şok var,sana ordan başka oyuncak alalım çikolata alalım diyorum hala yolda bile bile  yerlerde sürükleniyor neyse şoka girdik istediği bir oyuncağı aldım çıktık ,neymiş okula geri dönecekmis eve gitmeyecekmis ,yeni oyuncak alması bile inadindan vazgecirmedi,  hem benim içim acıyor o ağlıyor diye üzülüyorum, sürükleye sürükleye eve getirdim mecburi çünkü yere kendisini atıyor ağlıyor diye çok üzüldüm ama oyuncak da alsam ikna olmadı eve gelmeyecekmis kresteki kamyonu istiyormuş, şuan biraz halsizim sabahtan beri çok yoruldum şimdi de ikimizde evde emekleyecekmisiz ona ağlıyor ya, sen koltuğa oturma oturamazsin diyor , bu çocuğun bu tutturma huyundan nasıl vazgeçire bilirim istediği olmayınca öyle bir eziyet yapıyor ve dünyanın sonu gibi davranıp ağlıyor ki agladiginada çok üzülüyorum krize griyor 

2 Cevaplar

0 oy
(2,786 puan) tarafından
Aynısı suan 4 yaşına geçen hafta girdi benim başımdada var ağlaması insan gibi değil bide ya banyo kapısında ağlar yada cama vuravura ağlıyo sesi çok duyulacak yerde bağıra Bağıra geçen pazar günü dedesi bıraktı giti cama vura vura dedee dedee yandım yandım sanarsın kaynar su döktüm üstünee kız ne oldu mu bilemedim mal gibi kaldım kapıya karşı binadan insanlar geldi bişey mi oldu çocuk imdat bekliyor diye 
(2,786 puan) tarafından
Bizimde kreşe gitmesi lazım dedi tek kaldı ve ilgiye ihtiyacı oldu için böyle dedi
(1,906 puan) tarafından
İmkanın varsa gönder canım ,yani haftada iki gün gittiği halde sosyal yönden bize yararı çok oldu özellikle yaşı küçük olduğu için konuşmasına falan inanılmaz etkisi var  seneyede böyle devam etmeyi düşünüyorum ,haftada iki gün şeklinde birden çocuğu sıkmak istemiyorum , sonra 4 yaş civarida kısmetse anakokulu yada kreş düşünüyorum imkanın varsa senin çocuğunun yaşıda büyükmüş  öneririm bizimki zaten evde sıkılıyor okul diye çok seviyor etkinlik yapmayı falan ,birazda orda kalmak istiyor bugünkü  davranışı birazda  onun hırçınlığıydi eve gelmek istemiyor okulda duracağım diyor geneli cok seviyor çocukların evde sıkılıyorlar sosyal bir etkileşim olur aslında çocuğun için
(2,786 puan) tarafından
Canım kreşte 7 milyardan başlıyor eşim 19 alıyo zaten ee bebeğin bezi maması doğal gaz derken biti maaş
(1,906 puan) tarafından
Anladım canım bizim burda hatta benim evimin yani sayılır devlet anaokulu var kreş bölümü de var devlet kreşi yani 1.500 TL oyun evinle aynı fiyat nerdeyse ozel kreşlerde  burda 4 bin TL devlet kreşi varmı bulunduğun ilde bir arastirabilirsin 7 bin TL biraz çokmuş evet
(2,786 puan) tarafından
İzmir’de maalesef canım 7 den aşağı yok oldum bölgede
-Reklam-
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Asla ama asla ağladığı zamn dediğini yapma yoksa böyle sürüp gider benimde iki çocuğum var ağlıyorlar bazen bişey için ağlarsan hiç yapmam diyorum susuyolar evet sabir kalmıyor ama aglayarak biseyi elde edince başa cikilmiyor artik
(1,906 puan) tarafından
Yapmadım canım da işte bugün son 4 saattir falan yani kresten geldiğinden beri aralıksız kriz şeklinde ağlamasi kesilmedi bayılacak falan diye korkuyorum
(4,220 puan) tarafından
Aman bişey olmaz uyanik bebe aklinca seni yola getirmeye çalışıyor
(1,906 puan) tarafından
Sanırım ya biz çok sert değiliz canım anne olarak da babası daha da yumuşak ondan oluyor buyuk ihtimal istediğinin olmamasına tahammül edemiyor sıpa ya bugün ilk defa aşırı bunaldım
(4,220 puan) tarafından
Benim eşimde aşırı yumuşak çocuklar resmen babalarını iyi beni kötü anne biliyor ama yapicak bişey yok bi yerde disiplin vermek gerek ağlayarak bişey yaptırmak benim kırmızı çizgim resmen asla tahammülüm Yok onun dışına arada sirada dediklerini de yapıyoruz yanj mecburen
(1,906 puan) tarafından
Bende tahammül edemiyorum canim ilk defa bugün bağıracak kadar oldum çocuğa zor tuttum kendimi tepkisiz kaldım oğlumun davranışlarına çünkü konuşunca daha çok hircinlasiyor daha çok yere atıyor kendini ,kendi kendine sakinlesmesini bekledim oda 4 saatte falan sakinleşti gerçi bu da dogrumudur bilmiyorum da çocuk aglarken kendi kendine sakinlesmesini beklemek

İlgili sorular

+1 oy
41 cevap 551 göst.
0 oy
7 cevap 101 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Derya58 (2,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 2,626 göst.
0 oy
8 cevap 196 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,933 soru