0 oy
428 göst.
Aile kategorisinde (435 puan) tarafından
Bizim burda kavga oldu bir adamla komşumuzun kızı arasında. Eşim kapıdan çıkıp kızı savundu öyle bir bağırdı ki mahalle inledi kız evlenmedi ve yaşı bizim yaşta.. öyle çok diyalogumuz da yok.. ben buna aşırı bozuldum zaten çocuğumda ağlayarak uyandı o bağırınca korkudan. Tartıştım ( ağzına sic.tim ) sonra dönüp bana ağzımızın tadını bozuyorsun diyip evden gitti. Gectimi sinirin diye mesaj atmış.  Üstüme gelme yazma bana filan dedim hâlâ sinirim geçmiyor doğrusu çok üzüldüm ama bir yanım da abartiyon mu diyo siz ne yapardınız 

16 Cevaplar

+1 oy
(17,876 puan) tarafından
Sokma eve kalsin disarda gorsun elin kizini savunmayi cengaver 
(435 puan) tarafından
Çok zoruma gitti ya
(17,876 puan) tarafından
Ben. Olsam bende kiskanirdim valla
-Reklam-
+1 oy
(15,286 puan) tarafından
Bence abartmissin. Allah korusun adam kıza bişey yapmadım diye belki de öyle bağırdı adama 
(435 puan) tarafından
Babası ve kardeşi kızın yanında kardeşi de bir yaş küçük yani
(15,286 puan) tarafından
Bilemedim
+1 oy
tarafından
Eşini ne ilgilendirir elin kızını savunmak ona mı düştü o kıza da dikkat et 

Eşine bağırmakta iyi yapmışsın 
+1 oy
(583 puan) tarafından
Yürek mı yemiş elalemin kızı için yırtıyor kendini şiddet vs varsa durum ayrı ama ağız dalaşına girmesine gerek var mı 
(435 puan) tarafından
Kızın yanında kardeşi ve babası var insanlar tartışma yaşayabilir aksi bir durum olsa zaten bu mevzuyu yapmam çok canımı sıktı
(583 puan) tarafından
Oo bide kızın babası yanında ne oluyor seninkine mahallenin ahir abisi sanki kardeşi babası sönük seninkine sana ne oluyor kardeşim dese ne cevap verecek acaba
0 oy
(13,100 puan) tarafından
Ne diye savundu eşin 
(435 puan) tarafından
Valla olayı tam anlamadım ama bir adamla kızın arasında mahalle kavgasiydi eşimde adama bağırdı devam et yürü git lan filan diye.
0 oy
(645 puan) tarafından
Yanlis anlamayin ama benim fikrim biraz abartmissiniz

Hadi kizi savunmasına kizdiniz tartistiniz sizin deyiminizde a... s... gerek varmiydi hadi onuda yaptiniz mesaja oyle cevp vermek asiri bence ha suda var herkesin bi esref saati bide essek saati vardir belkide o anda sizinde caninizi skan baska bisey vardi o anda belki kotu bir gun gecirdiniz bunuda anlarim ama bence uzatmayin belkide esinizde sizde kotu bir gun gecirmissinizdir die dusunup sakinlesmeniz icin zaman tanimistir
(435 puan) tarafından
Aslında normalinden daha güzel bir gün geçirdim sevdiği tatlıdan pogacadan yemekten yaptım mutlu olsun diye oda gayet keyifliydi gün içinde çok kez görüntülü konuştuk yoğun bir gün de geçirmedi olayın 2 dakika öncesinde sakalasip gülüştük hatta. Biz bir adamın bagirdigini duyduk balkona yöneldik o anda kızın sesini duyunca hışımla çıktı ben dur dedim dinlemedi. Kızın kardeşi var babası var buna ne oluyor diyorum kendi kendime
(645 puan) tarafından
Yanlis anlamayin beni lutfen ama boyle durumda ben de esimin yaninda yer alirim
Ancak su farkli bir sey yorum yazdiktan sonra aklima geldi sizi ya nasil desem oncesinde suphelendiren tedirgin eden bir davranisi oldu ise onceden yani cok daha oncede olabilir o yuzden takilida kalmis olabilirsiniz ha babasi vs war diyorsunuz sonradan onlarda ciktimi belki o an evde degiller yada yaninda degiller vs yani eger olayin oncesi berisi sonrasi yoksa birbirinizi uzmeye kirmaya degecek bir konu degil
Bir arkadasim zamaninda bana dediki gorumcem yuzunden onlarin yaninda tartistik ve saat sabah 3 falandi durdu ve bana dediki siz simdi kavga ediyorsunuz belki konu uzayacak vs ama onun bi tarafinda pireler ucuyor takilmiyor bile siz kendinizi hirpaladiginizla kalacaksiniz dedi hakliydi sabaha kdr kavga devam etti onlardan sonra sonuc gorumcemin haberi bile olmadi ama biz birbirimizi yedigimiz ile kaldik hemde fena halde
(435 puan) tarafından
Öyle tabi uzatmadim ama canım sıkıldı babası da kardesinde yanındaydı evet oldu belkide o yüzden takılı kaldım
0 oy
(299 puan) tarafından
Bir yanım diyor insanlık yapmış neyse bir yanım da her b.ka da atlamasinlar burnu surtulsun diyor :)
(435 puan) tarafından
Kız savunmasız degilki kardeşi de var babası da buna *** yemek dusuyor
(299 puan) tarafından
Bende kızın kimsesi yok sandım . Ağzına s.c kız
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Haklısın cnm aslında eşine düşmez savunmak ama bence uzatma ve eve gelsin eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme 
(435 puan) tarafından
Yok geldi şimdi uzatmakta istemiyorum
(1,538 puan) tarafından
Uzatma belki de kız kimsesiz diye belki de o an koruma isteği illa kötü düşünmeye gerek yok abi olarak olabilir iç güdüsel olarak yardım etmiştir surat asma eşine böyle ufak şeyler yüzünden
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Belki zarar verecek diye korkutmak istemiştir 
(435 puan) tarafından
Babası ve kardeşi yanindaydi kızın öyle olsa eşimden önce ben destek veririm kıza zaten
(2,522 puan) tarafından
Hm bak şimdi bu olmadı ;/
0 oy
(256 puan) tarafından
Bence abartmışsın aynı mahalleden komşunuzmuş haksızlığa uğradığını görünce dayanamamış bunun altında bişey aramaya gerek yok. Yolda gördüğü bir kadını savunsa da aynı tepkiyi mi göstereceksiniz? Haksızlığa uğrayan birine yardım etmek bu benim gözümde 
(435 puan) tarafından
İyide kız tek savunmasız olsa bende destek veririm ama babası ve kardeşi yanında kızın onlar dururken dış kapının mandalı oluyor bu
0 oy
tarafından
Eeee ara ara bende erkekleri savunuyorum eşim varken. Şimdi bende eşimi mi aldatmış oluyorum???? Kaldı ki savunduğu kişi erkek karşısında bir bayan. Şüpheleniyor musun? Muhtemelen hayır . Peki bu kıskançlık nedir? Bir insan bir insanı kıskanıyorsa güvensizlik var demektir 
(435 puan) tarafından
Evet savunulur ama kızın yanında kardeşi ve babası var bu dış kapının mandalı. İnsan sevdiğini kıskanır güvensizlikle alakası yok bence şüphelenmek değil ama üzüldüm dur dediğim halde bütün mahalle izliyor o erkekler neden ağzını açmıyor çünkü görüyorlar babası yanında kızın kardeşiyle
tarafından
Bu ayrıntıyı posta yazmamışsın bende bu şekilde yorumda bulundum  . O zaman eşin eşeklik etmiş ama gene abarttın tamam kıskanmış olabilirsin ama bu soğukta adamı da kapıda birakmazsın yani
(435 puan) tarafından
Kız yokkk ne kapıda bırakması eve geldi şimdi kendi gitti evden :)
0 oy
tarafından
Kavga ne boyuttaydi eğer fazla sesli değilse esin haksız ama yok adam kızın baya baya üstüne gidiyorsa esin haklı 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Eşin saçmalamış ona mı kaldi savunmak elin kızını 
0 oy
(2,966 puan) tarafından
Abisiyle babası yanındayken biraz daha geride durabilirdi ama şöyle de bir durum var; kendimizi onların yerine koyalım. Adamın biri gelip bizle kavga çıkartsa ailemiz yanımızda dahi olsa bir komşumuz da çıkıp ya hadi git dese adama sağolsun deriz, ya da o adam orada abuk sabuk birşey yapsa, saldırsa falan ve komşular camdan izlese ne biçim insansınız biriniz de birşey yapmadınız deriz. Ben abartılı buldum tepkini. Sadece Allah aşkına sen neden babası gibi ortaya attın kendini, insanlar zaten kafayı yemiş. Birşey olursa müdahale ederdin ya da polisi arardık der konuyu kapatırdım.
0 oy
(1,712 puan) tarafından
Abartmıyorsun eşimden biliyorum buna benzer yaşadık bir durum beni daha içeriye soktu git yardım et bak bakalım dedimde yanlış anlaşılır illa birşey varsa çene yapacağına polisi arasın dedi ve ben izin vermedende gidip bir başka kadının savunamaz hiçbir yerde kalsın dışarıda ona neymiş elalemin kadınından
0 oy
(48,734 puan) tarafından
kavga sebebi onemli yani kizi korumasi guzelde ne diye dahil oldu dahil olmasini gerektirecek bir durum sa savunması guzel

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 113 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Poyrazsmom (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 494 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,144 göst.
18 Şubat 2020 Aile kategorisinde Arzukamacı (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 338 göst.