0 oy
724 göst.
Diğer kategorisinde (728 puan) tarafından

1. Geçen sene buradan biri kıyafete ihtiyacı olduğunu söylemişti bebeği kızmış benim erkek çok üzüldüm ama ben gönderemedim sonra bayana yazdım arkadaşımdan ayarlayabileceğimi söyledim yakın bir dostumu aradım onun kızının kıyafetlerini istedim sağolsun kırmadı beni tabi kuzum gönderirim dedi kendi kıyafetleeinden bile göndermiş bu arada göndereceğimiz kişi Vanda ikamet ediyor hatta arkadaşım kargoyuda ben karşılayacağım dedi kızda kargo parasıyla bebeğine başka şeyler alsın dedi arkadaşım o kadar naiftir kendisi... Neyse kargo gitti karsı taraf teşekkür etmek için aradı arkadaşımı kargo üzerinde arkadaşımın iletişim numarası varmış ordan bulmuş derken aradan bir süre geçiyor karşıdaki kişi tekrar arkadaşımı arıyor kıyafete ihtiyacım var diyerekten kışlık gönderebilirmisin diyor arkadaşım tamam diyor yine gönderiyor burdan vana kıyafet yine arkadaşım kendisi karşılıyor kargo ücretini bir süre sonra yine arıyor ihtiyacım var diyor bu kez arkadaşımın elinde yok gidip sıfır kıyafetler alıyor mağazadan onları gönderiyor yine kargoyu kendi karşılıyor... Dün arkadaşım bana geldi mahçup bir şekilde Güleda dedi böyle böyle son defa pek yardımcı olamadım maddi durumlardan dolayı sen aracı oldun kusura bakma canım dedi elim bollaşınca göndereceğim yine ona dedi ben duydum çileden çıktım o kadar sinirlendimki gözlerim doldu.... Kızlar arkadaşım 3 vardiyalı işte çalışıyor 2 çocuğunu bırakıp birisi daha bir buçuk yaşında onunda ihtiyacı var sırf beni kırmamak için gönderdi onuda biliyorum şimdi ben bu kadını ne yapayım iyiliğin b... Çıkarmamışmı

26 Cevaplar

0 oy
(728 puan) tarafından

En İyi Cevap
Cevaplar için teşekkürler kızlar gerçekten ihtiyaç sahibi isteyemez sizlerin dediği gibi haya eder utanır bundan sonra böyle işlere bulaşmayacağım
-Reklam-
0 oy
(97 puan) tarafından
Bence bu kadarı da çok fazla iyilik yapmış bı kere bu kadarı da yuzuzluk 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Evet iyiliğin b.k çıkmış resmen ayıp etmiş insan isteyemez
0 oy
tarafından
Ah arkadaşın ne iyi niyetliymis. Gondermesin canım yetrrince yardim etmis bence.
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Tamm karşı taraf istemiş te durumu yok ise 3 vardiyalı işte çalışıyor ise neden gidip mağazadan alıp gönderiyor bak sen de ylkmus başkasından istemissin arkadaşın yok demeyi bilmemiş bence rabbim hayrını kabul etsin ne diyeyim 
(728 puan) tarafından
Canım ben olduğum için yok diyememiştir biliyorum onu ben çok iyidir kendisi
0 oy
tarafından
O allah için yapmış rabbim kabul etsin olan olmuş artık adını anmayın ilişkinizide kesin bence
0 oy
(536 puan) tarafından
Gerçekten de çok abartmış yüzsüzlük yapmış o kadar da olmaz 
0 oy
(5,323 puan) tarafından
O kadar da olmaz ama. Arkadaşının gönlünün güzelliğinden dolayı kıramamış
0 oy
tarafından

O kadın çok yuzsuz bir insan olmalı arkadaşına söyle engelesin ya Allah aşkına , bu kadarda olunmaz ki, oldu birde ev ihtiyaçlarını karşılamak için parada istesin, yada o bayanı sen uyar bir şekil , hem arkadaşına da fazla mahcup olmasın ...

0 oy
tarafından
arkadasinin güzel yüreğini mi seveyim

onun o yüreğini kullanan o belesci kadina mi kızayim 
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Allah ım arkadalına kat kat fazlasını vetsin inşallah.Ne güzel yürekli insanmış
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Bu yüzden burdan kimseye bişey göndermek istemiyorum inanamıyorum çoğuna burda kapıma gelen yada çevremde yardıma ihtiyacı olana veririm en azından bilirim nereye gitmış 

O kişi bokunu çıkartmış yüzsüzlük gibi bişey 
0 oy
(571 puan) tarafından
Fazlasiyla cikarmis yani yuzsuzluk etmis belli yani gondermeyin derim iletisimide kesin bence
0 oy
tarafından
Ben şimdiye kadar şahit oldugun oldugum şeylere dayanarak şunu söyleyebilirim ki gerçekten ihtiyacı olan insanlar isteyemiyor ...teklif edilse bile yok gerek sağol diyor .
(10,429 puan) tarafından
Evet canım kesinlikle maddi durumunun kötü olduğunu anlamıyoruz bile çoğu insanın
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Gerçekten abartmış ya bu gönderene de yazık canım ya tamam ihtiyacı olabilir ama yaz kış istemenin anlamı ne ya arkadasin da iyi kızmış gerçekten yazık elinden geleni yapmış 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bu devirde iyilik yapmaya bile gelmiyor malesef Allah o arkadaşından razı olsun 
0 oy
(94 puan) tarafından
Çok iyi niyetli bir arkadaşin varmış allah razı olsun ama bazı insanlar iyi niyetleri aşıp beleş yaşama derdine girmiş arkadaşına şöyle ben farklı bir kişiye yardimci olacağım artık desin iyilikten maraz doğarmış 
0 oy
tarafından
İste boyle guzel gnsanlarin guzel niyetlerini istismar ettikleri icin kimse bisey yapmak istemiyor. 

İlk evlilihimden gelinligim kalmisti gormek dahi istemiyordum facede birine denk geldim gelinime gelinlik ariyorum lutfen yardimci olun falan bi yardim sayfasina. O kadinla irtibata gecip gonderdim gelinligi aldigi gun beni engelledi. 

Yine ilk evliligimden kalan bisuru kiyafet esya vardi bi kadina gonderdim baskalarina gonderecegim seyler de var dedim baska yardima muhtac birinin oldugunu soyleyip baska sehre gondermemi istedi gonderdim komsum dedigi kadin sonradan baktim annesiymis.  Soyadi degisik olunca anlamayaacagim sandi. anladigini yuzune vurmadim varsin kendini akilli zannetsin. Ahirette giymedigimiz kiyafetlerimizden fazla olan her esyamizdan da hesaba tutulacagiz.  Gecenlerde yine yazmis arkadaslarima cok canim skldi die. Nie dedim herkesin caycisi var benim yok keske benim de olsa yazmis. Artik kendini asti. Utanmiyirda. Boyle insanlar yuzunden gercek ihtiyac sahipleri magdur oluyor
(728 puan) tarafından
Canım ben gerçek ihtiyacı olanın isteyemeyeceğini düşünüyorum utanır çünkü isteyemez hepimiz zor zamanlardan geçtik halada geçiyoruz benim bazen yakın arkadaşım kıyafet veriyor bebeğine küçük gelenleri ondan bile alırken utanıyorum kendi ısrar ettiği halde bilmiyorum biz böyle yetiştik açlığımızı belli etmeyen insanlarız ve isteyenede hayret edip kayıtsız kalamıyorum senin gibi ama kullanıyorlar bunu iste
tarafından
Cok haklisin kuzum keske boyle olmasa
0 oy
(10,429 puan) tarafından
Kim olduğunu hatırlıyorsan bence hadsizlik yaptığını söyle canım kendisine 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Milletteki rahatlığa bak ya benim birgün ekmek alacak param yoktu ailemi bile aramadım ki ailem fazlasını yapar istemedim utandim

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 874 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde sibelharun (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 260 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde masalım0435 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 326 göst.
19 Şubat 2023 Aile kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 321 göst.