+1 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Kadın dogum doktorumuz paylaşmıs, zaten senelerdır de cocuk doktorumuz her canlının sütü kendı yavrusuna yarar asla ınek sütü vermeyın dıyordu ben burda soyledıgımde analarımız bizi inek sütüylen pirinc unuylaaan büyüttü dedıler ama onlar bılmıyordu bu zararları süt endustrısı senelerce reklamlarda gunde 1 barfak süt ıcmeyı gosterdı sımdı o donemın cocukları hep mıde, bagırsak rahatsızlıgıyla mucadele edıyor, ustelık kadınlarda meme kanserini erkeklerde ise meme oluşumunu saglıyormus genetiği bozup, aman kızlar inek sütü lutfen içirmeyin, ayran kefir verın onun yerine

15 Cevaplar

+1 oy
(7,444 puan) tarafından
Süt yerine yoğurt peynir ve yumurta veriyorum sağlıklı olmadığını bildiğim için 
-Reklam-
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Her zaman bilimden yanayım fakat çok net olarak Bi soruma cevap bulamadım evet bilim adamları Süt zararlıdır diyor fakat inek sütünden bir çok ürün yapılıyor o ineğin sutundeki zararlı şeyler diğer ürünlere geçmiyor mu yada nasıl geçmiyor mantıken imkansız 
tarafından
Bunu bende sordum işlenmiş süt zararı en aza ındırır dedı doktor, ki bızım doktorumuza göre peynır dahi keçi sütünden olmalı, ornegin direk süt içmenin zararı %90ken ondan muhallebi yapıp içerigini degıstırerek tuketırsen %50ye dusurursun demişti diyorum tekrar ınek sutunden hıcbırseyı kullanılmamalıymıs aslında keçi sutu, badem sütü, hındıstan cevızı sutu vs
(8,778 puan) tarafından
Neye guvenecegimizi şaşırdık zaten yıllarca Yumurta zararlı dediler yedirmediler simdide Yumurta faydalarindan bahsedip öve öve bitiremiyorlar yıllarca katı yağı övüp zeytinyagini gömdüler şimdi katı yağ yerin dibinde zeytinyagi göklerde gerçekten artık biktirdilar ne yiyip ne icecegimizi sasirdik
0 oy
(4,220 puan) tarafından
ağzım açık okudum evet bir yaş altı çocuğa verilmemelidir günde 2 bardaktan fazla kansızlık yapar falan da kanserojen ne alaka bide çocuklara icireyim diye kırk takla atıyorum ay neye inanicz bilemiyorum yanj
tarafından
Duru 3.5 yasında 3 yasından sonra arkadaslarındsn gordu 2-3 kere cıleklı süt ıcmıstır ınan kabız oldu o anda
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Hergün 1 bardak günlük süt içer çok ta seviyor kızım içmedi çokta üstüne düşmüyorum iç veya içme bilimsel olarak ta kanıtlamamış inek sütü kesinlikle zararlı diye 1 bardak içmekte zarar yok diyorlar (diyenler doktor) o yüzden veriyorum 
tarafından
Bu yazdıgım yazıyı acıklayan doktor mahkemeyı kazanıp bu acıklamayı yapıyor, bılımsel olarak kanıtlanamaz bır suru süt uretıcısı var bu mumkun değil ki :) bundan 90 sene once gazetenın yanında hediye sigara paketı dagıtılır sigara ıcmek cıgerlere iyi gelir dıye reklam yapılırdı, her yesılcam fılmınde agzında sigara olan bir adam gorunurdu karızmatık, cunku sıgara sırketlerı fonlardı, zamanla zararları ortaya çıktı daha sonra ise kanser yaptıgı söylendı, yani benım doktorum profesör ıkı ayda bır yurtdısına gıder egıtım almaya ek gıdaya gectıgımız gunden beri ınek sutunu yasakladı
(2,699 puan) tarafından
Ya tabiki kabız yada kan değerini düşüyor bunu biliyorum bende hazır paket gıda vermiyorum süt veya meyveli süt kullanmıyorum bazen gece yarısı uyanıyor süt hazırlıyorum gece içiyor genelde hazır gıda eminim bir çok anne kullanıyor benim fikrim de onu vereceğime günlük süt tüketmesi daha mantıklı
tarafından
İşte süt yerine kefir veya ayran versen daha iyi olur dıye dusunuyorum, bırseyın zararı baska seylerın daha zararlı olmasıyla yok sayılmaz ki canım, tabiki sen bılırsın
(2,699 puan) tarafından
Gece su verip vicdan yapıyorum kalkıp süt çok seviyor gece ısıtıp veriyorum bizim bu vicdanımız nolacak keşke başka bişey içse
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Ys benımki açık süt ssla içmiyor ama hazır mryvelılerı cok içiyor :( 
tarafından
Ayy onlar en kötısu en, meyveli kefir içse bari
0 oy
(2,796 puan) tarafından
Bunu çevremde kimseye inandıramıyorum biz sütle büyüttük diyip çıkıyorlar oğlum çok seviyor ben yarım çay bardağından  fazla vermemeye çalışıyorum 
tarafından
Herkes cocıgundan meshul kuzum, buyuten buyutmustur farkında mısın 30-35 yasında herkes mıde hastası, pınarın süt reklamıyla kocaman bardak süt içirilerek buyuduk cunku
(2,796 puan) tarafından
Aynen canım  ölüyorum mide ağrısından inanırmısın
0 oy
(7,358 puan) tarafından
bilim adamları neder bilmem ben kücüken hep icerdim bi sorun yaşamadım oğlumda arada iciyo oda seviyo 
tarafından
O zaman senın yaptıgın dogrudur canım bılım adamlarını boşver dıyelım
(1,559 puan) tarafından
prensesp buyuktur bilimadamlari nfjffjf
(7,358 puan) tarafından
ben büyük diğilim sadece ictim kücüken bişey olmadı dedim
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Zaten icirmiyorum bir ara bir bardak içti ishal oldu durduramadik 
tarafından
Ya kabız ya ishal ya gaz yaoıyo zaten
(1,529 puan) tarafından
3 yaşında bir kere verdim bir dahada vermedim
0 oy
(119,150 puan) tarafından
gozde şu badrm sutleri var kakaolu hindistan cevizli gibi ceistleride var inlari dr tavsiye ediyo
sadesi cok berbat bi tat ama kakaolu sadeye gore iyi yaa
tarafından
Kakaolu hındıstan cevızı sutu nerde ay anca macrocenterda vardır o :D
kiz kakaolu badem sutu var migrosda falan alpronun
tarafından
Ulen kırklarelıne onu da getırmıyolar galıba hıc gormedım gorsem alırım mahrumıyet bolgesındeyım galıba
olmayabilir dogru bi trendyoldan falan 1 tane siparis et dene duru belki sever
0 oy
(4,094 puan) tarafından
Yıllardır bitkisel süt tüketirim. :) favorim badem :)
tarafından
Hıc de sevemedım valla :D cok denedım aldım ama olmadı bızde ayran ve kefir :D
0 oy
(9,503 puan) tarafından

Ayy Gözdeee pirinç unuylann inek sütüylennn gece gece güldürdün :D çok haklısın zaten sevmiyordum iyice bi soğudum ama çoğu yiyeceklerde sğt kullanmak zorundayız popaça tatlı vs. Onlarda zararlı o zaman ne kullanacağız biz 

tarafından
Kuzum ıcerıgınde kazein işlendikçe azalıyor zaten bızr zarar verende kazein mesela kemık erımesı yapıyor düşün :) tabiki süt olmadan yapılmıyor cogu sey ama pogaca ve keke ben yogurt suyu kullanıyorum :)
(9,503 puan) tarafından
Bide yoğurt ayran kefir falan bunlarda inek sütüyle yapılmıyo mu kız
tarafından
Kuzum içerigi degıyor fermantasyona ugruyor ya, burda sorun sek süt vermek yani direk içerigindeki kazein yuksek mıktarda vucuda gırıyor
(9,503 puan) tarafından
Anladım canım işlendikçe zararı düşüyor çok sağol bilgiler için :)
tarafından
Rica ederım kuzum ♥️ opuyorum kızçelerini
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Bende vermeyenlerdenim.  Yani kocaman bize bile dokunurken çocukları neler yapıyordur 

Badem sütü hem lezzetli hem hafif hemde artık her yerde var 
tarafından
Ben sevemedım kuzum onu ama bır daha deneyeyım bakalım herkes sevmışşç
(2,587 puan) tarafından
Dene canım.  Hani böyle lezzetinden kırılmıyor ama çocuklara süt diye veriyorum.  Muzlu falan çok yapıyorum.  Kendine de granül kahve denemediysen dene mutlaka çok yakışıyor  :)))
0 oy
(703 puan) tarafından
Ama yogurt vs kefir bunlarda süt bazlı urunler 
tarafından
Ama yapısı değişiyor içeriğindeki kazein azalıyor, atıyorum vaşak da bir kedi familyası aslan da kedi familyası, dumduz tekir de kedi :)
0 oy
(435 puan) tarafından
Doktorunuz mantıklı konuşmuş. Hiç sevmem süt içmeyi çocuğuma da vermeyi düşünmüyordum zaten. Kefir daha iyi gibi geliyor bilmiyorum onunda zararı varmı. 
tarafından
Fermantasyona ugradıgı ocın ıcerıgo degısıyor kefir ve ayran verıyorum bende :)
0 oy
(3,579 puan) tarafından
Ya Allah aşkına amerikanın neyi guvenilirde araştırması olsun.

Tabikide öyle diyecekler çünkü yapay et için ineklere tamamen ihtiyacın bitmesi gerekiyor gerek et gerek süt olsun.

Siz amerikaya değil peygamber efendimizin sünnetlerine bakın 

Bu zamanda zararlı kanserojen o kadar yiyecek içecek varken süte takmışlar kafayı 

Bende birer bardak veriyorum çocuklarıma herseye kullanıyoruz o zaman et teme süt vs tüketme napalm e hazır paketli olanları yiyelim onlar daha sağlıklı 
tarafından
Bu amerıkalı bir bılım adamının süt şirketinin reklamlarını dava edip kazandıgı bir olay, yani 2023 senesındeyız, üretilen et de arka bahcende besleyıp kesmıyorsan yumurtanı tuvagun altından elınle almıyorsan eve onlarda saglıklı degıl, kimse zaten süt içmeyin cips yiyin demiyor ki, zararı var bunlar kanıtlanmış zaralar senelerce reklamlarda gosterılenın tam tersine, hadı amerıkanlıların buyuk oyunu olsun bu benım doktorumda mı oyun oynuyor? 55 yasında 30 senelık doktor makalelerınden tut aldıgı egıtımlerı bıle duvarında asmaya yer yok

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 194 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,340 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 268 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 212 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yagmurrr16 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 302 göst.
19 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,340 soru

11,324,422 cevap

34,775 kullanıcı