0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından

Kızlar etrafımı bu söylemlerinden gerçekten çok sıkıldım bebeğimin günde 10 kere kakasını değiştiriyorum çiş zaten sürekli yapıyor 2.5 kilo doğdu küvezde kaldı bir hafta ve çok zayıfladı daha sonra biz 15.gün kontrolüne gittiğimizde yeni doğum kilosuna geldiğini gördük daha sonra benim göğüs yaralarımdan dolayı ben ara vererek emzirmek durumunda kaldım emzirirken altıma kaçırıyordum acıdan dolayısıyla kilo alımı aşırı olmadı ve oğlum yenidoğan olduğu için 45 dakika kadar bekleyerek emiyor bunu gördüklerinde doymadığı için mi diyorlar, şu an tam gaz sorunu var 1 aylık ve sürekli ağzını açıyor ağzına kundak değse açıyor refleks olarak görmüyorlar da yine emzirdiğim zaman bile al bu aç diyorlar yetersizlik hissi çok kötü ben de kendimi buna inandırmaya başladım ama göğsüm Her emzireceğim zaman taş gibi dolu oluyor yumuşak olsa bile emdikten sonra göğsümü sıkıp kontrol ediyorum anında süt geliyor yok diye diye gidecek sütüm sıkıntıdan:'(şu anda baya sık emziriyorum gözle görülür bir büyüme var bebeğimde nasıl oluyor o da yetmiyor deniyor bilmiyorum:(

14 Cevaplar

0 oy
(435 puan) tarafından
Tersle. Başka türlü kurtulamazsin. Sütün mu az diyene evet az gel emzir de bak nasıl susuyolar. 
(4,142 puan) tarafından
Aynn diyenleri tersle . Fiskiriyor dildurayim bardaga size de yeter alin icin falan de. Yada yok ben cocugumun aç kalmasindan hosnutum de sutum yetmio ama ac kaldin istiyorum canim cocugu ac brakmak istiyor de.
(1,427 puan) tarafından
Casperiye+++++ arkadaşımız şaka maka bi yana cok doğru soyluyo alay et sende onların sinirini boz
(1,575 puan) tarafından
Bence hıc agzını yorma tatlım sütün yetıyor mu dedıklerı an cıkar memeni fışkırt suratlarına :D
(435 puan) tarafından
Yaa çok iyi fikir bence hshsgshaa
(1,575 puan) tarafından
Burda bırısı yaptım demıstı ordan geldı aklıma ama cok ıyı cıdden :D
-Reklam-
0 oy
(841 puan) tarafından
banada diyorlardı canım da benim sütüm gerçekten azdı:(( 

sen bebeğin doydugundan eminsen bakma onlara 1ay kontrolüne gittiğinizde ne dedi doktur kilo alımı nasıl?
(841 puan) tarafından
sütüm az olduğu belliydi canım damla damla geliyordu oyuzden mama takviyesi yaptık biz ama şimdi kızım 2 aylık oldu sütüm edkisinden daha gelmeye başladı hata mama verince istemiyorum reddediyor sadece emiyor:)) az kalmış canım kontrole orada kilosundan anlaşır
(202 puan) tarafından
Ben hem küvezde kaldığı için hem de göğsüm yara olduğu için çok ara vererek emzirmek durumunda kaldım 1 ayın 2 haftası bu şekilde geçti diğer iki haftada toparlamaya çalıştım ama umarım iyidir kilosu
(841 puan) tarafından
İnşallah iyidir canım kaç kilo doğdu
(202 puan) tarafından
2.5 canım
(841 puan) tarafından
benimki de 2 700
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Sutun olsa da yapiyolar onu. Ben emziriyodum dedigin gibi refleksle agzini aciyodu, al acikmis araniyo diyolardi. Ben direk bozuyodum yoo emzirdim refleks o diye. Bide ben ilkini 27 ay emzirdigim halde ikincide yapiyolardi. Bosveer. Sen kendine inan. Sutun yetmiyo diyene de direk boz. Yoksa susmazlar. Sadece sut degil diger her konuda boz. 
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Yüzlerine doğru sık görsünler sütünü cidden insanlar kafayı yemiş. Sen neye inanırsan o olur ben yenidoğanda emziremdim oğlum sarılık oldu hastenede yattı ama ben sütüm yetecek dedim hep hamilelikten beri gerçektende yetti şükür ki meme yenidoğanın güvenli alanı tuvaletini yapmak için bile memeye geliyorlar kilo alımı ve bezi doktor için yeterli ise tamamdır 
(1,427 puan) tarafından
+++++sende kocam akıldasın kız :D benimde sinirimdie bozunca kocam boyle derdi
0 oy
(3,071 puan) tarafından
Ah ah bu insanlar bi rahat bıraksa kızım kaç aylik oldu halen sütün varmı sütün yetiyor mu az emdi sanki kötü niyetten değil benimki sadece kaygılı ve panik biri ondan ama insanı darlıyor mu darlıyor evet sende duymazdan gel
0 oy
(307 puan) tarafından
Kimseyi takma herkese de gerekli cevabı ver boş yapmasınlar ya Allah aşkına her şeyin bir Oluru varr bebeğin güzel kilo alıyorsa bez vs değişimi güzelse hiç takma 
0 oy
(319 puan) tarafından
Bebekler emer canım. En büyük hatam sadece aciktiginda emer sanmamdı. Karnı ağrır emmek ister, üşür, sıcaklar emmek ister. Kokunu almak ister. Bildikleri tek şey emmek. Günde 5 6 çisli dolu bez oluyorsa yeterdir canım emzirme danışmanı bana öyle demişti mamayı bıraktığımız dönem 
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Kız benim bebeğim 38 günlük hem emziriyorum hemde mama veriyorum emzirip yatağına koyuyorum 10 Dakika geçmiyor ağzını gezdiriyor. Bu doymamasından değil iştahlı olduğunu gösterir hemşire bana öyle demişti 

1 hafta küvezde kaldı bana derlerdi doyuramıyoruz. Oğlunu diye sende kulak asma öyle diyenleri tersle görüşme lohusaşıyken insanı depresyona sokuyorlar 
0 oy
(2,875 puan) tarafından
Annesi bilir de canım, kızımı sadece emziriyorum 5 aylık iyi de kilosu. senin ki küçük sanırım bol bol emzir bı anda büyüyecek değil ya 
(202 puan) tarafından
Ya valla gece bunu sordum ya sabah bomboş hissettim göğsümü stres çok etkiliyor hızlıca dolsun diye her şeyi yapıyorum olmuyor :((
0 oy
(935 puan) tarafından
Göğsünü tut suratlarına doğru fışkırt sütünü, ben birine öyle yapmıştım :D 
(1,427 puan) tarafından
Harbidenmi kız ahshshshahahahahhsahahajjsj şakamısın sen? :D kime yaptın tepkileri ne oldu???lütfen anlat cok merak ettim valla
(935 puan) tarafından
Valla :D bı taniduk vardı kadın, sütun yetiyor mu diyordu evet çok çukur dedim. Gelip gidip yok yok senin sütün yok goguslerin yumuşak süt yok deyip duruyordu, tuttum bi sıktım yüzüne doğru, kendini geriye bi attı :D o da korktu :D :D bundan sonra konuzmazsin heralde sutumle ilgili dedim :D
(1,427 puan) tarafından
Ahahhahahahahahahahha nasıl bir yakindi büyüyün filan dyildi heralde ? Tepkisi noldu peki ne dedi cok alınıp küserdi kesin şarteııeri atmıştır:D
(935 puan) tarafından
Büyük benden :D hala konuşuyoruz:D ben hep diyorum millete iyilik yaramıyor diye,bu da onu istiyormuş şimdi bi görsen her gördüğünde ilgilenir:D kusmedi de :D
0 oy
tarafından
Kaynanam yaptı aynısını yeni dogum yapmışım çoçuk ağlıyor niye ağlıyor bu sütün mü yok sütün olduğuna eminmisin sütun yetmiyormu yaramıyormu en son dedem benim sütüm benim bebeğim artık karışma sonra tabi eşime şikayet etti ama dahada karışmadı geçenlerde de şey diyor ğögüslerin küçak ya sütün olmaz sanıyordum dedim ne alaka süt olsa suç olmasa suç dedim sende de ki bu bebek yeni doğduğu için yarım satte bir emzirmem normal de ben bilirim bebeğim aç mı tokmu karışmayın de ben 45 dakika bile beklemiyordum canım sürekli emiyordu 
(202 puan) tarafından
Aynı benim kaynanam neye dayanarak sürekli söylüyor anlamıyorum herhalde o da göğsüm küçük diye :)
0 oy
(1,427 puan) tarafından
Yapıştır cevaplarını deki 7nsülaleyide sizide doyuracak kadar sütüm var gelin sizide emzireyim o zaman gorun bakalım yetiyormu yetmiyor mu????!!! Yeterin ya bi salın artık bu anneleri her cocuk doğuran kendini akıl hocasl zann ediyo
0 oy
(8,858 puan) tarafından
Öyle diyene ağzının payını vereceksin başka türlü susmuyolar çünkü. Her ailede akrabada böyle diyen birileri cikiyo illa heralde. Adamı deli ederler. Ağzına geleni say valla.. rahatlarsın hem. Hiç stres yapma kendine. Günde beş altı tane çişli bez değiştiriyosan gerisini hiç düşünme 
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Emzirdikten sonra zamaniniz olursa  kalan sutu sagim yapin artacaktir daha da zamanla. Sagdiginuz sutu verirkende kasik biberon kullanabilirsiniz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 42 göst.
0 oy
2 cevap 79 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
21 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nisa17 (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 116 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu