0 oy
1,088 göst.
Aile kategorisinde (79 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar bebeğim 2 aylik amcası ile aile apartmanında yasiyoruz suan şehir dışında ama ayda 2 3 sefer gelir uğrar yegenini görmeye evide burda zaten birde özleyince şehir disindayken goruntulu de gosteriyoruz ama uzun zamandır israrla resim video istiyor birde bebeğim artik nazardanmi 40 dolmadan surekli insan içine çıkardık surekli rahatsızlandı ben. Nazara Inanirim boyle oluncada acaba dedim ama gelip gorme imkani varken nedir bu resim bugünde video istemis esimden Bn daha oglumu sosyal medyada bile paylasmadim esim 40 çıktı nolcak diyor ama korkuyorum ya amcası internette paylaşırsa yada yegenim diye gösterirse herkese yanında degiliz bilemeyoz sonucta eşimle tartistik bu sebepten gotuntulu gorsun dedim alt tarafı resim diyor sizler neler dusunuyorsunuz ben mi abartıyorum sizce? 

51 Cevaplar

+25 oy
tarafından
Kısaca saçmalıyorsun
(2,745 puan) tarafından
Amcasının kötü niyeti olduğunu mu düşünüyorsun? Bekar derken
(60 puan) tarafından
Bende normalde sizin gibi düşünüyorum ama aynı durum çocuğun teyzesi fotoğraf video vs. İstese yaşanır mı bilemedim
(7,451 puan) tarafından
İyi de bu adam eşinin kardeşi oğlunun amcası yanı babasının amcası  değil bir insanın yeğenini görmek istemesi kadar normal ne olabilir?
tarafından
Dilancim abartmasi şu yönde eğer amcası sosyal medyada orda burda paylaşan biri değilse yada paylasmayacagina söz verdiyse sadece sevmek istediği özledigi zaman yeğeninin fotoğrafına bakıp hasret gidermek istiyorsa bunda Bi sorun göremiyorum ama sapkınlık yada heryerde paylaşma gibi Bi olayı varsa post sahibi burda haklı adamı en iyi o tanır sonucta
(2,745 puan) tarafından
Evet bende bunu savunuyorum. Ama biz annelerin koruma içgüdüsü çok baskın ve çocuklarımızı kıskanabiliriz.  Ben doğum yaptığım da bebeğimi kendi annem Bile alınca benim kucagim boş kalıyordu istemiyordum.  Şuan kızımın fotoğrafının asla sağda solda onda bunda olmasını istemiyorum bu benim kendi isteğim arzum iradem
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Evet sen abartiyorsun.

Fanusta mi buyutuyorsunuz cocuklarinizi? Amcasidir ister gormek ister ozler sevmek ister ne var bunda. Cok normal kardesinin cocugu caninin cani adam sevmis ozlemis istemis.
tarafından
Dayısı ıstese normal olur ama mesele amca ya nazar ettı olut
tarafından
Cocugu evden disari cikarmiyor musun kimse gormuyor mu kimse bakmiyor mu?
İnsanlar sevse kabahat sevmese kabahat
(38 puan) tarafından
Bir annenin çocuğunun fotoğrafını göndermeme hakkı var hatta psikologlar bunu destekliyorlar. Henüz kendi iradesi olmayan bebekleri sosyal medyada paylaşmak çok yanlış. Anne baba hisleri önemlidir fanus demek oldukca yanlış,  kimsenin hakli özgür iradesini elestiremezsin
(79 puan) tarafından
Teşekkürler bni anladiginiz için ayrıca disarda herkes goruo en çok yakinlarin nazarı değermiş ben bir hocaya da sordum birde nazarı geçtim sanki onlar çocuğu yapmış gibi davranio bnm kendi ailem bile bu kadar meraklı cokmadi cocuguma Bn izin vermeden ısrar bile wtmiolar illa at diye Bn sanki esimin ailesine mi doğurdum
+1 oy
(7,451 puan) tarafından
Gelip görünce nazar değmiyor mu yani ha telden görmüş ha yanında farkı ne 
(681 puan) tarafından
Başka insanlarada gosterebilirmis fotoyu yada sosyal medyada paylaşırsa diye korkuyormus post sahibi
(7,451 puan) tarafından
Bana saçma geliyor tamam anne baba olarak dünyanın en harika varlığını doğurduğumuzu düşünüyoruz da millet bizim gözümüzden bakmıyor belki de onlara çirkin bile geliyordur görse ne görmese ne dışarda kimse mi görmüyor
(681 puan) tarafından
Tabiki öyle kipri yavrusunu pamugum diye severmiş herkeste çocuk var vee dünyanın en tatlısı geliyor herkese
0 oy
(1,782 puan) tarafından
Senin ailen görse nazarı değmeyecek mi yada senin kardeşin isteseydi de böyle art niyet söyleyecek miydin acaba millet sizi sevse bir dert sevmese bir dert
0 oy
(17,330 puan) tarafından
Abartmissin evet 
0 oy
(6,311 puan) tarafından
Peki ya senin kardeşlerin o kadar istese gene aynı şeyi mi düşünürsün?

Sonra cocugumu kimse sevmiyor dersiniz 
(79 puan) tarafından
Yani bnde atmam gelip görse daha iyi
0 oy
(342 puan) tarafından
Nazara bende çok inanırım görümcem sürekli paylaşmak istiyordu izin vermiyordum . Kimin ne niyetle baktığını bilemeyiz ben paylaşmıyorsam karşımdakinden  de aynı hassasiyeti beklerim. Şimdi amcası çok seviyor belli ki ben olsam resim atarım ama paylaşmamasını rica ederim kırmadan 
(79 puan) tarafından
Ya ne bileyim pek muhabbetim yok kaynimla güvenemiyorum
(1,347 puan) tarafından
Sosyal medyada paylaşmaması için uyar amcasını bence o şekilde gönder video resim falan
(79 puan) tarafından
Uyaririzda bilmiyorum haberimiz olurmu paylassa başka hesapları varsa
(342 puan) tarafından
Senin muhabbetin yoksa eşin göndersin resim video .uygun dille anlatırsa paylaşmaz amcası anlar herhalde galerisinde bol bol sevsin . Nedir bu sosyal medyada paylaşma merakı anlamıyorum heleki pedofoli artmışken
0 oy
(15,091 puan) tarafından
İnternette paylaşmasın bencede ama amcası görmek istemesi gayet normal. Kardeşinin çocuğu ben kendi çocuğum olana kadar yeğenlerimi telimde duvar kağıdı olarak kullanıyordum eniştem veya yengem bir şey dese kesin kavga ederdim 
(79 puan) tarafından
Ben güvenemiyorum uzakta paylaşır paylasmaz bilem3m muhabbetimde uok
0 oy
(1,784 puan) tarafından
Bende inanırım nazara kaynım 5 dk lik uzaklıkta her akşam görüntülü arar görür yada bizi çağırır gideriz oda resim fln ister video atarım allah var hıc bi yerde paylaşmaz nazar değer diye sen biraz abartiyon cnm
(79 puan) tarafından
Sizin muhabbetiniz var mı kayninizla
(1,784 puan) tarafından
Kayınpeder ayrı onu öyle görürüz evet var cnm
(79 puan) tarafından
Bnm yok işte ondan güvenemiyorum
0 oy
tarafından
Dışarı çıkarma bide tam olsun nazardan korumak için amcası belki özlüyor ediyor herşeyde neden art niyet bitek sizin çocuğunuz yok disarda birsuru cocuklar var allah aşkına sacmalamayin ya
(79 puan) tarafından
Ya insanın en yakinlarindan gelmezmi nazar ölçüsüz sevenlerden disardakileri ilgilendirmioki çok cocugum
tarafından
Nazara bende inanıyorum ama bu kadar takma kafayı yersin bol bol oku üfle allahın izniyle bişey olmaz yoksa herseyi ona yorarsin
(79 puan) tarafından
Demin nas felak ayetel kursi okudum 1er defa yeterlimi
(17,330 puan) tarafından
En çok annenn nazarı degermis derler. Bence sen de bakma çocuğuna agdgshbsbf
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Valla seninle hem fikirim ben şahsen nazar dediğin deveyi kazana insanı mezara sokar ben eşime şimdiden söyledim bebek doğunca hastaneye gelenler akrabalar vs kimse bebeğin resmini çekemez izin vermicem diye anlaştık yani her dk resim video istemeside ayrı bi saçmalık görüntülü arasın görsün işte allah Allâh ya
(1,347 puan) tarafından
Ben detaylı ultrasona girdiğimde renkli ultrason resmini eşim annesine atacaktı izin vermedim onun tartışmasını yaşadık çünkü kaynanama atınca kaynanam gidip wp aile grubunda paylaşıyor gidip kız kardeşine atıyor yani heryere dagılacaktı daha anne karnındaki bebegin resmi Allâh korusun kimsenin içini bilemezsin ya
(79 puan) tarafından
Bisi oldumu bebwge Peki
(1,347 puan) tarafından
Yok canım ben izin vermedim ki resmi annesine atmasına
(79 puan) tarafından
Dün verdim Bn izin baya tartışma yaptık sonra attı yine tartistik şimdi içim rahat değil napayim sizce bir akıl verin
(1,347 puan) tarafından
Bence eşine söyle güzel bir dille uyarsın amcayı sosyal medyada falan paylaşmaması konusunda sende nazar duası oku bebeğine bişey olmaz inşallah erkekler bizim düşündügümüz gibi dülünemiyolar maalesef
0 oy
(3,256 puan) tarafından
Ben bu kadar ince düşünmedim doğunca teyzelerime filan hep attım kaynanam da çekti bacısı şeyisi ne varsa kesin atmıştır hatta arkadaş grubuna da öyle takılmadım yani ama rahatsız oluyorsan atma veya tek görünme şeklinde at
(79 puan) tarafından
Tek gorunme nasıl oluo
(3,256 puan) tarafından
Whatapdan dan yapabiliyorsun resimi ekledikten sonra sağ altta 1 var daire içinde ona basıyorsun
(79 puan) tarafından
Ee sonra ne oluo kayboluyormu
(3,256 puan) tarafından
1 kere bakıp açabiliyor resime
0 oy
(5,256 puan) tarafından
Tek çocuk sizdemi var sanki evet nazar haktır ama bu kadarı abartı 
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Açık açık söyle canım sosyal medyada paylaşmasın yani ben çevremde herkese diyorum.  Foto isteyenlere.  Esine desin o söyler zaten sen dersen yanlış anlaşılır da. Bide goruntulu konuşurken de ekran resmi alabilir yani buna engel olamaz sin maalesef. 
0 oy
(1,698 puan) tarafından
canım bende nazara inanırım ama okadar takıntılı olmamak gerek

benimde 2 aylık bebeğim var ablam sürekli rsim video istiyor bende ablama kuzenlerime atıyorum yani seviyorlar merak ediyorlar normal bişey benim ailem nasıl merak ediyorsa esimin ailesi de öyle yok abine kardeşine atma demem doğru değil bence 

sende çok kasma uyutmadan namaz duasını oku okadar 
(79 puan) tarafından
Ne okuyayim hangi dualari
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Ay allah aşkına ne olacak ya sacmalama böyle yaparak paronaya hasta bi anne olursun
0 oy
(2,084 puan) tarafından
Amcası ve görmeye hakkı var ablan yada abin çocuğunu senden sakınsalar zoruna gitmeyecek mi sakınan göze çöp batar denir o yüzden çocuğumu hiç sakınmadım sosyal medyada paylaşmam o ayrı kimsede huyumu bildiği için paylaşmaz çünkü evlat sahibi olamayan insanlar üzülür çevremde var bir kaç kişi çünkü gözlerine sokupta üzmek istemem 
0 oy
(2,570 puan) tarafından
Çok abartiyorsunuz ya ne var yani amcası görmek istiyor biraz rahatmi olsan. Valla sakınan göze çöp batıyor ...
0 oy
(562 puan) tarafından
Çok şey yazmak istiyorum ama sadece saçmalıyorsun hemde çok büyük yazıyorum 
0 oy
(212 puan) tarafından
Görsün ne olacak benim kayinbabamda  şehir dışında çalışır eşimde engelde teli beni aradığında gösteriyorum 2 çocuğumuda ne kadar sevmesem görüşmesemde göstermeye çalışıyorum telefon ile sende göster ne olacak seviyordur bebekleri görüp mutlu oluyordur belki

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,120 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (876 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 1,119 göst.
4 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 330 göst.
20 Temmuz 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 640 göst.