+1 oy
1,070 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Bize misafir geldiler sabah erkenden. Güzel ağırladım. Kaynanamla konuşmalarını gidib geldikce duyuyordum. Bebeği olmayanlar, tedaviler, onların hayat hikayeleri kısaca.

Akşam kadına yanıma geldi. Kendince konuşdu bana tavsiyeler ,nasihatlar verdi. Sabırlı olun ,çoçuğunuz olacak herkesin hemen olmuyor. Ya sabır diyorum. Kaynanamla başladılar konuşmaya. Doktorlar böyle, tedviler öyle işte bunlardan. Kadın bana dedi ki sen filanca doktora git, o çok iyi. (2 gün önce o doktora kaynanam seni götürecem dedi. Bende oğlunu götür dedim) . Anladımki kaynanam buna bişeyler demiş. O beni ikna ediyor zannımca. 

Kadın bana dedi ki, Şimdi kısırlık çoğaldı.

Dedim : Ben kısır değilim.

Dedi: yok ben sana demiyorum. Sen yalnış anladın. Yani şimdi basit bir nedenden kısırlık oluyor. 

Dedim:doktor bakıyor diyor ki bunun çoçuğu olmayacak,bunun sorunun tedavisi yok. O kişiye kısır diyorlar. Mesela hiç adet olmuyor, rahmi ameliyatla alınmış, tüpler kapalı. Bunun gibi nedenler, tedavisi olmayan şeyler kısrlık.

Bende hiiiç bir ufak nedende yok. 

Kaynanamda hemen atladı sana öyle demiyor sen yalnış anladın. Akşam odama çekilib ağladım. Sabah eşim gidib onlara kahvaltı verme, evden gitdikden sonra aşağı in dedi. Ama yinede dedim saygısızlık olacak. Annemle konuşunca içimi dökdüm.  O bana akıl vermekde hak bulması bile ilginc. Hele bunlar. Kızlar benmi herşeye alınar gücener oldum?? Cümleleri olduğu gibi değiştirmeden yazdım kızlar 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben kötülük olsun diye konuştuklarini düşünmüyorum şahsen ama senin alinman veya yanlış anlaman çok normal ve çok dogal. Çünkü cok ama çok hassas bi konu bu. 
-Reklam-
+4 oy
(10,904 puan) tarafından
Eskiden ınsanlar biri ne konuda içi yaralıysa onun yanında asla bu konuyu acmazlardı. Cocugunu kaybedenin yanında cocugunu öpmezlerdi. Fakat insanlar tuaflaştı. 
tarafından
Kadına diuorum ben Allaha dua edince sağlıklı eli ayağı düzgün evlat ver diyorum. Allah evlat veriyor. Gözünün önünde acı çekiyor. Allah verib sonra alıyor. Ben bunları isyemiyorum. Böyle olacağındansa gec olsun.
(10,904 puan) tarafından
Benım kuzenın hıc bır sıkıntıları yokken 6. Sene oldu.allah en iyisini en hayırşı zmanda verir. Karısmak bize dusmez. Allah bekliyorsa vardır bir büyük hikmeti.
tarafından
Evet bitanem
(3,162 puan) tarafından
Nasıl güzel yorum
+2 oy
(13,007 puan) tarafından
Sen evini ayır da kurtul daha iyi olacak bak en son çok kötü kavga edeceksiniz yoksa
0 oy
tarafından
Keşke bazılarının ağzına kilit takabilsek....
0 oy
tarafından
O ne b.ok yemeye karışıyor da sana nasihat veriyor ? Sanki akıl istedin ha ne dengesiz insanlar var ya
0 oy
tarafından
Canım her şeyi geçtim kısırlık nasıl çirkin bir kelime tüpler tıkalı olması kısırlık olmuyor onuda açıyorlar onu soyliyim ilk önce kadınız diye doğurmak zorunda değiliz nice evli olup anne olmaya hazır olmayan insanlar var sen niye bunlara gereken sert vlbi şekilde cevabını vermiyorsun yoksa bunlar konuşmaya devam edecekler
tarafından
O cahil ne anlıyor .. kısır onun kensisi sülalesi. Kara ****** onun yüzünden ağladım ben.
tarafından
Eğer içine atarsan aglarsin canım yolasim geldi kaynanani ya
tarafından
Kaynanam demedi. Eşimin amcasının eşi dedi bunları. Kaynanam onu savundu. Belli ki kaynanam ona demiş git zeynebi doktora gitmeye  ikna et. O da konuşa konuşa saçmaladı.
tarafından
Anladım olayı canım merak etme kayananin bu kadar ozelinizi ona anlatmasına kizdim bazı şeyler aile içinde kalır namafremdir
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Ne patavatsız insanlar var ya Rabbim ya. 
0 oy
tarafından
Belki maksadı kötü değildi ama samimiyet yoksa ondan sen alınmışsin bende dahada bu konuda yumusak ol amacına ulasicaksan  soyletiye bakma sonuc gidin dr ne olucak kii dene bence onlarin deginide 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Hey Allahim yaaa böyle insanlara ne denir bilemiyorum 
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Terbiyesiz hadsizler en nefret ettiğim konu benimde iki seneye yakın olmadı her gece aglardim çok zoruma giden şeyler oldu da işte insanlar bunu anlayacak kapasiteye sahip değil 
tarafından
Düşünüyorum. Çoçuğum olsa bu cümleler beni bu kadar kırmazdı belkide.
(7,193 puan) tarafından
Öyle canım . Benim eşimde varikosel vardı ameliyat dendi ama kaynanam kabul etmedi yok yok benim oglumdan sebep değildir diye arkamdan eltime dedi . Mutfakta bulaşık yıkarken TV de kadın kilolu diye çocuğu olmuyormuş ama benim iki katim gelmiş bana baksana kadının kilosu yüzünden çocuğu olmuyormuş dedi bulaşığn ortasında çağırdığı şeye bak
 Bana söylemek istediğine bak . Öyle zoruma gitmişti ki ama ben hiç altta kalmadım hep verdim cevabını. Bebeğim doğduktan sonra da korkuyordum çocuğu olmayacak diye bebekken ateşli hastalık geçirmişti dedi bana . Düşün bunu doğumdan sonra söylüyor ... Aman geldi geçti aramız çok iyi beni çok sever kızıma da çok düşkün hatta en çok benim kızı sever ama bazı şeyler ne olursa olsun asla unutulmuyor...
tarafından
Ben çoçuğum olunca ilk o kadını arayıb bak benim çoçu0um oldu. Kısır değilim demek istiyorum
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bu millete bilmiyom ne oluyo 

Burunlarini bi bo.k dan çıkarmıyor lar 
0 oy
(782 puan) tarafından
Bence kadın sana üslup olarak yanlis kelime kullanmis ve kaynanan kendince fikir alarak çözüm bulmak istemiş, kadına gelince üslup yanlış ve bence bu konular disariya aksettirilmeden kadın  ve erkek ikisi gidip muayene olup tedavi veya herneye gereksinim varsa süreci başlatılmalı 

Konu cok hassas bir konu kadin ve erkeğin en hasas konusu kaynanan çözüm kendince bulmak istemis tanidik bilindik doktor  bulmak istiyor ama diger kadinin yaptigi yanlış ve senin eşini öne  sürmen haklısın konunda kim olsa senin gibi yapardi 

Ama bence bu olay sunu anladim esin doktora gidip sprem sayisi vs baktirmasi şart,  eşin çabalamıyor ve her sorun kadında  gibi bir anlayis var cok yanlos ama cogu yer boyle 

Esinle ikinizin gidip doktor muayenesine girmeniz şart boyle durumlarla yoksa cok karsilasirsiniz sen yine rahaysiz olursun canim milletin agzi torba degil ki büzesin 

Malesef anadolu topraklarinda hep kadina suc buluyorlar
tarafından
Ben bir jinekologun videolarını izledim ve şu kaanata geldim.
Kısır denilen birşey yok.
Gebe kalmakta güclük var bir.
Birde şu ankı tıbbın henüz erişemediği, bulamadığı nedenlerden kaynaklı gebe kalmakta güclük var.
Tüpü kapalı olanda gebe kalıyor. Adetten kesilende kalıyor. Rahmi ameliyatla alınana da , organ transferi olarak rahim transfer ediliyor.
Ama bu cahil karıya bunları anlatmamın hiç bir faydası olmayacağı için, onun bildiği tarzdan konuşdum.
0 oy
(437 puan) tarafından
Allahım sabır versin onlar kimki sizin mahreminize çomak sokuyor o kadın dış kapının dış mandalı açıkcası kaynana da benim için dış kapının dış mandalı siz 2 kişilik bir ailesiniz şuan bu aynı evde yaşıyorsunuz anladığım kadariyla yinede benim için 2 kişilik bir ailesiniz kaynananda sizin mahreminize el uzatamaz özür diliyorum cocugunuz olmuyor diye bu kaynananı ilgilendiren bi durum degil burnunu sokamaz sokturmada bu bir kusur degil hemde ortada hiç bir problem yokmuş anladığım kadarıyla maşallah kaynananda yememiş içmemiş gitmiş kadına anlatmış hiç sevmediğim şeyler mesafe koy kaynanada aynı evin içinde yaşıyorda olsanız herkes herşeyi bilmek burnunu sokmak zorunda degil
0 oy
(48 puan) tarafından
Akıllarınca iyilik yapıyorlar, can yakmaktsn öteye gitmiyorlar.. bosver canım takma kafana.  Ben üç yıl bekledim bana doktor öneren insanlara ben herşeyin bilincindeyim takip ediyoruz içiniz rahat olsun, bu konular açılınca anca beni uzuyo diyorfim açık açık. Bdnim de meraklı akrabalarım açardı konuyu 
0 oy
tarafından
İnsanlara dert olmuş Rabbimin bir bildiği var demek ki su anda hayirlisi bu senin için.herkesin imtihanı farklı seninki de imtihanin bu demek ama insanlara bunu anlatmak gerekir sanırım 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Ya bu millet  delirmiş mi daha kaç yıllık  evlisinde  hemen  kısır  damgasını vuruyorlar şaka  gibi  yeminle
0 oy
(504 puan) tarafından
Ya sende deseydin evet ben kısırım milleti niye **** etmiyosunuz bide açıklama yapıyorsunuz 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Valla bazen burda çocuklarla ilgili bişey yazarken çocuğu olmayanlar geliyo aklıma üzülüyorum dua ediyorum. Büyükler düşünmeleri lazım yaraya tuz basıyolar daha çok. Cahil cahil konuşuyorlar. Sen zaten salaksın düşünemiyorsun hangi doktora gideceğini ne yapacağını da onlar akıl veriyo tövbe yarabbim ya
tarafından
Ben hiç öyle şeylere üzülmem. Benimde çoçuğum olsa bende ballandıra ballandıra anlatırım☺️❤️ Allahım her çoçuğa sağlık sıhhat versin. Her evden çoçuk sesi gelsin. Bu beni anca mutlu eder.
Eşimin akrabasının çoçuğu sağlık sorunlarıyla doğdu. Herkesten önce biz koştuk biz para yardımı ve borc para verdik. Ve doktor ilerde ameliyat olacak dedi. O zamanda dr ameliyata ne kadar istese söyleyin dedik.
Ama bazı insanlar birinin kalbini kırmayı marifet snıyor.
Kısır o , onun sülalesi.
Çoçuğum olunca arayıb bak benim çoçuğum oldu kısır değilmişim diyecem.
(2,387 puan) tarafından
İnşallah Allah en yakın zamanda hayırlısıyla bi evlat nasip etsin sana. Bunda da bi hayır vardır boşver sen milleti
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Yok bence alınganlık değil bu başkalarının hayatına üzülür mü kırılır mı incinir mi diye düşünmeden burnunu sokankarın edepsizliği ve terbiyesizliği
tarafından
Akşam sinirle yüksek sesle konuşa konuşa odama gitdim. Alt katdan duysun diye hıncımı çıktım. Sonra ağladım. Eşimde ağladı sarıldı öpdü ağlama tamam ağlama dedi. Sabahda uyanınca alt kata inmemi istemiyordu. Onlar gitdikden sonra inersin dedi. Dedim amcana saygısızllk olur yaşlı adam sonuçta. Gidiyim.
(2,610 puan) tarafından
Sadece kendini düşün kuzum ayıp olursa olsun. Yaptıkları ayıp yani sen bu konuda bilgilisin araştırıyorsundur okuyorsundur doktoruna soruyorsundur. Onlar kulaktan duyma şeylerle gelip seni üzmüşler boşver hiç takma
0 oy
(473 puan) tarafından
Canm benmde yaklaşık iki yıla yakın çocuğum olmadi. Bı defa kaynanamın komşusu beni köşeye sıkıştırdı siz mi istemiyorsunuz yoksa olmuyo mu fln konuştu. O zaman öyle zoruna gitti ki anlatamam. Şimdi onunda iki yıldır gelini gelmiş çocuğu olmuyo. Rabbim versin inşallah asla bişey demem. Allah'ım isteyen herkese hayırlısi ile versin kimseyi evlat sevgisinden mahrum etmesin inşallah. Ama bende o kadını görürsem aynısını sorcam ona. Sizmi istemiyor sunuz yoksa olmuyor mu diye. İçimde dert oldu o lafı. Şimdi iki dünya güzeli kızım var. Üzülme herşeyin bı zmaani var. Olacak Allah'in izni ile 
tarafından
Dün akşamdan beri bu cümleler kafamda dönüb dönüb duruyor. Çoçuğum olunca arayıb bak ben kısır değilmişim çoçuğum oluyormuş diyecem.

Allah analı babalı büyütsün canım
(473 puan) tarafından
İnşallah çocuğun olunca bebek gormeye gelirse şey de. Bak yenge tıp ne kadar da gelişti. Kısır insanlarinda çocuğu oluryormus de. Deki utansin. Hoş utanma duygusu olan biri olsa konuşmazdı böyle boş boş ta.
tarafından
Senin dediğin daha iyi. Yapıcam diyecem.

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 976 göst.
0 oy
6 cevap 265 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,079 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu

379,747 soru

11,368,105 cevap

34,850 kullanıcı