0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar ben yeni öğrendim kadın imam nikahı sıeasında 3 talak hakkında birini isteyebiliyormuş. Ama ben evleneli yıl oldu. Bu hakkı daha sonradan talep edebiliyor muyuz bilginiz var mı?

8 Cevaplar

+1 oy
(6,268 puan) tarafından
Kadına verilmemesi taraftariyim biz sinirki varlıklarız talak hakkı bende olaydı ben şimdiye bitirmiştim sjsj
(11,082 puan) tarafından
Ay bu ben :)
tarafından
Çok artı++++
(6,268 puan) tarafından
O bir anlık sinirle 3 talak boşarım hep ben sonra kocamdan olurum:)

Kocam o konuda sabirli:)
(11,082 puan) tarafından
Saçma sapan sebeplerden boşanırdım hem de, sonra da ağla dur :D
tarafından
Bence o hepimizde var :D kavgada biz evde delirirken adamlar geçip yatakta horul horul uyuyor erkekler relaks
(1,043 puan) tarafından
O şekilde değil ki cnm erkeğe 2 talak kadına 1 talak veriliyor yani son sözü kadın söylüyor
(11,082 puan) tarafından
Sevgiiii bu o kadar biz kiiii... Konuya sinirim geçse, uyumasına sinir olurum bi de :D
(3,109 puan) tarafından
Aslında yanlış biliyorsunuz o tek talak genelde aldatma olayında direk kadın boşayabilsin diye veyahut boşanmayan geçimsiz adamdan kurtulabilsin diye. Bizim iki talak ile eşim beni boşadı tek kaldı o ikitanesinde de yani adamı delirttim hâlâ da uslanmadım tek bi tane kaldı gümbürtüye gidicem
tarafından
Eyvah :) çok dikkat etmek lazım arada gider
(6,268 puan) tarafından
Nuray gumburtuye gitmeyin dikkat edin çok riskli haaa  mecbur boşanmak zorunda kaliyo
(11,082 puan) tarafından
Beni en çok düşündüren, büyük kavgalarda böyle olmuyo boşanalım diyip, sonra barışmalar. Boşadım seni demek değil ha, boşanalım demek. Bunlar da talak hakkına giriyor mu acaba?
(6,268 puan) tarafından
Evet htcmm bende merak ediyordum due hemen hocaya soracağım
(11,082 puan) tarafından
Valla iyi olur. Çünkü çok duydum boşanmanın şakası bile yapılmaz boşanmış olursun diyolar.
(6,268 puan) tarafından
Valla eğer öyleyse gitti bizim nikah:D

Dur sordum bakalim
(11,082 puan) tarafından
Ay inşallah değildir yoksa nikahsız çocuk yapmış olabilirim
(6,268 puan) tarafından
Gelecek zaman talak sayılmaz demis
(11,082 puan) tarafından
İyi o zaman şükür :)
tarafından
Benim kaynanamlar bı ara oldu öyle ciddi ciddi üç defa boşal demiş kayinbabam sonra hocaya danistilar hatta kaynanam geri barismayacakti artık nikah düştü diye hoca kadın adet görüyorsa o anda bide sinirlee söylemişse başkasıyla nikah kıymak zorunda değil nikahiniz düşmedi demiş
(6,268 puan) tarafından
Evet çok ayrıntısı varmış kadının temiz alanında boşama gerceklesirmis
(11,082 puan) tarafından
Tek seferde sinir anında söylenen 3 boşol, 1 sayılıyor diye biliyorum ben de. Ayrı ayrı zamanlarda salim kafayla boşol demesi gerekiyo diye öğrenmiştim.
Adet zamanı ilgisi ne onu anlamadım ama bak
(6,268 puan) tarafından
Htcmm hayır canjm 3 defa boşol demek tamamen ipleri kopartiyor
tarafından
Evet aynen öyle tek seferde üç defa diyor toplamda 9 defa denmesi gerekiyor aslında hocada öyle demiş bilmiyorum kaynanam daha menapoza girmesi hatta hoca özellikle sormuş bende anlamadım ama öyle demiş o sırada da adet görüyordu şansına kavgada hocada sayılmaz demiş doğrusunu Allah bilir
(6,268 puan) tarafından
Sevgi temizken olması gerekiyormuş çok fazla ayrıntısı var
(11,082 puan) tarafından
Sinir anı olduğu için öyle oluyo diye biliyorum ben. Bi ara başkası için sordurmuştum hocalara
(11,082 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kız Esma tek tek harflerle uğraşma Hatice benim adım :D sana zorluk olmasın maksat :)
tarafından
Valla esmacim umreye de gittiler sonra artık Allah affetsin teyzesi yani kaynanamin kardesi dedi çok ayrıntısı var sadece adetli olmaz falan hoca detay bişey dememiş yemin etti oda gerçekten adetliydim diye ben de anlamadım nasıl olması geriyor diyorum ya artık Allah affetsin
(6,268 puan) tarafından
Banada amcam demişti bende merak edip sormuştum oda kadının temiz olması gerekiyor demişti boşanmanın gerçekleşmesi için
Doğru yada yalan onların günahı sjjs

Hatice kız baştan söylesene sjjs
(11,082 puan) tarafından
Ne bileyim çok yorumlaştık daha önce biliyosundur sanmıştım :)
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Kadin talak hakki almasa daha iyi çünkü vefri oluyor kadin erkek biraz daha sabırlı ben iyiki almadim diyorum yoksa şimdiye kirk kere bosamistim adami 

Soruya gelrirsek dini nikah esnansinda olan bişey sonradan alinmaz diye biliyorum
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Geçti Bor un pazarı :) nikah kıyılırken oluyor o cnm
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Böyle bir şey yok kim dedi kim dediyse delil atsın o zaman 
0 oy
(499 puan) tarafından
O hak bende olsaydi simdiye kadar 1000 kere bosamistim 
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Talak hakkı ne demek
0 oy
tarafından
Evet sonradan da verilebilir eşin isterse verebilir nikah sırası şart değil biz ünide böyle öğrendik
(150 puan) tarafından
Nasıl veriyor
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Ne zaman istese verebiliyor diye biliyorum bende çok istedim ama vermedi 
(150 puan) tarafından
Nasıl veriyor ki. Yani duası falan var mı yoksa direkt öyle sana bir talak hakkı veriyorum mu diyor
(1,673 puan) tarafından
Duası falan yoktu galiba hakkımın birini sana veriyorum razıyım demesi yeterliydi alabilseydim emin olurdum da dedim biri bende olsun sen iki kere dersen üçüncüyü demeni beklemek bana ağır gelir onuda ben derim diye :)
(150 puan) tarafından
Bende onun için istiyorum y:) elim de güçlü olur biraz:)
(1,673 puan) tarafından
Vermezler
(150 puan) tarafından
Denicem bi doğurayım önce:)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 154 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneyimmm03 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
0 oy
4 cevap 77 göst.
0 oy
3 cevap 179 göst.

380,355 soru

11,388,468 cevap

34,894 kullanıcı

...