0 oy
222 göst.
Diğer kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar ben yeni öğrendim kadın imam nikahı sıeasında 3 talak hakkında birini isteyebiliyormuş. Ama ben evleneli yıl oldu. Bu hakkı daha sonradan talep edebiliyor muyuz bilginiz var mı?

8 Cevaplar

+1 oy
(6,200 puan) tarafından
Kadına verilmemesi taraftariyim biz sinirki varlıklarız talak hakkı bende olaydı ben şimdiye bitirmiştim sjsj
(11,089 puan) tarafından
Sinir anı olduğu için öyle oluyo diye biliyorum ben. Bi ara başkası için sordurmuştum hocalara
(11,089 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kız Esma tek tek harflerle uğraşma Hatice benim adım :D sana zorluk olmasın maksat :)
tarafından
Valla esmacim umreye de gittiler sonra artık Allah affetsin teyzesi yani kaynanamin kardesi dedi çok ayrıntısı var sadece adetli olmaz falan hoca detay bişey dememiş yemin etti oda gerçekten adetliydim diye ben de anlamadım nasıl olması geriyor diyorum ya artık Allah affetsin
(6,200 puan) tarafından
Banada amcam demişti bende merak edip sormuştum oda kadının temiz olması gerekiyor demişti boşanmanın gerçekleşmesi için
Doğru yada yalan onların günahı sjjs

Hatice kız baştan söylesene sjjs
(11,089 puan) tarafından
Ne bileyim çok yorumlaştık daha önce biliyosundur sanmıştım :)
-Reklam-
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Kadin talak hakki almasa daha iyi çünkü vefri oluyor kadin erkek biraz daha sabırlı ben iyiki almadim diyorum yoksa şimdiye kirk kere bosamistim adami 

Soruya gelrirsek dini nikah esnansinda olan bişey sonradan alinmaz diye biliyorum
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Geçti Bor un pazarı :) nikah kıyılırken oluyor o cnm
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Böyle bir şey yok kim dedi kim dediyse delil atsın o zaman 
0 oy
(472 puan) tarafından
O hak bende olsaydi simdiye kadar 1000 kere bosamistim 
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Talak hakkı ne demek
0 oy
(563 puan) tarafından
Evet sonradan da verilebilir eşin isterse verebilir nikah sırası şart değil biz ünide böyle öğrendik
(150 puan) tarafından
Nasıl veriyor
0 oy
(1,574 puan) tarafından
Ne zaman istese verebiliyor diye biliyorum bende çok istedim ama vermedi 
(150 puan) tarafından
Nasıl veriyor ki. Yani duası falan var mı yoksa direkt öyle sana bir talak hakkı veriyorum mu diyor
(1,574 puan) tarafından
Duası falan yoktu galiba hakkımın birini sana veriyorum razıyım demesi yeterliydi alabilseydim emin olurdum da dedim biri bende olsun sen iki kere dersen üçüncüyü demeni beklemek bana ağır gelir onuda ben derim diye :)
(150 puan) tarafından
Bende onun için istiyorum y:) elim de güçlü olur biraz:)
(1,574 puan) tarafından
Vermezler
(150 puan) tarafından
Denicem bi doğurayım önce:)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 150 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneyimmm03 (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 29 göst.
0 oy
4 cevap 75 göst.
0 oy
3 cevap 176 göst.

378,400 soru

11,326,470 cevap

34,778 kullanıcı

...