0 oy
139 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Doğum yapalı 26 gun oldu  sütüm ikinci haftada gayet gelmişti doyyodu artıyodu bile ama son 5 gundur iyice azaldı doymuyo bebeğim mama vermek zorunda kalıyorum ne denediysem cogalmadi 4 litreden fazla su iciyorum günde incirler rezeneler hoşaflar yemedigim içmedigim kalmadi bunlardan başka süt çogaltan bi bitki yiyecek içecek herhangi bişey varmi bilen varsa lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum ve neden azalıyo durduk yere azaldı bi sebebi olabilirmi mama vermek istemiyorum gerçekten cok uzülüyorum mama verince nolur bi akıl verin şimdiden teşekkürler

10 Cevaplar

0 oy
(15,610 puan) tarafından
Bı damla vardı kızlar.onerirdi burda onu dene birde emzir.bol.bol salgılanması bu şekilde olur 
(124 puan) tarafından
Belli oluyo doymadigi agliyo yuzume yaklastirinca yüzüme saldırıyo ağzıyla meme ariyo surekli mamayı içince susup uyyo bu damlayi içecekmiyim surecekmiyim
(2,445 puan) tarafından
Kıyamam ona kuzum . Günde 3 defa şeklinde kullan 1 su bardağı suya 20 damla damlat ic
(124 puan) tarafından
Teşekkur ederim son çare onuda deniycem inşallah çoğalır
(2,445 puan) tarafından
İnşallah canım bir de sakin kafaya takma sütüm yok diye bu da çok etkiliyor
(124 puan) tarafından
Ay tek derdim süt oldu 5 gündür gece gündüz onu düşünuyorum moralim bozuluyo takmamaya calısıyorum valla bide bu ikinci bebegim ilkinde aşırı sütüm olurdu bundada ilk zaman iyice geldi sonradan azalinca ister istemez üzlüyo insan ama bebegim için sitrese sokmuycam kendimi inşallah
-Reklam-
0 oy
(3,724 puan) tarafından
Instagram da bi kadın var adı zisubu yazıyor onun sayfasında bi tarif var onu yap iç arttırıyormuş bide bebeğin uyudukça uyumaya çalış uyku en iyi süt yapan şey 
(3,724 puan) tarafından
Evet canım ben uyuyup uyanınca şişerdi hemen göğüslerim Allah yardımcın olsun inşallah
(124 puan) tarafından
Aminnn allah razi olsunnnn
(877 puan) tarafından
Ay Allah'ım benimde var küçük çocuğun 3 yaşında napcam.simdi yorumunu okuyunca ürktüm biraz doğuma son 1 hafta :(( uyuyabilirim inşallah
(124 puan) tarafından
Benimki 4 yasinda valla bugun pazar iyce uyuruz dedi 9 olmadan uyandi tepemize deminde 1 yattim biraz uyyum diye bebek uyyodu surekli gelip durdu uyutmadi yarim saat bile allah yardimcimiz olsun
(877 puan) tarafından
Amin amin inşallah düşünmesi bile kötü
0 oy
(2,105 puan) tarafından
Havuç ve marol ye bi canım ben onları yeyince aşırı süt yapıyo mama verirsen de bebek memeden süt az geldiği için memeni red edebilir sütünü artır. Bide süt çayları işe yarıyo küp şeklinde bi çay vardı adını bilemedim ama o çok iyi süt yapmıştı bende 
(124 puan) tarafından
Biberon agzına dolu dolu geliyo hoşuna gitti bende ondanda korkuyorum biberona alişirsa beni tutmaz diye elimden geldigince az veriyorum mamayı
0 oy
(110 puan) tarafından
4 aylık kızım var ben ilk zamandan beri bestlak damla kullanıyorum rezene içiyorum aktardan dut kurusu aldım her gün ondan yiyorum bir de ebebek'te alkolsüz malt içecek var ondan içiyorum her gün bence işe yarıyor bunlar deneyebilirsin
(124 puan) tarafından
Teşekkür ederim kesin kullanacam inşallah bendede işe yarar
0 oy
(877 puan) tarafından
Bende aynı senin gibi stres olmuştum hemşire bana dedi ki sen nerden biliyon sütünün azaldığını damardan geliyor o sen bilemezsin demişti yeşil fasulye bulgur pilavı kuruyemiş ye demişti bol su iç demişti 
(124 puan) tarafından
Bulgur kuru soğan coğaltir derler onlarida denedim zaten sağma pompası alıp bakacam ne kadar cikiyo süt diye gormuyoruz ne kadar emdigini ama doymuyo bide insan hissediyo goğsün süt olunca dolu dolu oluyo olmayinca yumuşacik fos oluyo ondanda olmadigi anlaşıliyo
(877 puan) tarafından
Ay valla aynı benim kaygılarım bende öyle dediydim de artık bebek büyüyor çok emer demişti sakın kendi sütün varken mama fln verme demişti memem boş veya dolu emzire emzire o kaygılardan kurtuldum ama seni çok iyi anlıyorum canım ya insan çok üzülüyor o bebek ağlayınca valla bende onla birlikte ağlamıştım
(124 puan) tarafından
Valla ikisinide emziriyorum goğsümun doymuyo 30 cc de mama yapiyorum veriyorum mamayi bi içişi varki sanki iki gundur bişey yememiş gibi bende oturup agliyom sutum yokdiye surekli dua ediyom olsun doyuracak kadar olsa yeter diye allah buyuk inşallah atlatirız bugunleri
(877 puan) tarafından
Atlatırsın canım üzülme bende 21 günlüktü bu sorunu yaşadığım inşallah yine aynısı gibi olmam sende duzelirsin moralini bozma
(124 puan) tarafından
Inşallah canim artik takmiycam kafama uzulmuycem sadece süt artiran şeyleri kullanıp dua edicem geçeçek inşallah
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Dere otu ve roka dene canım 
(124 puan) tarafından
Yeşillik çoğaltır derler ama dere otuyla roka denemedim teşekkur ederim  inşallah yiycem onlarida
(2,674 puan) tarafından
Dene canım ben de emziriyorum ve tereyağlı bulgur ve bol bol sütlü tatli
(124 puan) tarafından
Teşekkur ederim sutlaçı severim zaten yapayimda yiyim
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Dereotu tukettin mi baya süt yapiyo bir de yeterince uyuyup dinleniyo msn ben uyuyunca çok oluyo 
(1,220 puan) tarafından
İncir dut kurusu ceviz hurma bunlar da güzel süt yapad
(124 puan) tarafından
Dere otunu hiç denemedim duymamiştim valla onuda deneyim uykumu alamiyorum evet bide buyuk cocuk var gunduzde uyyamiyorum fazla
0 oy
(1,289 puan) tarafından

Öncelikle mama vermek kötü bir şey değil, kendini kötü hissetme hiç :) e bebekte promalt içecek var, o bende güzel süt yapmıştı. Ama kilo aldırıyor aynı zamanda

(124 puan) tarafından
Hiç böyle içeceklerin oldugunu bilmiyodum valla oğrendim iyi oldu teşekkur ederim bebekler için mecbur katlancaz emzirme bitince verriz kilolari nasil olsa biraz diyetle
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Olsun olmasın sürekli emzir canım. Emmek uyarır memeyi. Bir de yumuşak diye süt yok sanma. Meme terbiye oluyo yumusuyo biraz zaman geçince. Bol bol dinlen su iç. Helva tahin pekmez. Rezene. Kuru dut çiğ badem kuru incir.
(124 puan) tarafından
Kilo alimida iyi çunki belli oluyo yuzunden bacaklarindan mamayı hiç vermesemmi aceba mamadanda çişini cok yapiyo kilo aliyo ama mamayi en fazla 30cc lik biberonla 2 yada 3 tane veriyorum günde
(8,833 puan) tarafından
Valla canım bir aylık kontrolünde doktora sor. Şimdi ben ver yada verme diyemem.
(124 puan) tarafından
Az kaldi zaten 5 gun sonra soruyum napalim mamayla buyyen cocuklarda var sanki herkes anne sutuylemi buyutuyo ama cok zormuş insanın ağrına gidiyo doyuramamak
(8,833 puan) tarafından
Öyle düşünme canım. Anne sütü az yada çok aliyo mu aliyo. Mama da zehir değil sonuçta.
(124 puan) tarafından
Işte ondan diyorum sonuçta anne sütüne çok yakın mamalar var artik doymadigi yerde takviye olarak vercez mecbur allah yardimcimiz olsun
0 oy
(5,750 puan) tarafından
Alkolsüz malt biralar var canim. Büyük marketlerde var, ondan alıp iç 
(124 puan) tarafından
Bira deyince ürktüm valla alkolsüz demi kesin valla sütü çogaltacagini bilsem eşşek sutunu bile içerim
(5,750 puan) tarafından
Alkolsüz tabii ki canım. Efes in var.

Bira, arpa suyu. İsteyen alkollü içer istemeyen içmez:)

Ebebekte de malt içecekler var ama onlar inanılmaz şekerli beni baydı açıkçası. Bu alkolsüz olanın kokusu aynı alkollü gibi sıfır alkol. Gönül rahatlığıyla tüketebilirsin. Böbrek hastaları da içiyor bizim gibi bebeği olan anneler de:)
(124 puan) tarafından
Tamam teşekkur ederim deniycem başka çarem yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 162 göst.
+1 oy
21 cevap 272 göst.
+1 oy
4 cevap 93 göst.
0 oy
10 cevap 183 göst.
3 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 3434 (44 puan) tarafından soruldu