+1 oy
1,057 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (253 puan) tarafından
Arkadaşlar biseyi merak ediyorum bazen yemeklerle ilgili postları görüyorum sormak istedim siz her akşam yemeğinden snra tatlı yiyormusunuz mesela biz ayda bir dışarıdan tatlı alıp yeriz ama evde hafta da bir yaparım bakıyorum da bazı kişiler her akşam yemeğinin yanında tatlı yediklerini de söylüyorlar bende merak edip sormak istedim

57 Cevaplar

0 oy
(1,629 puan) tarafından
Biz akşamları doğru düzgün çay bile icmiyoruz. Tatlı da ben nadiren kek yaparsam olur yoksa arada dışardan aliriz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her gün yemeğin arkasına tatlı yediklerini sanmıyorum şahsen ben sürekli tatlı olmaz çünkü bi de günlük tatlı mı yapılır 
(253 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum hergun tatlı yenirse şeker cikmazmi o kişilerde
tarafından
Şekeri de geç canım günlük tatlı ağır gelir biz yemek sonrası farklı şeyler yiyip içiyoruz arada bir tatlı oluyor yada dışarıdan söylüyoruz
0 oy
(1,423 puan) tarafından
Yemiyoruz :)
(253 puan) tarafından
:) :)ndn :)
(1,423 puan) tarafından
Yani her akşam yemekten sonra tatlı yemiyoruz demek istemiştim kısaca :) severiz ama hep almak yahut yapıp durmak vs. Öyle alışkanlığımız yok mesela dün misafirim vardi ondan kalan pasta var bugün onu yeriz. Böyle böyle işte çok canım isterse kalkar yaparım yahut eşim alır çok isterse. Ama hep hep değil
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Bazen yeriz bazen yemeğiz eşim çok düşkündür tatlıya ortalama 3 güne bir alır ,ben evde hiç yapmam hazır alırız birde tatliyla uğraşamam 
(253 puan) tarafından
Afiyet olsun size cnm
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Bizde mutlaka oluyor bak sırasıyla irmik helvası, ekler, buskuvili pasta, şimdi de etimekli tavuk göğsü var. Ben bu kadar yapmazdım ama annem sürekli yapıyor 
(253 puan) tarafından
Maşallah diyelim öyleyse afiyet olsun ailede şeker hastası yokmu bizde hep şeker hastalığı var o yüzden bizede geçer diye korkuyorz:)
(7,741 puan) tarafından
Yok valla hepimiz sağlıklıyız şükür ki
(253 puan) tarafından
Oh maşallah diyelim o zmn ☺️
0 oy
(6,363 puan) tarafından
Hayır yemeyiz. Ben çok sevmem şerbetli tatlı. Eşim bir de diyet yapıyor. Bu yüzden yemeyiz. Ama iki gün ye sonra canı istiyor insanın 
(253 puan) tarafından
İşte bizde yiyoruz ama çok sıklıkla değil kek falan yaparım tatlıyla pek aramız yok
(6,363 puan) tarafından
Yok ben onu da yapmam. Kışın daha çok bir şeyler yemek istiyor insan ama yapmıyorum ben. Eşim de nadir ister. Daha çok kuruyemiş, meyve falan yeriz
(253 puan) tarafından
Oğlumun okul beslenmesi için yapıyorum arada
(6,363 puan) tarafından
Çocuk için lazım ona bir şey diyemem
0 oy
(2,988 puan) tarafından
Tatli derken abur cubur gofret çikolata falan varsa atarım ağzıma bir parça öyle her akşam özel tatlı vs yapmam 

Bende çok merak ediyorum her gün çorbasından tatlısına yapıyorlar mı gerçekten

Mesela kadın yazmış kuru fasulye pilav yaptim corba da yapicam diye ben olsam corba yapmazdım mesela 
(253 puan) tarafından
Aynen bende o postu gördüm merak ettim o postta tatlida vardı o yüzden merak ettim biz kuru fasulye yapsak yanına pilav turşu yeriz o kdr
(2,988 puan) tarafından
Aynen daha dün öyle yaptım bence fazlası fuzuli tabi herkesin hayatı farklıdır ama bilemedim
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Canım bir akrabam Ankara'dan evlendi oğlan oralı yani her akşam dört dörtlük yemeğini istermiş tatlısız asla kalkmazmis olmadigi zaman kavga çıkarırmis o derece yani istesede istemese de ya kendi yapacak ya hazır alacak günlük böyle takıntılı olan insanlarda var 
(253 puan) tarafından
Ayy Allah korusun iyiki  bizimki öyle değil
(1,151 puan) tarafından
İşte herkes bı çeşit Allah beterinden korusun
(253 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Yeriz yeriz valla akşam yemegiylede kalmaz gece bile canımız ne isterse yeriz geç uyuyoruz zaten.

Yemekten sonra çay fasli olur tatlı olmasa bile bi bisküvi çikolata atıştırmalık olur biseyler.
(253 puan) tarafından
Atıştırmalık bizde yerizde ben şerbetli tatlılardan sordum
(2,092 puan) tarafından
Şerbetli değil ama sütlü tatlılar pasta olur ekler olur:)
0 oy
(9,074 puan) tarafından
Ya tatlı değil de çayın yanında mutlaka bişi yeriz biz de. Ya çerez ya bisküvi ya tatlı ya kuruyemiş incir ceviz. Hiç boş gecmiyoz
(253 puan) tarafından
Aynen bizde öyleyiz ya fındıklır kuru uzumdur yada cevizli sucuk pestil falan
(9,074 puan) tarafından
Aynen valla. Zaten yemekten değil çayın yanındaki ıvır zıvırdan kilo aldık hep
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Genelde evet oluyor haftada 3 defa tatlı yapıyorum büyük borcamda . Eşim ise de götürüyor. Bir tepsi tatlı iki gün gidiyor çok fazla tüketiyoruz çünkü. Özellikle sütlü tatli
(253 puan) tarafından
İşiniz zor benimkine börek falan yaparım götürür ama tatlı pek sevmez bende arada yaparım
0 oy
(3,978 puan) tarafından
İlle öyle6tatlı degıl de bı bıskuvı meyve falan ararım illakı yemekten sonra akşam yemegı şart değil hatta kahvaktı arkasına bıle tstlı bısı yemrm gerek :) 
(253 puan) tarafından
Afiyet olsun cnm bizde çerez falan yada cevizli sucuk pestil falan yeriz ama şerbetli tatlılar ayda bir kere
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Hayır yemeyiz. Sağlık açısından akşamları hafif yemek gerekiyor. Tatlı yersek gündüz yemeye dikkat ediyoruz 
(253 puan) tarafından
En güzeli zaten hafif  ve yerinde tüketmek
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Hafta da iki üç olur ya
(253 puan) tarafından
En ideali bence
0 oy
tarafından
Hayır haftada 1 

Her gün yemek hoş geldin şeker hastalığı yani 
(253 puan) tarafından
Aradığm cvb şeker hastalığı
0 oy
(818 puan) tarafından

Ayda bir falan yiyoruz :D

(253 puan) tarafından
:) aynıyız o zaman
0 oy
(2,965 puan) tarafından
Yeni evliyken tatlıyı eksik etmezdim evden ama şimdi misafirden misafire yapıyorum valla
0 oy
(690 puan) tarafından
Çoğu akşam yemiyoruz 
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Ben hamilelikten beri yiyorum manyak canım istiyo ama normalde aramiyorduk
(253 puan) tarafından
Hamilelikte bende çok yerdim hatta doktorum şeker çıkacak sen diyodu
(4,547 puan) tarafından
Ben ondan çok korkuyordum çıkmadı şükür çıksa napardik bilmiyorum
0 oy
(1,069 puan) tarafından
Vllh cnm bizde illa çayın yanına bişey olur ama nadir eksik olur tatlı yapmadiysam ya da tatlı almadiysak eşim biseyler alıp gelir abur cubur mesela
(253 puan) tarafından
İşte bizde atıştırmalik biseyler yerizde burda bazı postlarda yemek söylüyorlar tatlıda arkasından bende merak ettim dedim bı soruyim acaba herkes mi her akşam yiyo yoksa bizmi geride kalmışız ☺️

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 413 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 84 göst.
0 oy
15 cevap 174 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 182 göst.
23 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu